Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-20, 10:46

Nie wiem co zrobicie z tym tematem założonym przezemnie, ale jeśli będziecie go w stanie usunąć - to tylko będę w stanie sądzić, że nie umiecie się bronić bez funkcji moderatora.

Otóż pierwsza kwestia tyczy się blokowania tematów. Rozumiem, że każdy ma własny sposób na utrzymanie porządku na forum i blokujecie tematy, które według was są już zbędne. Lecz kiedyś prowadziłem polemikę z jednym forumowiczów na temat meczu Juventusu z Bayernem (bodajże z Marcinem_masterem - sorry jak pomyliłem ksywkę).

Odpowiedział mi na mojego posta, i nie byłem 2 dni na forum - bo poprostu nie miałem czasu. Chciałem także wyjechać dysputą, ale temat był już zablokowany. Chyba jesteście w stanie zrozumieć, że nie każdy na forum jest dzień w dzień - i zdaża się nawet, że są osoby które dopiero potrafią wejść po tygodniu.

Nie wiem czy są tutaj takie osoby, które po tygodniu dopiero odwiedzą forum - ale wiem to z własnego doświadczenia, że na forum Liverpoolu nie byłem kiedyś tydzień i chciałem poprostu wypowiedzieć się w temacie pomeczowym i akurat miałem taką okazję, bo po skończonym meczu tematy nie są blokowane, bo chyba każdy z moderatorów tamtego forum wie, że nie każdy potrafi być w dzień na forum.

Ale pomijając już forum Liverpoolu, bo to nie o to się rozchodzi... Dąże do tego, że tematy pomeczowe są za szybko blokowane. Przecież czy jest temat zablokowany, czy otwarty nie szkodzi forum - ale przy otwartym temacie, każdy ma jeszcze prawo coś napisać, nawet przy długiej nieobecności na forum...

Także sprawą sprzeczną, są ciągłe ostrzeżenia. Ktoś napiszę posta w którymś z tematów, i będzie on trochę odbiegał od tematu - a moderatorzy od razu przypisują do tego posta jakieś dopiski. Skąd wiecie, jaki wątek postu ma wypłynąć od postowicza, który napisał tego posta?

Zgadza się, nie można każdego tematu brać za wolną amerykankę, ale wielokrotnie zauważyłem... że to jest poprostu absurd!

Zacytuje jeden post forumowicza...... każdy wie jakiego, jak śledzi forum.

skasuj tego posta, to może nie będziesz miał ostrzeżenia


Oczywiście jeden z moderatorów, od razu ostrzegł użytkownika. Moim skromnym zdaniem, powinnien dostać ostrzeżenie, ale jedynie pouczające, a nie od razu dostawać ostrzeżenie tak naprawdę za nic i przypisywać mu kolejne do jego ostrzeżeń.

Za jakieś poważniejsze złamanie regulaminu wtedy należy się ostrzeżenie - ale za takie pier.oły? :roll:

To przecież nie jest piaskownica, że za byle co - każdy ma być karany!

Odwiedzam to forum z sympatii do Bayernu, a co zrobicie z tym tematem - to już naprawdę zależy od was, bo w końcu wy macie władze, a zwykli forumowicze muszą się z tym zgadzać.

Postęp musi być, bo kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

Pozdrawiam
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-20, 11:30

co ja zrobie? :P

a no przeniose do innego dzialu :D bo Hyde Park nie jest odpowiednim miejscem 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Simin » 2005-12-20, 13:57

Jaggel - na poczatku tez myslalem tak jak Ty apropo tych ostrzezen... z czasem jednak wyczilem motyw, ze tak na prawde moderatorzy nie sprawuja tu wladzy absolutnej :mrgreen: ... sa nad nimi administratorzy (teoretycznie) :P :wink:
Co do tego zamykania tematow meczowych tp mysle, ze wypada znalesc jakis consensus - Jagggel troche racji ma, ze nie kazdy musia na forum pojawiac sie codziennie!! :569: - ja akurat wchodze conajmniej 2 razy na tydzien, a w dodatku w dziale 'mecze' napisalem lacznie moze z 10-15 postow, wiec ten problem mnie nie dotyczy! :wink: :P
Nie zmienia to faktu, ze tematy o meczach moglyby byc zamykane w ten sposob, ze w kazdej chwili moznaby sie wypowiedziec o 3-4 ostatnio granych przez Bayern meczach! :P - wtedy wszyscy byliby zadowoleni :wink:
Pozdro
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez killy » 2005-12-20, 16:31

Aby polepszyc forum wprowdzilbym takowe innowacje:

1.Ilosc dopuszczalnych ostrzezen 5
2.Troszke bardziej zwracac uwage na nabijanie i pisanie glupot.
3.Dla natretnych nabijaczy rangi odpowiednie nad podpisem.

narazie to tyle, moze cos jeszcze wymysle.
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Simin » 2005-12-20, 16:58

3.Dla natretnych nabijaczy rangi odpowiednie nad podpisem.

A to faktycznie dobry pomysl!! :569:
Przybijam sie!
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-20, 17:21

Aż dziwi mnie samemu, że Ci którzy zostali wywołani przezemnie pod tablicę, nie potrafią odpowiedzieć się w tym temacie. Brak argumentów na podparcie własnych poglądów?
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez olek » 2005-12-20, 17:29

1.Ilosc dopuszczalnych ostrzezen 5
2.Troszke bardziej zwracac uwage na nabijanie i pisanie glupot.
3.Dla natretnych nabijaczy rangi odpowiednie nad podpisem.


bardzo podoba mi sie twoj 'kodeks' killy ;) tylko bez tego pkt pierwszego.. moglbym go jednak zaakceptowac gdyby pkt 2 oraz 3 byly bardziej przestrzegane.. kazdemu zdarzy sie przeklnac wyzwac inny klub etc i w takim wypadku moze to oznaczac przerwe w udzielaniu sie na forum np na miesiac :? zwiekszenie ilosci ostrzezen bez konsekwencji pozwala troche bardziej wyrazic swoje emocje na forum ktorych niewatpliwie czasami jest az nadto i trzeba sie wyladowac (niekoniecznie na druzynach i innych kibicach ale to juz inna sprawa :mrgreen: ) ogolnie rzecz biorac przychylam sie do postulatow aby bardziej skrupulatnie przegladac tematy i pozbywac sie niepotrzebnych postow 'nagradzajac' przy tym ich autorow a notorycznym nabijaczom przydzielic odpowiednia range ktora miejmy nadzieje wybilaby z glowy nabijanie takiemu uzytkownikowi.. tyle z mojej strony ;) dziekuje za udzielony mi glos.. :P
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez DamKam » 2005-12-20, 17:53

A wiec tak:
:arrow: Jezeli chodzi o zamykanie tematow meczowych to mozna przedluzyc termin ich zywotnosci... z tym nie widze problemu. Jednak nie mozna zostawiac ich zbyt dlugo otwartych poniewaz najczesciej z biegiem czasu robi sie w nich dyskusja nie na temat. I dlatego te tematy sa po pewnym czasie zamykane...
:arrow: Jezeli chodzi o ostrzezenia to wydaje mi sie ze wszystko jest ok i nic nie trzeba zmieniac. Zwiekszenie liczby dopuszczalnych ostrzezen moglo by tylko i wylacznie spowodowac zwiekszona liczbe lamania regulaminu czego chyba nikt nie chce.
:arrow: Co do tych rang "nabijacza" pod podpisem to wydaje mi sie ze jest to zbedne... same ostrzezenia absolutnie wystarcza.

Co do tego postu i danego ostrzezenia:
skasuj tego posta, to może nie będziesz miał ostrzeżenia

Slusznie dostal ostrzezenie !! Po pierwsze jest to post kompletnie nie na temat a po drugie jezeli on (autor tego postu) nie jest moderatorem forum to niech sie w niego nie bawi... nie widze w tym nic absurdalnego.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Grzechoo » 2005-12-20, 22:45

DamKam napisał(a)::arrow: Jezeli chodzi o ostrzezenia to wydaje mi sie ze wszystko jest ok i nic nie trzeba zmieniac. Zwiekszenie liczby dopuszczalnych ostrzezen moglo by tylko i wylacznie spowodowac zwiekszona liczbe lamania regulaminu czego chyba nikt nie chce.


Zatem proponuję zmniejszyć liczbę: dotychczas o ile sie nie myle 3 ostrzeżenia kończą się banem, a maksymalna ilość ostrzeżeń wynosi 6. Proponuję zmniejszenie ilości ostrzeżeń będących powodem do bana do 2, a maksymalną ilość ostrzeżeń do 4. Wtedy dyscyplina bedzie wieksza.

Ponadto: kiedyś Haj napisał posta o takiej treści: "tak" :D Nic do niego nie mam (bo i po co? :P ) ale gdyby takiego posta napisał ktoś inny (czyt. nie pełniący żadnej ważnej funkcji na forum) pewnie dostałby chociaż tak bardzo lubiany przez wszystkich czerwony, strofujący podpisik :wink: (nie chce żeby ktoś mnie źle zrozumiał, poprostu odnoszę takie wrażenie i chciałbym, aby moje jakiekolwiek wątpliwości zostały rozwiane).

P.S. Pozdro dla Haja :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Max » 2005-12-21, 07:39

1.Ilosc dopuszczalnych ostrzezen 5
ostrzejsze traktowanie nabijaczy i zwiekszenie dopuszczalnej liczby ostrzezen to przeciez sprzecznosc :P (obecnie odpoczywamy od forum gdy mamy 3 ostrzezenia)
zamykanie tematow po meczu - ja to robie bardzo rzadko, nie widze problemu z trzymaniem ich dluzej otwartych
no to narazie tyle jak sie obudze do porzadku albo wieczorem cos dopisze
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-21, 10:03

Jezeli chodzi o zamykanie tematow meczowych to mozna przedluzyc termin ich zywotnosci... z tym nie widze problemu. Jednak nie mozna zostawiac ich zbyt dlugo otwartych poniewaz najczesciej z biegiem czasu robi sie w nich dyskusja nie na temat. I dlatego te tematy sa po pewnym czasie zamykane...


Wiesz mi DamKam, że z wieloma forami na których byłem - tematy meczowe nie były blokowane i zostawały one otwarte, bo każdy kto miał coś napisać na temat meczu napisał to już wcześniej, i nikt nie miał żadnych powodów aby w tym temacie nabijać.

Poprostu to forum prezentuje z sobą inny poziom niż inne. A żeby jeszcze bardziej oświecić was o co mi chodzi - że dlatego forum prezentuje taki poziom, bo się rejestrują mało rozgarnięte miernoty nie mające pojęcia o piłce. Ale nikt tego nie zabroni i trzeba się pogodzić z takim faktem.

Jezeli chodzi o ostrzezenia to wydaje mi sie ze wszystko jest ok i nic nie trzeba zmieniac. Zwiekszenie liczby dopuszczalnych ostrzezen moglo by tylko i wylacznie spowodowac zwiekszona liczbe lamania regulaminu czego chyba nikt nie chce.


Akurat ilość ostrzeżeń, jest zbyt duża. 3 ostrzeżenia, po czym ban. Bo takto to przypomina zabawę w kotka i myszkę. Jest 6 ostrzeżeń, więc niektóre miernoty mogą trochę ponabijać. Autentycznie trzeba zmienić do 3 ostrzeżeń, po czym skończy się pisanie mało lapidarnych postów, nie wnoszących nic do tematu. :roll:

Slusznie dostal ostrzezenie !! Po pierwsze jest to post kompletnie nie na temat a po drugie jezeli on (autor tego postu) nie jest moderatorem forum to niech sie w niego nie bawi... nie widze w tym nic absurdalnego.

Jeśli dostał słusznie ostrzeżenie, a już wspominiany Haj, za mało treściwy post "tak" jeszcze bardziej nic nie wnoszący do tematu nie dostał ostrzeżenia to o czym my tu mówimy?

Wyobraźcie sobie, że siedzimy przy okrągłym stole. Oczywiście w sprawach porządkowych będą wychylać się jedynie moderatorzy wraz z adminami - ale co do spraw karnych, to mamy równomierne prawa i niech nikt nie bierze pod uwagę to, że jak napiszę moderator głupiego posta to nie należy mu się ostrzeżenie!
To także jest forumowicz, ma takie same prawa jak każdy z nas, tylko że on pełni funkcję moderatora, ale jeśli należy mu się ostrzeżenie, to także ma dostać po łapach!

Nie bierzmy pod uwagę żadnych demokracji i różnych bzdetów, poprostu - jak prezydent może być karany, który jest ważną postacią w kraju. To także ważna postać na forum także może być karany, jeśli jest tego powód.

Haj, ja nie pisałem tego ze złości. Ale to był odpowiedni przykład. Jak przyjedziesz do Radomia na piwo, to Ci to wyjaśnie. ;)
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-21, 13:36

Jesli byla to odpowiedz na zadane pytanie, szczegolnie w dziale "Simply The Best" to ja nie widze w tym nic zlego. W koncu jak ktos sie pyta to czemu mu nie odpowiedziec? :P
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Jaggel » 2005-12-21, 14:21

Odpowiedź mogła być w jakiś sposób uzasadniona, bądź zrobić to na priv lub gg. ;)
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez haj » 2005-12-21, 14:34

Jaggel napisał(a):Odpowiedź mogła być w jakiś sposób uzasadniona, bądź zrobić to na priv lub gg. ;)


a co mialem lać wode, tylko po to aby napisac 3-4 wyrazy wiecej? :P

A jak to było pytanie ogolne, czyli dla wszystkich, a zadane przez jedna osobe to na priva mialem kazdemu pisac? :P

PS. odrazu mowie ze nie wiem jaka to byla sytuacja :D
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Praca moderatorska - czyli co nie pasuje w ich poczynaniach.

Postprzez Max » 2005-12-21, 15:31

to bylo w temacie polityka chyba
liczba ostrzezen po ktorej otrzymuje sie zakaz pisania to 3, imo jest to odpowiednia liczba, ostrzezenia wygasaja po 30 dniach
wszystko jest do omowienia, wszelkie propozycje zmian poparte sensownymi argumentami beda uwzgledniane
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Następna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość