Sytuacja finansowa Bayernu

Sprawy związane z klubem

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Klinsmann » 2014-02-15, 22:10

OSZA napisał(a):Ciekawe ile w tym co mowie Hoeness populizmu, a ile prawdy. jeżeli to co mówi to prawda- to taki gest się ceni. Pieniądze to nie wszystko,dla drobnych nie warto.

Myślę że 100% prawdy. Cóż to jest 2mln w dzisiejszych czasach, (cenzura) kibica - bezcenne.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Radosław Lubor » 2014-08-27, 11:36

Pensje, wycena, długość kontraktu i wcześniejsza przynależność zawodników. Stan na 31 lipca (bez Reiny, Gaudino i Benatii, jeszcze z Contento):

Obrazek

Kroos chciał więcej niż dostaje Alaba, Robben, Neuer czy Muller... Gotze zburzył trochę hierarchię, ale to przez przyjście jako największy talent niemieckiej piłki.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez gtq77 » 2014-12-28, 10:59

Witam, na studiach mam przedmiot "zarządzanie w sporcie", którego podstawą zaliczenia jest krótka praca na 4 strony, na wybrany przez siebie temat. Ja postanowiłem napisać o Bayernie Monachium i dobrze żeby zawarte tam były krótkie informacje o sukcesach klubu, a także sponsorach i sposobach finansowania, strukturze organizacyjnej itp.

Wiecie gdzie znajdę jakieś ciekawe informacje oraz dokładniejsze dane na tematy finansowe, np. o głównym udziałowcy - FC Bayern eV?
gtq77
Bawarczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-12-28, 10:00
Online: 0s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Ze_Rafaelo » 2014-12-31, 12:15

gtq77 napisał(a):Witam, na studiach mam przedmiot "zarządzanie w sporcie", którego podstawą zaliczenia jest krótka praca na 4 strony, na wybrany przez siebie temat. Ja postanowiłem napisać o Bayernie Monachium i dobrze żeby zawarte tam były krótkie informacje o sukcesach klubu, a także sponsorach i sposobach finansowania, strukturze organizacyjnej itp.

Wiecie gdzie znajdę jakieś ciekawe informacje oraz dokładniejsze dane na tematy finansowe, np. o głównym udziałowcy - FC Bayern eV?

A nie lepiej napisać o BvB, to spółka akcyjna, a wtedy raporty finansowe o BvB są ogólnie dostępne za każdy rok.
W zasadzie Bayern należy do "siebie". Tylko ok 20 % należy do kibiców, Audi i Adidasa. Także twoja praca będzie mało ciekawa i mało z niej będzie wynikać.

[ Dodano: 31 gru 2014, o 13:15 ]
Radosław Lubor napisał(a):Kroos chciał więcej niż dostaje Alaba, Robben, Neuer czy Muller

Z Toniego Krosa niezły ignorant i hipokryta. Dupek jeden chciał zarabiać więcej od Robbena a nie zrobił 20% tego co Arjen dla klubu. Zawsze powtarzałem od czaów LVG że ma wielkie roszczenia i widzimisie. Najśmieszniejsze była chęć gry na atakującym pomocniku hehe. A wszystko to wina Yupa, że go tak dopieszczał, bez Bayernu i Yup byłby nikim i grał by w marnym klubie i walczył o utrzymanie w lidze.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez jun_or » 2014-12-31, 12:21

Ze_Rafaelo napisał(a):[ Dodano: 31 gru 2014, o 13:15 ]
Radosław Lubor napisał(a):Kroos chciał więcej niż dostaje Alaba, Robben, Neuer czy Muller

Z Toniego Krosa niezły ignorant i hipokryta. Dupek jeden chciał zarabiać więcej od Robbena a nie zrobił 20% tego co Arjen dla klubu. Zawsze powtarzałem od czaów LVG że ma wielkie roszczenia i widzimisie. Najśmieszniejsze była chęć gry na atakującym pomocniku hehe. A wszystko to wina Yupa, że go tak dopieszczał, bez Bayernu i Yup byłby nikim i grał by w marnym klubie i walczył o utrzymanie w lidze.

Ze - wszyscy wiedzą jakim "fanem" Kroosa jesteś. Jego gra na mistrzostwach, a także obecna forma w Realu pokazują, że jest bardzo wartościowym graczem. W opinii wielu ekspertów, jest obecnie jednym z lepszych pomocników świata. W związku z czym naprawdę nie ma sensu na niego najeżdzać.
Kroos gra teraz w Realu, więc IMO nie ma sensu dyskutować na temat tego, ile chciał, a ile chciano mu dać.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Ze_Rafaelo » 2015-01-02, 11:09

jun_or napisał(a):Ze - wszyscy wiedzą jakim "fanem" Kroosa jesteś. Jego gra na mistrzostwach, a także obecna forma w Realu pokazują, że jest bardzo wartościowym graczem. W opinii wielu ekspertów, jest obecnie jednym z lepszych pomocników świata. W związku z czym naprawdę nie ma sensu na niego najeżdzać.
Kroos gra teraz w Realu, więc IMO nie ma sensu dyskutować na temat tego, ile chciał, a ile chciano mu dać.

No szkoda tylko że od razu nie chciał grać cofniętego pomocnika, tak jak w Realu, tylko chciał grać w przodzie. Teraz jak dostał kase hm to już wszystko mu jedno sprzedawczyk jeden. Gdyby grał od razu na tej pozycji to by Bayern osiągał lepsze wyniki, ale miał w dupie bo przecież jak się gra w przodzie w mocnym klubie to łatwiej się wybić nie. Jestem zawiedziony że wielu z was tego nie widziało i mówiło dać mu ile chce to super piłkarz. A tymczasem od razu bez ogródek nawet bez poznania Realu powiedział że jest lepszy od Bayernu. Na szczęście zarząd i Pep podzielają moją opinię.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez grejfrut » 2015-01-02, 21:01

Kroos to nie jest żaden sprzedawczyk, tylko po prostu piłkarz bez przywiązania i tyle. Idzie tam gdzie dostanie lepsze warunki - tak jak typowy pracownik jakiejkolwiek korporacji. Nic więcej chyba dodać się nie da. Sam Toniego nie lubię i nigdy nie lubiłem, ale fakt jest taki, że zasłużył na kasę, którą chciał i którą ma w Realu. Nie dziwimię mu się, że o nią walczył - taki Goetze i Lewy stali się jednymi z najlepiej opłacanych od razu, nawet sekundy na boisku w koszulce Bayernu nie zagrali. Gdyby Bayern nie dał im takich pensji to wtedy się zgodzę, a Ty jakbyś się czuł jakby w Twojej korpo przyszedłby gość, który dostaje z miejsca 8000, Ty zarabiasz 3000 i chcesz 6000, a oni Ci nie dadzą, chociaż jesteś tak samo dobry jak on? To była dobra decyzja Kroosa z punktu widzenia finansowego i tyle. Bayern chciał postawić na swoim i postawił, Toni odszedł i tyle - dobrze gra w Realu i niech mu Bóg pozwala grać dalej.

Poza tym niektórzy za bardzo przeżywają futbol. To praca tych chłopaków, a nie rodzinia, to nie jest The Sims Futbol... :roll: Oszedł, przyjdą kolejni i tyle - tak zawsze było, jest i będzie. Toni to nie był kaliber Tomka u którego widać przywiązanie do barw. Kroos zawsze miał rozkojarzone oczy i myśli gdzieś daleko. Dobrze, że odszedł - ale nie dostrzeganie jego umiejętności to żart :) a robie z piłkarzy ludzi, którzy muszą być wierni klubowi bardziej niż żonie to już w ogóle dramat.

[ Dodano: 2 sty 2015, o 22:01 ]
Jeszcze dodam jedną sprawę. Moim zdaniem Kroos odszedł także ze względu na Filozofa. Mam wrażenie, że wielu naszych graczy nie umie się z tym człowiekiem dogadać. Oglądałem solidne skróty za Don Juppa i jakoś wszyscy mieli większe uśmiechy i do siebie i przede wszystkim do trenera. Kroos zaprzeczył, ale tylko on wie jak jest naprawdę ;) Teorii spiskowych nie będę tworzył
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez tomal125 » 2015-01-03, 10:39

Swoją drogą ciekawe czy Mario i Lewy przyszli by do Bayernu za mniejszą tygodniówkę ;)
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez seb455 » 2015-01-03, 22:15

Mam takie pytanie odnośnie naszego sponsora Adidas. Niemiecka firma a płaci nam drobne. Czytałem że Real dostaje od nich kokosy, nie mówiąc już o United którzy dostają 100 mln dolców rocznie a my niecałe 30. Wie ktoś czemu mamy z nimi taką lichą umowę skoro to niemiecka firma a innym płaci spoooro więcej niż nam?
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Mariusz10 » 2015-01-04, 09:40

A czy Adidas nie ma u nas udziałów?? To chyba daje kase jako sponsor i jako udziałowiec ??
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez grejfrut » 2015-01-04, 09:46

Adidas chyba ma udziały, to prawda. A co do pochodzenia firmy to jakie ma to znaczenie? Biznes is biznes - United i Real to znacznie bardziej dochodowe kluby pod względem marketingu od Bayernu, dlatego zapewne tam pompują więcej kasy, bo i większy zwrot z tej inwestycji mają. Nie wiem dlaczego firma z tego samego kraju ma płacić Bayernowi więcej. Na pewno Bayern stratny na umowie nie jest ;)
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez tomal125 » 2015-01-04, 12:27

W porównaniu do innych klubów z ''czołówki" trochę jesteśmy z tyłu. Wystarczy spojrzeć na 'lajki' na fejsbukach. Za mało podróży do Azji, za późno :)
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Mars » 2015-01-04, 13:00

tomal125 napisał(a):W porównaniu do innych klubów z ''czołówki" trochę jesteśmy z tyłu. Wystarczy spojrzeć na 'lajki' na fejsbukach. Za mało podróży do Azji, za późno :)


W lajkach mogą być i lepsi a i tak Bayern jest najlepiej zarządzanym klubem na świecie od wielu lat. Zawsze też jeśli chodzi o popularność na świecie byliśmy za jakimiś Realami i Manchesterami itd ale co z tego? Wszystko jest w zajebistym porządku i nadal tak będzie. Mam nadzieje, że następcy twórców wielkiego Bayernu będą kontynuować dzieło :)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez Ze_Rafaelo » 2015-01-06, 21:23

Mariusz10 napisał(a):A czy Adidas nie ma u nas udziałów?? To chyba daje kase jako sponsor i jako udziałowiec ??
seb455 napisał(a):Mam takie pytanie odnośnie naszego sponsora Adidas. Niemiecka firma a płaci nam drobne. Czytałem że Real dostaje od nich kokosy, nie mówiąc już o United którzy dostają 100 mln dolców rocznie a my niecałe 30. Wie ktoś czemu mamy z nimi taką lichą umowę skoro to niemiecka firma a innym płaci spoooro więcej niż nam?

Zeby przebic Nike to muszą tyle oferować United, od roku akcje Adidasa idą w dół mocno a Nike w górę. Obmyślili pewnie że aby mieć podobne wyniki muszą angielski rynek zdobyć.

No a Real tyle dostaje bo ma gwiazdy znane na całym Świecie, Ronaldo swoje robi, Bayern nie ma takiego medialnego piłkarza więc nie może dostawać tyle co Real. Ronaldo ma np pomnik, złote piłki to daje mnóstwo splendoru. Bayern jak chce tyle dostawać od Adidasa musi kupić wielką gwiazdę która ma złotą piłkę.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Sytuacja finansowa Bayernu

Postprzez norbi » 2015-01-30, 11:23

Obrazek

patrząc na inne europejskie kluby to Bayern wcale tak dużo nie wydał, za to dość sporo wydało bvb jak na BL :shock:

[ Dodano: 30 sty 2015, o 12:23 ]
Obrazek

wydane mln€ na transfery Bayernu przy czołowych klubach w tym rankingu wypadają dość... blado, na szczęście z wynikami sportowymi w Bayernie jest bardzo dobrze 8)

btw "niszczący rynek City" daleko za "mądrze zarządzanym" ManU :lol:
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5033
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 51m 37s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość