[CL] Bayern-Maccabi 1:0

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez pablo » 2009-11-26, 11:55

Ja wiem, ze za bardzo sie czepiam Van Bommela, napewno wnosi on do zespolu sporo poza swoja gra, byc moza potrafi nawet zmotywowac zespol ale jego gra jest naprawde slaba, moze jestem zbyt wymagajacy ale on bardzo zadko odbiera pilke przeciwnikowi, zadko przerywa podania bo jest poprostu za wolny, moim zdaniem kiepsko sie ustawia, w ataku czesto stoi tuz obok zawodnika majacego pilke i wymwchuje rekami, niby poco mialby mu podawac na 5 metrow ? jego przyjscie pilki jest tragicznie, czesto ja traci przez to, gdy juz ma pilke przy nodze i zrobi z nia kilka metrow (tylko wtedy gdy niema nikogo kolo niego) i nawet sprobuje podac to podanie jest zwykle malo dokladne a czasami wrecz tragiczne i konczy sie strata, gdy juz znajdzie sie w sytuacji strzeleckiej to nawet to nie potrafi dobrze przymierzyc, a szkoda bo kiedys byla to jego mocna strona. Wiec niby jakie on ma atuty ? Wiem, wiem, czepiam sie niepotrzebnie bo przeciez wygralismy. Jednego nie mozna mu odmowic: w kazdym meczu walczy. Z gory przepraszam osoby urazone moja niepotrzebna krytyka po tym wspanialym zwyciestwie. Juz sie zamykam :)
ps. I wlasnie chodzi tu o to co napisal Pero. Skoro on gral tak slabo z takimi cieniasami to az boje sie co bedzie z Juve. Ciekawy jestem ile mial strat ? Mysle, ze okolo 10. Juve napewno wykozystaloby kilka do stworzenia groznej sytuacji.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Scholli » 2009-11-26, 12:10

pablo napisał(a):on bardzo zadko odbiera pilke przeciwnikowi, zadko przerywa podania bo jest poprostu za wolny, moim zdaniem kiepsko sie ustawia
a Ty chyba rzadko chodzisz do okulisty bo najwyraźniej masz problemy ze wzrokiem :shock: w każdym z wymienionych przez Ciebie elementów van Bommel jest najlepszym zawodnikiem z naszych pomocników... ja nie wiem jak możesz gadać takie głupoty... :573:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez pablo » 2009-11-26, 13:18

Ta... Wejdzmy na podworkowy poziom dyskusj... nie to ty glupoty piszesz i to ty masz problemy ze wzrokiem. Odposc sobie z takimi tekstami. Kazdy ma prawo do swojej oceny. Dla mnie jego gra jest daremna. Ty widzisz to inaczej, Twoja sprawa. Chcialbym tylko zobaczyc jego statystyki po ostatnim meczu, ale nigdzie nie moge znalezc. Juz nie bede sie wypowiadal o Marku bo widze, ze ma wielu obroncow, nie tylko w postaci Van Gaala. Pozdro.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Scholli » 2009-11-26, 13:55

pablo napisał(a):Juz nie bede sie wypowiadal.
no i dlatego odpowiedziałem w ten a nie inny sposób, bo nie wiedzieć czemu uparliście się na van Bommela i mając klapki na oczach nie dostrzegacie jak istotny to jest zawodnik dla drużyny... jakakolwiek dyskusja jest bezcelowa bo, żadne argumenty i tak do Was nie trafią, więc wolę takie rzeczy komentować w sposób lekko żartobliwy niż poważny, bo - w przeciwieństwie do niektórych tutaj, nie lubię się denerwować :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Olszesky » 2009-11-26, 15:05

Scholli napisał(a):uparliście się na van Bommela i mając klapki na oczach nie dostrzegacie jak istotny to jest zawodnik dla drużyny...

co nie zmienia faktu, ze van bommel w tym sezonie gra fatalnie. to tak jakbym zabronil ci pisac, ze mariusz lewandowski to slaby pilkarz bo sie wybija na tle naszej kadry w jakis tam sposob.


w ogole ten foruming dzieli sie na dwa obozy. jedni co wiecznie narzekaja i drudzy co wiecznie staraja sie byc optymistami. moim zdaniem patrzac na wczorajszy mecz (i powiedzmy 5 spotkan wczesniejszych) nie ma absolutnie zadnych powodow do radosci. no chyba, ze 3 pkt. na wlasnym stadionie z mistrzem izraela to wiekopomne wydarzenie.

tez licze na to, ze sie uda w turynie, ale badzmy powazni. my nie jestesmy teraz nawet w slabej formie, tylko w fatalnej. to chyba najgorszy sezon bayernu jaki pamietam, a na pewno jeden z gorszych, to juz rok temu za klinsmanna bylo lepiej. na dzien dzisiejszy jedziemy do turynu POWALCZYC o remis, bo nie wyobrazam sobie, ze tam wygramy. mam nadzieje, ze obedzie sie bez durnych i pustych frazesow wymierzonych w moja strone (JAK CI SIE NIE PODOBA TO NIE KIBICUJ, TRZEBA WIERZYC W DRUZYNE BLA BLA BLA). mecz bede ogladal, poleja sie hektolitry piwa i zedre w pubie gardlo, ale nie przeszkadza mi to myslec realistycznie. do tego przeczytalem dzisiaj, ze ribery prawdopodobnie nie zagra. wspaniale. pociesza mnie jakos robben, ale nie wiadomo czy do meczu z juve znow se nie zrobi ałka jakiegos, albo sie nie zabije schylajac po kapcie. juventus tez jest w slabej formie, ale na tle nas to i tak prezentuja sie niezle. wczoraj stracili dwie bramy po stalych fragmentach, jedna to przypadek, a druga w doliczonym czasie. my ich nawet nie postraszamy stalymi fragmentami bo praktycznie ten element u nas nie istnieje. z rzutow wolnych dosrodkowywuje badstuber, bo nikt inny nie potrafi.

kolejna rzecz o ktorej chce wspomniec to nasza lawka rezerwowych. to sa jakies kpiny, chcialbym to wydrukowac wielka czcionka i wyslac uliemu na prywatny adres, zeby mi wytlumaczyl jakim cudem, taki klub jak bayern, na mecz ligii mistrzow moze miec taki sklad lawki:

Kraft - mlody bramkarz, 99% forum nie poznaloby go gdyby wpadl do nich na niedzielny obiad.
Breno - obronca, ktory w ciagu bodajze 3 lat zagral kilka meczy w bundeslidze
Edson - wynalazek van gaala, chyba jeden z najgorszych lewych obroncow w historii bayernu
Ottl - swietny mecz z interem mediolan, gdzie znakomicie wylaczyl z gry gwiazdy mistrza wloch. niedawno swietowal z rodzina i przyjaciolmi trzecia rocznice tego wydarzenia i zdmuchnal trzy swieczki w szatni.
Baumjohan - zagral kilkanascie minut w tym sezonie
Lell - swietny w destrukcji i w ofensywie...... NOT!
Tymo - dmf klasy swiatowej, ktoremu nie idzie w bayernie

no ku.rwa mac za przeproszeniem, nawet gdyby na lawce siedzial sam jezus chrystus to zadna zmiana by nic nie dala. no chyba, ze chcialby pomoc swoim to by wszystkich naraz wpuscil.

nawet w studiu polsatu narzekali na polityke transferowa bayernu, no ale mi sie juz nie chce o tym pisac bo to nie temat na to.

no i na koniec, wisienka na torcie - louis van gaal. ok, nie znam sie na trenerce i lvg jest na pewno sto razy wiekszym fachowcem niz ja. no, ale czemu majac do dyspozycji (moim zdaniem) najlepszego lewego obronce swiata, karze mu grac na prawej stronie, a do tego widzac, ze mu tam nie idzie nic z tym nie robi? tego zrozumiec nie moge. czemu gra schweinsteiger? nie potrafie dostrzec zadnego pozytywu w jego grze. kiedys byl przebojowy, teraz robi z siebie takiego profesora jak zidane. wiecie - przyjmuje, rozgrywa (glownie do tylu), probuje krosow. no, ale nie wychodzi mu to totalnie. od okolo 2, 3 lat nie ma formy.

cos jest z van gaalem nie tak. hitzfeld zostal po sobie fajna druzyne. byl wspanialy ribery, toni ktory strzelal gole nawet siedzac na trybunach, swietna, pewna obrona, ze roberto w zyciowej formie. potem przyszedl klinsmann i zepsul obrone, a teraz van gaal. ribery poklocony, toni poklocony, ze roberto w hamburgu, lucio w interze, lahm niedlugo pewnie tez zacznie myslec o transferze. zaczyna byc naprawde nieciekawie.

dobra nie chce mi sie juz o tym wszystkim pisac bo sie niedobrze robi.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez alien666 » 2009-11-26, 15:17

A ja, w związku z krytyką Marka van Bommel`a na forum, pozwoliłem sobie na małe podsumowanie jego gry we wczorajszym meczu. Właśnie obejrzałem cały mecz i swoją uwagę starałem się skupić na jego grze. Oczywiście, jest w tym podsumowaniu mały procent błędu, ale to chyba nie przesłoni w decydujący sposób całej jego oceny.

Podania łącznie: 45

Podania celne: 28

Podania celne do przodu: 17

Podania niecelne: 17

Podania niecelne do przodu: 15

Faule popełnione: 2

Faulowany: 1

Piłki odzyskane przy bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem: 6

Piłki stracone przy bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem: 2

Trochę faktów:
16 min. – decydująca piłka z prawego skrzydła do Mario – ten minimalnie chybił z około 7 metrów.
26 min. – wywalczył rzut rożny po centrze z prawej strony.
53 min. – dogodna piłka do centry z prawej strony – niecelne podanie w pole karne.
62 min. – wszyscy doskonale widzieli to prostopadłe podanie do Gomeza. Czego więcej wymagać? Klasa.
64 min. – niecelna centra w pole karne z rzutu wolnego w okolicach 40 metra.
71 min. – nieatakowany przez nikogo posyła niecelną piłkę ze środka boiska w aut. Zupełnie niepilnowany Muller miał całe skrzydło tylko dla siebie .
74 min. – kolejne niecelne podanie głową do Bastian`a stojącego niedanej niż 5 metrów od niego.
79 min. – minimalnie niecelny strzał, tuż przy słupku.
88 min. – beznadziejne podanie w… aut.
92 min – jak powiedział komentator (Ryczel), po jego strzale piłka minęła słupek o 5-6 cm. Szkoda, ale coś takiego musi strzelić.

Tak w małym podsumowaniu. Nie ma w tej chwili w Bayern`ie zawodnika, który mógłby grać jako typowy rozgrywający. Van Bommel stara się to robić, a że mu do końca to nie wychodzi to nie jest tak do końca jego wina. Co więcej, zauważyłem, że tak naprawdę nie udziela się praktycznie w defensywie, a całą swoją uwagę skupia na ataku. Co najbardziej denerwuje mnie w jego grze to ilość niecelnych podań. Grając z takim zespołem jak Maccabi nie można grać w środku pola w ten sposób, choćby dlatego że:
1. Nie było żadnego pressingu z ich strony.
2. Nie trzymali się kurczowo swojego pola karnego, stwarzając nam nawet okazje do kontry.
3. Nie oszukujmy się, tak naprawdę Maccabi nie prezentuje niczego co mogłoby nas zaskoczyć.
Inna sprawa, że van Bommel nie ma żadnego wsparcia ze strony kolegów. Bastian próbuje kiwać, strzelać, grać prostopadłe piłki (naliczyłem całe dwie, w tym jedną fenomenalną do Olic`a), ale forma , którą obecnie prezentuje, pozostawia wiele do życzenia. Pranjic – może się w końcu obudzi. Rozegrał nienajgorszy mecz. Muller – za dużo strat. Mały był z niego wczoraj pożytek. Dobrze, że chociaż nasi napastnicy zagrali lepiej, szczególnie Mario. Oddał kilka niebezpiecznych strzałów. Po jednym z nich Olic zdobył bramkę, dobijając piłkę. Ale ich gra, moim zdaniem, wynikała przede wszystkim z tego, że otrzymali dużo dobrych piłek, szczególnie od Marka.
Trochę to inaczej wygląda, gdy oglądamy mecz na żywo, a inaczej na spokojnie na drugi dzień. Ja też oglądając mecz nie pozostawiłem na van Bommel`u suchej nitki. Dziś uważam, że dał nam wczoraj zwycięstwo. Oby tak dalej, a wszyscy będą zadowoleni.
To tyle.
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 3h 17m 44s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez carry » 2009-11-26, 15:39

Olszesky :564:

zgadzam sie w zasadzie w zupelnosci.
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez pablo » 2009-11-26, 16:11

Olszesky rowniez 100% poparcia, dobrze napisane. Poprostu nie mozna udawac, ze jest dobrze jak jest poprostu zle. Trzeba mowic o tym co jest zle i starac sie to poprawic. Bo postawa, jest dobrze, jakos to bedzie itp. nikomu nic nieda. Jasne, ze nasze posty nie poprawia gry FCB ale po to jest forum zeby pisac.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez haj » 2009-11-26, 16:36

Pero napisał(a):
haj napisał(a):Ktoś pisał o "6" dla Van Bommela, a to od jego przejęcia i podania zaczęła się akcja, która po chwili skończyła się bramką :wink: Holnder znowu słabo w przodzie, ale z tyłu nie można mu wiele zarzucić.



zgadza się, ale na maccabi to starczy, ale wyobrażasz sobie, gdybyśmy grali o zwycięstwo z juve, a van bommel co drugą piłkę grał w aut albo do przeciwnika?


Wyobrażam sobie, bowiem nie ma nikogo kto mógłby Holendra na tej pozycji zastąpić, więc w meczu w Turynie wystąpi.

co nie zmienia faktu, ze van bommel w tym sezonie gra fatalnie.


Co nie zmienia fakty, że nie mamy żadnej alternatywy na tą pozycję.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Olszesky » 2009-11-26, 16:44

haj napisał(a):Co nie zmienia fakty, że nie mamy żadnej alternatywy na tą pozycję.

no ja tez nie napisalem, ze van bommel ma nie grac. gra slabo, ale i tak najlepiej ze wszystkich naszych dmfow. prawda jest taka, ze czy nam sie to podoba czy nie - van bommel bedzie caly czas wychodzil w podst. skladzie.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez pablo » 2009-11-26, 16:49

Alternatywa jest Tymo :) Ale masz racje, wystapi Mark. Przyda nam sie w tym meczu tylko wtedy gdy sfauluje Diego i ten juz nie bedzie w stanie grac :) A tak na powaznie, czy zagramy z Markiem czy Tymo w skladzie to nie jest takie wazne. Najwazniejsze jest to czy wystapi Ribery i Robben bo tylko oni moga dac nam nadzieje na zwyciestwo w tym meczu.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Chis » 2009-11-26, 18:03

Czyby po meczu z Juve było odrodzenie? pamietacie jak dobrze gralismy z Juve do pierwszej to oni sfaulowali nam Robbena i to doprowadziło do całkowitego rozłamu.
Mia San Mia!!! FC Bayern Stern Des Suddens!!
Chis
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 484
Wiek: 29
Dołączył(a): 2008-10-22, 13:48
Online: 4h 17m 55s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez haj » 2009-11-26, 18:08

Alternatywa jest Tymo :)


Zamiana średniaka, na jeszcze słabiej grającego zawodnika? Van Gaal ma niezły ból głowy :mrgreen:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez carry » 2009-11-26, 18:15

kazdy tak Pranjica chwalil a ten szmatlawiec ocenil go najgorzej w zespole - 5! :twisted:
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: [CL] Bayern-Maccabi 1:0

Postprzez Pero » 2009-11-26, 19:52

haj napisał(a):Wyobrażam sobie, bowiem nie ma nikogo kto mógłby Holendra na tej pozycji zastąpić, więc w meczu w Turynie wystąpi.


nie chodziło mi o to czy wystąpi czy nie, po prostu ja nie wyobrażam sobie, by mógł takie piły walić w meczu z juve, dlatego powiedziałem, że na wyżej niż 6 nie zasługuję (w małej przenośni ;), czytaj: zagrał beznadziejnie i nie ratuje go jedna dobra piłka na cały mecz w moim odczuciu)
Pero
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1057
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-27, 08:51
Lokalizacja: Gliwice
Online: 54m 24s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości