Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Sprawy związane z klubem

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Tuśka » 2012-10-22, 17:58

Natalia napisał(a):Jak to dobrze, że mój Seruś jest normalny i kibicuje Bayernowi xD


Napisałabym "+1", ale różnimy się w punkcie "Seruś" :-P.

A tak swoją drogą... w którym miejscu ta dyskusja zaczęła przebiegać na poważnie :lol: ?
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez szimi » 2012-10-22, 18:06

Od pierwszej strony :D ;)
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez floyd » 2012-10-22, 22:48

Witam wszystkich sympatyków :) Jest to mój drugi post na forum, choć przeglądam je regularnie, ale bardzo rzadko się udzielałem z niewiadomych przyczyn ;p
To tak tytułem wstępu ;d

Moje zamiłowanie wzięło się dzięki mojemu tacie, który wyjechał do pracy do Niemczech - pracował w Bawarii chyba w okolicach Monachium. Pewnego czasu, jak wrócił przywiózł mi dres Bayernu i plecak ( w tym plecaku śmigałem do przedszkola, a później do podstawówki), byłem małym chłopczykiem - chyba 6 lat, i podobno bardzo często pytałem się rodziców co to za drużyna i stąd narodziła się ta pasja do Bayernu, czego nigdy nie będę żałować :) Strasznie się cieszę, że to ja dostałem ten dres a nie mój brat ;p tyle lat mogę się cieszyć i dumnie nazywać siebie wiernym kibicem mimo wielu przeciwności losu i innych ludzi, którzy tylko wypominają "jak można kibicować Szwabom ...?" niestety oni tego nigdy nie zrozumieją, a ja im tego tłumaczyć nie mam zamiaru, bo szkoda czasu i nerwów, bo to jest coś więcej niż zwykła miłość i zwykłe kibicowanie - TO BAYERN !!

Pozdrawiam :)
floyd
Bawarczyk
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył(a): 2012-10-22, 22:35
Lokalizacja: Płock
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Jenifer » 2012-10-22, 23:40

floyd napisał(a):
"jak można kibicować Szwabom ...?" niestety oni tego nigdy nie zrozumieją, a ja im tego tłumaczyć nie mam zamiaru, bo szkoda czasu i nerwów, bo to jest coś więcej niż zwykła miłość i zwykłe kibicowanie - TO BAYERN !!

typowe rozumowanie polaczków. Sami kibicują "polskiej" Borussii, a My Bayernowi to już nie możemy, bo to "Szwaby", a Borussia też z Polski nie jest, a że gra tam "Drewandowski" i pozostałych dwóch wymoczków z Polski to już każdy ich kocha i im kibicuje...
U mnie w rodzinie woleliby, żebym ja była za Barcą, Interem, ManU. Tylko nie za Bayernem, a ja właśnie tych klubów najbardziej nie trawie. Akurat ja Ten Klub, co inni nazywają "Szwabami", bardzo kocham i nikt nie zajmie w moim serduchu tego miejsca co ma Bayern, bo to jest po prostu nierealne.
Bayern od 02.09.1995
Schalke 04 od 2006
Zonk napisał(a):Zonk o szaliku:
pachnie mi cała altana na działce tymi perfumami żeś ich tyle nawaliła chyba całą butelke...


Ich geb mein Herz für Dich, für Bayern lebe ich, ich lass Dich nie im Stich!
Jenifer
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 158
Wiek: 33
Dołączył(a): 2012-10-02, 18:55
Lokalizacja: Toruń/Rypin
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez lacky1972 » 2012-10-23, 08:05

Na początku. Witajcie. Jestem tu "nowy" chociaż forum już przeglądam od kilku miesięcy. Może w tym newse nie jest to temat, ale proszę pomóżcie z głosami dla Bayernu na stronie bitwy kibiców. Fajna zabawa. Z góry dziękuję. Pozdrawiam http://www.ligamistrzow.com/bitwy-kibicow

[ Dodano: 2012-10-23, 09:12 ]
lucky1972,

[ Dodano: 2012-10-23, 09:23 ]
lucky1972,

[ Dodano: 2012-10-23, 09:38 ]
A może też z dwa zdania w tym temacie. Ja Bayern pokochałem jak 1-wszy raz w 1987r. pojechałem do rodzinki w Augsburgu i z wujkiem wybrałem się na Bayern który wtedy na Olimpiastadionie "skromnie" wygrał z hsv 6-0. Od razy kupiona koszulka szalik i fanka. I tak to się zaczęła moja przygoda z moim ukochanym klubikiem.
F.C. Bayern forever number one
lacky1972
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Wiek: 52
Dołączył(a): 2012-10-23, 07:59
Lokalizacja: Ruda Śląska
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Jarmo » 2012-10-23, 19:24

BastiFantasti napisał(a):gra tam "Drewandowski" i pozostałych dwóch wymoczków z Polski to już każdy ich kocha i im kibicuje...

I właśnie przez takie teksty aż chce, żeby te trzy "wymoczki" ładowały nam bramę za bramą w bezpośrednich starciach.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez szimi » 2012-10-23, 19:40

Jarmo napisał(a):
BastiFantasti napisał(a):gra tam "Drewandowski" i pozostałych dwóch wymoczków z Polski to już każdy ich kocha i im kibicuje...

I właśnie przez takie teksty aż chce, żeby te trzy "wymoczki" ładowały nam bramę za bramą w bezpośrednich starciach.

Albo przez wielu sezonowców, jak wielu kibiców BVB, co (cenzura) wiedzą o klubie, się tej trójki nie lubi.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez ironlemon » 2012-10-23, 22:03

Tuśka napisał(a):
Natalia napisał(a):Jak to dobrze, że mój Seruś jest normalny i kibicuje Bayernowi xD


Napisałabym "+1", ale różnimy się w punkcie "Seruś" :-P.

A tak swoją drogą... w którym miejscu ta dyskusja zaczęła przebiegać na poważnie :lol: ?

:mrgreen:

Swoją drogą, mam w najbliższej rodzinie przykład, że owszem, da się dobrać dwoje przeciwnych sobie kibiców. Brat jest od kilkunastu lat zatwardziałym Madritistą, jego panna zaś twardo obstawia za Barcą. I żyją! I się nie gryzą! I jeszcze nie słyszałem o jakichś spektakularnych kłótniach przy Gran Derbi w ich wykonaniu :p

A wracając do odpowiedzi na pytanie postawione w temacie... nie będę oryginalny, wszystko zaczęło się od pamiętnego sezonu 1998/1999. Nie mogłem przeboleć, że zdecydowanie najlepiej prezentująca się w tamtych rozgrywkach drużyna w LM przegrała finał w tak niezasłużony sposób. Do tego myślę, że doszła moja wrodzona skłonność do robienia wszystkim na przekór, bo wychowałem się w jednej z tych 95% polskich rodzin, w których kibicowanie Niemcom uchodzi za zbrodnię :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Kubik » 2012-10-23, 22:24

Jarmo napisał(a):
BastiFantasti napisał(a):gra tam "Drewandowski" i pozostałych dwóch wymoczków z Polski to już każdy ich kocha i im kibicuje...

I właśnie przez takie teksty aż chce, żeby te trzy "wymoczki" ładowały nam bramę za bramą w bezpośrednich starciach.


Trochę wyciąłeś z kontekstu. Mi się wydaje, że ten tekst jest prawdziwy i bardzo dobrze obrazuje rzeczywistość. Troche stwierdzenia Drewandowski i wymoczki może nie na miejscu, ale nie każdy może ich ubóstwiać. Ale zgadzam się z całym postem BastiFantasti w 100%
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Bosman » 2013-01-21, 00:41

Na wstępie się przywitam bo to mój 1 post na forum :) Co do tematu to miłość do Bayernu zaczęła się w 2009 roku. Wiem że stosunkowo nie dawno, ale to rok w którym na dobre zacząłem się interesować piłką nożną. Wcześniej tylko od czasu do czasu jakiś mecz Lecha obejrzałem. W każdym razie zaczęło się od gry w Fifę 06. Nie miałem wtedy super sprzętu więc na Fifę 09 nie miałem szans, miałem tylko 06. Znudziło mnie granie przypadkowych meczy towarzyskich, więc chciałem wybrać sobie jakiś zespół zagraniczny, silny. Przeglądałem różne ligi , nie mogłem się zdecydować. Bayern kojarzyłem tylko z Ballackiem. Przyznam się że wybrałem Bayern z głupiego powodu... mianowicie podobał mi się jego herb :P Kiedy już zagrałem kilka meczy, zapamiętałem lepiej kilku piłkarzy (głównie oczywiście Ballacka, Schweinsteigera i Pizarro) postanowiłem sprawdzić z ciekawości jak ten zespół wygląda współcześnie (to była sama końcówka sezonu 2008/09). Na wiki po kolei sprawdzałem obecny skład , poznałem m.in. Ribery'ego czy Klose. Skończył się sezon, przez wakacje śledziłem na stronach o Bayernie co się dzieje w klubie. Udało się obejrzeć mecz towarzyski w Audi Cup z Man Utd przez internet. W Eurosport 2 chyba udało mi się obejrzeć mecz z HSV chyba przegrany ale i tak się cieszyłem że wreszcie zobaczyłem mecz Bayernu w telewizji na żywo :D Później tylko poznawałem historię klubu, miasto Monachium no i oglądałem na bieżąco kolejne mecze , najlepiej wspominam mistrzostwo 2010 i wyeliminowanie Man Utd w ćwierćfinale LM. :D
Bosman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1
Wiek: 29
Dołączył(a): 2013-01-21, 00:08
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Misami » 2013-01-21, 21:00

Witam wszystkich fanów FCB :)

Tak naprawdę moją przygodę z piłką klubową zacząłem od pamiętnego finału Champions League w 1999 roku, kiedy to niestety Bayern po dramatycznym meczu przegrał... Od tego meczu; chyba dlatego, że było mi ich bardzo żal; zacząłem kibicować Bayernowi. Imponował mi Giovane Elber swoją grą, łatwością w zdobywaniu bramek. Świetny snajper, swoją drogą niedoceniony w reprezentacji. Najbardziej wspominam boje w CL z Realem - akurat Realu nie cierpię odkąd pamiętam :P . Naszym z nimi prawie zawsze się dobrze grało i ich eliminowaliśmy. W szkole trochę byłem wyśmiewany na początku, że jak to może być, że kibicuję Niemcom. Ale to mnie jeszcze bardziej związało z Bayernem. Tak już im kibicuję i będę kibicował do końca swoich dni. :D
Misami
Bawarczyk
 
Posty: 7
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-20, 19:44
Lokalizacja: Wrocław
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez przodowy » 2013-01-21, 21:20

Amen !!! :)
Ino BAYERN !!!
przodowy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Wiek: 38
Dołączył(a): 2007-03-04, 12:50
Lokalizacja: Myslowice
Online: 1d 10h 39m 4s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez marcin_fcbm » 2013-01-21, 23:58

Bosman napisał(a):Na wstępie się przywitam bo to mój 1 post na forum Co do tematu to miłość do Bayernu zaczęła się w 2009 roku. Wiem że stosunkowo nie dawno, ale to rok w którym na dobre zacząłem się interesować piłką nożną. Wcześniej tylko od czasu do czasu jakiś mecz Lecha obejrzałem. W każdym razie zaczęło się od gry w Fifę 06. Nie miałem wtedy super sprzętu więc na Fifę 09 nie miałem szans, miałem tylko 06. Znudziło mnie granie przypadkowych meczy towarzyskich, więc chciałem wybrać sobie jakiś zespół zagraniczny, silny. Przeglądałem różne ligi , nie mogłem się zdecydować. Bayern kojarzyłem tylko z Ballackiem. Przyznam się że wybrałem Bayern z głupiego powodu... mianowicie podobał mi się jego herb Kiedy już zagrałem kilka meczy, zapamiętałem lepiej kilku piłkarzy (głównie oczywiście Ballacka, Schweinsteigera i Pizarro) postanowiłem sprawdzić z ciekawości jak ten zespół wygląda współcześnie (to była sama końcówka sezonu 2008/09). Na wiki po kolei sprawdzałem obecny skład , poznałem m.in. Ribery'ego czy Klose. Skończył się sezon, przez wakacje śledziłem na stronach o Bayernie co się dzieje w klubie. Udało się obejrzeć mecz towarzyski w Audi Cup z Man Utd przez internet. W Eurosport 2 chyba udało mi się obejrzeć mecz z HSV chyba przegrany ale i tak się cieszyłem że wreszcie zobaczyłem mecz Bayernu w telewizji na żywo Później tylko poznawałem historię klubu, miasto Monachium no i oglądałem na bieżąco kolejne mecze , najlepiej wspominam mistrzostwo 2010 i wyeliminowanie Man Utd w ćwierćfinale LM.


Obrazek
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez Radosław Lubor » 2013-01-28, 07:18

To i ja się wypowiem. Zacząłem trzymać kciuki za Bayern jako dzieciak, no, może nie jakiś mały, ale i jeszcze nie duży, z kilkanaście lat już będzie. Dlaczego? Powodów jest wiele, nie wszystkie wtedy jeszcze rozumiałem. Ogólnie jestem sympatykiem niemieckiej piłki i Bundesligi, z jej różnorodnością, walką do końca, bliskością w moim przypadku też kulturową. Wśród klubów Bundesligi na początku upatrzyłem w szczególności Bayern ze względu na jego charakter, na osoby z nim powiązane, a które w okresie dzieciństwa rozpalały wyobraźnię fana piłki nożnej, z nazwiskiem Beckenbauera na czele. Dopiero z czasem więź ta stawała się coraz silniejsza, zacząłem dostrzegać powiązania w moim myśleniu na temat tego, czym powinien być klub, jak powinno się grać, do Bayernu przywiązywał jego upór i walka do końca, piłkarze pokroju Kahna, Mathausa, Effenberga, Scholla, Klinsmanna. Z czasem, gdyż od zawsze interesowałem się historią, kulturą i tak dalej, zacząłem odnajdywać wiele wspólnych mianowników między miejscem, w którym przyszło mi się urodzić i żyć, a Monachium, Bawarią, potem także między samą Bawarią i jej pochodzeniem wliczając nawet celtyckie korzenie (to naprawdę z rokiem na rok coraz więcej najróżniejszych połączeń), a po prostu sobą samym. I zwyczajnie po latach umocniło się to w miłość do tego klubu. Aż do tej chwili, gdy nie wyobrażam sobie weekendu bez Bayernu, a w głowie czasem krążą myśli o przeprowadzce do Monachium, jednego z nielicznych miejsc, gdzie czułbym się w domu choćby po części w takim stopniu, jak w moim ukochanym mieście.

Plus klasa tego klubu. I szybko pojąłem, jako dziecko intuicyjnie najpierw, że ten klub ma magię, tożsamość i duszę wojownika ^^ Oraz kreuje, nie ściąga.

Do tego dorastałem w erze Galacticos w Madrycie, nie cierpiałem ich, gwiazdorzenie, wielka kasa, kłótnie, brzydota, byli dla mnie czymś w rodzaju piłkarskiego Imperium Zła, a Bayern jawił się jako kat Realu :D

I w pewnym stopniu decydowała przekora, wśród antyniemieckich, ksenofobicznych nastawień w kraju sympatia dla niemieckiej piłki była po części przejawem buntu wobec takich zachowań i stereotypów. Zwłaszcza, jeśli duchowo jest się Ślązakiem.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Skąd zamiłowanie do Bayernu?

Postprzez krisp1 » 2013-02-10, 18:27

Witam wszystkich,

Zarejestrowałem się już jakiś czas temu ale ostatnio miałem sporo na głowie i dopiero teraz mam czas żeby na spokojnie się przywitać.
Moje zamiłowanie do Bayernu trwa już 15 lat i z każdym dniem, każdym meczem jest coraz mocniejsze.
A wszystko zaczęło się od koszulki jaką otrzymałem od mojego kuzyna który był w Niemczech i dostał w prezencie trykot Bayernu ale był na niego za mały więc oddał mnie :)
Od tamtego momentu zacząłem się interesować klubem i tak już zostało :D
Do dziś tutaj gdzie mieszkam wszyscy dziwią się jak mogę kibicować drużynie niemieckiej :D
Ale co poradzić miłość nie wybiera
Obrazek
krisp1
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Wiek: 42
Dołączył(a): 2012-08-23, 20:58
Lokalizacja: Szkocja
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klub

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość