Faza pucharowa

Stare, zamknięte tematy

Re: Faza pucharowa

Postprzez Borussen » 2014-07-10, 15:59

Krasus napisał(a):Tym zdaniem prawdopodobnie narażasz nas wszystkich na posta dłuższego niż 20 poprzednich z tego tematu razem wziętych


No właśnie wiem, przepraszam z góry za to co nadejdzie, ale nie mogłem się powstrzymać.

Wracając do piłki nożnej - jak myślicie, Klose zagra od początku w niedzielę? Nie grał zbyt dobrze przeciwko Brazylii, mimo strzelonego gola, ale alternatywy raczej nie ma.
Poniższe zdanie jest prawdziwe,
powyższe jest fałszywe.
Borussen
Borussen
Avatar użytkownika
 
Posty: 2716
Dołączył(a): 2011-08-07, 22:04
Lokalizacja: Wrocław
Online: 1h 30m 13s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Krasus » 2014-07-10, 16:07

Borussen napisał(a):Klose zagra od początku w niedzielę? Nie grał zbyt dobrze przeciwko Brazylii, mimo strzelonego gola, ale alternatywy raczej nie ma.

Alternatywa jest. Niemcy świetnie wyglądali z Schurrle i Mullerem z przodu. Żaden nie jest typowym napastnikiem, ale we dwójkę świetnie sobie radzą z dynamicznymi wejściami w obronę przeciwnika. Zresztą Schurrle i Klose nie wykluczają się. Może to jest optimum?

Tak bym chciał to zobaczyć (ale tak pewnie nie będzie, bo Ozil/Gotze zagrać musi):
Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Howedes - Khedira - Schweinsteiger, Kroos - Muller, Klose, Schurrle
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Faza pucharowa

Postprzez jun_or » 2014-07-10, 16:35

Krasus napisał(a):Tak bym chciał to zobaczyć (ale tak pewnie nie będzie, bo Ozil/Gotze zagrać musi):
Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Howedes - Khedira - Schweinsteiger, Kroos - Muller, Klose, Schurrle

+1.

Oezil zdecydowanie powinien usiąść na ławce. Z drugiej strony, czy na najważniejszy mecz na mundialu, Trenejro będzie zmieniał zwycięski skład?
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Silas » 2014-07-10, 16:56

izi91 napisał(a):Moim zdaniem Holandia wygra o 3 miejsce. Brazylia jest zbyt rozbita po półfinałach. Niby będą chcieli odzyskać troche honoru, ale nie oszukujmy się oni grali tu o mistrzostwo, całą ich moc wynikała z nabuzowania, motywacji itd, a tu Niemcy brutalnie przebili balonik. Piłkarsko Holandia też jest lepsza.


Po ostatnich wypowiedziach LVG i Robbena* odnoszę wrażenie, że Holandia ma gdzieś walkę o brązowe medale, dlatego nie spodziewam się po tym spotkaniu cudów. Holendrzy najprawdopodobniej znowu zagrają piątką obrońców i oddadzą inicjatywę rywalowi, od czasu do czasu posyłając długie balony na van Persiego i Arjena. Albo wypunktują tym sposobem załamanych Brazylijczyków, albo kanarki wrzucą im jakiegoś kartofla i zrobi się z tego względnie otwarte spotkanie. Piszę względnie, bo na powtórkę z meczu Niemcy vs Urugwaj sprzed 4 lat nie liczę.

* Robben stwierdził, że dla niego liczyła się tylko pierwsza lokata, z kolei van Gaal gadał coś o tym, że mecze o 3 miejsce nie mają sensu, jeżeli przeciwnik ma dzień więcej na wypoczynek
Silas
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Dołączył(a): 2013-04-29, 22:38
Online: 5d 9h 26m 26s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Grzechoo » 2014-07-10, 19:37

Silas napisał(a): z kolei van Gaal gadał coś o tym, że mecze o 3 miejsce nie mają sensu, jeżeli przeciwnik ma dzień więcej na wypoczynek


W takim razie, jak rozumiem, mecz finałowy też nie ma sensu :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Borussen » 2014-07-10, 19:40

Powiedział, że mecz o trzecie miejsce nie ma sensu, bo liczy się tylko złoto, a żadna drużyna nie chce grać o nagrodę pocieszenia.
Poniższe zdanie jest prawdziwe,
powyższe jest fałszywe.
Borussen
Borussen
Avatar użytkownika
 
Posty: 2716
Dołączył(a): 2011-08-07, 22:04
Lokalizacja: Wrocław
Online: 1h 30m 13s

Re: Faza pucharowa

Postprzez scaloni » 2014-07-10, 20:02

http://www.transfermarkt.de/deutschland ... erein/3262" target="_blank


obczajcie wartości zawodników Niemieckich. najbardziej wartościowy Gotze kompletnie bez formy grzeje ławę, a drugi Ozil jest jednym z najsłabszych i ludzi chcą by usiadł na ławce :mrgreen: ta dwójka mogłaby brać przykład z Klose, który wiadomo nie ma zdrowia na 90 min, ale daje z siebie wszystko i biega jak oszalały. szczególnie postawa Ozila mi się nie podoba i mam nadzieję, ze w finale w którym na 100% zagra od początku weźmie z niego przykład. Niemcy mają zbyt dobrą ławkę, aby pozwolić sobie na to, ze jeden z nich sobie chodzi po boisku przez cały mecz :roll: jeszcze gdyby z jego gry coś wynikało, ale on poza kilkoma przebłyskami jest kompletnie bezużyteczny.
jestem pewny, ze z Argentyną Low na niego postawi, zresztą w tym momencie jego zmiana mogłaby się skończyć zaburzeniem dobrze działającej maszyny. lepsze wrogiem dobrego, więc niech Mesut zepnie poślady na te 60/70 min, zagra 2/3 kluczowe piłki i może sobie potruchtać.

teraz można się zastanawiać, co by było jakby Reus był zdrowy 8) może jednak dobrze się stało, bo teoretycznie jego miejsce zajął Kroos, który rozgrywa znakomity turniej.. normalnie jak nie on :o a Reus zdąży się jeszcze pokazać we Francji czy Rosji :twisted:
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Faza pucharowa

Postprzez batman4ever » 2014-07-10, 20:19

jun_or napisał(a):Panowie - dajcie już spokój z tą dyskusją o obrońcach i karnych. Mundial jest na finiszu, ostatnie mecze przed nami, a Wy wdajecie się w durne dyskusje, które nic nie wnoszą.


To ja zarzucę inny temat. Moim zdaniem karnych nie powinni strzelać zawodnicy lewonożni. Heh. Wykułem sobie tę teorię w 2001 kiedy Kahn wybronił tylko jedenastki lewonożnych zawodników w finale LM z Valencią. Obserwuję karne od tego czasu trochę pod tym kątem i to się chyba nawet sprawdza. Choć może to moje przewrażliwienie. 1 na 10 się sprawdzi, a ja wtedy: wiedziałem, że tak będzie, ja wiedziałem!

Argentyńczycy niby grają piach. Od oglądania zęby bolą ale w fazie pucharowej nie stracili jeszcze bramki. Demichelis i spółka się dzielnie trzymają (przecież nie napiszę, że Mascherano i spółka). Po tym Sabelli wszyscy eksperci do tej pory jeździli, a facet ma już finał. Wyczytałem, że koleś jest fanem piłki... niemieckiej. Oby niczego specjalnego nie wykombinował na Niemców.

[ Dodano: 10 lip 2014, o 21:16 ]
Do tej pory Niemcy z Argentyną przegrali w finałach mistrzostw świta tylko raz (1986; 3:2) ale za to w finale choć i wtedy Niemcy ładnie odrobi z 2:0 na 2:2. Ostatnio wszelkie statystyki można o kant d... potłuc. Niemcy mieli tragiczny bilans z Brazylią zwłaszcza na wyjeździe, a wynik jak marzenie.
batman4ever
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-19, 17:11
Online: 5h 38m 3s

Re: Faza pucharowa

Postprzez mancipium » 2014-07-10, 20:32

no przeciez naukowo potweirdzone kolo, ze lewonozni maja gorzej przy karnych bo pilka leci ulamek sekundy dluzej i latwiej bramkarzowi.

deal with it
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Krasus » 2014-07-10, 21:08

Po co wy to piszecie? Każdy to wie, to nie jest żadna tajemnica. Poza tym, lewonożni w ogóle nie są szkoleni do strzelania karnych, to przecież nie ten rodzaj treningu :P
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Faza pucharowa

Postprzez tomal125 » 2014-07-10, 22:53

Schurrle tylko 20 mln ? :O
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Dziadek Mróz » 2014-07-10, 23:14

Kroos, który rozgrywa znakomity turniej.. normalnie jak nie on

Jak nie on? Chyba żartujesz.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-11, 04:28

Radziu jak zawsze wypisuje swoje różności, a potem się dziwi, że niektórzy ludzie już mają go dość. Jeżeli raz po raz starasz się udowodnić, że większość się myli, a ty masz rację, to nie oczekuj innej reakcji niż wyśmiewanie i irytacja,


Borussenie, ja nadal oczekuję na odpowiedzi na konkretne pytania. A wiesz,czego w takich sytuacjach oczekuję? Kontrargumentów, nie pisania jaki jestem. Także naprawdę radzę albo coś wnosić do tematu, albo nie pisać. Bo znikam na niecały dzień a tutaj kolejny dłuuuugiiii sznur postów jaki to jestem zły, niedobry i nie mam racji - a konkretów, rzeczy merytorycznych zero. Tylko ciągłe ironie, wymysły itd, a merytoryka? Żadna. Kompletne jej pomijanie. A potem śmianie sie z długich postów zawierających konkrety. To jakieś przedszkole w wykonaniu niektórych. I nazywanie argumentów mądrzeniem się to w takim przypadku komplement, dziękuję :D Dobrze, że w przeciwieństwie do innych nie czuję się mądrzejszy np od trenerów czy po prostu faktów. A raczej głośniejszy niż mądrzejszy i bardziej sarkastyczny.

jun-orze, z Tobą się zgadzam ale jedno u Ciebie muszę poprawić, to nie jest bezsensowna dyskusja. To brak dyskusji i chyba jakieś leczenie kompleksów albo zagłuszanie argumentów kolejnym personalnym spamem :D A konkrety pozostawiane bez odpowiedzi. Pytania niektóre także. Widocznie to już trudniejsze niż ciągłe nadawanie na kogoś ;) Paranoja jak w jakimś sejmie albo zjeździe feministek, metody podobne, byleby zakrzyczeć :D
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Manu » 2014-07-11, 12:57

Paranoja jak w jakimś sejmie albo zjeździe feministek, metody podobne, byleby zakrzyczeć :D

Nieodłączne wrażenie po prześledzeniu więcej niż dwóch wątków na dowolnym forum :)

A tak mniej na poważnie, specyfika meczu Argentyna-Holandia ma pewną teorię. Po obejrzeniu pierwszego półfinału oba zespoły zareagowały tak:

http://oi61.tinypic.com/18p2cw.jpg
"Piłka nożna jest najważniejsza wśród rzeczy nieważnych."
Manu
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Wiek: 27
Dołączył(a): 2014-07-10, 20:29
Lokalizacja: Wrocław
Online: 0s

Re: Faza pucharowa

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-11, 14:57

By już to zakończyć (a przynajmniej mam nadzieję, że temat się skończy). Hummels na 100% zagra w finale, miał problemy, ale będzie w pełni gotów. Poza Mustafim, co wiadome, wszyscy Niemcy mogą zagrać w finale co jest doskonałą wieścią. Z obozu niemieckiego mówi się, że nikt nie ma zaległości fizycznych, nikt nie jest zmęczony. Doskonała atmosfera, każdy wypoczęty i głodny gry i nie mogą się doczekać pojutrzejszego meczu.

Krótko mówiąc - jak nie teraz to nigdy. Z drugiej strony di Maria na 70% nie zagra a Mascherano ma problemy po przykrym urazie. Powinien być gotowy ale nie ma do tego pewności. Tak to wszyscy zdrowi i gotowi. Mam nadzieję, że i di Maria i Mascherano będą mogli zagrać. To finał, chodzi o to, by obie drużyny zagrały w najsilniejszych składach.

Neymar do gry z Holandią nie wraca, Silva już tak, jedno i drugie było oczywiste. Powrót Silvy to zła wiadomość dla Holendrów. Jak się spojrzy na formę obu drużyn to Holendrzy powinni być faworytem, ale nie da się ocenić kwestii mentalnych. Czy Brazylia będzie załamana, czy podwójnie zmotywowana, co w głowach mają Holendrzy po wypowiedziach Robbena o braku sensu takiego meczu. Mam nadzieję, że obie drużyny nie odpuszczą i stworzą widowisko na miarę tego między Niemcami i Urugwajem cztery lata temu. Robben powinien sobie wziąć do serca, że dwa medale, choćby srebrny i brązowy, w cztery lata to też jest duży sukces.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość