Oficjalny członek FCB

Sprawy związane z klubem

Oficjalny członek FCB

Postprzez maly619 » 2013-12-09, 13:21

Witam,

pamiętam, że parę miesięcy temu czytałem newsa o ponad 200 tys oficjalnych członkach naszego klubu. Od razu pomyślałem, że fajnie byłoby takim członkiem zostać i w ten sposób wspierać swój klub. Wtedy nie zainteresowałem się tym tematem jakoś bardzo, ale znów to do mnie wróciło i zawitałem tutaj, by spytać się, czy może ktoś jest członkiem FCB, planuje nim zostać, albo orientował się jak to wszystko wygląda.

Przeglądam stronę FCB i widzę, że np. opłata wynosiłaby 60 euro rocznie, przyjęcia odbywają się 1 stycznia i lipca każdego roku (czyli teraz jest dobry okres, żeby o tym pomyśleć ;) ), z tego co jeszcze widzę, to dostaje się rabat w sklepie FCB w wysokości 10%, spersonalizowany szalik, magazyn i inne promocje na bilety.

Także wracając do mojego pytania, czy ktoś może coś więcej powiedzieć o członkostwie w FCB?
Ostatnio edytowano 2014-01-22, 12:13 przez maly619, łącznie edytowano 1 raz
maly619
Bawarczyk
 
Posty: 5
Wiek: 34
Dołączył(a): 2013-12-09, 11:05
Online: 0s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez Kubson » 2013-12-09, 14:12

Ciekawa sprawa, sam mam ochotę zostać oficjalnym członkiem FCB, ale raczej za rok. Na razie raczej głębiej się tym nie interesowałem. Oprócz tego co napisałeś jest jeszcze chyba zniżka na zwiedzanie muzeum FCB. Czy coś jeszcze? To i tak dużo ;)
UWAGA! Użytkownik gorszego sortu
Kubson
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 823
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-06-18, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 10h 7m 17s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez david91 » 2013-12-09, 14:51

komu to potrzebne

a dlaczego.
david91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Wiek: 32
Dołączył(a): 2010-03-31, 19:10
Lokalizacja: Poznań
Online: 2h 35m 33s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez Kubson » 2013-12-09, 15:17

Dziwne pytanie. Nie widzę absolutnie nic zaskakującego w tym, że ktoś chce zostać członkiem klubu, któremu od lat kibicuje, przeżywa zwycięstwa i porażki. Poza "sformalizowaniem" swojego przywiązania do klubu - karta członkowska, dostajemy wiele fajnych profitów, o których pisał kolega wyżej. Jest to indywidualna decyzja, jak ktoś ma taką potrzebę/ochotę to jest to jak najbardziej zrozumiałe ;)
UWAGA! Użytkownik gorszego sortu
Kubson
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 823
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-06-18, 16:07
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 10h 7m 17s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez Grzechoo » 2013-12-09, 15:55

david91 napisał(a):komu to potrzebne

a dlaczego.


Żebyś w dyskusji na forum mógł napisać "Jestem prawdziwym kibicem, nie tylko sympatykiem!".

:wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez szimi » 2013-12-09, 17:35

Grzechoo napisał(a):
david91 napisał(a):komu to potrzebne

a dlaczego.


Żebyś w dyskusji na forum mógł napisać "Jestem prawdziwym kibicem, nie tylko sympatykiem!".

:wink:

Ty mu załatw członkowstwo w jednym z wrocławskich klubów (sorry, musiałem ziom :lol: )
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez AngelusSilesius » 2013-12-09, 17:45

maly619 napisał(a):Przeglądam stronę FCB i widzę, że np. opłata wynosiłaby 60 euro rocznie


Od 26 roku życia wynosi 60 euro, pomiędzy 18 a 25 lat - 40 euro.

Większość plusów członkostwa zostało już wymienionych, trzeba jeszcze dodać, że niektóre bilety są tylko dostępne dla członków FCB - np. te na finał LM na Wembley, choć tutaj i tak było kiepsko - szanse były ok. 1 do 10, że się zostanie wylosowanym. Mi się nie udało. ;)

Ale nawet na półfinały czy ćwierćfinały LM są bilety tylko dla członków, więc jak ktoś chce taki mecz na żywo zobaczyć, to jest to w sumie jedyna opcja.

Gazetka klubowa Bayern Magazin jest dostarczana do domu za free na cały świat, z okazji każdego meczu Bundesligi rozgrywanego na Allianz Arena, całkiem fajna lektura 1-2 dni przed meczem, ale potem się odkłada na półkę i nie wraca się raczej do niej, pomijajac jakieś wyjątkowe wydania jak to sprzed finału na Wembley, w którym K-H Rummenigge zapewniał kibiców, że FCB na pewno wygra LM.

Teraz jest w ogóle fajny czas na wpisywanie się, bo nowa fala członków powinna sprawić, że przegonimy Benfikę Lizbonę, czyli klub piłkarski, który (jeszcze) ma najwięcej członków na świecie,
AngelusSilesius
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2011-03-13, 13:58
Online: 4m 36s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez Mariusz10 » 2013-12-09, 18:23

Dajcie linka gdzie można się zapisać ;)
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez szimi » 2013-12-09, 20:20

AngelusSilesius napisał(a):
maly619 napisał(a):Przeglądam stronę FCB i widzę, że np. opłata wynosiłaby 60 euro rocznie


Od 26 roku życia wynosi 60 euro, pomiędzy 18 a 25 lat - 40 euro.

Większość plusów członkostwa zostało już wymienionych, trzeba jeszcze dodać, że niektóre bilety są tylko dostępne dla członków FCB - np. te na finał LM na Wembley, choć tutaj i tak było kiepsko - szanse były ok. 1 do 10, że się zostanie wylosowanym. Mi się nie udało. ;)

Ale nawet na półfinały czy ćwierćfinały LM są bilety tylko dla członków, więc jak ktoś chce taki mecz na żywo zobaczyć, to jest to w sumie jedyna opcja.

Gazetka klubowa Bayern Magazin jest dostarczana do domu za free na cały świat, z okazji każdego meczu Bundesligi rozgrywanego na Allianz Arena, całkiem fajna lektura 1-2 dni przed meczem, ale potem się odkłada na półkę i nie wraca się raczej do niej, pomijajac jakieś wyjątkowe wydania jak to sprzed finału na Wembley, w którym K-H Rummenigge zapewniał kibiców, że FCB na pewno wygra LM.

Teraz jest w ogóle fajny czas na wpisywanie się, bo nowa fala członków powinna sprawić, że przegonimy Benfikę Lizbonę, czyli klub piłkarski, który (jeszcze) ma najwięcej członków na świecie,

A ta gazetka na cały świat jst w jakich językach? Tylko niemiecki?
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez maly619 » 2013-12-09, 21:11

Mariusz10 napisał(a):Dajcie linka gdzie można się zapisać ;)


http://www.fcbayern.telekom.de/de/club/mitglied-werden/

david91 napisał(a):komu to potrzebne

a dlaczego.


Tak jak napisał Kubson, jest to pewnego rodzaju sformalizowanie bycia fanem klubu. Nie mam okazji jeździć na mecze, a mimo wszystko chciałbym jakoś wspomóc Bayern. Oficjalne zapisanie się do klubu traktuję właśnie jako taką pomoc.

AngelusSilesius, dzięki za wypowiedź ;)
maly619
Bawarczyk
 
Posty: 5
Wiek: 34
Dołączył(a): 2013-12-09, 11:05
Online: 0s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez Grzechoo » 2013-12-09, 23:00

szimi napisał(a):
Grzechoo napisał(a):
david91 napisał(a):komu to potrzebne

a dlaczego.


Żebyś w dyskusji na forum mógł napisać "Jestem prawdziwym kibicem, nie tylko sympatykiem!".

:wink:

Ty mu załatw członkowstwo w jednym z wrocławskich klubów (sorry, musiałem ziom :lol: )


Takie rodzaje klubów nie leżą nawet w pobliżu orbity moich zainteresowań, LOL :P
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez AngelusSilesius » 2013-12-09, 23:38

szimi napisał(a):A ta gazetka na cały świat jst w jakich językach? Tylko niemiecki?


tak
AngelusSilesius
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2011-03-13, 13:58
Online: 4m 36s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez david91 » 2013-12-09, 23:50

coz.
pozostane jednak nieoficjalnym członkiem FCB :-(
david91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Wiek: 32
Dołączył(a): 2010-03-31, 19:10
Lokalizacja: Poznań
Online: 2h 35m 33s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez maly619 » 2014-03-03, 16:22

Wstrzymywałem się z wpisem, aż wszystkie sprawy zostaną załatwione, no i już dziś mogę co nieco napisać na temat zostawania członkiem FCB.

Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale tak naprawdę krótko po założeniu tego tematu uzupełniłem wszystkie dane, no i podałem dane swojej karty kredytowej (dla osób spoza Niemiec jest to wymagane).
Pod koniec grudnia dostałem list potwierdzający, że 1 stycznia zostanę oficjalnie przyjęty. Pojawiła się też informacja, że za jakiś czas otrzymam pakiet powitalny, no i kartę członkowską.

Trochę to trwało, bo dopiero dziś wszystko dostałem. Zresztą, dosłownie parę dni temu pisałem maila z pytaniem w tej sprawie, bo byłem trochę zaniepokojony tak długim oczekiwaniem na paczkę. Tam otrzymałem wiadomość zwrotną, że to wszystko trochę trwa, ale że do końca lutego sprawa powinna być załatwiona i powinni paczkę wysłać.

No i dziś doszła ;)

Obrazek

Najfajniejszy jest oczywiście imiennie podpisany szalik :)
Na zdjęciu nie ma karty członkowskiej, ale to standardowa karta, jak do bankomatu.


PS: Zapomniałbym wspomnieć o FCB Magazine. Otrzymałem już dwa numery, ale szczerze mówiąc nie przeglądałem ich jakoś bardzo dokładnie. W całości są po niemiecku. Niby język znam, ale nie wiem czy na aż takim poziomie :P
maly619
Bawarczyk
 
Posty: 5
Wiek: 34
Dołączył(a): 2013-12-09, 11:05
Online: 0s

Re: Oficjalny członek FCB

Postprzez szimi » 2014-03-03, 20:58

Co jeszcze jest w takim pakiecie?
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Następna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron