Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Stare, zamknięte tematy

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Klinsmann » 2014-06-23, 11:22

Serek_ napisał(a):Przecież zawsze tak było, że ostatnie kolejki grupowe są rozgrywane o tej samej porze
Wszystko się zgadza :P Tylko nie zawsze musi być zawsze :)

To jest po to żeby jedni nie grali pod drugich, jednym słowem - żeby zmaksymalizować uczciwość, ja to wiem. Ale jeśli w jednym meczu walczą o 1msc, a w drugim leszcz z leszczem o to kto jest mniejszym leszczem, to mogliby zrobić te mecze osobno. :-D

Holandia - Chile,- nie ma żadnego wpływu na układ msc 3/4 Hiszpania - Australia. Takich grup mogło przecież być więcej, a chyba im też powinno zależeć na oglądalności.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Serek_ » 2014-06-23, 11:28

Zgadzam sie z Toba, ale wiesz - ramówka TV została duzo wczesniej ustalona i teraz w każdym kraju swiata musiałby być zmieniana. To takie proste nie jest już (chyba).
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 15:49

Albiol, Cazorla, Juanfran, Koke, Torres, Villa, Reina wyjdą w pierwszym składzie Hiszpanów. Praktycznie zostają Ramos, Alba, Alonso i Iniesta z podstawy. del Bosque faje tym sygnał, że widzi, że trzeba zmian.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Serek_ » 2014-06-23, 15:56

Albo daje im pograć jak już pojechali, a o nic nie grają. Na sygnał to poczekać lepiej do spotkania o coś (nie o honor).
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 17:49

Albo i to.

Holandia: Cillessen - de Vrij, Vlaar, Blind - Janmaat, Wijnaldum, de Jong, Kuyt - Sneijder - Lens, Robben
Chile: Bravo - Silva, Medel, Jara - Isla, Aranguiz, Diaz, Mena - Gutierrez - Sanchez, Vargas

W Holandii na ławce Martins po wstrząśnieniu, Depay, Guzman, Huntelaar. van Persie totalnie poza składem. Poważne osłabienia drużyny więc. W zespole Chile Vidal na ławce. Mecz o wygranie grupy, w którym faworytem jest Chile. Ja jednak obstawiam jednak, że grupę wygra Holandia aczkolwiek jeżeli Chile narzuci podobne tempo co z Hiszpanią to mecz będzie niezwykle ciężki. Być może na remis. A sam po części kieruję się tu sympatią. Robben nie powinien mieć wiele miejsca z początku, potem, z czasem, Chile powinno atakować większą ilością graczy robiąc naszemu Arjenowi miejsce z przodu.

Hiszpania: Reina - Juanfran, Albiol, Ramos, Alba - Koke, Alonso, Iniesta - Villa, Torres, Cazorla
Australia: Ryan - McGowan, Wilkinson, Spiranovic, Davidson - Jedinak, McKay - Leckie, Bozanic, Oar, Taggart

Javi na ławce. Nawet biorąc pod uwagę wypalenie i porażki na tym mundialu, trzeba zauważyć, że ławka Hiszpanii to ewenement doskonale obrazujący ogrom klęski, której można się było spodziewać, ale jednak klęski. Casillas, de Gea, Azpiliqueta, Pique, Martinez, Busquets, Fabregas, Xavi, SIlva, Mata, Pedro, Costa. To ta ławka. Oba zespoły grają tylko o honor. Gdyby wyszedł pierwszy skład Hiszpanii to... postawiłbym na Australię zwłaszcza w kontekście nerwów, sporów i rezygnacji u niektórych. Ale przy rezerwie stawiam na wygraną Hiszpanów. Ta i tak nawet pocieszeniem nie będzie, ale kilku zawodników będzie chciało się pokazać.

Jest to przy okazji mecz pożegnalny Xabiego.

[ Dodano: 23 cze 2014, o 18:49 ]
Ten rajd Robbena... palce lizać. Szkoda, że nie wpadło.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Silas » 2014-06-23, 17:55

Holandia masakra, nie sądziłem, że aż tak się zamurują. Tylko piłka na Robbena, ale o dziwo taka taktyka może się sprawdzić. Zobaczymy, jak to będzie dalej, na razie gra na remis.
Silas
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2013-04-29, 22:38
Online: 5d 9h 26m 26s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 18:00

Przy wystawieniu Lensa, silnego, fizycznego napastnika, nie Huntelaara, oraz wstawieniu Kuyta za Guzmana defensywne nastawienie było oczywiste. van Gaal to mądry gość, chociaż czasem ekscentryczny, widzi jak grało Chile z Hiszpanią - oddanie gry, ciągły pressing i szybkie kontry. Że prowadzenie gry wychodzi już gorzej, to nastawił drużynę na oddanie inicjatywy Chile i na własne kontry. Mało to ładne i może się zemścić, ale zrozumiałe zwłaszcza, że warunki ciężkie i nie ma sensu podkręcać tempa.

Robben w takim gazie, że może zrobić różnicę. Oby utrzymał taką formę jak najdłużej. Najlepiej z kilka lat :D Coraz bardziej jednak widać w tym klimacie zmęczenie u tych, którzy mieli długi intensywny sezon. Najpierw u Włochów, chociaż oni w LM nie grali do końca, dzisiaj u Hiszpanów jest wyraźny brak świeżości. Niektórzy Holendrzy podobnie. Na tym tle bardzo mądrze prezentują się Niemcy, nie pokazują pełni sił, oszczędzają się. Nabieram wrażenia, że z czasem będzie to dla czołowych ekip, tych, które zostaną, niezwykle ciężki turniej i nie ze względu na bezwzględny poziom przeciwnika.

Powinni się w Europie zastanowić nad tym jak układać ligi, puchary w latach mistrzostw. Bo z roku na rok obciążenia coraz większe, coraz więcej spotkań, coraz bardziej podkręca się poziom, podwyższa poprzeczkę sięgając granic wytrzymałości ludzkiego organizmu na przykład w takiej LM. I to się wyraźnie odbija. Stąd chyba też lepsza dyspozycja piłkarzy Bayernu, bo oni ligę wygrali szybko, z LM odpadli chodząc po boisku, nie ma aż takiego zmęczenia jak np u Hiszpanów, gdzie Real i Atletico do końca grały na najwyższych obrotach.

Za 4 lata mundial w normalnym klimacie to będzie mniej nieprzewidywalny. Na razie Holandia już się nauczyła warunków po obciążonym meczu z Australią i mądrze się zachowuje.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez cid » 2014-06-23, 18:51

cid napisał(a):Tak mi się marzy:



1. Holandia

2. Chile

3. Hiszpania

4. Australia



Nawet prawdopodobne ;)


12.12.2013r
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Odp: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Pablo59 » 2014-06-23, 18:53

cid napisał(a):
cid napisał(a):Tak mi się marzy:



1. Holandia

2. Chile

3. Hiszpania

4. Australia



Nawet prawdopodobne ;)


12.12.2013r
no i wykrakales :D
Pablo59
Bawarczyk
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2014-06-22, 12:43
Online: 2d 23h 20m 45s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Silas » 2014-06-23, 18:54

No i Holendrzy postawili na swoim, kontry + stałe fragmenty gry zadecydowały, ale szczerze mówiąc - grają dokładnie tak samo, jak 4 lata temu, tylko może mniej brutalnie, jeśli chodzi o faule. Wyniki to przynosi, ale przyjemności z oglądania - zero. Po van Gaalu spodziewałem się czegoś więcej.
Silas
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2013-04-29, 22:38
Online: 5d 9h 26m 26s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 18:56

Ja obstawiałem 1. Holandia, 2. Hiszpania, 3. Chile, 4. Australia, z tym, że Hiszpanie na styku. Cóż, jedynka i czwórka weszły. Jak i dzisiejsze wygrane Holendrów (grupy) i Hiszpanów (meczu).

Holandia udowodniła, że jest drużyną kompletną. Mimo strat osobowych i nastawienia na atak van Gaal pokazał, że ma rezerwy a zespół potrafi też świetnie się bronić. 2 celne strzały na bramkę Chile pokazują, że miałem racje twierdząc, że mecz z Hiszpanią to było ich najlepsze spotkanie i lepszego nie pokażą. Symulacje Sancheza wyniesione rodem z Barcelony. Brawo dla Holedrów - 9 punktów, +7 w bramkach. I tą wygraną sprawiają, że nie trafią do niemieckiej drabinki, jeśli Niemcy wygrają grupę.

A Hiszpanie? del Bosque pokazał po części, że potrafi coś w grze zmienić. Po części, bo i mecz o nic oraz rywal nie z najwyższej półki, chociaż solidny. Hiszpania jeszcze ma rezerwy jak widać.

Robben - świetny mecz. Wspomagał środek pola, wyprowadził kilka groźnych kontr. Piękny rajd i mądrość na koniec, gdy najpierw dopadł szybkim biegiem do piłki, ale potem poczekał na partnera, wypatrzył Memphisa i zamiast kończyć na wiwat asystował z pełną premedytacją.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez bolcinho » 2014-06-23, 20:25

Hiszpania nie awansowała do dalszej fazy według mnie przez bramkarza. O ile w poprzednich latach ich bramkarz robił różnicę na plus tak w tym roku robił tą różnicę na minus. Gdyby bronił ktoś inny całkiem realne iż dziś myśleli byśmy o klasyku Hiszpania - Brazylia. Osobna kwestia to dyspozycja Costy, jak dla mnie facet w tej dyspozycji powinien pozostac w domu.
Mimo wszystko szkoda że Hiszpanie wracają do domu. Naprawdę mimo iż im nie za bardzo kibicowałem to szkoda żę odpadli, jakoś zawsze kibicuje drużyną z Europy na Mundialu. Liczmy iż pozostałe drużyny z Europy postarają się o to aby puchar pozostał w Europie.
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 20:30

Liczmy iż pozostałe drużyny z Europy postarają się o to aby puchar pozostał w Europie.


Otóż to, w pełni popieram i nadal liczę na Niemców, Francuzów lub Holendrów. I wbrew sytuacji na Włochów, chociaż im nie kibicuję ani trochę. I mimo, że są tak bliscy odpadnięcia. Jednak Ikera bym nie winił tylko całą drużynę, zagrali zachowawczo, bez pomysłu, wolno. Albo zmęczenie, albo wypalenie. Za sobą mieli jedynie umiejętności piłkarskie i zgranie oraz doświadczenie. Na szaleńczą Holandię i Chile, które wypluło płuca i dostało natchnienia to nie mogło wystarczyć bo są takie mecze, gdzie wszystko wychodzi tym, co zostawiają serce na boisku.

Hiszpania serca nie pokazała.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez bolcinho » 2014-06-23, 20:34

Osobna kwestia iż Hiszpania miała piłki "meczowe". W obu meczach mieli sytuacje na 2-0 z Holandią i chyba 1-0(lub 1-1) z Chile. Jasna sprawa żę to gdybanie co by było gdyby... Mimo wszytko szkoda Hiszpanów bo liczyłem że wyeliminują Brazyie i odpadną w nastepnej rundzie. A tak całkiem realne iż Brazylia dostanie w 1/8 Chile a w 1/4 Kolumbie(liczę tutaj na Włochów z 2 miejsca) i półfinał z Niemcami(tutaj koniec przygody gospodarza :D ).
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Grupa B - (Hiszpania, Holandia, Chile, Australia)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-23, 20:39

Grecja pokona WKS 1:0, potem z Kostaryką zagra na 0:0 bo obie drużyny grają na kontry i defensywę, wygra w karnych bo mają Jezusa i to ona zagra z Brazylią w ćwierćfinale po zdobyciu zaledwie jednej bramki na całych mistrzostwach :twisted:
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron