Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Sprawy związane z klubem

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Myszak » 2009-03-12, 19:35

Bazy napisał(a):Tak nie żyje się łatwiej. Tak się żyje, bo tak czujesz. Tak się żyje, bo te okropieństwa widzisz na co dzień. To nie jest 600 lat od Grunwaldu, to nie jest 200 lat od zaborów. To jest 60 lat od Holocaustu i największych zbrodni jakich się dopuściła ludzkość w dziejach świata. I te zbrodnie dokonano na NAS. I dokonali ich Niemcy.


Żyjemy w tak ciemnym społeczeństwie, że procent osób, które tak naprawdę nie mają pojęcia - czym był Holocaust, na kim Niemcy się go dopuściły, jak zaczęła się Druga Wojna Światowa, kto oprócz Hitlera pociągał za sznurki - jest zatrważająco duży.

Nienawiść bierze się z tąd, że inni też nienawidzą - jeden za wszystkich ...

Bazy napisał(a):Nie wiem czy jesteś świadom stosunku Niemców (dzisiejszego, nie tego wojennego) do nas. Bezustanne wyśmiewanie się i szydzenie - oto jak oni stosunkują się do Polski.


Zdaję sobie sprawę. Ot dwa kraje, które za sobą nie przepadają. Różnica polega na tym, że tam jest to zwykła niechęć - u nas narodowa histeria.

Cieszy, że są osoby takie jak profesor Bartoszewski, które walczą o prawdę historyczną, świadomość w społeczeństwach i starają się o polsko-niemieckie pojednanie.

Bazy napisał(a):Czemu mam włazić do tyłka komuś kto mnie poniża na każdym kroku?


Nikt nie każe Ci włazić im do zadów. Rzecz w tym, że nie ma tylko sytuacji - lubię / nie lubię - jest jeszcze coś takiego jak stosunek obojętny.
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Bazy » 2009-03-12, 19:54

Myszak napisał(a):Nikt nie każe Ci włazić im do zadów. Rzecz w tym, że nie ma tylko sytuacji - lubię / nie lubię - jest jeszcze coś takiego jak stosunek obojętny.



Obojętność to paraliż duszy, to przedwczesna śmierć.
Antoni Czechow

Koniec Offtopa
Bazy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 81
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-12-04, 12:12
Lokalizacja: Knurów
Online: 0s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Natalia » 2009-03-12, 19:59

Grzechoo napisał(a):
Myszak napisał(a):W naszym kochanym kraju panuje narodowa histeria tycząca się wszystkiego co tylko związane z niemcami.


A dziwisz się? Wszyscy ci "histerycy" biorą jako mianownik w stosunkach z Niemcami II WŚ i mają do tego całkowite prawo. Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, żeby można było mówić o jakimkolwiek społecznym porozumieniu.


Minęło 60 lat, to jest jeszcze za wcześnie? Nie lepiej byłoby dla stosunków polsko-niemieckich nie rozdrapywac już tych ran i nie wspominać o tym co było dawno temu? Czemu mamy obwiniac wnuka za czyny dziadka? Skoro nie jest on niczemu winny. Te ciągłe mówienie jakie Niemcy są 'be' naprawde jest nienormalne, a najlepsze jest to, że Ci co tak mówią jeżdżą tam do pracy. Po co więc tam jeżdżą i pomagają w rozwoju gospodarczym państwa, którego tak nie lubia?
Parle-moi
Prend soin de mes rêves
Tout ce dont j'ai besoin
Est que tu sois a mes cotés
Natalia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1196
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-03-12, 17:49
Lokalizacja: Opole
Online: 7h 28m 3s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Krzysiek » 2009-03-12, 20:01

Myszak napisał(a):Nie dziwię się osobom starszym, które przeżyły drugą wojnę światową i mają uraz do tego co za Odrą głęboko zakożeniony w sercu, a uraz szczególnie ostatnio napewno pogłębia pewna Erika. Ale nie rozumiem co sprawia, że ludzie młodzi tak samo pałają nienawiścią do Niemców.

:lol: moja Babcia w wieku 14 lat zapieprzała jako robotnik przymusowy po 12-14 godzin na dobę w jakiejś kopalni, a urazę do Niemców żywi taką samą jak do Azerbejdżańczyków :lol: Myszak, taka polska mentalność, że musimy sobie znaleźć jakiegoś kozła ofiarnego, który jest winien całemu złu na ziemi. A na Niemcy zwalić najłatwiej, bo wojna skończyła się 65 lat temu i nikt tego nie pamięta, więc nic nie zaprzeczy. Bo jeśli chodzi o tych, którzy przeżyli wojnę - patrz moja Babcia ;) .
Myszak napisał(a):Zdziwienia wywołuje u mnie też dużo mniejsza, prawie niezauważalna (np. w mediach)nienawiść do Rosjan. Ich winy są "lżejsze" i nie ciążą tak na naszej chorej polskiej dumie ?

45 lat rusyfikacji robi swoje :P
Bazy napisał(a):czy jesteś świadom stosunku Niemców (dzisiejszego, nie tego wojennego) do nas.

Znam paru Niemców i wiem, że są w porządku. I jestem pewien, że przynajmniej 70% Niemców byłoby w porządku gdybym spotkał któregoś na ulicy. Naprawdę łątwo jest cwaniakować (i nam i Niemcom) kiedy siedzimy w głębi swojego kraju, ale kiedy spotykamy tego przebrzydłego Szkopa (czy Polaczka, jeśli patrzymy z perspektywy Niemca) na ulicy, to nagle okazuje się, że to, o zgrozo, normalny człowiek.
Bazy napisał(a):Byłem kilka razy w Niemczech i spotkałem się z niezłym g**nem ze strony naszych zachodnich sąsiadów.

Ok, dobra, na pewno są i tacy, ale to nie jest argument, żeby gnoić niemców. Chyba, że lubisz się zniżać do poziomu intelektualnego stolca.
Bazy napisał(a):Niemiecka reklama meczu Niemcy - Polska (Ojro 2008)

Typowe myślenie :lol: . Reklama była niemiecka, czy konkretnej firmy? A jak w firmie pracują ludzie, którzy dopiero co wyszli z rynsztoka, to inna sprawa...
Bazy napisał(a):Nie ma takiej możliwości, żeby przedkładać dobro Niemców nad nasze.

A co to ma do dyskusji?
Bazy napisał(a):Czy to wojna

:lol: :lol: :lol: wojnę to ty widziałeś w 4 Pancernych :lol:
Bazy napisał(a):Wygrać z Niemcami w piłkę nożną - bezcenne

Chociaż w jednym się zgadzamy ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Grzechoo » 2009-03-12, 20:09

Myszak napisał(a):Nie rozumiem po co osoby młode - jak ty czy inni "anty-niemieccy" użytkownicy - dokładacie własną cegiełkę do budowania tej histerycznej ściany. Ja rozumiem, że tak żyje się łatwiej - nikt nie lubi Niemców, nie będę lubił i ja (na melodię z reklamy Mamby). Ot taki ogólno narodowy schemacik życiowy.


Determinizm wychowawczy. Mama powie ci, że kradzież to zło i nie będziesz tego robił. Tak samo działa to w tym przypadku - człowiek wychowuje się w ogólnospołecznej niechęci do narodu i uznaje to za normę. Na szczęście im więcej lat mija, tym mniejsza staje się nienawiść.

Minęło 60 lat, to jest jeszcze za wcześnie?


Oczywiście. Wciąż żyje pokolenie, które walczyło na frontach II WŚ i traciło rodzinę w wyniku masowych morderstw ze strony oprawców. Żyje również pokolenie, które mogło się o tym wszystkim dowiedzieć od naocznych świadków.

Nie lepiej byłoby dla stosunków polsko-niemieckich nie rozdrapywac już tych ran i nie wspominać o tym co było dawno temu?


A dlaczego zdradzona żona nie może zapomnieć o niecnym czynie męża i pozostać z nim w przyjacielskich stosunkach? Rana jest zbyt rozległa, żeby mogła się zagoić w tak szybkim czasie. Oczywiście, że lepiej byłoby "zacząć od nowa". Niestety jak pokazuje życie - nie da się.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Mars » 2009-03-12, 20:19

Bazy napisał(a):I dokonali ich Niemcy.

I tylko Niemcy...

Nie wiem czy jesteś świadom stosunku Niemców (dzisiejszego, nie tego wojennego) do nas. Bezustanne wyśmiewanie się i szydzenie - oto jak oni stosunkują się do Polski.

Taki sam jak Polaków do Niemców.

Byłem kilka razy w Niemczech i spotkałem się z niezłym g**nem ze strony naszych zachodnich sąsiadów.

Ja się nigdy nie spotkałem w Niemczech z jak to ująłeś jakimś niezłym gównem. Za to tu, w Polsce jest tego g*wna co nie miara, podczas Euro 08 np kibic rep. Niemiec trafił do szpitala i kilka miesięcy później widziałem go to jeszcze nie chodził normalnie.


Wygrać z Niemcami w piłkę nożną - bezcenne

:lol: ale niemożliwe hehe
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Myszak » 2009-03-12, 20:19

Grzechoo napisał(a):Determinizm wychowawczy. Mama powie ci, że kradzież to zło i nie będziesz tego robił. Tak samo działa to w tym przypadku - człowiek wychowuje się w ogólnospołecznej niechęci do narodu i uznaje to za normę. Na szczęście im więcej lat mija, tym mniejsza staje się nienawiść.


Są jeszcze zasady moralne i kwestie regulowane prawnie. Kradzież na całym świecie jest zła. Ale czy na całym świecie wmawia się nienawiść do Niemiec ?

Nie po to każdy człowiek ma mózg, żeby podporządkować się zdaniu innym, a wyprowadzić swoje własne opinie w danym temacie.
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Natalia » 2009-03-12, 20:31

Grzechoo napisał(a):Tak samo działa to w tym przypadku - człowiek wychowuje się w ogólnospołecznej niechęci do narodu i uznaje to za normę. Na szczęście im więcej lat mija, tym mniejsza staje się nienawiść.

Czlowiek po to ma mozg by wiedziec i móc samemu zadecydowac co jest dobre, a co złe. A to, że sugeruje się zdaniem innych świadczy o tym, że nie ma odwagi mieć własnej opini na dany temat.

Bazy napisał(a):Byłem kilka razy w Niemczech i spotkałem się z niezłym g**nem ze strony naszych zachodnich sąsiadów.

To się nazywa stereotyp narodowy, nie osądza się całego narodu po spotkanych kilku osobach.
Parle-moi
Prend soin de mes rêves
Tout ce dont j'ai besoin
Est que tu sois a mes cotés
Natalia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1196
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-03-12, 17:49
Lokalizacja: Opole
Online: 7h 28m 3s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Bazy » 2009-03-12, 21:12

Bazy napisał(a):Niemiecka reklama meczu Niemcy - Polska (Ojro 2008)

Typowe myślenie :lol: . Reklama była niemiecka, czy konkretnej firmy? A jak w firmie pracują ludzie, którzy dopiero co wyszli z rynsztoka, to inna sprawa...[/quote]

Reklama zrobiona PRZEZ kibiców, DLA kibiców :)

Bazy napisał(a):Czy to wojna
:lol: :lol: :lol: wojnę to ty widziałeś w 4 Pancernych :lol:


No tak, bo Ty właśnie wróciłeś z Afganistanu i pamiętasz powstanie '44 ;)
Bazy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 81
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-12-04, 12:12
Lokalizacja: Knurów
Online: 0s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Krzysiek » 2009-03-12, 22:31

Bazy napisał(a):Reklama zrobiona PRZEZ kibiców, DLA kibiców :)

Reklama robiona przez bałwanów myślących chorymi stereotypami dla bałwanów myślących chorymi stereotypami. A kibice zostali w niej wykorzystani tylko dlatego, że akurat zbliżało się EURO ;)
Bazy napisał(a):No tak, bo Ty właśnie wróciłeś z Afganistanu i pamiętasz powstanie '44 ;)

Ja nie porównuję wojny do meczu piłkarskiego ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Grzechoo » 2009-03-12, 22:36

Myszak napisał(a):Są jeszcze zasady moralne


Które są wpajane. Moralność to nie jest podstawa istnienia, z którą się człowiek rodzi. Moralność się kształtuje.

Kradzież na całym świecie jest zła. Ale czy na całym świecie wmawia się nienawiść do Niemiec ?


Wystarczy, że taki stosunek do Niemców panuje w Polsce i w takiej atmosferze wychowują się ludzie. Świat nie ma tu znaczenia.

Czlowiek po to ma mozg by wiedziec i móc samemu zadecydowac co jest dobre, a co złe.


Jeśli ktoś nie pokaże ci co jest dobrem, a co złem, to jak będziesz mogła wybierać nie znając żadnego z tych terminów? :wink: Człowiek nie wie, człowiek się uczy.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez trocky » 2009-07-08, 12:54

czytam sobie często blogi dziennikarzy piłkarskich, dziś redaktor Dariusz Wołowski (do niedawna w GW) fajnie opisuje sytuacje Bayernu z ostatnich 8 lat :-) tak bez zacietrzewienia, złości -> w miarę obiektywnie (no prawie bo z Tymoszczukiem przegioł :-D) zapraszam do lektury jak ktoś jest chętny :-)

http://dariuszwolowski.blog.interia.pl/
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez dejvid320 » 2009-07-08, 15:09

Fajny artykuł fakt, z Tymo może i przesadził bo dla mnie jest 5 DM w Europie za Toure, Senna, Essienem i Mascherano. :P Trafnie opisuje naszą sytuacje, obecnie w Europie nie istniejemy, jednak nie można zapominać o przeszłości. W tej chwili jedyną szansą na wyjście z tego dołka jest właśnie kupowanie piłkarzy z Portugalii, Holandii czy Francji. Porto i Ajax to niesamowite kuźnie talentów powinniśmy częściej zaglądać w te strony i kupować ich grajków.
dejvid320
Bawarczyk
 
Posty: 2319
Wiek: 33
Dołączył(a): 2009-04-14, 13:57
Lokalizacja: Gdynia
Online: 4h 12m 3s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez OSZA » 2009-07-08, 16:38

Ciekawy artykuł. Ale i tak nie zgadzam się ze wszystkim co napisał, ale dziwne, że ktoś coś napisał o Bayernie, zwłaszcza, że tak Real szaleje.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Reakcje twojego otoczenia na Bayern

Postprzez Adams » 2009-07-08, 20:05

Zgadzam się z redaktorem Wołowskim w 100%. Według niektórych na forum jesteśmy w czołówce w Europie-prawda jest niestety brutalna i takie zdanie ma nie tylko Wołowski, a większość ludzi interesujących się piłką.
Może w niedalekiej przyszłości przyjdą lepsze dni ? ;)
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron