Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-21, 15:42

Nie wiem jak to było dokładnie, czy to było pytanie ogólne czy dla jednej osoby... ale gdybym ja taką odpowiedź napisał, to bym dostał ostrzeżenie - bądź jakiś dopisek od moderatora, że mogłem napisać coś więcej niż samo "tak".

Nie chodzi mi o to, abyś nad jedną odpowiedzią pisał niewiadomo ile... ale mogłeś sformułować to w taki sposób, żeby to miało nogi i ręce.

Ostatnio w temacie avatary i sigi na zamówienie, ktoś napisał - że chce coś z Kahnem. To mogłem także napisać "co?" bo to było by z mojej strony pytanie, i ostrzeżenie bym napewno dostał - bo nie mam władzy na forum. Zgadza się?
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-21, 16:02

Ostatnio w temacie avatary i sigi na zamówienie, ktoś napisał - że chce coś z Kahnem. To mogłem także napisać "co?" bo to było by z mojej strony pytanie, i ostrzeżenie bym napewno dostał - bo nie mam władzy na forum. Zgadza się?


Nie - bo w tym przypadku to jest konkretne pytanie do jednej osoby. A jak mi sie w dziale zapyta ktos czy mozna sie zapisywac do Fan Klubu to co mam napisac?

"Tak, oczywiscie. Zapisy sa zbierane przez caly czas. Wystarczy wejsc na strone www.fcbayern-fans.munchen.pl i przeczytac informacje zawarte w dziale Info, a nastepnie wyslac zgloszenie i wyrazic chec swojego przystapienia do tego stowarzyszenia. Prosze bardzo nie zapomniec o zadnych z wymogow wypisanych w wespomnianym dziale."

Po co tyle pisac? Wystarczy dla takiego pytania odpowiedz: "Tak" i wszyscy sa Happy, a wydaje mi sie, ze akurat w tej sprawie chcesz na sile cokolwiek wskurac ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-21, 16:26

Nic nie chcę wskórać, tylko poprostu dąże do tego, że jak za taki post
skasuj tego posta, to może nie będziesz miał ostrzeżenia
gościu dostał ostrzeżenie, a za jedno wyrazowy post nie dostałeś ostrzeżenia (nie mówie na siłę, że masz ostrzeżenia dostać - broń boże :P) to coś jest nie tak.

W tamtym poście koleś napisał w sensie żartu, bo takie było to przesłanie... i od razu dostał ostrzeżenie, a jak Ty się nawet nie wysiliłeś o napisanie paru wyrazów więcej tylko jedno "tak", to poprostu... ja mam prawo także odpowiadać na posty jednym wyrazem, zarówno inni też.

I zaczynajmy karać, ale równomiernie bez względu na to, kto ma jaką władzę.

Pzdr. ;)
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez killy » 2005-12-21, 16:58

Max napisał(a):
1.Ilosc dopuszczalnych ostrzezen 5
ostrzejsze traktowanie nabijaczy i zwiekszenie dopuszczalnej liczby ostrzezen to przeciez sprzecznosc :P (obecnie odpoczywamy od forum gdy mamy 3 ostrzezenia)


ostrzezenia byly by dawna za kazdego rodzaju wykroczenie, a nie jak do tej pory zanim pryjaciel fcbayern 16 dostal ostrzezenie nabil z 5 razy.
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2005-12-21, 17:10

Co do przytoczonego postu haja zawierajacego tylko slowo "tak" to mnie rowniez sie on nie podobal i kiedys rozmawialem z hajem na ten temat, jak i innych jego postow :!:
Ale mysle ze ogolnie z grupa Team Mod nie jest az tak zle zeby trzeba wprowadzac ostrzezenia dla Moderatorow :P A jezeli ktos z urzytkownikow ma jakies zastrzezenia co do pracy Moderatorow to powinien sie z tym zglosic do mnie lub Maxa na privie :!:

Jaggel napisał(a):Poprostu to forum prezentuje z sobą inny poziom niż inne. A żeby jeszcze bardziej oświecić was o co mi chodzi - że dlatego forum prezentuje taki poziom, bo się rejestrują mało rozgarnięte miernoty nie mające pojęcia o piłce. Ale nikt tego nie zabroni i trzeba się pogodzić z takim faktem.

Kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi :!: Niby dlaczego uwazasz, ze poziom naszego forum jest marny (bo tak mozna wywnioskowac z twoich wypowiedzi) :?: Prosze o konkrety bo jestem bardzo ciekaw o co ci dokladnie chodzi :?:

Killy napisał(a):ostrzezenia byly by dawna za kazdego rodzaju wykroczenie, a nie jak do tej pory zanim pryjaciel fcbayern 16 dostal ostrzezenie nabil z 5 razy.

To wcale nie jest takie proste jak sie wydaje :wink: Niekiedy dla jednego cos jest nabijaniem a dla drugiego nie i jezeli mielibysmy "dowalac" sie do kazdego szczegolu to zaloze sie ze wiekszosc zarzucala by nam zbytni rygor, wrecz rezim :!: Pewnie u kazdego bysmy cos znalezli :P Bez przesady z tymi ostrzezeniami... mysle ze obecnie wszystko jest jak byc powinno :!:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-21, 17:24

I właśnie DamKam gdyby ktoś napisał takiego posta, nie mający żadnej władzy na forum - to nawet byś z nim nie rozmawiał, tylko posunąłbyś się od razu do dania ostrzeżenia.

O czym my to wogule rozmawiamy? albo ja mam tak mało intelektu, że pewnych spraw nie rozumiem, albo nie wiem...

Moderator powinien dawać przykład innym forumowiczom, ale jak on napisał posta "tak" i nie dostał żadnego upomnienia pod jego postem - więc rozumiem to przez to, że mam prawo napisać podobną odpowiedź.

Ale nie przepraszam... nie pełnie żadnej funkcji, więc od razu dostanę ostrzeżenie bez poprzedniego zwrócenia mi uwagi. :roll:

Ale mysle ze ogolnie z grupa Team Mod nie jest az tak zle zeby trzeba wprowadzac ostrzezenia dla Moderatorow

Czyli moderator, ma prawo dostać upomnienie i jedyną konsekwencją jest to, że straci taką funkcję? :roll:

Kompletnie nie rozumiem twojej wypowiedzi Niby dlaczego uwazasz, ze poziom naszego forum jest marny (bo tak mozna wywnioskowac z twoich wypowiedzi) Prosze o konkrety bo jestem bardzo ciekaw o co ci dokladnie chodzi


Chodziło mi o to, że forum dlatego prezentuje taki poziom - ŻE REJESTRUJĄ SIĘ MIERNOTY NA FORUM, KTÓRE NIE MAJĄ POJĘCIA O PIŁCE. I to już nie zależy od was kto się rejestruje, i dlatego takie miernoty obniżają poziom forum. Ale tak jest prawie wszędzie... więc nie ma co się martwić. :)


A jezeli ktos z urzytkownikow ma jakies zastrzezenia co do pracy Moderatorow to powinien sie z tym zglosic do mnie lub Maxa na privie

A co wstydzisz się omawiać pewne sprawy w tym temacie, i sprowadzasz każdego na parter? Przecież ten temat został założony z myślą o pracy moderatorach. :roll:
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-21, 17:28

gościu dostał ostrzeżenie, a za jedno wyrazowy post nie dostałeś ostrzeżenia (nie mówie na siłę, że masz ostrzeżenia dostać - broń boże ) to coś jest nie tak.


Naprawde nie widzisz roznicy jmiedzy odpowiedzia "na temat" a wpisanem posta niezwiazanego z watkiem, a do tego probujacy sie bawic w moda? Jak Ty tego nie zauwazasz to nie moj czy nasz problem, bo akurat w tej sprawie upierasz sie przy czyms w czym nie masz racji :roll:

W tamtym poście koleś napisał w sensie żartu, bo takie było to przesłanie... i od razu dostał ostrzeżenie, a jak Ty się nawet nie wysiliłeś o napisanie paru wyrazów więcej tylko jedno "tak", to poprostu... ja mam prawo także odpowiadać na posty jednym wyrazem, zarówno inni też.


No i super :roll: tylko zeby to bylo na temat. Trudno to zrozumiec? Gdybym czesto robil takie rzeczy to bym w choc malym stopniu zrozumial, a Ty zwracasz uwage na jednego posta, ktory byl nota bene odpowiedzia na pytanie i dluzszej - specjalnie dla zaspokojenia Twoich potrzeb - odpowidzi ukladac mi sie po prostu nie chcialo.

I zaczynajmy karać, ale równomiernie bez względu na to, kto ma jaką władzę.


A w ktorym to punkcie zlamalem regulamin odwolujesz sie do tak duzych zarzutow, jakim jest niewatpliwie to, ze oskarzasz adminow za prowadzenie polityki a la "rowni i rowniejsi". Cos sobie wyimaginowales i dalej trwasz w tej nieprawdzie i probujesz do tego przekonac innych. Jeszcze raz powtarzam - byla to odpowiedz na pytanie, a ze byl to jedyny taki post, dlatego tez nie musial mi nikt zwracac na to uwagi. Nadal tak trudno to pojac? :roll:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2005-12-21, 17:38

Jaggel napisał(a):Czyli moderator, ma prawo dostać upomnienie i jedyną konsekwencją jest to, że straci taką funkcję?

Jedyna ?? Mowisz to tak chocby odebranie funkcji moda bylo nic nie znaczace... Oczywiscie ze jest mozliwosc aby moderator stracil swoja funkcje. Ale musi byc tego konkretny powod i rozpatrzenie sprawy przez cale grono Team Mod. Jezeli wiekszosc glosowalal by za odebraniem funcji to oczywiscie byla by ona odebrana. Ale ja uwazam ze dlugo, a najlepiej nigdy nie bedzie takiej sytuacji !!

A co wstydzisz się omawiać pewne sprawy w tym temacie, i sprowadzasz każdego na parter? Przecież ten temat został założony z myślą o pracy moderatorach.

Taka zasada panuje rowniez na innych forach i nie wiem co w tym dziwnego !! Zreszta nie kazdy chcialby ujawniac sie z takimi sprawami wsrod wszystkich urzytkownikow a szczegolnie w obecnosci tego, na ktorego sklada skarge.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Max » 2005-12-21, 17:43

dobra debatujemy tu dlugimi postami a narazie malo co z tego wyniknelo, do rzeczy wiec
jedyny moderator do ktorego pracy znalazlem tu jakies zastrzezenia to haj i jego post, za chwile go znajde i bedzie ciag dalszy

[ Dodano: 2005-12-21, 17:48 ]
baymann9 napisał(a):Nie mozna nosic mundórów, a nie wszelkich strojów z motywem moro etc. To jest zasadnicza różnica. Dordzy platformasi! gdyby powstał POPiS tez tak krytycznie podchodzilibyście do kaczek ich partyki i wszystkiego, co ich dotyczy?
na ten post haj odpowiedzial "Tak :lol:" mozliwe ze moglby sie troche bardziej wysilic ja bym jednak nie tragizowal z powodu jednego przypadku
zostal tez poruszony temat nabijania
i tutaj mamy dwie opcje:
1 nabijanie karamy ostrzezeniami, dopisujemy czerwona kwestie do posta i ten zostaje (tak jest obecnie) + mozemy wprowadzic ostrzejsze traktowanie nabijaczy (kazdy nabity post= ostrzezenie)
2 mozemy usuwac nabite posty przez co na forum bylby porzadek, ale jak wtedy udowodnic delikwentowi ze ostrzezenie jest sluszne skoro post polecial? wtedy bylibyscie zmuszeni ufac moderatorom (mi sie ta opcja nawet podoba)
czekam na wasze opinie
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Simin » 2005-12-22, 02:33

Zostawmy STATUS QUO i tyle!! Najlepszym wyjsciem z sytuacji jest... zmazanie mojego ostrzezenia za to, ze sie kiedys unioslem!! :P :P :P
A tak na serio - rangi o wiadomej tresci pod ksywami 2-4 kolesi - nabijaczy naszego forum (wszyscy wiemy o kogo chodzi wiec nie ma sensu wymieniac - w kazdym razie ich HERSZTEM :P bylby fcbayern16!! :lol: )
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2005-12-22, 13:33

Max napisał(a):i tutaj mamy dwie opcje:
1 nabijanie karamy ostrzezeniami, dopisujemy czerwona kwestie do posta i ten zostaje (tak jest obecnie) + mozemy wprowadzic ostrzejsze traktowanie nabijaczy (kazdy nabity post= ostrzezenie)
2 mozemy usuwac nabite posty przez co na forum bylby porzadek, ale jak wtedy udowodnic delikwentowi ze ostrzezenie jest sluszne skoro post polecial? wtedy bylibyscie zmuszeni ufac moderatorom (mi sie ta opcja nawet podoba)
czekam na wasze opinie

Mysle ze pierwsza opcja (czyli tak jak jest obecnie) jest ok i nalezy przy niej pozostac. Mozna jedynie byc bardziej rygorystycznym w stosunku do nabijania jezeli lud tego chce...
Druga opcja moim zdaniem nie ma sensu i mysle ze z gory odpada...

A wiec wszystko powinno w tej kwestii zostac tak jak jest obecnie !!
Co do tych rang nabijacza to po raz kolejny powtarzam, ze jest to zbedne. Same ostrzezenia wystarcza !!
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-22, 13:38

No i super tylko zeby to bylo na temat. Trudno to zrozumiec? Gdybym czesto robil takie rzeczy to bym w choc malym stopniu zrozumial, a Ty zwracasz uwage na jednego posta, ktory byl nota bene odpowiedzia na pytanie i dluzszej - specjalnie dla zaspokojenia Twoich potrzeb - odpowidzi ukladac mi sie po prostu nie chcialo.


Nie zaspokajam własnych potrzeb. Gdybym tego chciał, to bym zadzwonił po dziewczyny z z agencji i one by to zrobiły. :roll: Widzisz, gdybym ja np, zrobił chociaż tak raz, od razu bym dostał formalne ostrzeżenie. Więc mam prawo odpowiadać w taki sam sposób.

A w ktorym to punkcie zlamalem regulamin odwolujesz sie do tak duzych zarzutow, jakim jest niewatpliwie to, ze oskarzasz adminow za prowadzenie polityki a la "rowni i rowniejsi". Cos sobie wyimaginowales i dalej trwasz w tej nieprawdzie i probujesz do tego przekonac innych. Jeszcze raz powtarzam - byla to odpowiedz na pytanie, a ze byl to jedyny taki post, dlatego tez nie musial mi nikt zwracac na to uwagi. Nadal tak trudno to pojac?


Nie zarzucam Ci złamania regulaminu, bo nie powiedziałem tego dosłownie - ani w żadnym znaczeniu skierowanym to do Ciebie.

Moje poprzednie zdanie wyrwane z kontekstu, miało taką formę... że jeśli moderator postąpi tak samo jak normalny forumowicz i ten forumowicz dostanie ostrzeżenie - to jak zezwala równe prawo, moderator ma także zostać ukarany.
Do nikogo nie chcę przekonywać kogoś, bo jak dobrze widzisz... mało kto się udziela w tym temacie, bo nie obchodzą kogoś sprawy moje a między wami moderatorami.

A jak jestem taki niepojęty, to po co jeszcze prowadzisz ze mną dysputę?

Jedyna ?? Mowisz to tak chocby odebranie funkcji moda bylo nic nie znaczace... Oczywiscie ze jest mozliwosc aby moderator stracil swoja funkcje. Ale musi byc tego konkretny powod i rozpatrzenie sprawy przez cale grono Team Mod. Jezeli wiekszosc glosowalal by za odebraniem funcji to oczywiscie byla by ona odebrana. Ale ja uwazam ze dlugo, a najlepiej nigdy nie bedzie takiej sytuacji !!


Oczywiście nikomu nie zarzucam, że jest słabym moderatorem... ale miałem na myśli to, że jeśli moderator będzie się źle zachowywał - to zostanie pozbawionym funkcji moda. Więc o żadnych ostrzeżeniach na koncie moderatora, nie ma mowy?
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-22, 13:58

ie zaspokajam własnych potrzeb. Gdybym tego chciał, to bym zadzwonił po dziewczyny z z agencji i one by to zrobiły.


Dla mnie slowo "potrzeba" nie odnosi sie tylko do tego, co Ty insynuujesz. Sa rozne potrzeby np. wylania smutku czy odreagowania :P

Widzisz, gdybym ja np, zrobił chociaż tak raz, od razu bym dostał formalne ostrzeżenie. Więc mam prawo odpowiadać w taki sam sposób.


Otoz ja sie nie spotkalem, aby staly bywalec forum, ktorego posty w 95% sa w miare dlugie po napisaniu takiego jednego slowa w swojej wypowiedzi dostal ostrzezenie.

Z tego co zauwazylem to reprymendy "czrwona czcionka" sa dawane osobom, ktore dopiero co sie zarejestrowaly na forum i w trzech teamtach z kolei pisza po jednym slowie. Wowczas jest to jak najbardziej uzasadnione, ale w przypadku ktorym walkujesz po prostu nie masz racji 8)

A jak jestem taki niepojęty, to po co jeszcze prowadzisz ze mną dysputę?


Bo dążę do tego, abys zrozumial swoj blad :P
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2005-12-22, 14:44

Jaggel napisał(a):Więc o żadnych ostrzeżeniach na koncie moderatora, nie ma mowy?

Oczywiscie ze NIE :!: Przeciez to bylo by niedorzeczne samo w sobie...
Czy na forum Liverpoolu Moderatorzy dostaja ostrzezenia :?:
Takie sprawy jak upomnienie dla Moderatora zalatwia sie we wlasnym gronie i u nas tak wlasnie jest (i nadal bedzie) :!:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez baymann9 » 2006-01-07, 17:19

Już jakis czas temu chciałem poruszyć zblizony do tego temat.

Odnoszę wrazenie, że niektórzy moderatorzy (własciwie jeden...) zbyt gorliwie wywiązują się ze swoich obowiązków. Nic luzu, wyrozumiałości czu chodxby zdrowego rozsądku. Porzadek naturalnie musi być zachowany, ale nie popadajmy w paranoje. Jak widze 100 razy tekst w stylu "mógłbyś napisac więcej" to mnie skręca. Gdyby cghciał napisac więcej to by napisał, a jak ci tak bardzo przeszkadza to usuń. Samo poruszanie rozmowy na temat tego, że jeden z "bossów" napisał posta o treści "TAK :D" (na dodatek w dziale "Hyde park") jest niewątpliwie sytuacja kurjozalną . Wygląda to trochę tak jakby moderatorstwo chciało z dzieci i młodziezy (którzy korzystają z forum) zrobic wielkich literatów, specjalistów czy ch*j wie jeszcze kogo... To forumowicze kształtują board, a nie moderatorowie. To jest moim zdaniem bolączka tego forum.

Moja pierwsze ostrzezenie otrzymałem za nazwanie Szpakowskiego debilem. Było to po meczu, w którym ów komentator plótł niemiłosierne bzdury (Roberto Kovać etc). Starałem się wytłumaczyć delikwentowi, że słowo, ktorego użyłem zostało odpowiednio uzasadnione i nie zasługuje na ostrzezenie. Jak się później okazało moderator jest fanem Szpaka... Obecnie do tych calych ostrzeżeń podchodzę z rezerwą. Niech mi je sobie wlepiają 8) Może akurat dowartościowuję jakiegoś niedowartościowanego człowieczka :wink:

Ciekawe jest , że z człowiekiem, którzy faktycznie utrudnia funkjonowanie forum (fcbayern16 czy jak mu tam) system ostrzeżeniowy nie daje sobie rady. Miesiąc jest z nim spokój, a potem nastepne kilkadziesiat dni trzeba czekac aż nałapie te 3 ostrzeżania. Moim zdaniem ta kwestia zasługuję na dyskusję.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 18h 54m 36s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości