Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Stare, zamknięte tematy

Który Bayern wybralibyście?

bogaty z sukcesami, ale bez tradycjnych nazw,barw i herbu
7
26%
3-ligowy, z tradycjnymi nazwą,herbem i barwami
20
74%
 
Liczba głosów : 27

Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Brooklyn » 2007-08-29, 11:27

Zaużmy, że zachodzi któraś z tych sytuacji:
1. Pojawia się bogaty sponsor np niech to będzie Allianz. Prezes Allianz wykupuje 99% akcji Bayernu. Stać nas na każdego piłarza, grają u nas Cech, Terry, Messi, Snejider, Kaka, Ronaldinho. Rządzimy w Niemczech i w Europie. Prezes Allianz ma jednak wymagania. Zwalnia zarząd i osadza swoimi zaufanymi ludzmi. Aby reklama była skuteczniejsza zmienia się nazwa na FC Allianz Munich, czerwone koszulki idą do muzeum. Od dziś FC Allianz gra w niebieskich. Zmienia się herb klubu, co prawda jest napis Bayern ale tylko małymi literkami, raczej chodzi o to aby podkreślić region skąd pochodzi drużyna. W biało niebieskim herbie pojawia się nazwa FC Allianz Munich. Akcje klubu notowane na giełdzie przynoszą ogromne zyski, tak samo jak TV Allianz, oraz zgrupowania w Hongkongu gdzie mieszka prezes. Tam zażyczył sobie letnie i zimowe zgrupowania.
2. Druga sytuacja. Bayern zostaje ukarany przez UEFA ogromnymi karami finansowymi i wykluczeniem z pucharów na 5 lat za malwersacje finansowe przy transferach Toniego i Klose. Obecni sponsorzy wycofują się bo nie w smak im nieobecność w Europie przez 5 lat. Zaczyna brakować kasy na wypłaty dla piłkarzy. Sezon przez te zawirowania kończy się na 7 miejscu. Odchodzą wszystkie gwiazdy Toni, Klose, Ribery, Schweini, Lahm, Van Bommel, Podolski. Bayern stać na zakup takich piłkarzy jak Lala, Huszti, młodego Bułgara Micanskiego, paru młodych Niemców i Mili :lol: . Nawet Rasiak nie wyraża zgody na zaproponowany mu kontrakt :wink: W efekcie czego w 1 składzie grają młodzi wychowankowie Bayernu pod kierownictwem mózgu drużyny - Mili. Wiemi jak kieruje grą MIla, Bayern kończy sezon na 16 miejscu. W ciągu następnych 4 lat, Bayern ląduje w 3 lidze, gdzie jest średniakiem. Jednakże zachowuje barwy koszulek, herb i nazwę.
Którą opcję wolelibyście kibice - FC Allianz z sukcesami, ale inna nazwa, herb i barwy, czy może Bayern wałęsający się po 3 lidze, ale z tradycyjną nazwą, herbem i barwami?
Oczywiście obie sytuację są tak prawdopodobne jak lądowanie obcych na ziemi, ale cóż to tylko zabawa, do której skłoniła mnie dyskusja na jednym z forów (wypowiedzi były różne).
Dzięki za zabawę i czekam na wypowiedzi. :)
Brooklyn
Bawarczyk
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2007-04-27, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez lechista_tomek » 2007-08-29, 12:07

Bez sensu. Bo wiadomo, że większość jak nie wszyscy będą chcieli pokazać, że są prawdziwymi kibicami i wybraliby 2 możliwość dlatego odpowiedzi nie będą szczere
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Brooklyn » 2007-08-29, 13:02

Dlaczego mają być nieszczere? Przecież nie będę potępiał przy wyborze opcji 1. Sport obraca się w dzisiejszych czasach wokół kasy, takie życie. W Polsce przecież są takie sytuacje np KP Legia to nie to samo co CWKS Legia, nowy Lech po fuzji z Amicą to już nie dawny Lech, Pogoń to nie to co dawna Pogoń. W każdym bądź razie zagłosujcie chociaż.
Brooklyn
Bawarczyk
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2007-04-27, 16:37
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Huzar89 » 2007-08-29, 13:11

No jak dla mnie obie sytuacje są nierealne na ten moment ;) Poza tym moje zdanie jest takie, że kazdy normalny kibic i człowiek wybierze opcję drugą :) Pytanie retoryczne
Goalkeepers are crazy
Huzar89
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 792
Wiek: 34
Dołączył(a): 2006-12-29, 22:54
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Online: 0s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Krzysiek » 2007-08-29, 13:41

1. opcja jest nierealna, bo Bayern ma na tyle wyrobioną markę, że żaden sponsor nie zmieniłby strojów, herbu i nazwy odwracając się plecami od kibiców. Klub straciłby na tym ogromne pieniądze (bilety, gadżety dla fanów). Czy Chelsea zmieniło nazwę na Abramowicz Londyn? Dlatego myślę, że byłbym przy opcji 1. bo co innego jest, gdy kibic chce dla swojego klubu jak najlepiej, a co innego, kiedy zaczyna się kibicować (tak było w wielu przypadkach np. z Chelsea) klubowi, kiedy tego wykupi bogaty sponsor. Oczywiście, gdyby wydarzyła się sytuacja nr. 2, nie odwróciłbym się do Bayernu plecami ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Pietras » 2007-08-29, 14:10

lechista_tomek napisał(a):Bez sensu. Bo wiadomo, że większość jak nie wszyscy będą chcieli pokazać, że są prawdziwymi kibicami i wybraliby 2 możliwość dlatego odpowiedzi nie będą szczere


Właśnie dlaczego nieszczere? Twoja wypowiedź zabrzmiała jakby tutaj było masę sezonowców, dla których nie liczy się tradycja, herb i sukcesy z przeszłości. Prawdziwych kibiców jest tu moim zdaniem zdecydowana większość. Tak na marginesie temat trochę bez sensu.....
Obrazek
Pietras
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1172
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-09, 15:05
Lokalizacja: Częstochowa
Online: 10d 11h 8m 54s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Max » 2007-08-29, 22:32

Pierwsza opcja jest niemożliwa, bo prawo niemieckie zabrania wykupienia większości akcji przez jeden podmiot. Na drugiej linijce przerwałem lekturę, jak będę w stanie to przeczytam resztę i może się odniosę. :P
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez OSZA » 2007-08-29, 23:33

pytanie wcale nie jest glupie i bezsensowne. Ja uwazam,ze mimo wszystko sytuacje sa niemozliwe,ale gdyby tak zostalo nadal bym kibicowal-niewazne czy Allianz czy III Liga.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez killy » 2007-08-30, 00:14

OSZA napisał(a):pytanie wcale nie jest glupie i bezsensowne. Ja uwazam,ze mimo wszystko sytuacje sa niemozliwe,ale gdyby tak zostalo nadal bym kibicowal-niewazne czy Allianz czy III Liga.


watpie...
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Krzysiek » 2007-08-30, 08:21

Heh, to dobre, bo co najmniej 3 osoby opowiedziały się za opcją 2, a chyba tylko ja otwarcie powiedziałem, że najlepsza byłaby opcja 1 (oczywiście, z "poprawkami" naniesionymi przeze mnie w poprzednim poście :mrgreen: ), tymczasem jest 4:2 dla Bogatego Bayernu ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez upek » 2007-08-30, 08:40

Brooklyn napisał(a):Zaużmy, że zachodzi któraś z tych sytuacji:
1. Pojawia się bogaty sponsor np niech to będzie Allianz. Prezes Allianz wykupuje 99% akcji Bayernu. Stać nas na każdego piłarza, grają u nas Cech, Terry, Messi, Snejider, Kaka, Ronaldinho. Rządzimy w Niemczech i w Europie. Prezes Allianz ma jednak wymagania. Zwalnia zarząd i osadza swoimi zaufanymi ludzmi. Aby reklama była skuteczniejsza zmienia się nazwa na FC Allianz Munich, czerwone koszulki idą do muzeum. Od dziś FC Allianz gra w niebieskich. Zmienia się herb klubu, co prawda jest napis Bayern ale tylko małymi literkami, raczej chodzi o to aby podkreślić region skąd pochodzi drużyna. W biało niebieskim herbie pojawia się nazwa FC Allianz Munich. Akcje klubu notowane na giełdzie przynoszą ogromne zyski, tak samo jak TV Allianz, oraz zgrupowania w Hongkongu gdzie mieszka prezes. Tam zażyczył sobie letnie i zimowe zgrupowania.

wystarczajacy powod zeby olac pierwsza opcje :lol:
2. Druga sytuacja. Bayern zostaje ukarany przez UEFA ogromnymi karami finansowymi i wykluczeniem z pucharów na 5 lat za malwersacje finansowe przy transferach Toniego i Klose. Obecni sponsorzy wycofują się bo nie w smak im nieobecność w Europie przez 5 lat. Zaczyna brakować kasy na wypłaty dla piłkarzy. Sezon przez te zawirowania kończy się na 7 miejscu. Odchodzą wszystkie gwiazdy Toni, Klose, Ribery, Schweini, Lahm, Van Bommel, Podolski. Bayern stać na zakup takich piłkarzy jak Lala, Huszti, młodego Bułgara Micanskiego, paru młodych Niemców i Mili :lol: . Nawet Rasiak nie wyraża zgody na zaproponowany mu kontrakt :wink: W efekcie czego w 1 składzie grają młodzi wychowankowie Bayernu pod kierownictwem mózgu drużyny - Mili. Wiemi jak kieruje grą MIla, Bayern kończy sezon na 16 miejscu. W ciągu następnych 4 lat, Bayern ląduje w 3 lidze, gdzie jest średniakiem. Jednakże zachowuje barwy koszulek, herb i nazwę.
Którą opcję wolelibyście kibice - FC Allianz z sukcesami, ale inna nazwa, herb i barwy, czy może Bayern wałęsający się po 3 lidze, ale z tradycyjną nazwą, herbem i barwami?
Oczywiście obie sytuację są tak prawdopodobne jak lądowanie obcych na ziemi, ale cóż to tylko zabawa, do której skłoniła mnie dyskusja na jednym z forów (wypowiedzi były różne).
Dzięki za zabawę i czekam na wypowiedzi. :)

piekny powod zeby ustawic sie w kolejce za druga opcja :d :d :d ;)


;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez OSZA » 2007-08-30, 18:04

killy napisał(a):
OSZA napisał(a):pytanie wcale nie jest glupie i bezsensowne. Ja uwazam,ze mimo wszystko sytuacje sa niemozliwe,ale gdyby tak zostalo nadal bym kibicowal-niewazne czy Allianz czy III Liga.


watpie...

A w co watpisz? Bo nie wiem o co Ci chodzi. Jak sie komus kibicuje to na dobre i na zle- jezeli zamiast niej powstaje nowa instytucja,ale na podstawach starych i historia pozostaje to nadal sie temu kibicuje! A jak spadnie do III Ligi- to nawet moj obowiazek,gdyz w zlych chwilach poznaje sie prawdziwych przyjaciol...
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez DamKam » 2007-08-30, 19:31

Zagłosowałem na opcję nr 2... ale wypowiadać się raczej nie mam ochoty, bo temat uważam za nieco bez sensu :wink:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Vaxinar » 2007-08-30, 21:36

Zagłosowałem na drugą opcję ponieważ pierwsza jest na maxa skrajna. Nazwa, herb, barwy... To za wiele, to nie byłby już Bayern... :/
Ja myślałem, że pierwsza opcja to coś w stylu Chelsea Ci chodzi, a nie coś takiego, taki cyrk...
"Die Tat ist alles, nichts der Ruhm."
Gott mit uns
Vaxinar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-25, 17:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Online: 0s

Re: Pytanie do kibiców, który Bayern wybralibyście?

Postprzez Kaamil_* » 2007-08-30, 22:10

Pierwsza opcja jest całkowicie nie możliwa, bo gdyby Allianz chciało tyle od klubu to prędzej byśmy się wycofali i woleli mieć tyle kasy ile mamy. Niż wyzbywać się nazwy, barw, tradycji itd... i chyba też kibiców.
Obrazek
Kaamil_*
Bawarczyk
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2006-01-05, 18:38
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości