Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Stare, zamknięte tematy

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-21, 23:47

Przynajmniej już wiadomo czemu Nigeria, a nie Ghana jest mistrzem Afryki. Pewnie więcej zapłacili sędziom.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez dmagio » 2014-06-21, 23:47

Ładnie oszukują Bośniaków.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2489
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 27m 22s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez cid » 2014-06-22, 09:31

No i Bośnia do domu. Kto by się tego spodziewał?
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Grzechoo » 2014-06-22, 09:53

Przeszli przez eliminacje bez większych problemów, oczekiwania był spore, ale na turnieju dali dupy - skąd my to znamy? :P Chyba wyszedł tutaj brak doświadczenia na takich turniejach - spięli się za bardzo.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez shadow7 » 2014-06-22, 10:02

Grzechoo napisał(a):rzeszli przez eliminacje bez większych problemów

Grzechoo napisał(a):skąd my to znamy? :P


No tego Grzesiu to my raczej nie znamy :P i obawiam się, że jeszcze długo nie poznamy :P *

* - chyba, że źle skumałem i to nie była aluzja do Reprezentacji Polski
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Kejker » 2014-06-22, 10:39

shadow7 napisał(a):
Grzechoo napisał(a):rzeszli przez eliminacje bez większych problemów

Grzechoo napisał(a):skąd my to znamy? :P


No tego Grzesiu to my raczej nie znamy :P i obawiam się, że jeszcze długo nie poznamy :P *

* - chyba, że źle skumałem i to nie była aluzja do Reprezentacji Polski


MŚ 2002, MŚ 2006, EURO 2008? Eliminacje wygrane w cuglach, a potem dno. Do EURO 2012 to nawet nie trzeba było się kwalifikować.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Grzechoo » 2014-06-22, 10:45

Kejker napisał(a):
shadow7 napisał(a):
Grzechoo napisał(a):rzeszli przez eliminacje bez większych problemów

Grzechoo napisał(a):skąd my to znamy? :P


No tego Grzesiu to my raczej nie znamy :P i obawiam się, że jeszcze długo nie poznamy :P *

* - chyba, że źle skumałem i to nie była aluzja do Reprezentacji Polski


MŚ 2002, MŚ 2006, EURO 2008? Eliminacje wygrane w cuglach, a potem dno. Do EURO 2012 to nawet nie trzeba było się kwalifikować.


O to to, właśnie tak :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-22, 11:26

Sędzia się tego spodziewał.

Strasznie rozczarowuje ta grupa. Argentyna bez pomysłu, żenująca gra, wolno i nieefektownie. Iran imponuje jedynie destrukcją gry i kompletnym strachem co do piłki. Nigeria całkowicie zdezorganizowana. Jedynie Bośnia coś robiła w tej grupie, ale w skandaliczny sposób zostaje odsyłana do domu przez sędziego.

Liczyłem, że padnie wiele bramek. I nawet nie ze względu na Argentynę, ale ze względu na Bośnię i Nigerię, drużyny nastawiona bardzo ofensywnie. Tymczasem w 4 spotkaniach tej grupy nie dość, że piłka była w siatce tylko 6 razy, to jeszcze jednego gola sędzia nie uznał. Wychodzi 1.25 bramki na mecz. Kolejne, obok poziomu gry, rozczarowanie tej grupy.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Krasus » 2014-06-22, 13:23

Radosław Lubor napisał(a):Jedynie Bośnia coś robiła w tej grupie, ale w skandaliczny sposób zostaje odsyłana do domu przez sędziego.

Sędzia sędzią, ale Bośnia grała po prostu marnie.
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Pablo59 » 2014-06-22, 13:51

Bośniacy z Chorwatami będą mieli wspólny temat po MŚ :D Zawiodłem się trochę na Bosni,Dzeko niczym Lewandowski w kadrze , za dużo strat, długie utrzymywanie się przy piłce, niewykorzystane sytuacje, błedy w obronie Emenike dwa razy ograł Spahica przy pierwszym padła bramka, za to Nigeria może nie zagrała fantastycznego futbolu jak Ghana, ale powoli zaczynają się rozkręcać , mam nadzieję, że sporo namieszają na tym turnieju :P
Pablo59
Bawarczyk
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2014-06-22, 12:43
Online: 2d 23h 20m 45s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-25, 18:46

Skoro niektórym tak było tęskno...

Argentyna: Romero - Zabaleta, Fernandez, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, di Maria - Higuain, Messi, Aguero
Nigeria: Enyeama - Ambrose, Yobo, Onashiwa, Omeruo - Musa, Onazi, Mikel, Babatunde - Odemwingie, Emenike

Bośnia i Hercegowina: Begovic - Vrsajević, Sunjić, Spahić, Kolasinać - Hadzić, Pjanić, Besić, Susić - Dżeko, Ibisević
Iran: Haghighi - Hosseini, Sadeghi, Montazeri, Poladi - Teymourian, Nekounam - Dejagah, Shojaei, Hajsafi - Ghoochannejdah

Oba spotkania są z sobą sprzężone i mogą poprowadzić do sporej niespodzianki - do Iranu w 1/8. Przy czym wiele zależy tutaj od postawy Bośniaków, którzy nie grają o nic i mogą przez to odpuścić sobie spotkanie poprzez zniechęcenie, zmęczenie. Inaczej się gra nawet chcąc grać gdy nie ma w głowie stawki meczu, gdy ma się poczucie, że trzeba to zagrać, że to nawet fajna sprawa rozegrać trzeci mecz na mundialu, a inaczej gdy za skórą siedzi poczucie, że jak się da z siebie wszystko to można coś osiągnąć.

Argentyna w końcu powinna zagrać na luzie bo już awans mają i poprawić swój poziom z przodu mając teoretycznie najłatwiejszy mecz - o ile Nigeria zaatakuje. A ta musi, jeśli chce uniknąć Francuzów. Chyba, że zadowoli ich samo wyjście i gra w 1/8. Wystarczy, że Persowie sobie założą w głowach, że Argentyna rozbije Nigerię to powinni grać z pełną koncentracją i walką. I tu następuje pytanie - jak się zaprezentuje Bośnia? Czy nie mając już spętanych presją nóg zagra na luzie chcąc się pokazać, czy rozczarowani i decyzją sędziego i rozwojem wydarzeń sobie odpuszczą. Bo w meczu z Nigerią już ta rezygnacja była widoczna.

Ja sobie zaryzykuję i obstawię tę niespodziankę z Iranem. To w końcu i tak tylko zabawa. Argentyna na miejscu 1, Iran na 2, Nigeria na 3 i niestety Bośnia na 4.

[ Dodano: 25 cze 2014, o 19:46 ]
No i jednak poniosło mnie z tym Iranem. Wiem, że nie zasłużył ani trochę na awans, tylko trudno mi było się pogodzić z awansem Nigerii, awansem dzięki sędziemu. Zwłaszcza, że to drużyna znana z korupcji, są postępowania wobec niej, śledztwa, a trudno uznać tamtą decyzję liniowego za błąd.

Jak powinno być:
1. Argentyna - 9 pkt
2. Bośnia - 4 pkt
3. Nigeria - 2 pkt
4. Iran - 1 pkt

I to najlepiej oddałoby poziom tej grupy. A jak jest? Każdy widzi. Szkoda Bośniaków, gdyby Iran wygrał byłoby przynajmniej uczciwie nawet jakby Nigeria przeszła. Ale pokazali na koniec, że potrafią grać.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez mancipium » 2014-06-25, 18:58

mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-06-25, 19:08

Pisałem przed turniejem,że Nigeria powalczy,no i powalczyła.Dzisiaj bardzo dobry mecz,mimo porażki,szkoda tego wyniku,brawo dla nich : )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-25, 19:35

Brawo za co? Wywalczyli na boisku dwa punkty. Ale poza grą wywalczyli dodatkowe dwa i przekupienie liniowego jest wysoce prawdopodobne.

1. Liniowy nie podnosi chorągiewki bo ewidentnie nie ma spalonego - do momentu bramki, dopiero wtedy podnosi. Gołym okiem widać, że to nie jest błąd.
2. Wobec Nigerii toczy się kilka postępowań o korupcję. Jedno dotyczy barażów z Etiopią, inne meczu ze Szkocją 3:3, który ewidentnie był ustawiony - jak ktoś oglądał te kuriozalne bramki to to widział.

Jak można gratulować drużynie uwikłanej w korupcyjne układy awansu dzięki decyzji sędziego to nie wiem. Chyba, że ktoś im kibicuje to już wtedy bardziej zrozumiałe. Jako jedyni nie potrafili pokonać Iranu, przegrywaliby z Bośnią ale sędzia ułożył im mecz i wybił Bośniaków z gry. Skandal prawie tak duży jak ten mecz Brazylii z Chorwacją.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa F - (Argentyna, Bośnia i H., Iran, Nigeria)

Postprzez Sztalper » 2014-06-25, 21:55

Sabella to pionek. Zero poważania wśród graczy.

Obrazek
Sztalper
Madridista
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2013-07-11, 22:43
Online: 10m 53s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość