Layout

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Layout

Postprzez audia4 » 2013-10-05, 14:30

Jak pracują wiele lat to powinni wiedzieć, że detale też są ważne. A ikonki które są użyte są po prostu paskudne, tzn. zmniejszone chamsko z większego rozmiaru co teraz widać.

Następna kwestia, to kto robi gradienty jako powielana grafika. Nie słyszeli o css3?
Paddingi górny i dolny przydało by się tak samo zwiększyć w labelach i przyciskach.

Ogólnie zamysł spoko i props za innowacje, ale widzę, że próbowano tutaj zrobić ostatnio modny flat design. Niestety z średnim skutkiem.

Ogólnie myślę, że jak wprowadzi się poprawki to będzie spoko.
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Layout

Postprzez Serek_ » 2013-10-05, 15:30

Biednie to wygląda :/
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Layout

Postprzez Rael » 2013-10-05, 21:14

haj napisał(a):Rael - ctr plus F5 i wszystko działa.

)


A pomoze na bolące oczy :D?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Layout

Postprzez Olszesky » 2013-10-05, 21:15

haj napisał(a):Rael - ctr plus F5 i wszystko działa.

Olszesky sorry, ale stronę robili ludzie którzy także w tej branży pracują wiele lat i zdanie mają inne :) ile fachowców, tyle opinii :)

widzisz, nie jest tak. to nie jest moja opinia, tak jakbym powiedzial czy lepsza jest zupa pomidorowa czy ogorkowa. ta strona jest zle zaprojektowana i to jest fakt, nie opinia.

nazywanie osoby ktora projektowala nowy layout "fachowcem" to dowcip.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Layout

Postprzez haj » 2013-10-05, 21:37

audia4 napisał(a):Jak pracują wiele lat to powinni wiedzieć, że detale też są ważne. A ikonki które są użyte są po prostu paskudne, tzn. zmniejszone chamsko z większego rozmiaru co teraz widać.


Ikonki zostaną zmienione tak, aby nie raziły nikogo po oczach.

Następna kwestia, to kto robi gradienty jako powielana grafika. Nie słyszeli o css3?


Słyszeli, podobnie jak i o tym, że z gradientami problemy miewają użytkownicy IE czy Opera.

No tak, zapomniałem że zdanie Olszeskyego jest oczywistą oczywistością :)

Pewne poprawki zostaną wprowadzone, jednak zarys strony nie ulegnie kompletnej zmianie. Może się to nie podobać, bo wiele sportowych stron traktujących o klubie sportowym jest na jedno kopyto, ale ja uważam że strona prezentuje się dobrze, a wprowadzenie poprawek o których mówią czytelnicy (oczywiście nie wszystkich) sprawi, iż serwis będzie elegancki :)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Layout

Postprzez Krzysiek » 2013-10-06, 15:53

Nie jestem fachowcem, nie pracuję w branży od wielu lat, ale imho layout jest tragicznie słaby. Dla mnie, jako dla gościa, który nie ma pojęcia o grafice komputerowej wygląda jak zrobiona w jakimś darmowym kreatorze online, a to niedobrze :P Poprzednia szata bije tą na głowę, nie wspominając już o tej granatowo-czerwonej sprzed x lat ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Layout

Postprzez dejvid320 » 2013-10-06, 16:58

Poczekam do ostatecznej wersji, ale póki co dla mnie również bez rewelacji. Co do uwag to fajnie, jakby newsy z działu "publicystyka" były tylko z prawej strony, a nie pojawiały się również z lewej.
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 33
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Re: Layout

Postprzez Tuśka » 2013-10-06, 17:07

Krzysiek napisał(a):nie wspominając już o tej granatowo-czerwonej sprzed x lat ;)

O tak <3 Przestałam zaglądać codziennie na stronę, gdy zmieniliście ten wzór :-P

Btw, szukałam jakiejś ikonki z serduszkiem, ale znalazłam tylko to: :501:
What.
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Layout

Postprzez haj » 2013-10-06, 18:09

dejvid320 napisał(a):Poczekam do ostatecznej wersji, ale póki co dla mnie również bez rewelacji. Co do uwag to fajnie, jakby newsy z działu "publicystyka" były tylko z prawej strony, a nie pojawiały się również z lewej.


Jeśli chodzi o to, to nie jest to "wina" nowej szaty, a tego co odznaczy w panelu newsman dodający felieton. Jeśli zaznaczy takie info jako "artykuł" i "felieton" to pojawi on się w dwóch działach.

Mi pozostaje napisać tylko tyle, iż mam nadzieję, że po kolejnych zmianach lay przypadnie Wam bardziej do gustu.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Layout

Postprzez Olszesky » 2013-10-07, 07:42

haj, ale czemu zaraz przesmiewczy ton?

nie jestem jakimstam pierwszym lepszym gosciem portalu tylko waszym stalym czytelnikiem od wielu lat, jesli nie od poczatku to pewnie od jakis 10 lat (nie chce mi sie liczyc).

wydaje mi sie, ze warto to wziac pod uwage i traktowac to co pisze ja (i z tego co widze wiekszosc osob), ze po prostu nowy layout jest slaby.

i naprawde nie uwazam, ze to kwestia gustu. uzytecznosc i jakosc portalu to rzecz mierzalna, chocby za sprawa heurystyk.

widze, ze wprowadziliscie 'sticky nav', czyli widoczny caly czas naglowek. stala za tym jakas potrzeba czy po prostu skoro to jest modne to dorzuciliscie? w serwisie tego typu moim zdaniem to rozwiazanie nie ma sensu.

bylo fajne logo to zrobiliscie zwykly napis. kurde gdyby to chociaz byl prawdziwy flat design to bym zrozumial, a taka rezygnacja z identyfikacji jest po prostu dziwna.

uklad newsow jest kompletnie nie trafiony. pozostale wiadomosci, ta sekcja jest rowno z innymi newsami. przyciski "wszystkie wiadomosci" czy "pelna publicystyka" projektowane byly przez amatora (mysle, ze kazdy z branzy sie ze mna zgodzi).

sekcja z tabela to dramat. zero informacji, wrzucona na alibi. trzy zakladki - nie oznaczona aktualnie wybrana.

reklam tez nawrzucaliscie, z wlaczonym adblockiem wyglada to chu... ;)


z ciekawosci obczailem stronke agencji. z tego co widze, sa odpowiedzialni takze za ostatni projekt. chyba byly tam jakies zwolnienia i rotacja bo tamten projekt nie byl doskonaly, ale byl ok. byl unikalny i od razu bylo wiadomo na jakiej jest sie stronce. tutaj, moim zdaniem jest dramat.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Layout

Postprzez audia4 » 2013-10-07, 08:06

Olszesky napisał(a):z ciekawosci obczailem stronke agencji. z tego co widze, sa odpowiedzialni takze za ostatni projekt. chyba byly tam jakies zwolnienia i rotacja bo tamten projekt nie byl doskonaly, ale byl ok. byl unikalny i od razu bylo wiadomo na jakiej jest sie stronce. tutaj, moim zdaniem jest dramat.


Ostatni projekt był moim dziełem ;D Wtedy miałem tylko doświadczenie z freelancerki. Teraz po roku pracy w branży wiele bym tam zmienił i udoskonalił ;D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Layout

Postprzez haj » 2013-10-07, 08:11

Olszesky mój ten nie miał być prześmiewczy w żadnym wypadku. gdybyś napisał swoje zastrzeżenia w sposób, który zrobiłeś to dzisiaj, odpisałbym że popracujemy nad zmianami i weźmiemy pod uwagę taką krytykę. Ale kiedy przychodzisz, wrzucasz jedno zdanie nie poprarte żadnymi argumentami poza "fachowca z branży" to wybacz, ale samo mi się to nasunęło.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Layout

Postprzez Olszesky » 2013-10-07, 08:17

masz racje, niepotrzebnie sie tez unioslem. buziaczek!
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Layout

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-10-07, 12:27

Wywaliłbym to wielkie logo Bundesligi,które jest za duże i brzydkie.Tak samo jak zdjęcie głównego newsa - za duże ;)

No i kolory,biały jest spoko,ale ten drugi kolor (ten z pierwszy linijek każdego newsa) jest brzydki.Reszta całkiem spoko :)

[ Dodano: 2013-10-07, 13:32 ]
Rozumiem,że to nie jest ostateczny projekt? Pamiętam,że poprzedni lay też bardzo się zmieniał i na początku wyglądał bardzo źle (gorzej niż ten),a potem bylo coraz lepiej ;)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Layout

Postprzez Serek_ » 2013-10-07, 12:34

Dziadek Mróz napisał(a):Wywaliłbym to wielkie logo Bundesligi,które jest za duże i brzydkie.Tak samo jak zdjęcie głównego newsa - za duże ;)
Jesli chodzi o to logo z praej strony obok głownego newsa, to ejst to zdj z newsa wiec się bedzie zmieniać :P

Co do zdj. fakt sa za duze jak na glownej, tak i w wejsciu juz w dany news.
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron