propozycja zmian

Tutaj wypowiesz sie na temat naszego serwisu www.dieroten.pl

Re: propozycja zmian

Postprzez Pietras » 2006-07-22, 23:12

asA napisał(a):propozycja 2-tłumaczyć newsy z oficjalnej strony fcb


Widać, że chyba niezbyt często czytasz newsy ze stronki :roll: Przecież to po prostu każdy wie, że są one tłumaczone z oficjalnej strony Bayernu- każdy ale nie ty. Na siłę szukasz wad serwisu, a moim zdaniem jest ich naprawdę mało :wink: Myślę, że ze znalezieniem wspólnego języka z byłym już użytkownikiem forum o nicku "fcbayern16" nie miałbyś wielkich kłopotów :lol:
Obrazek
Pietras
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1172
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-09, 15:05
Lokalizacja: Częstochowa
Online: 10d 11h 8m 54s

Re: propozycja zmian

Postprzez Scholli » 2006-07-23, 00:34

no skoro już rozgożała tu taka dyskusja to chciałem powiedzieć (sprostować?), iż to o tych oldboyach to oczywiście jest news niższej rangi i można go pominąć i nie było to moim zarzutem a chodziło mi o to autorytatywne stwierdzenie "a to nie jest ciekawe"...

a ogólnie to poziom newsów na stronce jest bardzo dobry, którko mówiąc: dużo i szybko! :)
co prawda na dzień dobry zawsze włączam sobie oficjalną stronę, co powoduje, iż tłumaczeń tekstów z tego źródła nie czytuję, ale cała reszta pozbierana z róznych źródeł jest dla mnie nie lada gratką i zaoszczędzeniem czasu, bo zamiast odwiedzać pare stron wszystko mam tu, doprawdy brawa dla zespołu newsowego! :D

żeby nie było tak słodko: :P
z newsa "Ogłoszenia: Schweini powitany w domu":
"Odlew z brązu stóp niemieckiego piłkarza ma zostać umieszczony w chodniku obok ratusza w Oberaudorf"
"Die bronzenen Fußabdrücke des Nationalspielers sollen auf dem Rathausplatz in den Boden eingelassen werden."

nie odlew stóp tylko odciski stóp

i nie "Jestem obezwładniony" ("Ich bin überwältigt") tylko oszołomiony/przytłoczony czy też może kolokwialnie "zmiażdżyło mnie to"
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez Lmollu » 2006-07-23, 08:31

Scholli, generalnie chodzi o to, że się jego stopy pojawią w chodniku :D Aż tak dobrze niemieckiego nie znam, posiłkuję się translatorem, który też wszystkiego nie wie :D Poprawię to, bo odlew a odcisk to jednak mała różnica, ale różnica :wink:

Właśnie translator przetłumaczył mi słowo überwältigt jako obezwładniony :D
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez anonim » 2006-07-23, 10:49

Ja proponuje zeby na stronie byly bramki do sciagniecia, a nie na forum tak jak to bylo kiedys. Popatrzmy chociaz na stone man utd devilpage.pl
anonim
Bawarczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2005-04-13, 09:06
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez haj » 2006-07-23, 11:20

Chodzi o to, żeby zawsze w widocznym miejscu był link do bramek? Bo zawsze pojawiają się newsy z odpowiednimi linkami do goli z każdego praktycznie meczu Bayernu.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: propozycja zmian

Postprzez Scholli » 2006-07-23, 12:29

Lmollu napisał(a):Scholli, generalnie chodzi o to, że się jego stopy pojawią w chodniku :D Aż tak dobrze niemieckiego nie znam, posiłkuję się translatorem, który też wszystkiego nie wie :D Poprawię to, bo odlew a odcisk to jednak mała różnica, ale różnica :wink:

Właśnie translator przetłumaczył mi słowo überwältigt jako obezwładniony :D
wiesz, ja jak to powiedziałem napisałem "żeby nie było tak słodko" ;-)
a translator - hieh, ta dzisiejsza młodzież :P słownik lepsza rzecz, bo zawsze podaje więcej możliwości i można wybrać tą bardziej pasującą do kontekstu i naszego języka...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez asA » 2006-07-23, 12:45

ja nie mam żadnych pretensji do was,bo to najlepsza strona bayernu w polsce,
tak tylko zasugerowałem,ale doceniam pracę lmola,schola i innych i gratuluje wam za wasza prace
asA
Bawarczyk
 
Posty: 296
Dołączył(a): 2006-04-30, 10:35
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez Kociol » 2006-07-23, 12:53

Scholli napisał(a):
Lmollu napisał(a):Scholli, generalnie chodzi o to, że się jego stopy pojawią w chodniku :D Aż tak dobrze niemieckiego nie znam, posiłkuję się translatorem, który też wszystkiego nie wie :D Poprawię to, bo odlew a odcisk to jednak mała różnica, ale różnica :wink:

Właśnie translator przetłumaczył mi słowo überwältigt jako obezwładniony :D
wiesz, ja jak to powiedziałem napisałem "żeby nie było tak słodko" ;-)
a translator - hieh, ta dzisiejsza młodzież :P słownik lepsza rzecz, bo zawsze podaje więcej możliwości i można wybrać tą bardziej pasującą do kontekstu i naszego języka...


Translator ma większy zasób słów do danego wyrazu niż słownik, a na pewno jest szybszym sposobem tłumaczenia :)

Co do aSy: Ty nawet nie wiesz kto pracuje na stronce, bo Scholli akurat nie (chętnie wkrótce bym Go widział w redakcji :D )

Co do bramek, linki do zagranicznych odnośników przez niektórych użytkowników (często emem, mic) podawane są na forum. Na stronce nie zamieszczamy, gdyż nie są one często naszą własnością, nie my jesteśmy autorami "zgrań". Kiedyś czyniliśmy z Polsat Sport, również pomagał Guzio "zgrywać" z DSF, pojawiały się newsy... Jeżeli ktoś ma karte video w komputerze, chętnie może pomagać :)
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: propozycja zmian

Postprzez Scholli » 2006-07-23, 13:14

Kociol napisał(a):bo Scholli akurat nie (chętnie wkrótce bym Go widział w redakcji :D )
czy ja jeszcze tu nie wspominałem, że jestem strasznym leniem? :D
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez haj » 2006-07-23, 13:15

Ja też - ale pasja do klubu, o którym można tworzyć stronę jest w moim przypadku dużo silniejsza :)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: propozycja zmian

Postprzez Tymek » 2006-07-23, 14:07

Jeśli ja miałbym coś zaproponować.....to jakiś dział, lub coś o juniorach, wiem że pojawiały się czasem newsy o meczach rezerw lub juniorów, no ale nie było to częstym zjawiskiem, (jeśli się myle poprawcie mnie). To tylko taka moja mała propozycja.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez Lmollu » 2006-07-23, 17:22

Scholli napisał(a):
Kociol napisał(a):bo Scholli akurat nie (chętnie wkrótce bym Go widział w redakcji :D )
czy ja jeszcze tu nie wspominałem, że jestem strasznym leniem? :D


Scholli, zająłbyś się poprawą błędów w tłumaczeniu :D Byłbyś na stronie takim profesorem Miodkiem :D Możesz zyskać zgermanizowany nick - profesor Honig :lol:
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez miroslava » 2007-12-09, 17:15

Bardzo Was proszę o zapanowanie nad tym co się dzieje ostatnimi czasy w postach pod newsami. Wiem, że nie macie wpływu na to, ze niektórzy sie nudzą i próbują robić z tej świetnej strony śmietnik, ale może warto zastanowić się nad jakimiś karami dla tych oszołomów. W końcu nikt ich do odwiedzania tej strony nie zmusza, więc niech nie wylewają swoich frustracji na innych użytkownikach. Pozdrawiam:)
miroslava
Bawarczyk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2007-12-09, 16:50
Lokalizacja: big city
Online: 0s

Re: propozycja zmian

Postprzez KoRnKage » 2007-12-09, 22:24

miroslava, próbowałem, ale to ponad moje i nie tylko moje siły. Zawsze trafią się konflikty, będą problemy i jak zaznaczone jest, nie ponosimy odpowiedzialności za komentarze. Co niektóre wołają o pomstę do nieba, ale ciężko jest panować nad wszystkim

Skupiamy się nad dobrym materiałem na newsy, a nie tym co jest pod nimi. Sam czasem podnoszę głos, ale to walka z wiatrakami. Dziś powiedzą " spoko, już więcej tak nie będę" a jutro znów to samo...

Zrobię teraz czystkę zbędnych komentarzy pod newsem z bildu...
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Poprzednia strona

Powrót do www.dieroten.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość