Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Max » 2006-01-07, 18:58

Samo poruszanie rozmowy na temat tego, że jeden z "bossów" napisał posta o treści "TAK :D" (na dodatek w dziale "Hyde park") jest niewątpliwie sytuacja kurjozalną . Wygląda to trochę tak jakby moderatorstwo chciało z dzieci i młodziezy (którzy korzystają z forum) zrobic wielkich literatów, specjalistów czy ch*j wie jeszcze kogo...
troche dziwne wg mnie jest ganienie moderatorow w kontekscie dyskusji o tym poscie bo to zwykli userzy mieli o to pretensje

co do ostrzezenia za szpaka to pamietam ze bylo ono dosc naciagane ale nie przypominam sobie uzytego epitetu, autora ostrzezenia tez nie
drugie ostrzezenie dostales ode mnie, slusznie
co do fcbayern16 to ostrzezenia przynosza skutek i widac postepy ;) uzytkownik ten jest pod obserwacja :)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez baymann9 » 2006-01-07, 21:17

troche dziwne wg mnie jest ganienie moderatorow w kontekscie dyskusji o tym poscie bo to zwykli userzy mieli o to pretensje

Chodziło mi o DamKama, który jak sam napisał po przeczytaniu krótkiego postu od razu "wstrzął postępowanie"...

Gdybym uważał, że ostrzeżenie, które dostałem od ciebie jest niesprawiedliwe, pewnie bym o tym napisał :wink:
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 18h 54m 36s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez paruva » 2006-03-25, 14:48

Ja mam 1 uwage ;]. Zróbcie coś z tymi "kibicami" którzy zwłaszcza w komenatrzach bluzgają innych, klną tak jakby nie umieli w innych sposób wyrazić swoich opini. Bo jakby nie patrzeć wygląda to prymitywnie jak ktoś rozogryczenie umie wyrazić tylko przklenstwami pod adresem własnych piłkarzy, albo innego klubu. Troche kultury by sie przydało ;] To wkoncu też świadczy o poziomie kibiców FCB ;]
paruva
Bawarczyk
 
Posty: 4
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-07-08, 21:24
Lokalizacja: Rudziczka k.Żor
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Grzechoo » 2006-03-25, 18:19

paruva napisał(a):Ja mam 1 uwage ;]. Zróbcie coś z tymi "kibicami" którzy zwłaszcza w komenatrzach bluzgają innych, klną tak jakby nie umieli w innych sposób wyrazić swoich opini. Bo jakby nie patrzeć wygląda to prymitywnie jak ktoś rozogryczenie umie wyrazić tylko przklenstwami pod adresem własnych piłkarzy, albo innego klubu. Troche kultury by sie przydało ;] To wkoncu też świadczy o poziomie kibiców FCB ;]


Najlepiej banowac takich internetowych pseudo kibiców :!: I to samo zrobic w serwisie bayern.munchen.pl :!: Bo to, co sie dzieje przerasta ludzkie pojęcie :/ Zatem apeluje: zróbcie cos z łaski swojej :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Max » 2006-03-25, 18:24

to jest temat o uwagach do pracy moderatorow a my zajmujemy sie 4um, tutaj pseudokibice nie maja racji bytu
na komentarze pod newsami wplywu nie mam (w 99% nie czytam tych pseudowypocin)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez emem » 2006-03-26, 07:56

Max napisał(a):to jest temat o uwagach do pracy moderatorow a my zajmujemy sie 4um, tutaj pseudokibice nie maja racji bytu
na komentarze pod newsami wplywu nie mam (w 99% nie czytam tych pseudowypocin)


ale duzo innych uzytkownikow czyta...nawet chcac nie chcac to sie rzuci w oczy, w koncu aby zobaczyc caly news rowniez rozwija sie lista komentarzy...
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2006-03-26, 08:50

spokojnie - niedlugo powinno to się zmienic.

Ale poza tym banowanie na IP nie jest dobre. Bo takim zabiegiem można zablokować także innych użytkoników, którzy są np. w tej samej sieci. Więc jak widać, nei jest to taka prosta sprawa.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez emem » 2006-03-26, 11:27

ale nie chodzi o to zeby banowac kazdego uzytkownika, ktory zachowa sie niestosownie...trzeba poprostu stworzyc kulture wypowiadania, zachecic do tego, wydaje mi sie ze najlepszym sposobem wlasnie jest wprowadzenie podobnego systemu jak na forum, czyli ostrzezen...trzeba szukac i wdrazac sprawdzone systemy z innych serwisow :wink:
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2006-03-26, 11:44

emem napisał(a):ale nie chodzi o to zeby banowac kazdego uzytkownika, ktory zachowa sie niestosownie...trzeba poprostu stworzyc kulture wypowiadania, zachecic do tego, wydaje mi sie ze najlepszym sposobem wlasnie jest wprowadzenie podobnego systemu jak na forum, czyli ostrzezen...trzeba szukac i wdrazac sprawdzone systemy z innych serwisow :wink:

Np na serwisie JuvePoland (www.juvepoland.com) jest tak, że komentarze w newsach podlegają ostrzeżeniom z forum. Czyli aby dodawać komentarze trzeba zarejerstrować się na forum i jeżeli będzie się np wyzywać inne kluby to się dostanie ostrzeżenie... a 3 ostrzeżenia to jest ban :!: Myślę, że jest to bardzo dobry system.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez kama_reda » 2006-03-26, 11:47

DamKam napisał(a):
emem napisał(a):ale nie chodzi o to zeby banowac kazdego uzytkownika, ktory zachowa sie niestosownie...trzeba poprostu stworzyc kulture wypowiadania, zachecic do tego, wydaje mi sie ze najlepszym sposobem wlasnie jest wprowadzenie podobnego systemu jak na forum, czyli ostrzezen...trzeba szukac i wdrazac sprawdzone systemy z innych serwisow :wink:

Np na serwisie JuvePoland (www.juvepoland.com) jest tak, że komentarze w newsach podlegają ostrzeżeniom z forum. Czyli aby dodawać komentarze trzeba zarejerstrować się na forum i jeżeli będzie się np wyzywać inne kluby to się dostanie ostrzeżenie... a 3 ostrzeżenia to jest ban :!: Myślę, że jest to bardzo dobry system.


Identycznie jest na pilka.pl.
Pozdrawiam.
kama_reda
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:18
Lokalizacja: Reda
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Grzechoo » 2006-03-26, 11:52

DamKam napisał(a):
emem napisał(a):ale nie chodzi o to zeby banowac kazdego uzytkownika, ktory zachowa sie niestosownie...trzeba poprostu stworzyc kulture wypowiadania, zachecic do tego, wydaje mi sie ze najlepszym sposobem wlasnie jest wprowadzenie podobnego systemu jak na forum, czyli ostrzezen...trzeba szukac i wdrazac sprawdzone systemy z innych serwisow :wink:

Np na serwisie JuvePoland (www.juvepoland.com) jest tak, że komentarze w newsach podlegają ostrzeżeniom z forum. Czyli aby dodawać komentarze trzeba zarejerstrować się na forum i jeżeli będzie się np wyzywać inne kluby to się dostanie ostrzeżenie... a 3 ostrzeżenia to jest ban :!: Myślę, że jest to bardzo dobry system.


Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie :!: Tylko może zajsć sytuacja, że ludzie specjalnie beda sie rejestrowali na forum, aby i tak sie wyzywac. Na forum bedzie swoistego rodzaju bałagan, a ilość zbanowanych użytkowników bedzie stale wzrastać. Drugą opcją jest to, że moze zabraknąć osób które komentowałyby newsy... wszak forumowicze rzadko kwapią sie do komentowania newsów :D Ale mimo wszystko moim zdaniem takie rozwiązanie jest bardzo dobre.




"na forum bedzie swoistego rodzaju bałagan" - po moim trupie ;)
Max
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Scholli » 2006-03-27, 22:12

no właśnie, mimo iż to nie temat o tym, to skoro już tyle powiedziane zostało to ja też! - te wypociny pod newsami czasami przyprawiają mnie o chęć walnięcia łbem w monitor... sorry, ale jeśli ktoś postronny wejdzie na tą stronę i zobaczy np. jak ktoś wyzywa od ch*jów Uliego czy innych członków klubu czy inne zespoły to raczej niezbyt pochlebnie pomyśli sobie o samej stronie czy nawet o nas wszystkich - kibicach Bayernu... ja bym nawet był za tym, że jeśli nie da się tego jakoś uporządkować, to wogóle zrezygnować z tych komentarzy... wkońcu jak ktoś sobie chce popisać to jest forum (dziwi mnie właśnie też to, że w tych komentażach często przewijają się ci sami stali użytkownicy prowadzący nie raz rozbudowane dyskuje, co oni boją się wejść na forum czy co?)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez olli » 2006-03-27, 22:14

Popieram Scholli, moim zdaniem w ogóle komentsów nie powinno byc, jak ktoś chce się wypowiedziec to od tego jest forum :o A prawie każdy news jest i tak na forum komentowany :roll:
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Simin » 2006-03-28, 01:36

Ale poza tym banowanie na IP nie jest dobre. Bo takim zabiegiem można zablokować także innych użytkoników, którzy są np. w tej samej sieci. Więc jak widać, nei jest to taka prosta sprawa.

No wiec wlasnie - moj brachol odwiedzal kiedys to forum i pewnie jeszcze odwiedzi - narazie glupoty zadnej nei strzelili (mam nadzieje, ze to nie nastapi) ale jezeliby tak sie stalo, to nie chce zebyscie mi zablokowali konto, bo bedzie potem w wiadomosciach, ze w Poznaniu starszy brat zabil brata... :wink: :lol: :evil:

[ Dodano: 2006-03-28, 02:38 ]
Drugą opcją jest to, że moze zabraknąć osób które komentowałyby newsy... wszak forumowicze rzadko kwapią sie do komentowania newsów

No dokladnie!! :569: Ja moze z 5 - 8 razy skomentowalem newsa na stronce, a na forum jak widac... mnie widac :wink:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez emem » 2006-03-28, 15:07

gdzie tam usunac, chociaz ze rzadko wypowiadam sie w komentarzach to musza one pozostac jezeli mamy na mysli rozwoj strony, po takim dzialaniu dopiero oberwie licznik odwiedzin, wielu ludzi jednak wchodzi na ta strone zeby komentowac, jest to dosc fajna sprawa i tyczy sie wypowiedzi na temat konkretnego newsa i forum jest czesto dla takich uzytkownikow gleboka woda i wola latwiejszy sposob przekazania swojej opini...powtarzam ze trzeba zadbac o kulture a nie likwidowac!
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości