Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Stare, zamknięte tematy

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-06-07, 18:51

OSZA napisał(a):
Słabo się zapowiada ten mundial- liczny brak gwiazd,znaczne protesty w Brazylii, braki infrastrukturalne( zwłaszcza te bezpośrednio związane ze stadionami)...
Ciekawi mnie czy Brazylia będzie faworyzowana przez sędziów jak swego czasu Korea...


Kwestia podejścia,moim zdaniem zapowiada się świetnie,połowa drużyn (jak nie 2/3) może zostać "czarnym koniem",jest kilka kontuzji,ale one były zawsze.W 2002 mocno przeżyłem kontuzję Deislera [wtedy Niemcom wypadła cała obrona z Wornsem czy Nowotnym na czele],kontuzjowany był też Beckham czy Zidane (pojechali na mundial,ale grali słabo,przynajmniej Zizu ^),no i Ballack.4 lata temu to była absolutnia kluczowa postać tej reprezentacji,mało kto znał Khedirę,a na mundialu rozbłysła jego gwiazda,jak i Ozila i kilku innych.Nie ma ludzi niezastąpionych.W miejsce kontuzjowanych pojawią się inni.Akurat Niemcy mają taką pomoc,że dadzą radę spokojnie bez Reusa.
Bieda i protesty w Brazylii? Był czas by o tym mówić i się tym przejmować,ale ten czas się kończy,skupmy się na piłce.W Polsce też jest ogromna bieda.Też były cyrki z drogami czy stadionami.Braki infrastrukturalne? Jakie? Że są opóźnienia? Przed każdym turniejem są,pamiętasz co było przed igrzyskami Olimpijskimi w Atenach? Farba jeszcze dobrze nie wyschła,ale rozgrywano zawody.Głupie media,dziennikarze chodzą np.po Soczi i szukają braków,po co się tym zajmować? A stadiony wybudowano zajebiste z nową,magiczną Maracaną na czele.Głowa do góry,będzie dobrze :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Kejker » 2014-06-07, 19:52

Ja bym się na miejscu Niemców nie zastanawiał nad Brazylią/Hiszpanią/Urugwajem tylko nad Ghaną oraz USA. Nie ma co się oszukiwać, dawno Niemcy nie byli tak mierni, nie zdziwię się jak nie wyjdą z grupy, ostatnie przekleństwo czyli półfinał to obiektywnie patrząc byłby ogromny sukces (na turniejach wstecz uznawany za porażkę). W dodatku wyleciał najlepszy niemiecki zawodnik...
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-07, 20:09

Dokładnie, Niemcy dawno nie mieli tak miernej reprezentacji a niewyjście ich z grupy nie powinno zdziwić... ja wiem, że dzisiaj są upały, że słoneczko przygrzewa...
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez sony » 2014-06-07, 20:22

Kejker napisał(a):W dodatku wyleciał najlepszy niemiecki zawodnik.

Chyba w Borussi:d W reprezentacji jest wielu równych a nawet lepszyc. Reus jest przereklamowany.
Niemcy wyjdą z 1go msca, o to się nie martw. :)
sony
Bawarczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-05-25, 20:19
Online: 0s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-07, 20:32

Niekoniecznie z pierwszego, bo to trudna grupa i trudne warunki jeśli chodzi o rozrzut spotkań. Dlatego też nie chcę popadać w skrajności, że np na 100% Niemcy zostaną mistrzami świata. Ale żeby pisać, że mają mierną kadrę, jakiej od lat nie mieli, że nie zdziwi jak odpadną w grupie to kompletna przesada. Ostatnie dziesięć spotkań o punkty to 9 zwycięstw i remis + 36 goli. To wszystkie spotkania o punkty po Euro. Ostatnie istotniejsze sparingi to pokonanie Chile i Anglii oraz remis z Włochami. Bo tego z Polską za istotnego nie uważam, prędzej dla młodzieżówki był istotny. Ta mierna kadra podczas drugiej połowy treningu z Armenią pokazała swój potencjał bez swojego najlepszego zawodnika, czyli Reusa.

Były różne problemy indywidualne w kadrze Niemiec. Nie jedzie kilku świetnych zawodników, inni mieli problemy zdrowotne. Ale te problemy w większości już minęły, forma jest świetnie zbudowana, wielu odpoczęło po ciężkim sezonie. Ćwierćfinał to minimum. Absolutne. Potem droga do strefy medalowej otwarta, bo w ćwierćfinale być może trafi się Argentyna lub Francja, a w spotkaniach z tymi dwoma drużynami Niemcy będą faworytem (chociaż różnie się to może potoczyć).
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-06-07, 20:59

Niemcy w całej historii swojej gry w MŚ nie odpadli wcześniej niż w ćwierćfinale,nie widzę przesłanek,żeby sądzić,że tym razem będzie inaczej.Kadrowo są najlepsi zaraz po Hiszpanach,w dodatku to drużyna turniejowa i wciąż głodna sukcesu,będzie dobrze! ^
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez bolcinho » 2014-06-07, 21:11

Niekiedy kontuzja czołowego zawodnika wpływa na to iż inny dostaje szanse i ją wykorzysta w świetny sposób. Na moje oko mamy bardzo mocną kadrę i liczę iż zagramy w finale. Na pewno szkoda Rausa bo prawdopodobnie byłby to turniej w którym byłby wiodącą postacią w kadrze a tak niestety będzie oglądał mistrzostwa z punktu widzenia kibica.
Grupa też mi sie wydaje mocna ale myśle że powinniśmy wyjśc, brak awansu to będzie katastrofa.
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Kejker » 2014-06-07, 21:24

Radosław Lubor napisał(a):Dokładnie, Niemcy dawno nie mieli tak miernej reprezentacji a niewyjście ich z grupy nie powinno zdziwić... ja wiem, że dzisiaj są upały, że słoneczko przygrzewa...


Ty zawsze musisz przekręcać to co ktoś napisze?

1. JA nie zdziwię się.
2. Reprezentacja kadrowo jest bardzo dobra, ale grają jak na siebie naprawdę miernie.

Ostatnie wyniki niby są ok, ale z nikim specjalnym nie grali, a styl pozostawiał wieeeeele do życzenia + dolicz marniaka Loewa, który powinien odejść po MŚ 2010, a dalej trzyma się stołka. Z Portugalią mogą spokojnie przegrać, USA musi się ogarnąć w obronie (co niestety jest mało prawdopodobne) i też nie dadzą się Niemcom, a Ghana to dla mnie niewiadoma, ale pewnie bamby będą ciężkimi przeciwnikami.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez sony » 2014-06-07, 21:30

bolcinho napisał(a):Niekiedy kontuzja czołowego zawodnika wpływa na to iż inny dostaje szanse i ją wykorzysta w świetny sposób. Na moje oko mamy bardzo mocną kadrę i liczę iż zagramy w finale. Na pewno szkoda Rausa, brak awansu to będzie katastrofa.

Shaqiri pewnego poziomu nie przeskoczy, wg CIebie. Jestem ciekaw czy Ty dasz radę.

Ilość Twoich literowek poraża.
sony
Bawarczyk
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2014-05-25, 20:19
Online: 0s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-06-07, 21:34

Mogą przegrać z Portugalią,ale ostatnie 3 spotkania na wielkich turniejach jakoś wygrali.We wszystkich tych meczach grał C.Ronaldo.Loew nie jest marniakiem.Nie wiem skąd to czarnowidztwo,naprawdę.Niemcy mają kiepskie wyniki? Które? To co mają powiedzieć Włosi?: )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Kejker » 2014-06-07, 21:43

Nie rozumiem, forum automatycznie zmienia wypowiedzi czego ja nie widzę?

Gdzie ja napisałem, że wyniki były kiepskie? A Loew jest marniakiem. Z Portugalią ostatnio wygrywali, ale mecz na ostatnim EURO to było multum farta.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Radosław Lubor » 2014-06-08, 02:00

"Ty zawsze musisz przekręcać to co ktoś napisze? "

Typowe zagranie - to słowo "zawsze" :D Palnałeś coś to przyznaj się do tego, a nie gadaj, że powiedzenie "niewyjście ich z grupy nie powinno zdziwić" jest przekręceniem słów "nie zdziwię się jak nie wyjdą z grupy" a "Niemcy dawno nie mieli tak miernej reprezentacji" przekręceniem "Nie ma co się oszukiwać, dawno Niemcy nie byli tak mierni" :D Bo odniosłem się i do składu i do formy, nie tylko do składu.

Ogólnie zadziwia mnie to czarnowidztwo względem Europy. Już 4 lata temu wieszczono kres Europy, sukces Afryki, drabinkę ułożono tak, że drużyny z Europy wycinały się między sobą i popadano w orgazm, bo w ćwierćfinałach znalazły się tylko trzy drużyny z Europy. A potem te drużyny zajęły całe podium. Fascynują mnie przekonania pokroju stawiania na Nigerię. Prześledziłem kilka ich spotkań, w tym to ledwo zakończone z USA. Poziom niższy niż reprezentacja Polski, kopanie się w czoło i najpewniej dostali się po pokonaniu Etiopii dzięki... przekupstwu. Śledztwa są prowadzone. Kogoś pominąłem? A, Kolumbię. Czarnego konia, który pewnie zdobędzie medal. Kolejnego faworyta połowy świata, Chile, które zdetronizuje Hiszpanię. I kolejny raz wszystkie drużyny afrykańskie, jak co mundial...

Mistrzostwa od strefy ćwierćfinałów, półfinałów zależnie od drabinki klasycznie zmienia się w mistrzostwa Europy. Klasycznie namiesza Urugwaj, a wśród faworytów do końca będą Brazylia jako gospodarz i Argentyna ze swym atakiem (dopóki nie trafi na Niemców, chociaż robią postępy, dwa ostatnie ćwierćfinały to porażki z Niemcami, ale to już lepiej niż poprzednie niewyjście z grupy). Z europejskich potentatów najpewniej szybko odpadnie Anglia i Holandia bo ta trafi na Brazylię, ale tanio skóry nie sprzeda. Chorwacja do końca walczy z Meksykiem o wyjście i powinna awansować. Hiszpania i Holandia wychodzą, chociaż Chile ma szanse chociażby Holandię zepchnąć. Grecja wychodzi z grupy jeśli będzie mieć standardowego farta. Kolumbia czy WKS nie są wobec Grecji potentatami wbrew pozorom. Grupa D? Anglia najpewniej leci. Grupa E? Francja i Szwajcaria. Na bank. Ekwador odbije sobie na Hondurasie. W grupie F tylko szaleniec sądziłby, że Nigeria nie dostanie paru bramek od Bośni, nawet, jeśli sama coś strzeli. Od Argentyny dostanie na pewno, być może i od Iranu. G? Niemcy i Portugalia. Ghana to już nie ta Ghana, chociaż z Portugalią powalczy a najsłabsze USA powinna pokonać. I w grupie H wychodzą Belgia i Rosja w dowolnej kolejności. Poza Anglią co najwyżej właśnie Rosja, Grecja i Chorwacja będą musiały dać z siebie wszystko by wyjść.

Dopiero potem Europejczycy powycinają się nawzajem. A że warunki klimatyczne? To już nie te czasy co kiedyś. Manaus to ciężki teren, ale to kompletnie inne przygotowanie, warunki technologiczne, szkoleniowe, a najlepsi z kadr pozaeuropejskich i tak na co dzień grają i trenują w Europie.

W ćwierćfinałach będą przynajmniej cztery drużyny europejskie. W tym Niemcy i ktoś z dwójki Hiszpania-Holandia. I najpewniej Francja oraz Włochy lub Portugalia. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwa zabawa przy ćwierćfinałach w stylu Brazylia - Urugwaj czy Hiszpania - Włochy, Niemcy - Francja lub Portugalia - Argentyna. A nie jakieś Kolumbie, Nigerie, Ghany i USA. Nie zdziwiłyby normalnego człowieka to półfinały w rodzaju Urugwaj - Włochy i Niemcy - Argentyna a nie to, że USA ma zagrozić Niemcom... nie żartujmy sobie.
Ostatnio edytowano 2014-06-08, 10:04 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Krasus » 2014-06-08, 07:21

bolcinho napisał(a):Na moje oko mamy bardzo mocną kadrę

bolcinho napisał(a):myśle że powinniśmy wyjśc, brak awansu to będzie katastrofa

A kto to jest "my"?
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez Grzechoo » 2014-06-08, 08:25

Krasus napisał(a):
bolcinho napisał(a):Na moje oko mamy bardzo mocną kadrę

bolcinho napisał(a):myśle że powinniśmy wyjśc, brak awansu to będzie katastrofa

A kto to jest "my"?


Bolcinho jest w ukrytej opcji niemieckiej :P
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Grupa G - (Niemcy, Portugalia, Ghana, USA)

Postprzez bolcinho » 2014-06-08, 08:57

:oops: Jakoś tak od dawna kibicuje kadrze Niemieckiej. Kiedys jak jeszcze kibicowałem naszym piłkarzykom to może bym nie pisał w aspekcie reprezentacji Niemiec "my" ale człowiek musi komuś kibicowac i padło na Niemcy. Nasza(Polska) narodowa kadra budzi we mnie niesmak od kiedy przejął ją Smuda, a prezesem był Lato. Tak zostało do dziś że mecze Polaków w ogóle mnie nie interesują, ale chyba nie jestem jedyny.
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości