Stanowisko dyrektora sportowego

Sprawy związane z klubem

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Grzechoo » 2012-07-03, 09:33

Po zwolnieniu stanowiska menedżera przez Hoenessa, a zajęcie go przez Nerlingera, obawiałem się bardzo chudych lat i kiepskich transferów. Na szczęście Hoeness nie oddał całkowicie prawa głosu :wink: I summa summarum oceniam pracę Nerlingera pozytywnie, z perspektywy monitora jego praca wyglądała zupełnie przyzwoicie. Na pewno musiała zapaść jakaś kategoryczna decyzja "w górze" - awans Nerlingera lub natychmiastowe zwolnienie. Obie opcje wydają mi się równie nieprawdopodobne, bo osobiście uważam, że skoro ktoś dobrze wypełnia swoje obowiązki, to po co go awansować i brać nowego?... :P

Sammer to postać charyzmatyczna, odnosił sukcesy jako piłkarz, choć jako trener radził już sobie przeciętnie. Pracował przez kilka ostatnich lat jako menedżer reprezentacji Niemiec, więc można mieć nadzieję na jego profesjonalizm i skuteczność. Na szczęście ja nie mam kompleksów i z chęcią obdarzę Sammera osobistym kredytem zaufania.

Niech mi ktoś przypomni jak to dokładnie było - pamiętam, że w czasach apogeum kryzysu w Borussi, tj. rok 2003 czy 2004, proponowaliśmy im pożyczkę w wysokości 90-100 mln euro. Jak to się skończyło?
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez marcin_fcbm » 2012-07-03, 09:52

Te dwa finały LM dla mnie nie mają żadnego znaczenia jeśli dwa sezony pod rząd dostajemy oklep w BL i PN.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Zari » 2012-07-03, 14:28

Sammer rok poznaje Bayern od środka i przejmuje stołek po Heynckesie? Prawdopodobne :)
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez mancipium » 2012-07-03, 14:33

Oby nie. Może Sammer zna Guardiolę albo zna hiszpański?
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Lothar » 2012-07-03, 15:56

mancipium napisał(a):Oby nie. Może Sammer zna Guardiolę albo zna hiszpański?



Weź już wytrzyj monitor i przestań się więcej tak spuszczać nad Guardiolą.Guardiola na trenera, Guardiola na mendżera, Guardiola najlepszy trener świata(tu Ferguson dostał czkawki), Guardiola najlepiej usypia dzieci, Guardiola najprzystojniejszy "kołcz ewer", Guardiola czym prędzej do Bayernu, Rozpier.dolmy cały sztab, aby tylko Guardiola się ulitował i do nas przyszedł etc. :roll:

Niech pokaże, że jest takim samy trenerem nie mając do dyspozycji takich warunków.

Zdecydowanie wolałbym gościa typu Hiddink czy Klopp, a do momentu, aż będą do wyciągnięcia Jupp.
lelum polelum
Lothar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-01-21, 09:39
Online: 0s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez szimi » 2012-07-03, 16:27

haj napisał(a):K... kolejny Żółtek. Naszych też jest tylu tam? Najwidoczniej tutaj mają przynajmniej z kim porozmawiać :D

Wiesz, tu poziom rekordowo mistrzowski 8)
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez trocky » 2012-07-03, 16:39

Lothar napisał(a):Niech pokaże, że jest takim samy trenerem nie mając do dyspozycji takich warunków.


jak już pokaże w innym wielkim klubie, że sukcesy w Barcelonie to nie był przypadek to Bayern będzie mógł wtedy pomarzyć o jego transferze, tak jak np. o Ronaldo czy Messim
jeśli Guardiola miałby kiedyś trenować Bayern to jedynie za rok, jak Pep złapie jakiś Milan czy Chelsea (albo coś w tym stylu) i będzie wygrywał puchary to okazja na zatrudnienie "najlepiej ubranego trenera planety" przejdzie nam koło nosa
Uli nie zrobi z niego najlepiej opłacanego trenera świata z zarobkami rzędu 15 mln euro na sezon
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Lothar » 2012-07-03, 16:41

trocky napisał(a):
Lothar napisał(a):Niech pokaże, że jest takim samy trenerem nie mając do dyspozycji takich warunków.


jak już pokaże w innym wielkim klubie, że sukcesy w Barcelonie to nie był przypadek to Bayern będzie mógł wtedy pomarzyć o jego transferze, tak jak np. o Ronaldo czy Messim
jeśli Guardiola miałby kiedyś trenować Bayern to jedynie za rok, jak Pep złapie jakiś Milan czy Chelsea (albo coś w tym stylu) i będzie wygrywał puchary to okazja na zatrudnienie "najlepiej ubranego trenera planety" przejdzie nam koło nosa
Uli nie zrobi z niego najlepiej opłacanego trenera świata z zarobkami rzędu 15 mln euro na sezon


Morał z tego prosty i kibicom znany, lepiej Guardioli w ogóle nie zatrudniać, niż żałować zmiany.
lelum polelum
Lothar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-01-21, 09:39
Online: 0s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Zari » 2012-07-03, 16:45

Sammer potwierdził, że nigdy nie zostanie trenerem Bayernu.

Było też pytanie na konferencji o Guardiole, ale stwierdzili, że najpierw będą rozmawiać z Heynckesem i do tematu nowego coacha wrócą dopiero pod koniec roku.
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez mancipium » 2012-07-03, 17:16

Lothar napisał(a):
mancipium napisał(a):Oby nie. Może Sammer zna Guardiolę albo zna hiszpański?

Weź już wytrzyj monitor i przestań się więcej tak spuszczać nad Guardiolą.


aleś wulgarny, ale niestety nie mam takich samotnych doświadczeń przed ekranem komputera w ciemnym pokoiku z rolką papieru i spuszczonymi gaciami. Nie zazdroszczę, ale cóż zrobić jedni lubią piękne ciała kobiet, drudzy 40-letnich byłych piłkarzy.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Lothar » 2012-07-03, 17:29

mancipium napisał(a):
Lothar napisał(a):
mancipium napisał(a):Oby nie. Może Sammer zna Guardiolę albo zna hiszpański?

Weź już wytrzyj monitor i przestań się więcej tak spuszczać nad Guardiolą.


aleś wulgarny, ale niestety nie mam takich samotnych doświadczeń przed ekranem komputera w ciemnym pokoiku z rolką papieru i spuszczonymi gaciami. Nie zazdroszczę, ale cóż zrobić jedni lubią piękne ciała kobiet, drudzy 40-letnich byłych piłkarzy.


Niszczysz mnie.Pomocy.

Merytorycznie też mógłbyś coś napisać kolejnym razem.

Bez odbioru.
lelum polelum
Lothar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 666
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-01-21, 09:39
Online: 0s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez trocky » 2012-07-03, 22:39

temat trenera Bayernu ma być aktualny na Boże Narodzenie
wtedy zarząd podejmie decyzję

co do Sammera to nie można porównywać jego do Nerlingera
Christian był managerem, pracownikiem Bayernu podległym zarządowi -> Rummenigge, Hopfnerowi i Jungowi,
Sammer zaś jest bardzo wzmocniony, wykonuje te same obowiązki co Nerlinger ale jako członek zarządu,
na papierze jest równy Rummenigge, Hopfnerowi i Jungowi i nie tak łatwo go odwołać
w przeciwieństwie do Nerlingera, los Sammera nie leży w rękach Kalle ale w rękach tych Panów http://www.fcbayern.telekom.de/de/verei ... /00158.php

Hoeness musi być bardzo pewny swego, skoro dopuszcza do najściślejszego jądra Bayernu człowieka z zewnątrz, który nigdy nie otarł się nawet o Bayern, mało tego jest symbolem największego wroga Bayernu
biorąc pod uwagę, że w zarządzie Sammer odpowida za wszystko co z piłką związane w klubie (Hopfner liczy kasę, Jung odpowiada za marketing i PR, a Kalle jest szefem) to człowiek z zewnątrz nieformalnie staje się drugim człowiekiem w Bayernie
ciekaw jestem strasznie co z tego wyjdzie
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez jun_or » 2012-07-04, 01:28

Bardzo jestem ciekaw jak będzie kształtowała się współpraca na lini Sammer - Zarząd.
Sammer wydaje się być człowiekiem, który nie da sobie w kasze dmuchać. Mam nadzieję że jego charakter i charyzma w jakimś stopniu przeloza się na zespół.
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez Serek_ » 2012-07-04, 06:16

Wczoraj w TV niemieckiej wychwyciłem, że róznica zdań pomiedzy zarzadem, a Nerlingerem polegała na tym iż Christian nadal chciał ściagać graczy pokorju Peteresen, usami itp, a zarządowi się to nie podobało.

Zarząd wolal czerpać ze swojego i dlatego zatrudnili Sammera, ktry tez jak w DFB będzie koordynatorem młodziezy. Sam Matthias mówił, że od 10 lat nic go nie łaczy z BVB i nie widział zadnych przeszkod do przejscia do Bayernu, gdzie bardzo chciał pracować (miał to zapisane w klauzuli w kontrakcie z DFB).
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Stanowisko dyrektora sportowego

Postprzez matej1999 » 2012-07-04, 08:17

Serek mam nadzieje, że masz rację.

Młodzież mamy bardzo dobrą (wicemistrzostwo U19) do tego jest Waiser i Can. Trzeba nią odpowiednio pokierować i za kilka lat będą zawodnicy do pierwszego zespołu.
Obrazek
matej1999
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Wiek: 29
Dołączył(a): 2010-11-13, 16:28
Lokalizacja: Lubomia
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości