Piosenki o Bayernie

Sprawy związane z klubem

Piosenki o Bayernie

Postprzez Lmollu » 2005-08-15, 20:01

W internecie natknšłem się na tłumaczenie piosenki zespołu Die Toten Hosen pt. "Bayern". Jest ona bardzo obraŸliwa w stosunku do naszego klubu.

Oto tłumaczenie:

-------------------------

Nie ma za wiele rzeczy na tym œwiecie,
których można być pewnym.
Niektórzy mówiš miłoœć,
możliwe, że coœ w tym jest.
Zawsze jest jeszcze Bóg,
jeœli się nie ma nikogo więcej.
Inni w nic nie wierzš,
życie zrobiło ich twardymi.
Tyle się może zdarzyć,
tyle się może stać.
Tylko jedno wiem na 100 procent.
Nigdy w życiu nie poszedłbym do Bayernu.

Mam na myœli, że jakbym miał 20 lat,
i byłbym super utalentowany,
Real Madryt już by się po mnie zgłosił,
i chłopcy z Manchesteru,
i miałbym już za sobš występy dla Niemiec,
i byłbym w szczytowej formie,
a Ulli Hoeneß stanšłby
na mojej wycieraczce,
nie otworzyłbym drzwi,
ponieważ to nie wchodzi w rachubę,
żebym wœród ludzi, jak ci z Bayernu,
zepsuł swój charakter.

Nigdy nie poszlibyœmy do F.C. Bayernu Monachium.

Chcemy jedno wyjaœnić,
żeby wszyscy nas dobrze zrozumieli.
Nie mamy nic przeciwko Monachium.
Po prostu nigdy nie poszlibyœmy do Bayernu.

(Inna wersja:
Chcę jedno wyjaœnić,
żebyœmy się dobrze zrozumieli.
Nie mam nic przeciwko Monachium.
Po prostu nigdy nie poszedłbym do Bayernu.)

Czy tak naprawdę musi być?
Czy życie nie jest za piękne?
Samemu się tak zeszmacić,
żeby pójœć do Bayernu.

Nigdy nie poszlibyœmy do F.C. Bayernu Monachium.

Tyle się może zdarzyć,
tyle się może stać.
Nie ważne, jak ciężki byłby mój los,
nigdy nie poszedłbym do Bayernu Monachium.

Jakich trzeba mieć rodziców,
że być tak zepsutym,
żeby podpisać kontrakt,
z tym chu**wym klubem.

Nigdy nie poszlibyœmy do F.C. Bayernu Monachium.

-----------------------------------

Co o tym myslicie? :D Ma ktos moze MP3 tej piosenki? Jestem ciekawy, dlaczego niektorzy Niemcy maja taki stosunek do FCB?
Ostatnio edytowano 2014-01-30, 09:34 przez Lmollu, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Grzechoo » 2005-08-15, 20:07

Wydaje mi się, że to jest poprostu wyrażanie swych myœli w sposób niecenzuralny. Tak jest podobnie na naszych ligowych stadionach (przyœpiewek nie bede przytaczał, bo jest tutaj wielu kibiców polskich klubów i mógłbym ich obrazić). Ktoœ, kto napisał tę "piosenkę" nienawidzi Bayernu - może dlatego, że jest klubem wrogiego klubu?...
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Lmollu » 2005-08-15, 20:10

Grzechoo napisał(a):Wydaje mi się, że to jest poprostu wyrażanie swych myœli w sposób niecenzuralny. Tak jest podobnie na naszych ligowych stadionach (przyœpiewek nie bede przytaczał, bo jest tutaj wielu kibiców polskich klubów i mógłbym ich obrazić). Ktoœ, kto napisał tę "piosenkę" nienawidzi Bayernu - może dlatego, że jest klubem wrogiego klubu?...


Wiesz, ale tej piosenki nie napisal Heniek i Maniek z budki z piwem :D To piosenka najpopularniejszego niemieckiego zespolu. Dziwie sie, co tacy ludzie maja do Bayernu... Moze ktos wie dlaczego Niemcy maja taki stosunek do FCB, dlatego zalozylem ten temat.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Kociol » 2005-08-15, 20:12

No piosenka niezbyt nieprzyjemna, aż strach pomyœleć, że autorem jej jest Niemiecki zespol. No cóz ... jest taka piosenka, niech będzie, ja jej nie poslucham napewno :)
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Swatek » 2005-08-15, 20:22

Lmollu kiedys czytalem wypowiedz jednego z kibicow z Bayernu ktory wyjasnil dlaczego nie lubi sie Bawarczykow w Niemczech :). Za powod podal, to, iz Bayern kupuje najlepszych pilkarzy niemieckich do siebie :).
"Life is simple, you make choices and don't you look back"
Swatek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 188
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-27, 15:55
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Grzechoo » 2005-08-15, 20:25

Lmollu napisał(a):
Grzechoo napisał(a):Wydaje mi się, że to jest poprostu wyrażanie swych myœli w sposób niecenzuralny. Tak jest podobnie na naszych ligowych stadionach (przyœpiewek nie bede przytaczał, bo jest tutaj wielu kibiców polskich klubów i mógłbym ich obrazić). Ktoœ, kto napisał tę "piosenkę" nienawidzi Bayernu - może dlatego, że jest klubem wrogiego klubu?...


Wiesz, ale tej piosenki nie napisal Heniek i Maniek z budki z piwem :D To piosenka najpopularniejszego niemieckiego zespolu. Dziwie sie, co tacy ludzie maja do Bayernu... Moze ktos wie dlaczego Niemcy maja taki stosunek do FCB, dlatego zalozylem ten temat.


Zaterm Niemiec powinien się wypowiedzieć na ten temat :) zdaje się, że Sudkurve Munchen mieszka w Monachium, ale coœ go ostatnio nie ma... wracajšc do tematu: syszałem, że Bayern nie jest lubiany w Niemczech - jest szanowany. Od znajomych słyszałem również, że Niemcy wolš Real Madryt od Bayernu (!!!!!!).
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez fcb94 » 2005-08-15, 20:31

Oj nie wiem czy Toten Hosen sš najpopularniejsi-Rammstein bije ich na głowę.Kiedyœ słuchałam tego punck-rocka,ale kiedy Campino(wokalista)obraził FCB to nie majš u mnie szans!!!Zresztš czego byœ się spodziewał po fanach Fortuny Dusseldorf I FC Liverpool-bo Toten Hosen uratowali nawet Fortune przed bankructwem(a- i ta drużyna z Dusseldorfu jak na ligę regionalnš ma super stadion)Co do tej chamskiej piosenki-to miała ona swój debiut gdy BAYERN wygrał mistrzostwo wv sezonie 99/00-Leverkusen przegrał z Unterhaching 0:2, a FCB wygrał u siebie z Werderem 3:1, i dzięki lepszej różnicy bramek został mistrzem!!!Chamski Campino miał jednak tyle kultury że chociaż pogratulował i przeprosił za ten wybryk-ale u mnie jest i tak skreœlony.Amen.A tak apropos-FC BAYERN&RAMMSTEIN NAJLEPSI !!!!!
fcb94
 

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Max » 2005-08-15, 23:12

dla mnie takie cos to juz szczyt glupoty (nasuwa sie inne slowo ale cenzura dziala :) )
wolalbym wyskoczyc z samolotu bez spadochronu niz zaspiewac publicznie cos takiego (niewazne o jakim klubie)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Lmollu » 2005-08-16, 08:24

Zmieniłem nazwę tematu, bo może jest więcej takich znanych piosenek o Bayernie (nie koniecznie negatywnych)
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez DamKam » 2005-08-16, 09:51

Troche dziwna ta piosenka :?
Jak po raz pierwszy przeczytalem nazwe tego zespolu (czyli "Die Toten Hosen") to cos mi podpowiedzialo ze przeciez na kompie mam piosenke o FCB wlasnie wlasnie o nazwie Tote hosen :!: Ale to musiala byc tylko zbieznosc nazwy bo po dokladnym przesluchaniu tej piosenki stwierdzilem ze to nie moze byc ta co przetlumaczyl Lmollu- po prostu nie zgadzaly sie slowa... ufff, a juz sie balem ze slucham piosenki ktora obraza FCB :wink:
Niech mi ktos powie jak udostepnic ta piosenke zebyscie mogli wszyscy posluchac bo w 100% nie jestem pewien czy to przypadkiem nie ta piosenka ?!
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez olli » 2005-08-16, 09:55

DamKam napisał(a):Niech mi ktos powie jak udostepnic ta piosenke zebyscie mogli wszyscy posluchac bo w 100% nie jestem pewien czy to przypadkiem nie ta piosenka ?!

http://www.megaupload.com/ po prawej, obok napisu megaupload 8)
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez DamKam » 2005-08-16, 10:15

olli napisał(a):
DamKam napisał(a):Niech mi ktos powie jak udostepnic ta piosenke zebyscie mogli wszyscy posluchac bo w 100% nie jestem pewien czy to przypadkiem nie ta piosenka ?!

http://www.megaupload.com/ po prawej, obok napisu megaupload 8)


Juz razem z Lmollu sprawdzilismy ta piosenke i to na szczescie nie to !!
Ale moge wam ja wrzucic:
http://www.megaupload.com/?d=38ZTINJD
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez Lmollu » 2005-08-16, 10:58

DamKam napisał(a):
olli napisał(a):
DamKam napisał(a):Niech mi ktos powie jak udostepnic ta piosenke zebyscie mogli wszyscy posluchac bo w 100% nie jestem pewien czy to przypadkiem nie ta piosenka ?!

http://www.megaupload.com/ po prawej, obok napisu megaupload 8)


Juz razem z Lmollu sprawdzilismy ta piosenke i to na szczescie nie to !!
Ale moge wam ja wrzucic:
http://www.megaupload.com/?d=38ZTINJD


Dodam tylko, ze jest to parodia tej piosenki, ktora wysmiewa nie Bayern, ale die Toten Hosen :lol:
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez fcb94 » 2005-08-16, 11:16

Wiem że przed MŒ02-niemiecki zespół "PUR"napisał piosenkę OLLI KAHN,a wczeœniej w latach 80-tych jakiœ band œpiewał coœ o KALLE RUMMENIGGE
fcb94
 

Re: Piosenki o Bayernie

Postprzez marycha_fcb » 2005-08-16, 13:14

jeee... a pomyœlec że kiedyœ lubiłam te cale toten hosen ;/ teraz ich nie nawidze... ooo matko :| co im przeszkdza Bayern ? :/ no nie mam pytań do takich ludzi ;/ jeeeesuuu ale mnš rzuca.... :P
Obrazek
marycha_fcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 141
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-29, 15:35
Lokalizacja: Zabrze
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron