Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Stare, zamknięte tematy

Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Tymek » 2005-11-05, 10:32

Chciałbym zastanowić się nad tematem w którym czuje się najmocniej, czyli niemiecka młodzież a konkretnie , juniorzy Bayernu i ich miejsce w składzie.W drużynach z najwyższej pólki młodzież zawsze ma duże znaczenie, każdy z wielkich zespołów może pochwalić się jakimœ "cudownym dzieciem" w swoim składzie.Podam tu przykłady Leo Messiego z Barcy, Cesca z Arsenalu, czy wreszcie sšsiada zza miedzy Nuriego Sahina z Borussi.
W Bayernie ostatnim piłkarzem , który miał coœ do gadania będšc nieopierzonym nastolatkiem był Bastian Shweinsteiger, który jak wiemy jest obecnie podporš tyle Bayernu , co reprezentacji niemiec.Ale chwileczke,to było kilka lat temu, a teraz? jacy nastolatkowie wnoszš œwierzoœć do FCB? odpowiedz jest prosta, żadni , dlatego ze Magath nie lubi stawiać na młodzież? myœle że nie, bo przecież pamiętamy jesgo wspaniałš drużyne którš stworzył w Stuttgarcie, a przecież składała się ona w dużej mierze właœnie z młodzieży, nie skšpie wymienić tu tak wielkich sław jak choć by Hleb czy Lahm.Dlatego też myœle że problem nie leży w trenerze niechętnym do młodzieży, ale w samych zawodnikach. Ktoœ powie: jak ma wkraœć się w skład młody zawodnik gdy na ławce przesiadujš tacy gracze jak Jeremis czy Guerrero(który też talentem kiedyœ był...)? Ja jednak na to skontruje , dlaczego w Barcelonie gra i strzela gole Messi , który za konkurentów ma takich tuzów jak Ronaldinhio czy Deco?Albo Cesc,Rossi z ManU, i wielu , wielu innych.Tak jak wczeœniej powiedziałem powód jest jeden -Bayern mimo œwietniej szkoły młodzieżowej w swoich szeregach nie posiada żadnego nastolatka, który na dzień dzisiejszy był by w stanie zwojować skład :mrgreen:
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez haj » 2005-11-05, 11:02

Tylko zauwaz, ze wszystkich zawodnikow ktorych wspomniales te wielkie kluby sprowadzaly zza granicy a nie wychoywaly od malego. Bawarczycy maja juz dosc duzo graczy spoza UE i nie za bardzo jak maja sprowadzac mlodych Brazylijczykow czy Argentynczykow dlatego tez zaciag bardzo zdolnych i znanych jak Messi zawodnikow z tamtych regionow jest malo prawopodobny.

Poza tym nie tylko Bastian Schweinsteiger - a Piotr Trochowski czy nawet Zvejzdan Miismovic, ktory ma na koncie bramki w reprezenrtacji BiH przeciwko Hiszpanii :P Bawarczycy stawiaja na Niemców i mysle ze dlatego nie ma takiego wysypu.

Poza tym sam wyminiles tylko jednego zawodnika z kazdego z tych zespolow - u nas jest Schwieni takze chyba nie jest tak zle 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Tymek » 2005-11-05, 12:33

No ok,zgadzam się, jednak chciałbym wspomnieć że w młodzieżowych reprezentacjach niemiec, żaden z graczy FCB , nie odgrywa znaczšcej roli.Nie mówie że w Bayernie jest Ÿle , tylko zaówazam że nie ma w ich szeregach nastolatka, który był by w stanie pokazać coœ ciekawego czy to w BL czy też w młodzieżowych reprezentacjach.Pozatym ten wakat w napadzie który posiada Bayern , mógł by zostać wykorzystany, jednak żaden z braci Mullerów nie jest na tyle dobry by się przebić.I dlatego myœle że sprowadzenie czy to Kroosa , czy też Lorenza bšdz Halfara z Kaiserslautern było by bardzo dobrym posunięciem.A co do Misimovica czy Trochowskiego, można jeszcze wymienić Fuelnera, Lella ,Thomika i wielu inych , nie sš to jednak piłkarze na tyle wybitni by drygować Bayernem , bšdz innš silnš drużynš za kilka lat.Jeszcze raz pozdro dla fanów FCB i dzięki że interesujecie się moimi postami:)
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Grzechoo » 2005-11-05, 13:00

No więc spójrzcie na tych zawodników: Carragher, Totti, Owen, Giggs, Scholes, Gerrard. Sš to gwiazdy œwiatowego formatu, a jednak wszyscy (oprócz Owena, który nei gra już niestety dla Liverpoolu, ale długo występował w tym klubie) grajš w klubach, w których się wychowali i wypromowali. Właœnie takich piłkarzy nam trzeba - ambitnych, wytrwałych i co najważniejsze: PRACOWITYCH I UTALENTOWANYCH. Wspomniany wczeœniej Messi bardzo ambitnie walczy o miejsce w pierwszym składzie Barcelony ze zdecydowanie bardziej utytułowanym i bardziej doœwiadczonym Ludovicem Giuly. I wydaje mi się, że właœnie tego brakuje bawarskiej młodzieży... albo się bojš, albo od poczštku stawiajš sie na straconej pozycji, bo sšdzš, że Deislera, Makaay'a, Ze Roberto czy Pizarro nie da się wybić z pierwszego składu. Nic bardziej mylnego! I właœnie wczeœniej wymienione przeze mnie europejskie przypadki bardzo dobrze obrazujš to, że dzięki wytrwałej pracy można dojœć do czegoœ naprawdę wielkiego.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Scholli » 2005-11-05, 13:27

ten temat coœ mi przypomniał - oglšdałem w czwartek mecz HSV w puch. UEFA i Trochowski œwietnie się prezentował i się zastanawiam czy słuszne było sprzedanie go? nie lepiej było go wypożyczyć? przecież za rok-dwa nie będzie już najprawdopodobniej Scholla i Ze i ktoœ będzie musiał ich miejsce wypełnić w drużynie - Trochowski w tej formie jakš ostatnio prezentuje byłby dobrym kandydatem...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez zborek » 2005-11-05, 13:35

Ja uważam,że mamy dobrych młodych i utalentowanych graczy.Schweini potrafi wzišœć ciężšr gry na siebie co udowodnił wiele razy,ale czesami też ma słabsze dni.Podobnie Guerrero czy Lahm jescze wtedy grajšcy w Stuttgracie.Magath powinien zabrać już z ławki Jeremisa i np.wstawić jakiegoœ nastolatka do składu.


Pozdro
Obrazek

Obrazek
zborek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 641
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:04
Lokalizacja: Suwałki
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez DamKam » 2005-11-05, 15:50

Ciekawy temat :wink: Choc co do nazwy tematu to moze nie jest ona najtrafniejsza bo gra Drehera w 1 kolejce Bundesligi (bo przypuszczam ze o to ci chodzilo) byla tylko i wylacznie wymuszonym epizodem :!:
Ale wracajac do watku: mysle ze Bayern nie moze narzekac na brak mlodziezy w skladzie i wogole w swoich szeregach :wink: Mysle ze w ostatnich latach wykreowal duzo mlodych, znakomicie spisujacych sie graczy i to nie ulega zadnej watpliwosci :!: Ale dla mnie wiadoma rzecza jest ze w takim klubie jak FCB nie moga oni wszyscy wystepowac... zreszta dla samych mlodych zawodnikow lepiej jest grac w troche slabszych klubach ale przynajmniej miec pewne miejsce w skladzie :569: Wedlug mnie sukcesem jest juz to iz mamy w skladzie mlodych: Schweinsteigera, Lahma, Ottla czy Guerrero :!: To wcale nie malo...
A w Bayernie w ostatnich latach wykreowali sie przeciez m.in.: Wessels, Trochowski, Lell, Feulner czy Miismovic :)

A odnosnie wielkich klubow to np. nasz ostatni rywal w LM: Juventus w swoim skladzie wogole nie posiada wychowankow czy mlodych talentow :!: Jest to typ klubu opierajacy sie glownie na sciaganiu sprawdzonych juz gwiazd nie koniecznie mlodego wieku...
Mysle ze Bayern na tle takiego Juve wypada w kwestii o ktorej dyskutujemy po prostu znakomicie :D
pozdrawiam
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Simin » 2005-11-05, 16:10

Scholli napisał(a):ten temat coœ mi przypomniał - oglšdałem w czwartek mecz HSV w puch. UEFA i Trochowski œwietnie się prezentował i się zastanawiam czy słuszne było sprzedanie go? nie lepiej było go wypożyczyć? przecież za rok-dwa nie będzie już najprawdopodobniej Scholla i Ze i ktoœ będzie musiał ich miejsce wypełnić w drużynie - Trochowski w tej formie jakš ostatnio prezentuje byłby dobrym kandydatem...


No wiec wlasnie!! Bayern wypromowal duzo graczy co najwyzej srednich np. Thomik itp. ale nie bylo z tego co sobie przypominam w najblizszych latach zadnego gracza formatu miedzynarodowego!! :(
Jak uslyszalem, ze sprzedali Trochowskiego to od razu wiedzialem, ze zle zrobili (chociazby dlatego, ze managerze zawsze wyrastal z niego dobry zawodnk :P) a jego postawa w HSV i np. to, ze strzlil Bayernowi gola utwierdzily mnie w tym przekonaniu!! :( :569:
Moze wiec problem nie lezy w braku talentow tylko w ZLEJ ICH OCENIE..... ?? :(
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez haj » 2005-11-05, 20:05

Ale Trochowski wraz z dzialaczami doszli do wniosku ze nie ma innego wyjscia - w Bayernie nie mialby szans na tyle spotkan co ma w HSV.

To nie byla samowolka Bawarczykow - oni chcieli go zatrzymac ale mu sie konczyc kontrakt niedlugo a sam go nie chgcial przedluazac, wiec lepiej zarobic 1 mln euro niz nic :P
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Max » 2005-11-05, 20:26

Tymek napisał(a):No ok,zgadzam się, jednak chciałbym wspomnieć że w młodzieżowych reprezentacjach niemiec, żaden z graczy FCB , nie odgrywa znaczšcej roli.Nie mówie że w Bayernie jest Ÿle , tylko zaówazam że nie ma w ich szeregach nastolatka, który był by w stanie pokazać coœ ciekawego czy to w BL czy też w młodzieżowych reprezentacjach.
mlodziez w bayernie jest na tyle dobra ze zanim przekrocza wiek ponizej ktorego mozna grac w mlodziezowce juz graja w pierwszej reprezentacji 8)
poza tym naplyw z druzyny rezerw jest dosc regularny (min. 1 zawodnik na sezon) najpierw wdarl sie bastian, pozniej guererro, w miedzyczasie przez stuttgart i szpital do pierwszego zespolu zmierza lahm ;) w tym sezonie powoli wprowadzany jest ottl :) moim zdaniem z mlodzieza w fcb jest dobrze
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Tymek » 2005-11-06, 11:37

No z tym powołaniem do reprezentacji kłucił bym się:P heh.A tak powaznie, to chodzi mi o to że co prawda Bayern wypromował Bastiana i Lahma , jednak jak mówie młodzież w FCB wcale nie wojuje niemiec.:/. Jednak co by tu dużo mówić ,Bayern jest wielkim klubem i napewno sobie poradzi, choć szkoda że w tej sferze nie ma zbyt mocnej pozycji.Pozdrawiam wszystkich
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Scholli » 2005-11-06, 12:45

Dla przykładu powiem że w młodzieżowej bundeslidze Bayern nie występuje nawet w 1 lidze
yy?! jak nie? to w jaki sposób nasza U19 mogła kilkukrotnie w ostatnich latach zdobyć Mistrzostwo Niemiec??? poza tym jakoœ w wakacje oglšdałem program na DSF o szkoleniu młodzieży w Bayernie i było powiedziane, ze wszystkie kilkanaœcie drużyn juniorskich gra w najwyższych z możliwych dla odpowiednich katetgorii wiekowych lig...

[ Dodano: 2005-11-06, 12:49 ]
o, znalazłem na oficjalnej stronie: http://www.fcbayern.t-com.de/de/mannsch ... deefd2263c
czyli nie tylko miałem rację, ale nawet okazało się, że niektóre drużyny młodzieżowe grajš w klasie przewidzianej dla starszych...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Tymek » 2005-11-07, 10:18

Ok, ok sorka, pomyliłem się i wracam honor.Ja szczerze to nie kożystałem z FCB.de tylko z DFB.de i coœ musiałem przoczyć.Ten bug już usunołem i licze że przymkniecie na to oko:P Trzeba teraz coœ innego wymyœlić, bo przecież jednym falstartem nie można się zniechęcać. Pomyłka rzeczš ludzkš:) Pozdrawiam wszystkich hejka!!!
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez Scholli » 2005-11-07, 14:11

ej, no co ty! nie ma czym się przejmować! :) po to jest to forum wkońcu żeby sobie gadać co tam komu na myœl przyjdzie...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Młodzież w Bayernie, czyli Dreher w bramce......

Postprzez piotraldinho » 2005-11-07, 16:01

Hmm , ciekawy temat :wink: . Uwazam , ze nie jest zle z młodziea w Bayernie . W koncu wykreowali sie tu Schweinsteiger , Lahm (czesciowo w VfB) , Guerrero , Ottl , Piotr Trochowski , Misimovic . Szkoda ze Trochowski odszedł , bedzie jeszcze kiedys dobrym piłkarzem . Ja kiedys czytałem w jakiejs tam gazecie niemieckiej cały artykuł o szkółce FCB i z tego oc tam napisane było to jest ona jedna z lepszych na swiecie :!: A jak naprawde jest to nie wiem , ale mi sie wydaje ze z bawarska młodzieża zle NIE JEST :wink: :!:
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości