Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-02, 08:02

możesz sobie sam z siebie pisać cenzura mac i tak dalej, nie napisałes wulgaryzmu czyli nie ma ostrzeżenia. jednak gdy napiszesz i zostanie to wycenzurowane przez system albo ciebie (jakas kropka czy spacja w wyrazie itp) to juz ostrzeżenie sie nalezy.
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Recit » 2012-05-02, 08:26

ironlemon napisał(a):
Scholli napisał(a):
ironlemon napisał(a):A to nie działa tak, że moderatorzy widzą posty w oryginalnej postaci, bez autocenzury?
tak działa, ale co z tego skoro inni użytkownicy widzą tylko ocenzurowaną treść? moderatorzy nie mają dbać o siebie tylko o użytkowników

Nie to miałem na myśli. Z postu Recita wywnioskowałem, że wg niego moderatorzy właśnie na podstawie napisu "cenzura" dają warny.

A to przypadkiem nie zależy od techniki forum? Byłem moderatorem na 2 jeszcze jakiś czas temu i widziałem to, co wszyscy. Dopiero opcja "moderuj forum" poszerza horyzonty ;)

Poza tym to nie jest ważne, co widzi moderator. Ważne, co widzą userzy. Chyba, że moderacja służy tylko wybielaniu sumienia jednego z modów, to przepraszam :mrgreen: Chociaż zrozumieć tego nie idzie.

AC Milanie, trochę abstrakcyjnego myślenia nie zaszkodzi. Rozumiem, że nie pasuje ono do syndromu milicjanta strzelającego przepisami, ale jednak polecam spróbować. Zapis w regulaminie kłóci się z działaniem autocenzury. Gdyby tak to miało działać, to osoba ubrana i tak powinna zbierać warny od mundurowych za szerzenie moralnej zgnilizny, wszak tylko autocenzurujące ubranie dzieli ją od publicznego pokazywania piersi czy fallusa ;)

Naprawdę nie rozumiem czym różni się (z perspektywy usera przeglądającego forum) jedna (cenzura) od innej (cenzury).


EDIT
Zanim przybysz z czarno-czerwonego kraju porówna mnie znów do żula chlejącego wino w klatce (zakładam, że chodzi o jego klatkę), to pozwolę sobie zauważyć, że jakoś nikt z wypowiadających się w temacie nie ma ciągot do używania wulgaryzmów w miejscu znaków interpunkcyjnych. Czytając ostatnie strony tematu wyraźnie widać oś konfliktu, w której przekleństwa to tylko pretekst. To jest raczej dyskusja na temat sensowności/absurdalności i domniemanej szkodliwości niektórych paragrafów, bezrefleksyjnej ich interpretacji godnej "produktu" szkoły milicyjnej z poprzedniego systemu.
Nikt z nas nie napisał, że przeklinanie jest OK, nikt tu nie zachowuje się jak Eric Cartman. Po prostu rzeczywistość dostarcza tylu urzędniczych absurdów, że fajnie byłoby aby nasze forum stanowiło odskocznię.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-02, 10:10

opiszmy dokładnie co chcecie (chcesz): mozliwośc pisania wulgaryzmow bo ich nie widać (autocenzura) tak? Jeżeli tylko o to chodzi to proponuje petycje do administratora, aby zmienić regulamin żeby wulgaryzmy, których nie da sie odczytać nie były karane i będzie po sprawie jak się admin zgodzi. wtedy i wy będziecie zadowoleni i moderator, bo według przepisow nie bedzie mogł za to karać. Jak Wam pasuje taka opcja to tylko wcielić ją w zycie.

PS. osobiście jednak nie rozumiem po co pisac cos co i tak nikt nie odczyta a posty będa wyglądac tak: <cenzura> mać, co za <cenzura>. no ja <cenzura><cenzura><cenzura>". Dla mnie bezsens, ale jak Wam nie pasuje to co jest obecnie to próbujcie sobie to zmienić.

// edit

A co do kłócenia autocenzury z regulaminem to nic takiego nie widze. Coś (wulgaryzmy) jest zabronione i jest za to kara. Same wulgaryzmy są cenzurowane, ale nadal tam sa i mod może za nie karać.
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez shadow7 » 2012-05-02, 10:18

Ale wtedy co jest złego w wulgaryzmach, które są cenzurowane?

Ja to rozumiem tak, że ostrzeżenia wystawia się za wulgaryzmy, gdyż one mogą kogoś zgorszyć itd., ale przecież ocenzurowane wulgaryzmy już nie gorszą, bo de facto nikt ich przeczytać nie może... więc imho nie powinno się za to wlepiać ostrzeżeń.

Może faktycznie trzeba napisać do admina, bo nasze dywagacje nie mają sensu skioro my wiemy swoje i mod wie swoje.
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Scholliss » 2012-05-02, 14:40

shadow7 napisał(a):Ja to rozumiem tak, że ostrzeżenia wystawia się za wulgaryzmy, gdyż one mogą kogoś zgorszyć itd.,


Niech tu napisze ktoś,kto się zgorszył,bo padła jakaś (cenzura) gdy przegraliśmy jakiś mecz :)


shadow7 napisał(a):ale przecież ocenzurowane wulgaryzmy już nie gorszą, bo de facto nikt ich przeczytać nie może... więc imho nie powinno się za to wlepiać ostrzeżeń.


Dla mnie sprawa jest jasna : przeklinać - można ,obrażać - nie można.
Moderatorzy bardziej powinni zwracać uwagę na jełopów,którzy ciągle mają jakieś pretensje,że piszą tu fani BvB.Nie widziałem ŻADNEJ reakcji na ciągłe szykany i głupie teksty pod ich adresem.Może dlatego,że heh..nie ma czegoś takiego w regulaminie? :)
Dlatego własnie takie regulaminy są do dupy ;) To nie urząd skarbowy,tylko forum,z nie tak dużą ilością uzytkowników.Najważniejsze u modów powinno być wyczucie.
Tym bardziej,że treść regulaminu znają głównie moderatorzy,a jak widać na przykładzie mojego bana - zbanować można za wszystko,kiedy się chce i pod byle jakim pretekstem. ;)) Po co jest regulamin? Żeby moderator rozdawał warny i czuł się ważny? Czy,żeby było nam wszystkim przyjemniej? :) Jak regulaminu nikt nie czyta,bo (cenzura),każdy wie jak można zachowywać się na forum,to po co regulamin?
Moderator Scholli7 zbanował mnie za "komentowanie pracy moderatora" oraz usunął mojego posta w którym wyjaśniam innym całą sytuację.
Scholliss
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2012-04-26, 12:21
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez shadow7 » 2012-05-02, 15:05

Scholliss napisał(a):jełopów,którzy ciągle mają jakieś pretensje,że piszą tu fani BvB


ze scrolluj sobie na górę forum:

"Forum kibiców Bayernu Monachium
Największe w Polsce forum kibiców Bayernu"

albo to jest ku.wa forum kibiców Bayernu albo piłka.pl, ew. trzeba zmienić nagłówek skoro odchodzimy od tego, że zbierają się tu tylko kibice Bayernu.
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez lechista_tomek » 2012-05-02, 16:36

Co Ty masz za problem jak przyjdzie tu kibic innej drużyny skoro pisze na poziomie?
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez shadow7 » 2012-05-02, 16:45

lechista_tomek napisał(a):Co Ty masz za problem jak przyjdzie tu kibic innej drużyny skoro pisze na poziomie?


Irytuje mnie żółty kolor w awatarach .
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-02, 17:03

shadow7 napisał(a):
lechista_tomek napisał(a):Co Ty masz za problem jak przyjdzie tu kibic innej drużyny skoro pisze na poziomie?


Irytuje mnie żółty kolor w awatarach .


uufff od razu mi ulzylo :)
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez shadow7 » 2012-05-02, 17:21

Forza AC Milan napisał(a):
shadow7 napisał(a):
lechista_tomek napisał(a):Co Ty masz za problem jak przyjdzie tu kibic innej drużyny skoro pisze na poziomie?


Irytuje mnie żółty kolor w awatarach .


uufff od razu mi ulzylo :)


Barwy mamy podobne :P

Bo w niektórych tematach więcej postów jest 'żółtych' niż 'czerwonych' ...
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez lechista_tomek » 2012-05-02, 19:01

Mi również przeszkadza ja Żółtki wchodzą i piszą bzdury chcąc pokazać swoją "wyższość" ( ;) ) nad nami, ale na prawdę póki piszą normalnie nie mamy chyba się co złościć :)
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Grzechoo » 2012-05-02, 19:11

Omujborze, naprawdę ktoś tak bardzo może się przejmować tym, że wchodzą tu kibice innych drużyn i chcą z nami dyskutować? :mrgreen: To nawet komplement dla nas, bo ci ludzie widzą w nas jakąś wartość merytoryczną i chętnie zostają na dłużej, choć teoretycznie nic ich z nami nie łączy. Dajcie sobie siana, "rasiści" :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez ironlemon » 2012-05-02, 19:27

Grzechoo napisał(a):Omujborze, naprawdę ktoś tak bardzo może się przejmować tym, że wchodzą tu kibice innych drużyn i chcą z nami dyskutować? :mrgreen: To nawet komplement dla nas, bo ci ludzie widzą w nas jakąś wartość merytoryczną i chętnie zostają na dłużej, choć teoretycznie nic ich z nami nie łączy. Dajcie sobie siana, "rasiści" :mrgreen:

Jak dobrze, że jest na sali jakiś rozsądny :mrgreen:
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Rael » 2013-03-14, 00:33

Dlaczego został wywalony temat w ktorym dyskutowalismy o nowo wybranym Papieżu?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Radosław Lubor » 2013-03-14, 00:35

Może stał się niewygodny, bo wcześniej wisiał mimo niskiego poziomu dyskusji. Albo po prostu to forum sportowe.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości