Leśniczówki

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Leśniczówki

Postprzez Lesnik_ORI » 2005-04-18, 21:36

Bede tu wrzucal wszystkie teksty z kacika, ktorego nazwy jeszcze nie ma i nie wymyslono?? :P Postarajcie sie lepiej! A tak na poczatek oczywiscie pierwszy tekst z serii, czyli INTRO.

Witam w pilotażowym odcinku kšcika, który tak na prawdę jeszcze nie ma nazwy (kto coœ wymyœli to pisać na mail! Nagroda gwarantowana) :) Forma jak zapewne zobaczycie niżej, zupełnie inna od "sztywnych" na ogół newsów, do których jesteœcie przyzwyczajeni. Postanowiłem to trochę zmienić, pojawiajšcymi się od czasu do czasu takimi właœnie tekstami. Być może ktoœ z Was kiedyœ pamięta "Nocniki" na pewnym z "growych" serwisów, którego nazwy z grzecznoœci wolę nie podawać (z szacunku dla twórców). Dzisiejszy tekst będzie dotyczył meczy z Chelsea i odpadnięcia z Ligi Mistrzów, ale zaznaczam, że wszystko co niżej jest napisane, to wyłšcznie moja opinia, z którš oczywiœcie można polemizować. A, wszystkich zapalonych "czelzi-hooliganów" proszę o opuszczenie tej strony, bo i po co macie się denerwować? Cieszcie się awansem i pieniędzmi Romka. Jeszcze chciałem dodać, że często będę ironiczny, czasem złoœliwy (zwłaszcza dzisiaj) więc jeœli uraże czyjeœ "uczucia" to sorry, ale podobno jest demokracja i każdy ma prawo do swojego zdania... tymbardziej redaktor takiego serwisu jak Bayern.Munchen.pl :)

Tak jak napisałem we wstępie, dzisiejszy "pilotażowy" tekst dotyczyć będzie naszego odpadnięcia z Ligi Mistrzów i meczy z Chelsea. Wiele się pisało już na ten temat, ale nikt chyba nie napisał wszystkiego... Wiele sobie obiecywaliœmy w tym sezonie, pokonaliœmy Arsenal co dało nam większš pewnoœć przed meczem z innym londyńskim klubem. Jednak ta pewnoœć, została dana chyba tylko nam - kibicom, bo w pierwszym meczu, po zawodnikach raczej jej nie widziałem... Pierwszy mecz, może i dobrze, że nie został pokazany w TVP, ze względu na żałobę, bo wstyd, żeby cała Polska oglšdała taki Bayern... (bo jak gra Czelzi to każdy wie) Skupmy się jednak na wczorajszym meczu, w którym do odrobienia mieliœmy dwie bramki, nie tracšc żadnej...

Poczštek... Standard - zaczynamy i w geœcie pokoju piłka posłana do Cecha... No panowie, Petr rozgrzał się już przed meczem... Identyczna sytuacja jak w Londynie (ciekawe ile czasu chłopaki trenowali to na treningu?) Cisnęliœmy już od poczštku, ale tego się można było spodziewać. Po 30 minutach gry, deja-vu, strzał Lamparda, wyskakuje Lucio, zatańczył Kahn i piłka w siatce... 0-1. Do odrobienia 3 bramki. Pierwsza połowa, to ataki Bayernu. Ataki głowš w mur. Bo jak inaczej można nazwać zerowš wręcz skutecznoœć? Ballack, Pizarro, mieli wspaniałe okazje, jednak wynik na tablicy sie ulegał zmianie.

Druga połowa. Wychodzimy z jednym celem - strzelić 3 bramki. Dużš solidarnoœciš i niemieckim patriotyzmem wykazywał się Huth, który dwoił się i troił żeby dać Bayernowi awans. Zadbał przy tym, żeby kibice mieli też trochę rozrywki i dostarczał im ubaw godny Jasia Fasoli, albo Monthy Pythona. Tak komicznego zawodnika dawno nie widziałem i sšdzę, że został on wystawiony na prawej stronie, tylko po to, żeby natrętni działacze Bayernu w końcu się od niego odwalili i zrezygnowali z jego kupna (zapewne po tym meczu tak się stanie). Ubawu nie miał chyba Roy Makaay, który w drugiej połowie prawdopodobnie gdzieœ się schował (wcišż pozostaje tajemnicš czy poszedł do kibiców na trybuny, czy też schował się w Audi stojšcych na stadionie jako reklama sponsora). Kiedy w końcu znaleziono Makaaya gdzieœ na stadionie w 73 minucie wszedł Guererro. Kilkanaœcie minut wczeœniej, zmienił się jednak na tablicy wynik: 1-1! Cech, uznawany nie wiem czemu za jednego z najlepszych bramkarzy na œwiecie, po raz kolejny wypluł piłkę, która odbiła się od słupka i jak po sznurku powędrowała pod nogi Pizarro, który takiej sytuacji nie mógł nie wykorzystać. Mało czasu, jednak wcišż mamy szanse na awans! Znów do odrobienia tylko, a może aż 2 bramki! Tak jak wspominałem wczeœniej Robert Huth bardzo chciał awansu swoich kolegów z ojczyzny w 69 minucie główkujšc wprost w poprzeczkę bramki Czelzi. Po główce dużo lepiej grajšcego Ballacka (w porównaniu z grš w pierwszej połowie) nielada umiejętnoœciami bramkarskimi wykazał się Eidur Gudjohnsen. Bayern atakował niczym rozwœcieczony byk, a Czelzi tylko machała czerwonš płachtš. W 82 minucie machnęła tak, że wszyscy nasi obrońcy sie gdzieœ zgubili, a wolny jak ptak Cole doœrodkował na Drogbę, któremu "główka pracuje" i strzela gole. 1-2 i Aufwiedersehen Bayern. Sagnol prawdopodobnie w tym czasie rozmawiał z rodakami z reprezentacji (w tym przypadku musiał z Gallasem, bo Makalele obraził się na reprezentację i odszedł). Kovac najwyraŸniej wcišż nie wierzy, że Drogba jest jednym z najlepiej grajšcych głowš piłkarzy w Europie i nie zdecydował się poprawnie go pokryć (wystarczyło go chociaż wyprzedzić). Kibice zrezygnowani takim obrotem spraw "poszli na chate", a widzšc to Bawarczycy postanowili zrobić na złoœć i mimo, że sami zwštpieni postanowili strzelać gole. Najpierw Guererro po strzale Schweinsteigera wpisał się na listę strzelców, a chwilę póŸniej Scholl (z podeptanš przez Makalele rękš). 3-2 i godne pożegnanie z Champions League.

W tym miejscu było mnóstwo ostrych słów na Czelzi, ale po ich przemyœleniu postanowiłem sobie darować i wybrałem trochę lżejszš formę... Czelzi, klub, który tak naprawdę zaczšł się liczyć po tym jak "sprzedał" się Abramowiczowi. Wtedy były pienišdze na nowych zawodników, ale też na nowego trenera... Chociaż nie wiem czy to jest dobre słowo użyte na Mourinho... Bo jak można nazwać trenerem, człowieka który niszczy piłkę nożnš? To co prezentuje Czelzi jest mocno rozczarowujšce, a jednak skuteczne i stšd ten paradoks! Brzydki, nudny, bez żadnej finezji football wygrywa z dużo ładniejszym prezentowanym chociażby przez Barcelonę, czy wczoraj Bayern. Arogancki, chamski i bezczelny Mourinho, bez żadnego honoru dobrze o tym wie, ale co z tego, skoro wygrana to wygrana, nieważne za jakš cenę? Co z tego, że kibice gwiżdżš, komentatorzy nie znajdujš już słów rozczarowania? My gramy swoje, najnudniejszš piłkę w Europie... We wczorajszym meczu Czelzi nie istniała, a mimo to strzeliła dwa gole... Czemu?

Teraz pozostało mi modlić się o dobrš formę Dudka i całego Liverpoolu, a jak słabo mi to pójdzie, to zawsze nadzieja w Milanie... A jak już Andrzej Sz. i spółka zawiodš to pozostanie mi chyba tylko oglšdanie zawodów Curlingu... Tak, rzucanie czajnikami po lodzie... Bardziej porywajšce niż gra Czelzi.

Co by jednak o nich nie mówić, przyznać trzeba że majš parę perełek w składzie: Huth... :) Nie, mówišc serio, mimo tego wszystkiego co napisałem, trzeba przyznać i docenić umiejętnoœci takich piłkarzy jak Lampard (nie wymaga tutaj
uzasadnienia?), R. Carvalho (prawdziwy niszczyciel w polu karnym), Makalele (no nie potrafię zrozumieć jak koleœ wzrostu 160 coœ potrafi niszczyć wyższych o dwie głowy od siebie?) i Drogba (może i nie ma techniki, szybkoœci, ale w pojedynkach główkowych wymiata), bardzo dobrze rozwija się też J. Cole. Czemu pominšłem Cecha? Swoim wypluwaniem piłek na to nie zasługuje.

Niewštpliwe pochwały należš się Bawarczykom. Schweinsteiger! Roœnie nam młoda gwiazda, bardzo dobry technicznie, szybki, zwinny, bardziej doœwiadczonych zawodników ogrywa jak chce (nie przejmuje się faktem, że atakujš go w trzech). Bastian dodatkowo dostarcza emocji komentatorom (a szczególnie Szpakowi) swoim trudnym w wymowie nazwiskiem... Zawsze znalazł sytuację w meczu żeby doœrodkować, wracał na swojš połowę kiedy było potrzeba! Rewelacyjna gra. Łatwiejszš sytuację miał Ze Roberto, którego miał kryć Huth. Dobrze zaprezentował się w drugiej połowie Ballack, Lizarazu. Rozczarował Kovac i przedewszystkim Makaay... (piłka nożna to nie gra w chowanego, już nawet pomijam to, że go krył Carvalho). Czas coœ napisać o Lucio. Niektórzy powiedzš antybohater meczu? Bzdura! Po prostu pech... Lucio wspaniale się próbował zrehabilitować i jako obrońca oddał chyba więcej strzałów niż napastnik - Makaay. Wspaniały technicznie, bardzo szybki, to było wczoraj widać w jego rajdach przez połowę boiska. Nadal pozostaje dla mnie jednym z najlepszych œrodkowych obrońców na œwiecie! Na oddzielnš pochwałę zasługuje też Kahn, szczególnie interwencjš na poczštku meczu, kiedy to wszedł wspaniale "kosš" w Drogbę (który ps. zagrał fair, bo mógł spokojnie symulować faul) a w drugiej połowie kiedy wybronił strzał Duffa.

Wszyscy zgodnie teraz twierdzš, że odpadliœmy z braku szczęœcia... Jak stare przysłoiwie głosi, szczęœcie sprzyja lepszym (główny kontrargument Czelzi-fanów) ale Czelzi nie była lepsza wczoraj... Powiem więcej, prezentowana przez nich gra, była o klasę niższa (przytoczę tutaj komentarz Pana z brytyjskiego Eurosportu, po kolejnym wyjeŸdzie na wiwat niebieskich: "Jak na ćwierćfinał Ligi Mistrzów prezentujš grę mocno rozczarowujšcš... a mimo to awansujš do półfinału"). Wczoraj brakowało nam przedewszystkim skutecznoœci i winš za odpadnięcie powinniœmy się obarczać sami.

Ufff, no rozpisałem się, ale i tak wszystkiego jeszcze nie napisałem, mam nadzieję, że ten kšcik przypadnie Wam do gustu (myœlę, że podobne teksty, jak będziecie chcieli pojawiać się będš co tydzień w weekend). Wszystkie opinie na temat tekstu możecie wymieniać w komentarzach, na forum, albo na mój mail (Lesnik_ORI@o2.pl) I tak jak napisałem na wstępie, tekst być może kontrowersyjny, ale to jest tylko i wyłšcznie moja opinia, możecie jš podzielać, jak i się z niš nie zgadzać (podajcie wtedy sensowne argumenty).

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 2005-12-21, 14:22 przez Lesnik_ORI, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Lesnik_ORI
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 162
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:43
Lokalizacja: Zza rzek, zza lasów
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Max » 2005-04-19, 12:55

moze "co w lesie piszczy..." albo "szczere slowa z lesniczowki" ;) :695:
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Leśniczówki

Postprzez Tschik » 2005-04-19, 13:14

"Entliczek pentliczek co powie nam Lesniczek" :D :>
Tschik
Bawarczyk
 
Posty: 261
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:02
Lokalizacja: Płońsk
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Piecia » 2005-04-19, 18:06

L jak Leœnik :-P
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Jaca_FCB » 2005-04-19, 18:12

Co do tego tytułu to pomysłu niemam, ale bardzo mi się podoba to co pisze Lesnik_ORI.
Jest to bardzo miła i humorystyczna odskocznia od "sztywnych" newsów. Oczywiœcie nic nie mam do tychże newsów, a wręcz sš one cool :). Ja bym tylko wolał, żeby nietraktować tego jako news tylko umieszczać je na stronce w osobnym działe np. jakimœ ala publicystyka czy coœ takiego.
FC Bayern - Deutscher Rekordmeister
....::::::Forever Number One!!!::::::....
Obrazek
Jaca_FCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 294
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez merqn » 2005-04-20, 13:35

Gratuluję pomysłu, a co do treœci to bardzo głęboka :D - szczególnie z Huthem i Mourinho. Ja jestem za tym aby coœ takiego sie pojawiało przynajmniej raz na tydzień, bo warto przeczytać coœ ciekawszego. A co do nazwy to tak jak poprzednik nie mam pomysłu - jak wena powróci to moze się cos znajdzie.
Obrazek
merqn
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 572
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: z Bawarii
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Simin » 2005-04-21, 00:20

Max napisał(a): "szczere slowa z lesniczowki" ;) :695:
Popieram kandydature tego tematu przewodniego!! :mrgreen: nie mam raczej innych pomyslow ktore nawiazywalyby do "lesniczej ksywki: :P
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez Kociol » 2005-05-10, 18:53

Simin napisał(a):
Max napisał(a): "szczere slowa z lesniczowki" ;) :695:
Popieram kandydature tego tematu przewodniego!! :mrgreen: nie mam raczej innych pomyslow ktore nawiazywalyby do "lesniczej ksywki: :P



wkrótce kolejna edycja z Lesniczowki, tak mi przynajmniej powiedział Lesnik_Ori :D
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Leśniczówki

Postprzez Max » 2005-05-23, 17:26

Kociol napisał(a):
Simin napisał(a):
Max napisał(a): "szczere slowa z lesniczowki" ;) :695:
Popieram kandydature tego tematu przewodniego!! :mrgreen: nie mam raczej innych pomyslow ktore nawiazywalyby do "lesniczej ksywki: :P



wkrótce kolejna edycja z Lesniczowki, tak mi przynajmniej powiedział Lesnik_Ori :D
dosc duzo czasu uplynelo ale textu nadal nie ma :/
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Leśniczówki

Postprzez merqn » 2005-05-23, 17:29

Może to tylko jednorazowka?
Obrazek
merqn
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 572
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: z Bawarii
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez haj » 2005-05-23, 18:14

zapowiaadal kolejne czesci.. bo byly juz dwie
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Leśniczówki

Postprzez Kociol » 2005-05-23, 18:28

haj napisał(a):zapowiaadal kolejne czesci.. bo byly juz dwie


Lesnik mi gadal ze bedzie, nie ma pewnie z tego powodu bo Lesnik co chwile przenosi miejsce swojej Lesniczowki, raz w Polsce...raz na Słowacji...a teraz pewno w Moskwie :lol:
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Leśniczówki

Postprzez Simin » 2005-06-06, 23:42

No i chyba niestety sie nie doczekamy na wiesci z lesniczowki... :(
A tyle jest (bylo) dobrych rzeczy do komentowania, ktore mozna bylo tak fajnie poprzekrecac tudziez nadac im humorystycznego wydzwieku... chocby final z Shalke i jakze trafne decyzje sedziow :(
SZKODA!!
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Leśniczówki

Postprzez killy » 2005-06-07, 14:23

Simin napisał(a):No i chyba niestety sie nie doczekamy na wiesci z lesniczowki... :(
A tyle jest (bylo) dobrych rzeczy do komentowania, ktore mozna bylo tak fajnie poprzekrecac tudziez nadac im humorystycznego wydzwieku... chocby final z Shalke i jakze trafne decyzje sedziow :(
SZKODA!!



Sprobuj sam, moze odkryjesz w sobie jakis talent :wink:
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Leśniczówki

Postprzez Kociol » 2005-06-07, 14:31

Gadalem z Lesnikiem mial zrobic...ale cos widze ze sie nie kwapi do wydania kolejnego numeru :cry:
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Następna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron