Wywiad z Louisem van Gaalem

Stare, zamknięte tematy

Wywiad z Louisem van Gaalem

Postprzez KoRnKage » 2009-08-16, 12:28

Drugi mecz i drugi remis – Louis van Gaal musi jeszcze poczekać, zanim uda mu się wygrać pierwszy mecz w Bundeslidze. Nie zważając jednak na nic, trener powiedział, że jego drużyna zaczyna poprawiać swoją grę. Stworzyliśmy sobie okazje, strzeliliśmy bramkę, a tak naprawdę powinniśmy strzelić jeszcze dwie, trzy kolejne. Poprawimy to i to znacznie. Wtedy zaczniemy zwycięstwa. Obiecuję – powiedział Holender dzień po meczu. Poniżej wywiad, z którego dowiecie się więcej szczegółów.

Wywiad z Louisem van Gaalem

FCBAYERN.DE – 1:1 przeciwko Bremie, dwa remisy na starcie, jak brzmi pierwsze podsumowanie po dwóch meczach?
Louis van GaalNie jestem zadowolony. Podobnie jak fani z chęcią miałbym na koncie więcej punktów. Jestem jednak trenerem drużyny, a moje myślenie ma bazować na analizie, a nie życzeniach.

Jak brzmi pierwsza analiza?
Nie byłem zadowolony z gry w Hoffenheim. Mówiłem o tym już tydzień temu. Mimo iż z Bremą zremisowaliśmy u siebie 1:1 tym razem nie zawiodłem się na chłopakach. Podkreślam: jestem zadowolony z gry, nie z wyniku.

Chwile po meczu powiedział Pan, że pierwsze 30 minut meczu w wykonaniu Bayernu było świetne.
Zgadza się. Wtedy drużyna pokazała to, czego od niej oczekuję: posiadanie piłki, dominacja przeciwnika, nie pozwolenie na rozgrywanie przez niego piłki. Udało nam się to osiągnąć, a to mnie cieszy. Dlatego też powiedziałem, że zagraliśmy świetnie. Niestety, ta dominacja nie przełożyła się na bramki.

Bramka padła, ale dla Bremy…
Dokładnie i to przy drugim strzale na bramkę. To było przykre. Po zdobyciu prowadzenia Werder zaczął bronić się całą drużyną. Podkreślę jeszcze raz: pierwsze pół godziny to było dobre przedstawienie FCB. Taki Bayern chcę oglądać: dominujący, dyktujący tempo gry i styl gry przeciwnika. No i nie zapomnijmy o bramkach.

Druga połowa podobała się kibicom jeszcze bardziej.
Zagraliśmy wówczas lepiej jako indywidualiści, niż jako kolektyw. Stworzyliśmy sobie okazje, strzeliliśmy bramkę, a tak naprawdę powinniśmy strzelić jeszcze dwie, trzy kolejne. Poprawimy to i to znacznie. Wtedy zaczniemy zwycięstwa. Obiecuję.

Źródło: fcbayern.de


[ Dodano: 2009-08-16, 13:38 ]
śmiało. Mozna komentować.
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Wywiad z Louisem van Gaalem

Postprzez norbi » 2009-08-16, 13:20

Jasne, na AA chyba w każdym meczu możemy mieć posiadanie piłki 60 % i więcej, ale brakuje nam zawodnika, który swoimi umiejętnościami pozwoli swojemu zespołowi strzelić bramkę... brakuje nam rozgrywającego. Następny mecz gramy na wyjeździe, ale ze słabym (teoretyczne) zespołem. Jeżeli za tydzień nie będziemy mieli 5 pkt zrobi się baardzo gorąco. Już po wczorajszym meczu na kilku niemieckich portalach pojawiły się newsy, że Van Gaal wcale nie jest lepszy niż Klinsmann :/ Tak więc poprawić skuteczność, wprowadzić Francka od pierwszej minuty (teraz cały tydzień musi potrenować z zespołem). Na następny mecz widziałbym taki skład : Rensing (bo jest nr 1 i musi grać :/)- Lahm, Van Buyten, Badstuber, Braafheid(zobaczyłbym go zamiast Pranjica, który mnie rozczarował, a Edson zagrał bardzo dobrze w meczu z Anglią)- Muller (na skrzydle może grać, o ile się nie mylę grał tam w FCB II), Tymoschuk (na DM bo Bommel kontuzja), Ribery (ja bym go wystawiał na lewym skrzydle a nei za napastnikami), Baumjohann (we wcześniejszych meczach zagrał lepiej niż Sosa, i sądzę że zasługuje na szanse zagrania mecz od 1 min)- Gomez (30 mln :P ale bramkę strzelił więc pewnie zagra), Olic (jak znowu Chorwat będzie siedział na ławie to się zdziwię... Klose jest bez formy, a Olic to typowy fighter, szkoda że przeciwko Werderowi nie strzelił bramy).
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości