Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez maciekk » 2011-01-07, 19:27

Trochę się spóźniłeś, Rael Cię wyprzedził :wink:
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez norbi » 2011-01-07, 21:18

zauważyłem :/ no ale to nic, ważne że info jest na stronce :) jak coś będę umiał przetłumaczyć to tutaj wrzucę ;)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5033
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 51m 37s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez Krzysiek » 2011-01-07, 22:50

Może mi ktoś powiedzieć, co oznaczają te cyferki w rankingach Kickera? :D
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez maciekk » 2011-01-07, 22:57

Liczby oznaczają wiek zawodnika.
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez Krzysiek » 2011-01-07, 22:58

bayernfan123 napisał(a):Liczby oznaczają wiek zawodnika.

W sumie pasuje, dzięki ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez audia4 » 2011-01-08, 17:28

Kicker: Zimowy ranking ofensywnych pomocników.

Magazyn Kicker dokonał klasyfikacji ofensywnych pomocników, którzy występowali w pierwszej rundzie na boiskach Bundesligi. Najwyższe miejsce zajął Shinji Kagawa zawodnik Borussi Dortmund. W rankingu nie ma żadnego zawodnika z Bawarii. Poniżej pełne zestawienie dziennikarzy niemieckiego magazynu.

Klasa światowa:
-

Klasa reprezentacyjna:
1. Shinji Kagawa - 21 (Borussia Dortmund)

Klasa ligowa:
2. Lewis Holtby - 20 (1. FSV Mainz 05)
3. Renato Augusto - 22 (Bayer Leverkusen)

W polu widzenia:
Mehmet Ekici - 20 (1. FC Nürnberg)
Ilkay Gündogan - 20 (1. FC Nürnberg)
Jan Rosenthal - 24 (SC Freiburg)
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez maciekk » 2011-01-08, 17:49

Dodane.
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez trocky » 2011-01-11, 21:17

http://www.spox.com/de/sport/fussball/b ... ncker.html

bardzo fajny artykuł o naszym nowym duecie stoperów B&B
niestety nie znam na tyle dobrze germańskiego aby to przetłumaczyć dosłownie
ale jak jakaś zbłąkana dusza będzie chciała to bardzo proszę ;)
i oczywiście wrzucić to na stronkę
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez Szybki » 2011-01-16, 10:56

http://www.goal.com/de/news/842/italien ... oene%C3%9F

Może ktoś przetłumaczy i zamieści :) ?
Niskie morale,to słaba motywacja,wysokie morale to silna motywacja i wielka szansa na wygraną !! !!
Szybki
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2220
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-01, 00:35
Lokalizacja: Katowice
Online: 5d 23h 59m 24s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez wojtas69 » 2011-02-14, 14:08

Anatolij Tymoszczuk: "Spięcie na boisku przerwałem bardzo szybko"

Robbenowi powiedziałem, że teraz wolne będę bić ja.

Przyjmij gratulacje z okazji zwycięstwa w konkursie „Gwiazda” w miesiącu styczniu.

Niedawno wróciłem ze zgrupowania reprezentacji, obecnie przygotowuję się do treningu, a Wy dzwonicie i przekazujecie taką radosną nowinę. Dziękuję.

W styczniu w meczach bundesligi z Wolfsburgiem (1:1), K’lautern ( 5:1), Werderem (3:1) oraz w meczu pucharu Niemiec z Alemmanią (4:0), otrzymałeś od Kickera noty nie złe, ale też nie wybitne. Jak sam oceniasz swoją grę?

Dla mnie oceny w gazetach lub czasopismach nie są wyznacznikiem mojej gry. Zwracam na nie uwagę, ale nie zawsze się z nimi zgadzam. Można przyjąć, że ilu ludzi – tyle ocen. Cieszę się, że grałem w tych spotkaniach przez pełne 90 minut. Grałem na środku obrony, czasami przechodziłem do ataku i miałem sytuacje na zdobycie bramki. Jednak nie zawsze wszystko układało się gładko.

Nie mogę nie zapytać o epizod w meczu z K’lautern, w którym po Twoim kiksie przeciwnik zdobył gola. Co się stało?

Chciałem wybić piłkę jak najdalej od bramki po dośrodkowaniu, ale poślizgnąłem się i piłka po rykoszecie spadła pod nogi przeciwnika, który zdobył bramkę.

Może dobrze, że stało się to w tym meczu, bo Bayern wygrał przekonująco 5:1, a limit błędów został już wyczerpany?

„Mam taką nadzieję.”

Po końcowym gwizdku podszedł do Ciebie Kraft i Robben. Obaj poklepali po plecach i pocieszali. W Bayernie rzeczywiście jest tak przyjemnie?

„U nas każdy wie, że błędy mogą zdarzyć się każdemu. Nie robi błędów tylko ten, kto nic nie robi. Ze wszystkimi w klubie jestem w dobrych stosunkach, na przykład z Kraftem często żartujemy zarówno na treningach, jak i po nich.”

A Robben? W jednej z gazet napisano o konflikcie między Wami.

Miejscowa gazeta opublikowała sprostowanie. Żadnych tarć między mną, a Robbenem nie było.”

Po jednym z meczów Robben jeszcze na boisku chwycił Mullera za gardło. Atmosfera obecnie w Bayernie jest nienajlepsza?

„Wszystko w porządku. Podobne epizody mają miejsce w każdej drużynie. Przed meczem z Werderem trener mnie i Robbena wyznaczył do wykonywania rzutów wolnych. Arjen podczas meczu dwa razy uderzył niecelnie i kiedy został odgwizdany kolejny stały fragment gry dla Bayernu powiedziałem, że teraz moja kolej. Jeszcze kilku innych graczy podbiegło i powiedziało, że z prawej strony mnie wygodniej będzie uderzyć. Nie było żadnych sprzeciwów. Szkoda tylko, że przeniosłem piłkę nad poprzeczką.”

A dlaczego właściwie Robben chwycił Mullera za gardło?

„Wśród graczy, którzy byli wokół mnie i Arjena był także Thomas. Młody piłkarz coś powiedział do bardziej doświadczonego kolegi – nie każdemu to się spodobało. Do tego doszły emocje, bo gra nam się długo nie układała. Ale znajdowałem się po meczu blisko nich i szybko przerwałem to spięcie. Obaj trochę ochłodli i teraz już wszystko w porządku między nimi.”

Odejście van Bommela niczego nie zmieniło.

Van Bommel uważany za największego Twojego konkurenta z Bayernu odszedł. Ale podobno to odejście nie sprawiło, że jest lepiej.

„Można tak powiedzieć. Nic się nie zmieniło – obecnie kontynuuję grę na pozycji środkowego obrońcy. Poza tym Bayern kupił na pozycję defensywnego pomocnika Luisa Gustavo, ale on także nie gra na swojej nominalnej pozycji, tylko na lewej obronie. Ale w każdym przypadku lepiej grać, niż patrzeć na mecz z ławki.”

Po porażce z Kolonią pojawiła się krytyka odnośnie rozmieszczenia piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Tymoszczuk powinien grać w środku pola, a nie na obronie, Schweinsteiger jest lepszy na pozycji defensywnego pomocnika, niż grając za napastnikami, Muller jest bardziej skuteczny w środku, niż na boku, Pranjic z kolei lepiej spisywał się na lewej obronie, niż w środku pola. A co Ty o tym sądzisz?

„Dopóki wygrywaliśmy nikomu to nie przeszkadzało. Wszyscy mówili, że Bayern wchodzi we właściwy rytm. Chociaż w Kolonii nie powinniśmy byli przegrać. Prowadzić 2:0 i przegrać 2:3 – to trzeba umieć. Nam to przydarzyło się już drugi raz w sezonie, wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w Lidze Mistrzów w Rzymie.

Podczas spotkań w ramach pucharu Cypru dwa razy bardzo pewnie wykonywałeś rzuty karne. W Bayernie nie pozwalają Tobie egzekwować karnych. W ostatnim czasie jedenastek nie wykorzystali Lahm i Schweinsteiger.

„Prawie przed każdą grą 3-4 graczy ćwiczy wykonywanie karnych i potem trener decyduje, kto je ma wykonywać w czasie meczu. Czasami także znajduję się w spisie takich zawodników, ale na razie jako drugi albo trzeci. Jeśli pierwszy na liście nie ma okazji do strzału z jedenastu metrów, to pozostaje pierwszym na kolejne spotkanie. Jeśli ma taką okazję i chybi, automatycznie wypada z listy.”

W jednym z niedawnych wywiadów powiedziałeś, że wzajemne stosunki z van Gaalem nie są proste, mimo, że grasz we wszystkich meczach. Wypada o tym otwarcie mówić?

„Mówię tak, jak jest. Z trenerem jesteśmy w profesjonalnych stosunkach. Z poprzednimi trenerami mogłem się spotkać i podyskutować na konkretne tematy. Z van Gaalem stosunki ograniczają się do słów: „powinieneś podczas gry zrobić to lub to, chronić jakąś strefę”. Rozmowy dotyczą tylko taktyki.”

Musimy zrewanżować się Interowi

Zbliża się pojedynek w Lidze Mistrzów z Interem. Czego oczekujesz od tych spotkań?

„Dobrze, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe. Z drugiej strony Inter nabiera formy i gra coraz pewniej. Ale i w tak dobrej drużyny są problemy, są słabe punkty i my musimy to wykorzystać. Przede wszystkim musimy być skoncentrowani przez pełne 90 minut. Oczekuję dobrego rezultatu. Musimy zrewanżować się Interowi za zeszłoroczny finał.”

Nieobecność Diego Milito znacznie ułatwia sprawę?

„Milito był bohaterem tamtego finału, ale do momentu kontuzji wychodził raczej z ławki na 15-20 ostatnich minut, także nie wiadomo, czy w meczu z nami zagrałby od pierwszych minut.”

Borussia Dortmund jest już poza zasięgiem?

Raczej tak. Ale jestem optymistą i uważam, że póki mamy jakieś szanse musimy starać się je wykorzystać. Obecnie różnica między nami jest ogromna, dogonienie ich wydaje się fikcją, ale czasami niemożliwe staje się możliwym. Przecież Dortmund także w końcu dopadnie spadek formy. Na ten moment naszym celem jest drugie miejsce, a potem zobaczymy.”

Uli Hoeness niedawno powiedział, że Bayern jest najmocniejszy w Niemczech i pokaże to w meczu z Borussią 26 lutego.

„Bayern to gigant piłki nożnej, nie tylko w Niemczech. Prezydent legendarnego klubu ma prawo tak mówić. Ale tę opinię trzeba co roku potwierdzać rezultatami. Żaden klub nie może rok w rok zdobywać mistrzostwa swojego kraju. Po bardzo dobrym poprzednim sezonie przyszedł czas na nieco gorszy. Ale Bayern kontynuuje walkę na trzech frontach i stawia sobie maksymalne cele. Dortmund odpadł już z Ligi Europejskiej i z pucharu Niemiec. A ograć Borussię oczywiście bardzo pragnę. W pierwszej połowie meczu na Signal Iduna Park byliśmy lepsi, ale Gomez nie wykorzystał kliku szans. Jeśli by wtedy strzelił wszystko mogło potoczyć się inaczej. W drugiej połowie Borussia zaczęła grać lepiej i wykorzystując nasze błędy zdobyła trzy punkty. Teraz nie możemy już gubić żadnych oczek.”

W Bayernie jest ostra konkurencja, obciążenie fizyczne i psychiczne jest ogromne. Jak dajesz sobie z tym radę?

„Zawsze wyróżniało mnie to, że potrafię siebie motywować, byłem przygotowany na walkę. Jestem przekonany, że sprawiedliwość powinna triumfować. Moje życiowe motto to: proś o niemożliwe, a osiągniesz maksimum. Zawsze staram się wyznaczać sobie nowe cele i przezwyciężać napotkane na drodze przeszkody. Nie tylko w piłce nożnej, bo życie to także walka.”

Źródło: http://www.sport-express.ru/
Tłumaczenie: wojtas
Obrazek
wojtas69
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1853
Wiek: 38
Dołączył(a): 2006-03-03, 23:22
Lokalizacja: Żory/Katowice
Online: 12m 48s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez maciekk » 2011-02-14, 15:12

Dodane :wink:
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez wojtas69 » 2011-02-14, 17:57

Danke :wink:
Obrazek
wojtas69
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1853
Wiek: 38
Dołączył(a): 2006-03-03, 23:22
Lokalizacja: Żory/Katowice
Online: 12m 48s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez audia4 » 2011-02-17, 17:47

Najpopularniejsze kluby w Polsce

Sondaż firmy ARC Rynek i Opinia pokazał że najbardziej popularnym klubem w Polsce jest FC Barcelona. Na drugim miejscu znalazł się Manchester United, a na trzecim Real Madryt. Zespół z Bawarii zajął ósme miejsce.
Wśród zawodników prym wiedzie zawodnik Barcelony Lionel Messi za nim plasuje się Cristiano Ronaldo oraz Xavi i Iniesta. Oto pełen ranking:

Ranking klubów:
1. FC Barcelona
2. Manchester United
3. Real Madryt
4. Arsenal Londyn
5. Liverpool
6. Borussia Dortmund
7. Chelsea Londyn
8. Bayern Monachium
8. Juventus Turyn
8. Inter Mediolan

Ranking zawodników:
1. Lionel Messi
2. Cristiano Ronaldo
3. Xavi
3. Andres Iniesta
5. Wayne Rooney
6. Fernando Torres
7. Ronaldinho
8. Iker Casillas
9. Kaka
10. Davida Villa
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez maciekk » 2011-02-17, 18:47

Dodane
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Wklej newsa - przysługa dla newsmenów

Postprzez szimi » 2011-02-17, 22:05

Ta Borussia to pewnie prze trójkę Polaków ma tylu "kibiców" :P
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron