Niko Kovač

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Niko Kovač

Postprzez scholli7 » 2018-04-19, 06:56

Od 1 lipca 2018 roku naszym nowym trenerem zostanie Niko Kovač, podpisał 3 letnią umowę.Witamy ponownie w Bayernie :D. Wielu z Nas zapewne zastanawia się jak sprawdzi się Niko w roli szkoleniowca Bayernu. Sam trochę mam mieszane uczucia, aczkolwiek chyba zarząd wie co robi i w zasadzie nie mieliśmy dużego pola manewru jeśli chodzi o zakontraktowanie i wybór nowego trenera.
O dziwo szukałem tutaj w archiwum tematu Kovaca i takiego nie znalazłem, trochę to dziwne bo pomimo tego, że nie grywał zbyt wiele i jakiejś spektakularnej kariery w Bayernie nie zrobił to jednak wielu z Nas doskonale go pamięta właśnie z czasów kiedy bronił naszych barw wraz ze swoim bratem Robertem, z którym zresztą wznosił paterę mistrzowską. Cóż życzymy wielu sukcesów :wink:
Bardzo bym chciał by był to dobry ruch Bayernu i żeby to wypaliło . Powodzenia Niko.

"Niko był piłkarzem Bayernu, zna bardzo dobrze najważniejsze osoby, strukturę i DNA klubu. Jesteśmy przekonani, że jest odpowiednim trenerem dla nas na przyszłość" - powiedział dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Niko Kovač

Postprzez xeremeleque » 2018-04-19, 08:30

Również liczę że będziemy z Niko mocno zadowoleni, a sam Kovac sprosta naszym oczekiwaniom. Na plus zdecydowanie to, że zarząd do pomocy zostawia Petera Hermana - między innymi dzięki niemu jesteśmy obecnie gdzie jesteśmy i wierzę, że nie powstanie znowu FC Holywood tylko Bayern pozytywnie nas zaskoczy.
Zastanawia mnie również styl jakim będziemy grać. Obecnie Eintracht jest bardzo zróżnicowany pod względem taktyki, bo potrafią zarówno prowadzić grę jak i świetnie się bronić i nastawić na kontry (wczoraj przeciwko Schalke). Jeśli Niko z Robertem oraz Peterem nie przywrócą Bayernowi tej durnej tiki-padaki to będę szczęśliwy, oby również nie skończyło się na pierdyliardzie wrzutek jak za Włocha.

Pozostaje życzyć powodzenia i mam nadzieję że klub oraz szatnia go nie przerośnie i wytrwa z nami jak najdłużej - oczywiście jeśli wyniki zespołu będą zadowalające. I skoro Herman zostaje to pewnie będzie utrzymywał kontakt z Juppem więc jestem dobrej myśli że to dobry kandydat na jego następcę ;-)
Obrazek
xeremeleque
Bawarczyk
 
Posty: 224
Wiek: 27
Dołączył(a): 2017-10-04, 19:59
Online: 2d 10h 18m 58s

Re: Niko Kovač

Postprzez bartek959 » 2018-04-19, 13:49

https://www.youtube.com/watch?v=vjWFpPbGp6Y

Tu trochę o taktyce Kovaca stosowanej we Frankfurcie
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Niko Kovač

Postprzez baymann9 » 2018-04-19, 15:53

scholli7 napisał(a):Od 1 lipca 2018 roku naszym nowym trenerem zostanie Niko Kovač, podpisał 3 letnią umowę.Witamy ponownie w Bayernie :D. Wielu z Nas zapewne zastanawia się jak sprawdzi się Niko w roli szkoleniowca Bayernu. Sam trochę mam mieszane uczucia, aczkolwiek chyba zarząd wie co robi i w zasadzie nie mieliśmy dużego pola manewru jeśli chodzi o zakontraktowanie i wybór nowego trenera.
O dziwo szukałem tutaj w archiwum tematu Kovaca i takiego nie znalazłem, trochę to dziwne bo pomimo tego, że nie grywał zbyt wiele i jakiejś spektakularnej kariery w Bayernie nie zrobił to jednak wielu z Nas doskonale go pamięta właśnie z czasów kiedy bronił naszych barw wraz ze swoim bratem Robertem, z którym zresztą wznosił paterę mistrzowską. Cóż życzymy wielu sukcesów :wink:
Bardzo bym chciał by był to dobry ruch Bayernu i żeby to wypaliło . Powodzenia Niko.

"Niko był piłkarzem Bayernu, zna bardzo dobrze najważniejsze osoby, strukturę i DNA klubu. Jesteśmy przekonani, że jest odpowiednim trenerem dla nas na przyszłość" - powiedział dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic.

Kovac odszedł od nas w 2003, a w forum w tej odsłonie jest od 2005. Z tego powodu nie znalazłeś tematu o Kovacu.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2433
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 16h 47m 2s

Re: Niko Kovač

Postprzez scholli7 » 2018-04-19, 16:20

Zgadza się ale myślałem ,że gdzieś w dziale historia może coś ktoś pisał już wcześniej o Niko :wink: ,jak się okazało nie
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Niko Kovač

Postprzez bartek959 » 2018-05-17, 16:56

Zastanawiam się jaką taktykę (ustawienie) wprowadzi u nas Kovac, bo jego Eintracht grał dużą część sezonu 3-5-2 atakując głównie bocznymi sektorami boiska (wahadłowi), w ostatnich meczach kilka razy przerzucił się na 4-2-3-1 - te ustawienie stosował głównie w reprezentacji Chorwacji.

Jak myślicie, u nas w jakimś stopniu 3-5-2 lub 3-6-1 by się przyjęło? W sumie Alaba i Kimmich lubią zasuwać po całej długości boiska :D Wtedy gralibyśmy co najmniej trójką w środku - patrząc na tę chwilę jest Martinez, Vidal, Rudy, Tolisso, James, Goretzka, Thiago, Muller jako ten najbliżej napastnika i teoretycznie Sanches którego Niko chce odbudować, więc mega tłok i każdy ma zmiennika (nawet biorąc pod uwagę odejście przynajmniej jednego z wymienionej ekipy, wciąż mówi się o Vidalu). Z drugiej strony przy obecnym składzie nie byłoby wtedy stoperów do rotacji + mamy wciąż kilku klasycznych skrzydłowych którzy przy tej taktyce za dużo chyba nie pograją, więc stawiam raczej na 4-2-3-1.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Niko Kovač

Postprzez mancipium » 2018-05-17, 18:17

nasza kadra niespecjalnie bez zmian pozycji pozwala grać cokolwiek innego niż 4-2-3-1...
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Niko Kovač

Postprzez Kubik » 2018-05-19, 09:33

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Niko Kovač

Postprzez norbi » 2018-05-19, 16:10

Fakt dobrze sie czyta. Jednak argumenty przemawiajace za tym ze Niko sie uda sa tak male przy tych mowicych ze bedzie fiasko.... obawiam sie ze mimo ze w BL nie bedzie tragedii bo Bayern pilkarska jakoscia zjada kazdy klub w lidze to jednak w LM moze byc "kiepsko". Obym sie mylil bo jednak zycze mu wszystkiego dobrego i fajnie by bylo jakby tak mlody trener osiagal sukcesy i zwiazal sie z Bayernem na wiele lat
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Niko Kovač

Postprzez Dziadek Mróz » 2018-05-19, 16:58

fajnie by bylo jakby tak mlody trener osiagal sukcesy i zwiazal sie z Bayernem na wiele lat

Nie chce mi się w to wierzyć jakoś :-P Już prędzej bym tego Nagelsmanna u nas widział,szkoda,że go nie wyciągneliśmy.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Niko Kovač

Postprzez Cejmi » 2018-05-20, 11:28

Od razu zacznę od tego, że nie jestem do niego przekonany i powątpiewam w to czy sobie poradzi. Z drugiej strony wygląda on na gościa z charakterem, który nie da sobie wejść na głowę i jak będzie trzeba wstrząśnie drużyną. Wczoraj to jak zmotywował swoich piłkarzy to klasa sama w sobie. Szczerze byłem pewien, że to wygramy i myślę, że wszyscy w klubie myśleli podobnie, z piłkarzami na czele. Nawet taki "bodziec" jak ostatni mecz super szanowanego trenera na naszą grupę piłkarzy nie wpłynął. Widać, że dawno nie dostali konkretnie w dupę i w klubie nie ma nikogo, kto jak kiedyś Sammer potrafiłby trafnie i w odpowiednim momencie wstrząsnąć grupą by wszystko szło w z góry ustalonym kierunku. Ciągle czytamy te same utarte wypowiedzi, które nijak mają się do tego co później jest pokazywane na boisku. Jeśli Niko będzie w stanie w kluczowych meczach tak zmotywować naszych magików futbolu, to możemy wszystko. Pytanie czy to chyba zmanierowane towarzystwo sobie na to pozwoli. Ribery jest w stanie grać już teraz max 60 minut na takim sobie poziomie, Robben prze większość czasu będzie u rehabilitantów, może nie potrzebnie ich holujemy? Sam nie wiem, potrzeba świeżości, piłkarzy pełnych głodu i posmakowanie tego co najwspanialsze w futbolu. Taki Thiago czy nawet o zgrozo Tomek wyraźnie odstają od poziomu Bayernu, taktycznie wciąż jesteśmy naiwni i przez indywidualne błędu odpadamy najpierw z LM, a teraz przegrywamy finał PN. U takich piłkarzy z takimi gażami takich błędów nie powinno być i to w kluczowych meczach, szwankuje koncentracja. Potrzeba nam na ławce nie tylko taktyka, ale przede wszystkim dobrego psychologa, oby Niko był kimś takim bo inaczej spełni się życzenie Tomka, że spotka się z Juppem w październiku i znowu nic na lepsze się nie zmieni.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 54m 56s

Re: Niko Kovač

Postprzez Mars » 2018-05-20, 11:39

Na duży plus to że chce się podjąć pracy z Renato Sanchesem i pomóc mu wrócić do formy. Jeśli to mu się uda to będzie już spory sukces indywidualny a po tym sezonie to będzie ciężkie zadanie.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Niko Kovač

Postprzez alien666 » 2018-05-20, 13:16

Roberta do rezerw tak, Arena nie! 8)
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4893
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 2h 10m 12s

Re: Niko Kovač

Postprzez Mars » 2018-05-20, 15:24

W sumie nie pamiętam by w Bayernie kogoś karnie odsunięto do rezerw? Może ktoś pamięta takie sytuacje?
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Niko Kovač

Postprzez xeremeleque » 2018-05-20, 17:43

Chyba za Ottmara były takie przypadki, ale głowy nie dam. Osobiście nie pamiętam, a nie chce mi się szukać :-)
Obrazek
xeremeleque
Bawarczyk
 
Posty: 224
Wiek: 27
Dołączył(a): 2017-10-04, 19:59
Online: 2d 10h 18m 58s

Następna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron