Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Sprawy związane z klubem

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Tymek » 2008-05-21, 17:28

Ale ten Austriak to taki coś opalony strasznie :P...

http://www.transfermarkt.de/bilder/spie ... 2007_2.jpg
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez MatZab » 2008-05-21, 18:36

No zapewne korzenie ma innej nacji ale przyjmijmy że to Austriak ;) Miejmy nadzieje że coś nich będzie, bo troche tych "supertalentów" już się w rezerwach przewijało ;)
..:: FC Bayern Forever Number One ::..
MatZab
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Wiek: 36
Dołączył(a): 2008-05-18, 11:28
Lokalizacja: Kalisz
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Scholli » 2008-05-22, 14:01

Tymek napisał(a):Ale ten Austriak to taki coś opalony strasznie :P...
nie wiem... ale to takie trochę rasistowskie chyba, bo chłopak urodził się w Austrii i raczej kolor skóry do obywatelstwa nie ma nic wspólnego... zaraz ktoś weźmie zmierzy Ci czaszkę i powie, że Twoja głowa nie jest głową Polaka - kiedyś byli już tacy mądrale, nie skończyło się to dla nich dobrze... :roll:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Krasus » 2008-05-22, 16:03

A do czego właściwie pijesz? Przecież on tylko zwrócił uwagę, że ma inny kolor skóry niż większość Austriaków i nie wygląda na Austriaka. Jak jesteś wyczulony tak na każdą, nawet nierasistowską wzmiankę, o ciemnym kolorze skóry, to źle z Tobą...
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Tymek » 2008-05-22, 18:43

nie wiem... ale to takie trochę rasistowskie chyba, bo chłopak urodził się w Austrii i raczej kolor skóry do obywatelstwa nie ma nic wspólnego... zaraz ktoś weźmie zmierzy Ci czaszkę i powie, że Twoja głowa nie jest głową Polaka - kiedyś byli już tacy mądrale, nie skończyło się to dla nich dobrze... :roll:


Scholli, To tak jak bym powiedział dowcip o blondynce a Ty bys na mnie skoczył że jestem szowinistą, wyluzuj trochę. Nie zdziwił bym sie jak by to napisał jakiś troll ale Ty? A czy jak powiem " miłujmy sie jak bracia a liczmy jak żydzi", to będę antysemitą?. W taki właśnie sposób w tym kraju jeśli co kolwiek sie powie niepochlebnego o Żydach, czarnoskórych ( celowo unikam terminu-murzyni) czy gejach, jest sie określany jako: Antysemita, Rasista, Homofob itd. Zgadzam się z tym że jest nietolerancja w Polsce i jest to straszne, sam mam bliską przyjaciółkę która pochodzi z Białorusi i strzela mnie gdy słysze jak niektórzy sie wobec niej zachowują. Ale ta cała krucjata przeciw nietolerancji nie uderza w źródło, ale w zwykłych ludzi. Co objawia sie choć by w tym co powiedziałeś. Niewiele brakuje a nazwał byś mnie nazistą bo stwierdziłem że facet ma czarny kolor skóry co zresztą jest prawdą.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Scholli » 2008-05-22, 22:28

czy kiedykolwiek słyszeliście w angielskiej albo niemieckiej telewizji zwrot "czarnoskóry piłkarz"? nie... dlaczego? bo rasa nie jest wyznacznikiem... to samo zrobił Tymek zwracając uwagę na inny kolor skóry i to jeszcze w sposób, że jest "opalony" - oczywiście, że nie jest to jakieś obrażanie czy cokolwiek powiedzianego w złej intencji, ale jakby nie patrzeć to jest rasizm... nie uświadomiony może i nie groźny, ale mówiący coś o mentalności - ja w żaden sposób nie atakuje Tymka, tylko zwracam na to uwagę i tyle... bo nie zmieni się ot tak ta nasza zaściankowość, że dla normalnego współczesnego człowieka czarnoskóry piłkarz jest po prostu piłkarzem jak każdy inny na boisku a dla Polaka wyróżnia się od reszty piłkarzy tym, że jest czarnoskóry

Tymek napisał(a):bo stwierdziłem że facet ma czarny kolor skóry co zresztą jest prawdą.
gratuluję spostrzegawczości za pewne nikt inny by tego nie zauważył gdybyś o tym nie wspomniał... i rozumiem, że teraz przy każdym białym piłkarzu też będziesz mówił o jego kolorze skóry, tak? ok :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez upek » 2008-05-22, 22:40

ze tak zapytam z ciekawosci ... co ty dupczysz scholli ? o czym ty w ogole gadasz ? o_O zaloz bloga najlepiej zeby eksponowac swoje alternatywne i zlote mysli o_O ...

proponuje wrocic do tematu ...
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Tymek » 2008-05-22, 22:55

Wiesz no, temat ten nie jest chyba odpowiednim miejscem na takie dyskusje, ale skoro wątek poruszony...
Widzisz Scholli, wiem że podobnie jak ja interesujesz sie historią, i wiesz że Polska po II wojnie światowej to kraj narodowy ( ponad 90 % obywateli to Polacy), poza tym na kilkadziesiąt lat odizolowany od reszty świata od Europy przez komunistów, wiec nie dziw się że widok czarnoskórego człowieka czy jakiegoś Azjaty lub Araba budzi zainteresowanie. Co wiecej to że w Polsce ktoś wyróżni człowieka za kolor skóry wydaje mi sie jeszcze nie być czymś bardzo złym ( gdy ktoś jest niepełnosprawny też w jakiś sposób reagujemy na taką osobę ciut inaczej) do póki do póty nie będzie Go traktował jak kogoś gorszego.
Jest taka tendencja w Europie że Polacy to bardzo nietolerancyjny kraj, różni ludzie mówią jacy jesteśmy antysyjoniści itd. ale spójrzmy kto w czasie II wojny światowej uratował najwięcej Żydów? Wydaje mi sie że gdyby na miejscu Żydów byli latynosi czy murzyni, również otrzymali by taką pomoc.
Prawdą też jest że istniał antysemityzm, wielu Polaków wysylało Żydów do obozów, ale czy niechęć do wyznawców Jahwe była tylko naszą domeną? Na pewno nie, i są na to historyczne dowody, ile to transportów szło z państwa Vichy, czy innych krajów świata? Tylko że fajnie sie utarło mówić, jacy to Polac byli straszni podczas wojny, prawda byli, i trzeba o tym pamietać, ale nie w takim kontekscie jak ma to teraz miejsce, gdzie stawia sie naród Polski jako jednych z głównych zbrodniarzy obok nazistów.
Co do Angli czy Niemiec, a zwłaszcza tych drugich, nie ogladam niemieckich mediów, ale pewnie masz racje z tym co mówisz, bo nawet kiedyś w akcji "I Ty jesteś Niemcem" brał udział Asamoah. Jednak spójrzmy na nich z drugiej strony, jakiś czas na Zetce czy RMF-ie mówili o ankiecie wśród nastolatków w której ponad 60% młodych Niemców stwierdziło że mają dość emigrantów. A żeby było jeszcze zabawniej to dzisiaj czytałem że NPD fartem wydała znaczki z Hessem bodaj. U nas jak na razie strikte faszyzującej partii nie mamy.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Scholli » 2008-05-22, 23:51

upek napisał(a):ze tak zapytam z ciekawosci ... co ty dupczysz scholli ? o czym ty w ogole gadasz ? o_O zaloz bloga najlepiej zeby eksponowac swoje alternatywne i zlote mysli o_O ...

proponuje wrocic do tematu ...
nie rozumiesz - trudno...
ale masz rację, to nie temat na taką dyskusję :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Recit » 2008-05-23, 12:37

Nie tak dawno angielski psor został upomniany przez władze uczelni, bo stwierdził, że statystycznie Afroamerykanie mają niższe IQ od białych. Czy gdy na porządku dziennym jest mówienie iż statystycznie czarnoskórzy są dużo zwinniejsi i wytrzymalsi od białych powinno się robić podobną aferę?
Ludzie jako gatunek to jedno, ale cechy (psychiczne i fizyczne), które przez setki lat zostały kształtowane zależnie chociażby od klimatu i innych warunków życia to fakt naukowy. Przekręcanie go w myśl jakiejś tam źle rozumianej tolerancji jest niczym nie uprawnione.

Co innego podkreślanie, że ktoś jest gorszy (nie w biegach czy szachach, ale np. gorszy jako istota ludzka) z powodu innego koloru skóry. Nie dajmy się zwariować lakimś lewackim dyrdymałom i źle pojętej "równości".
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 16s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Nasri011 » 2008-06-11, 15:43

Najlepiej to wrócimy do tematu;p
Oby tylko ten austryjak sie sprawdził a będzie dobrze :D
It only takes a second to score a goal - Brian Clough
Nasri011
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 35
Wiek: 33
Dołączył(a): 2008-05-02, 13:54
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez radekfcb » 2008-09-29, 17:21

Tak sobie przypomniałem o tym cudownym dziecku Pierre Larrauri Corroyu. Coś nic o nim nie słychać od dłuższego czasu. Wie ktoś jak sobie radzi w drużynach młodzieżowych Bayernu? Ile on ma teraz lat? 14 czy 15? Jeżeli 15 i dalej się tak fantastycznie rozwija to w następnym sezonie może już zostać włączony do kadry 1 zespołu :P Z chęcią zobaczyłbym sobie jakiś filmik z jego grą w juniorach Bayernu, żeby zobaczyć czy kręci chłopakami tak jak w Peru :P.
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Krzysiek » 2008-09-29, 17:35

radekfcb napisał(a):Peru

Jeśli to ten, o którym myślę, to wrócił do domu bo zatęsknił za rodzicami ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez Mars » 2008-09-29, 17:36

On już nie gra w Bayernie od jakiegoś czasu...

Z innej beczk pytanie: Czy rezerwy Bayernu mogą awansować do wyższych lig? Pytam bo kiedyś wygrali w Regionallidze, ale byli zespołem amatorskim, który nie mógł grać wyżej. Teraz drużyna nazywa się nie FC Bayern (A), a FC Bayern II.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Rezerwy i drużyny młodzieżowe

Postprzez radekfcb » 2008-09-29, 17:38

Krzysiek napisał(a):Jeśli to ten, o którym myślę, to wrócił do domu bo zatęsknił za rodzicami ;)

A to nie było tak, że przyjechał razem z mamą czy jakoś tak? Bo chyba mało prawdopodobne, żeby 13 czy 14 latek miał zamiar mieszkać bez rodziny :p

Jeżeli faktycznie wrócił do Peru to szkoda bo zapowiadał się naprawdę fantastycznie :|
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości