Diablo III

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: Diablo III

Postprzez Recit » 2012-05-24, 07:29

Najlepszą fabułę to miało IMHO Disciples 2, Balurds Gate i Planscape. Diablo 2 może i jakąś tam miało, ale chyba nigdy jej nie znałem :mrgreen: Tu faktycznie chodziło o rozwałkę i nic więcej.

Czytam opinie o D3 i nie zachęcają mnie do zakupu. Grając nie zawsze mam ochotę latać po necie i płacić za niezbędne do ukończenia gry duperele, a z tego co zrozumiałem tak przedstawia się sprawa w tej grze :? Prawda to? Jeżeli twórcy poszli w stronę Old Republic to moim zdaniem pomysł jest chybiony. W ogóle ta tendencja nie podoba mi się, nie każda gra musi być MMO z masą płatnych dodatków do licha :roll: Jak tak dalej pójdzie, to w kolejnych HoMM/H7 lub Disciples4 będzie trzeba płacić osobno za możliwość wybudowania niektórych budowli :?
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Diablo III

Postprzez Serek_ » 2012-05-24, 08:10

Ja teraz 2x bym diabło nie kupił i tego jestem pewien. Obecnie ta gra to tylko nawalanie myszką w moby - nic poza tym. PvP co mnie osobiscie w takich gra zawsze jarało = brak. I nikt tak naprawde nie wie kiedy będzie.

Te 170 zł poki co trzymaj na cos lepszego - takei moje zdanie.

Co do BG2 :) ta gra dla mnie jest od wieków top 1 i raczej długo nie zobaczymy czegoś tak grywalnego jak to. Tam mozna było setki godzin spędzić i gra sie nie nudziła. Sam ja przeszedłem 5x i zawsze inna psotacią - ale zeby poznac wszystko w niej to trzeba każda psotacią zagrac :P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Diablo III

Postprzez ironlemon » 2012-05-24, 08:59

Recit napisał(a):płacić za niezbędne do ukończenia gry duperele

O co chodzi, czy ja o czymś nie wiem...?
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Diablo III

Postprzez Grzdyl » 2012-05-24, 11:14

Serek w każdym Diablo musiałeś napieprzać we wszystko co się rusza :P z tym, że w tej części rozwalasz jeszcze otoczenie :P

a ja grę już przeszedłem i nie wydałem na to ani grosza więc nie wiem o co kaman
Grzdyl
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 687
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-11-23, 19:25
Lokalizacja: Opole
Online: 13m 7s

Re: Diablo III

Postprzez Serek_ » 2012-05-24, 11:17

Grzdyl napisał(a):Serek w każdym Diablo musiałeś napieprzać we wszystko co się rusza z tym, że w tej części rozwalasz jeszcze otoczenie
przecież ja to wiem -.- chodzi o to, że po 10 latach oczekiwania liczyłem na coś co mnei powali - a tu nic, zero. To moje osobiste odczucie w kwesti tej gry i nie musicie go podzielać. Ja sie zawidołem totalnie i tyle :P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Diablo III

Postprzez audia4 » 2012-05-24, 11:18

Ja się nie dziwię... dla Blizzarda to WoW jest prawdziwą kopalnią pieniędzy teraz ;D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Diablo III

Postprzez Tapir » 2012-05-24, 13:02

Serek_ napisał(a):
Tapir napisał(a):W Diablo w głównej mierze chodzi o gameplay
A tu takie cos wystepuje?

Tapir napisał(a):Wkurza mnie takie pieprzenie, bo D2 sie pewnie jarałeś, a fabuły nie miało wcale
Wkurza Cie, ze ktoś ma inne zdanie niż Ty? Dwojką się nie jarałem :P grałem ciagle w 1.

Tapir napisał(a):Poza tym w jedynce było wiadomo o tym co sie teraz stanie
No ale co z tego wyszło? 10 lat pracy i powstała gra na 10h, w której poki co mozesz tylko tłuc moby. Zanim areny, pvp i inne wejda to ludzie wrócą na stare smiecie.


Myslalem, ze lubiales.
No mi bardziej chodzi o ogół, bo wiekszosc tak gada.
Gameplay jest fajny, bo jest trudniejsza. 1 i 2 były łatwiejsze. Mi sie to podoba ;p
Tapir
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1887
Dołączył(a): 2009-06-01, 17:09
Online: 0s

Re: Diablo III

Postprzez Grzdyl » 2012-05-24, 14:42

mnie ta gra zmiotła i powaliła na ziemię ;) śmiało mogę powiedzieć, że to najlepsza gra w jaką grałem do tej pory ;)
Grzdyl
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 687
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-11-23, 19:25
Lokalizacja: Opole
Online: 13m 7s

Re: Diablo III

Postprzez Recit » 2012-05-24, 16:52

Ja się chyba wstrzymam z zakupem, tak jak radzi Serek. Ostatnią grą tego typu, którą katowałem był Torchlight. Do pewnego momentu wspaniała, ale potem zrobiła się koszmarnie nudna. Jeden kolo i tylu wrogów na ekranie, że nie szło przejść :D

D2 lubiłem, ale chyba nie na tyle, żeby D3 mogło mnie pochłonąć. Tym bardziej, że z tego co czytam chociażby tutaj, to pomijając grafikę, gra jednak ustępuje poprzednikowi.

BTW, czy DRM jest faktycznie tak wkurzający, jak wszyscy podkreślają? Myślałem, że nic bardziej idiotycznego niż w Heroes 6 zrobić nie można.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Diablo III

Postprzez Serek_ » 2012-05-25, 10:43

Grzdyl napisał(a):śmiało mogę powiedzieć, że to najlepsza gra w jaką grałem do tej pory
W co jeszcze grałeś :D?

Recit napisał(a):BTW, czy DRM jest faktycznie tak wkurzający, jak wszyscy podkreślają? Myślałem, że nic bardziej idiotycznego niż w Heroes 6 zrobić nie można.
No trochę irytuje, teraz nie wiem czy mnie w H5 czy H6 tak mega wkrurzał.

Ta gra ma mase bugów, jeden fany to taki ze jak doąłczysz do jakies gry onlien to na drugi dzien mozesz nie miec eq ^^ bo ci, z ktrymi grałeś mają łatwy dostep do twoich passow :D
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Diablo III

Postprzez Recit » 2012-05-25, 12:21

Serek_ napisał(a): No trochę irytuje, teraz nie wiem czy mnie w H5 czy H6 tak mega wkrurzał.
Zdecydowanie w Heroes VI (to cholerstwo nazywa się Conflux, w dniu premiery nie można było nawet zagrać!). HoMM V jest wolne od tego dziadostwa, nawet bez płyty działa.

Co do fabuły w kontekście Diablo 3. Też nie powiem, żeby bezmyślna klepanka w Diablo 2 byłą jakąś super wadą. Np. fabuła w moim uwielbionym cyklu HoMM też jest na dalszym planie (oczywiście jest, nawet całkiem niezła i klimatyczna, chociaż pomiędzy poszczególnymi grami się kupy nie trzyma) i nie trzeba jej śledzić, żeby się dobrze bawić.

Ideałem dla mnie pod tym względem jest seria Disciples, błędnie uważana za kopię HoMM. Tak jak "Hirołsi" to głównie gra do multiplayera, tak przecież Disciples (szczególnie 2) ma jedną z najwspanialszych fabuł w historii gier ever.

Morał z tego krótki i niektórym znanym, że bez dobrej fabuły też fajnie pogramy (o ja pie... , za długo na słońcu :mrgreen: ). Także za to bym D3 nie krytykował.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Diablo III

Postprzez Serek_ » 2012-05-25, 13:33

Dla mei klasykiem jest H3 i nadal ze znajomymi uamwaiamy się co jakiś czas na mała sesyjkę. Przebiaj dla mnie wszystkie inne gry pod kazdym wzgledem :)

Co do Diablo 3 - ktoś już był z Was w teczowej krainie kucyków, chmurek itp? bo ja planuej sie w weekend wybrać :P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Diablo III

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-25, 13:36

Serek_ napisał(a):Dla mei klasykiem jest H3 i nadal ze znajomymi uamwaiamy się co jakiś czas na mała sesyjkę. Przebiaj dla mnie wszystkie inne gry pod kazdym wzgledem :)


Tylko dlatego,że w nią grałeś za młodu : ) Obiektywnie patrząc Disciples II jest lepsze pod każdym względem :)
A co do Diablo,to właśnie kupiłem..II :)))) Na trzecią część nie mam sprzętu :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Diablo III

Postprzez Serek_ » 2012-05-25, 13:45

Dziadek Mróz napisał(a):Tylko dlatego,że w nią grałeś za młodu : ) Obiektywnie patrząc Disciples II jest lepsze pod każdym względem :)
Pewnei ze tak i tego sie nie wypieram. jednak teraz pomimo, ze mam H3 i D1 oraz D2 to siegam własnie po H3 :)

Diabło straszyli wymogami, a okazało się ze nawet u mojej mamy na 4 letnim lapku idzie :D
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Diablo III

Postprzez Recit » 2012-05-25, 16:48

Dziadek Mróz napisał(a):
Serek_ napisał(a):Dla mei klasykiem jest H3 i nadal ze znajomymi uamwaiamy się co jakiś czas na mała sesyjkę. Przebiaj dla mnie wszystkie inne gry pod kazdym wzgledem :)

Tylko dlatego,że w nią grałeś za młodu : ) Obiektywnie patrząc Disciples II jest lepsze pod każdym względem :)
HoMM 3 i D2 to dla mnie najlepsze gry ever (obok Haxballa i Football Managera :mrgreen: ). Nie wiem, która jest lepsza, bo to dość różne produkcje mimo wszystko, inaczej się w nie gra.

A grałeś w Disciples 3? Dla mnie to już nie to samo, w szczególności nie rozumiem dlaczego poszli w stronę HoMM z systemem walk (więcej jednostek i chodzenie po mapach).
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

cron