Wasze pomysły dotyczące strony

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez yarpen » 2016-08-05, 23:01

@mancipium
Zdaje się jesteś prawnikiem, to może będziesz wiedzieć: jak się ma sprawa z domenami? Dotąd słyszałem o wykupowaniu przez firmy jeśli zawierały nazwę, coś się zmieniło że mogą przejąć domenę naszej strony na drodze sądowej?
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez mancipium » 2016-08-06, 00:30

mogą, w 2004 roku byl pierwszy taki przypadek dot. microsoftu.

przy czym trzeba udowodnic wiele innych rzeczy niz tylko, ze my jej uzywamy i oni w 2015 ja zrestrowali, bo z tego co oni wyslali to wczesniej mieli zarejestrowany tylko herb.

Boje sie jednej rzeczy, ze futbol nie gra czysto. Ktoś czytał fifa mafia? to sa takie pieniadze, ze oni moga zdzialac wszystko przekupia kazdego. nie wypada tego pisac jako prawnikowi i wierze w czystosc wszystkich pracujacych w wymiarze sprawiedliwosci, ale szwajcarów kupic sie dalo :)
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez yarpen » 2016-08-06, 05:33

@mancipium
No to nie mamy chyba za bardzo żadnego argumentu :/ Szkoda, dzięki za wyjaśnienie.

Strasznie przykre jest to, bo tak długo śmialiśmy się że Real, Barca czy kluby PL łupią kibiców drogimi biletami i liczą na masową sprzedaż w Amerykach i Azji ignorując prawdziwych kibiców, a sami dostajemy coś takiego od własnego klubu :/ Mia San Mia...
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez batman4ever » 2016-08-06, 15:20

Ech Ci Niemcy. Wiem, że to kompletnie inna sprawa, inne podmioty itp. ale jak mi polska strona (oficjalna!!!) Bundesligi splagiatowała artykuł to mogłem im skoczyć. Duży zawsze może więcej. Nie wiem. Tak na gorąco. Może jakaś petycja? Wszyscy ten sam e-mail (kulturalny oczywiście), że nam tak smutno z tego powodu, że musimy nakupić browarów i nie starczy nam na gadżety Bayernu :) na skrzynkę FCB? Akcja na facebooku?
batman4ever
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-19, 17:11
Online: 5h 38m 3s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez Rael » 2016-08-06, 16:08

Newsy już dzisiaj o tym na większości portali. Byłaby beka jak by się skonczyło tak, że za tą akcje ktoś z pionu prawniczego wyleci na zbity pysk xD
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez haj » 2016-08-06, 18:06

Wcale nas ten rozgłos nie cieszy. Wyszło tak jakbyśmy mieli wielki żal i klub robił na złość nam swoim postępowaniem, tymczasem ciągle byliśmy w korespondencji z prawnikami z kancelarii i wydawało się że będzie coraz lepiej. To co się podzialo w ostatnich dniach może zaprzepascic trud włożony w negocjacje dlatego też bardzo proszę o nierobiene żadnych akcji na własną rękę. Jeżeli będziemy pod ścianą to w desperackim ruchu poprosimy o taką pomoc, ale na pewno poprzez informacje na stronie. Na razie trzymajcie kciuki za powodzenie naszych działań
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-08-06, 21:34

mancipium napisał(a): jako prawnikowi


To chyba największy szok dekady : D Ale jakby się tam głębiej zastanowić to wszystko się zgadza :-P Ale bez offtopu ^

Jak widać na tym przykładzie kasa rządzi wszystkim,przykre,szkoda,że piłka idzie tą drogą.
Ale oczywiście trzymam kciuki,że wszystko się ułoży.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez mancipium » 2016-08-06, 22:05

lubie zaskakiwać.

bardziej kobiety, ale ujdzie.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez Szybki » 2016-08-07, 10:31

Niestety ale Niemcy wychodzą z prostego założenia...
Dura lex, sed lex... Inaczej trudno ich o coś posądzić...
Niskie morale,to słaba motywacja,wysokie morale to silna motywacja i wielka szansa na wygraną !! !!
Szybki
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2220
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-01, 00:35
Lokalizacja: Katowice
Online: 5d 23h 59m 24s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez grejfrut » 2016-08-08, 12:07

Jak czytam tą całą historię to aż ciężko w to uwierzyć, że prawnicy Bayernu Monachium i sam klub tak podeszli do sprawy. Ja rozumiem, że mają na pewno sporo racji i nadużywaliście loga i innych rzeczy związanych z klubem. Ale to się dało załatwić na pewno z klasą i po prostu wyjść z propozycją zmian i tyle, a nie napluć w twarz ludziom, którzy od ponad 10 lat praktycznie za darmo prowadzą stronę o niemieckim gigancie. To jest po prostu chamstwo - jak razi ich w oczy wykorzystywanie zastrzeżonych nazw, to tak jak mówię idzie się dogadać. Nie wiem, ale mój szacunek do Bayernu zmalał. Klub to kibice, jak można tak traktować ludzi :roll: ludzi, którzy od lat propagują klub w swoim kraju. Ciężko mi to wytłumaczyć, no ale co zrobić - nic nie można.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez Recit » 2016-08-08, 12:12

grejfrut napisał(a):Nie wiem, ale mój szacunek do Bayernu zmalał. Klub to kibice, jak można tak traktować ludzi :roll:

Dokładnie. Od lat ludzie mówią "jak można kibicować Niemcom" a tu dostali taki oręż. Teraz chyba prędzej kupię koszulkę lokalnego klubu niż zamówię tegoroczną Bayernu :evil:
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez mancipium » 2016-08-08, 13:15

Dobra Panowie dramatyzujecie w drugą stronę i chyba nigdy nie mieliście do czynienia z dużymi korporacjami.

to może nakreśle...

Bayern współpracuje z kancelariami prawnymi, które są opłacane za dbanie o interesy Bayernu. Jednym z pól na których muszą o te interesy jest tzw. prawo autorskie i prawa pokrewne. Z czego widać było jest OSOBNA kancelaria zajmująca sie tymi sprawami. No ii ta kancelaria zarejestrowala Europejskie Znaki Towarowe.

PO zrobieniu tego sprawdziła internet pod kątem korzystania z takowych. Znalazła podejrzewam w każdym kraju podobną jak u nas. Następnie stronę i witrynę sprawdzili pod kątem użytku komercyjnego ((nikomercyjny nie jest zabroniony). Potem wysłali standardowego maila. Nakreślając termin i wzywając do zaprzestania korzystania.

Ogólnie niektórych emocji poniosły i poszła niepotrzebna fama, bo rozmowy wciąż trwają i wydaje się, że tylko Haj to rozumie :). Ja też chwilowo chyba zbyt emocjonalnie potraktowałem tę sprawę.

Będę pomagał Hajowi i pewnie na końcu uda się to wszystko rozwiązać w sposób satysfakcjonujący obydwie strony. Pamiętajcie, że to działają prawnicy, sam wiem jak to działa w dużych korporacjach nikt nie ma kontaktu z Bayernem, oni chą pójść potem i pokazać liczby, które dla ekonomistów będą wyglądać fajnie. Pewnie cały dział PR, czy wizerunkowy w ogole w tym procesie całym nie uczestniczy.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez haj » 2016-08-08, 13:40

Niestety, portale dodały od siebie sensację i szum przybrał niepotrzebne rozmiary.

Sama kancelaria oczywiście czepia się wszystkiego, czego tylko może, ale nic nie jest przekreślone. Zgodnie z oświadczeniem, które widnieje na serwisie, staramy się spełnić każde życzenie kancelarii które słusznie jest punktowane (jak np logo klubu). Z tym nie dyskutujemy, bo nawet domeny zwalniamy, choć tak naprawdę były rejestrowane przed ich zastrzeżeniem. Jesteśmy w stałym kontakcie także z ekspertami, którzy doradzają nam co zrobić, aby zachować obecną formę serwisu, który pozwalałby na stały rozwój.

Stanowisko Bayernu jest takie, że nie będa mieć nic przeciwko prowadzeniu serwisu, jeśli będzie to fansite bez żadnego wsparcia finansowego, choćby to miał być program partnerski. Niestety, utrzymanie portalu wraz z jego rozwojem nie jest możliwy w takiej sytuacji, dlatego też staramy się usunąć wszelkie prawne przeszkody na naszej drodze.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8552
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 37m 15s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez audia4 » 2016-08-08, 14:34

Tak pół żartem pół serio to zrobić filtr, że reklamy nie wyświetlają się na stronie gdy ktoś wchodzi z zagranicy 8)
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Wasze pomysły dotyczące strony

Postprzez grejfrut » 2016-08-08, 20:51

Z tego co piszecie Panowie to sytuacja jest trudna, bo jak dobrze rozumiem prawnicy Bayernu dadzą Wam spokój dopiero bez problemu jak dostosujecie się do wszystkiego, ale z drugiej strony nie da się rozwijać strony bez pieniędzy. Dla mnie mimo wszystko jest to kpina, nie wiem jakie macie przychody ze strony, ale nie sądzę, że jeździcie Audi A8 i macie wszyscy wielkie domy na hektarowej działce :lol: Raczej skłaniałbym się ku myśli, że kasa ta starcza na utrzymanie serwisu, rozwój i kilka flaszek wódki.

Wiadomo, że prawo jest bezlitosne i mówi jasno jak ma to wyglądać, mimo wszystko ciężko mi zrozumieć taki brak szacunku do ludzi, którzy propagują Bayern w Polsce, po prostu z normalnego, ludzkiego punktu widzenia. Mam nadzieję, że cała sprawa zakończy się pozytywnie i będziecie mogli bez stresu rozwijać i prowadzić serwis. Inaczej będzie to wielka strata dla nas kibiców, a kolejny sezon jakoś będzie budził więcej niesmaku niż radości.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron