[BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez Szybki » 2010-02-21, 12:02

I pomyśleć że jeszcze 4 dni temu Pan R.Kołtoń mówił podczas skrótów meczy w Polsacie- że Bayern to być może zespół na Finał LM gdbyby nie dwaj stoperzy :P
Niskie morale,to słaba motywacja,wysokie morale to silna motywacja i wielka szansa na wygraną !! !!
Szybki
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2220
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-01, 00:35
Lokalizacja: Katowice
Online: 5d 23h 59m 24s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez simong88 » 2010-02-21, 12:29

ale chyba i tak najgorszy mecz w tym sezonie to był z Mainz w 3 kolejce... W porównaniu z tym z początku pierwszej rundy to wczoraj było całkiem przyzwoicie :):)

[ Dodano: 2010-02-21, 12:33 ]
Van Gaal: Liczą się tytuły, nie rekordy (INFO Z PIŁKANOŻNA.PL)

Bayern Monachium dość niespodziewanie zremisował w sobotę z 1. FC Nuernberg 1:1 i tym samym nie wyrównał rekordu pod względem zwycięstw z rzędu w Bundeslidze. Zdaniem trenera Louisa van Gaala, ważniejsze od bicia rekordów jest zdobywanie tytułów.

Ewentualna wygrana byłaby dziesiątą z rzędu dla bawarskiej ekipy, która miała szansę wyrównać rekord, należący do Borussii Moenchengladbach i VfL Wolfsburg. Tak się jednak nie stało, czym nie martwi się holenderski szkoleniowiec z Allianz-Arena.

- To nie jest istotne - powiedział Van Gaal. - Najważniejszy jest efekt na koniec sezonu, a nie efekt tego weekendu.

I tu ciekawe:
Holender dodał, że mimo straty punktów jego zespół rozegrał dobre zawody. - Uważam, że zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, bo stworzyliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich. Zabrakło tylko tego drugiego gola. Norymberga miała jedną szansę i ją wykorzystała - oświadczył Van Gaal.

Bayern jest liderem Bundesligi, mając punkt przewagi nad Bayerem Leverkusen, który w niedzielę zmierzy się z Werderem Brema.
simong88
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 357
Wiek: 35
Dołączył(a): 2009-05-29, 16:37
Lokalizacja: Cieszyn
Online: 3h 46m 10s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez mancipium » 2010-02-21, 12:56

Cejmi napisał(a):Seria się skończyła. Nie wiem może mi się wydaje ale wygląda na to że powoli uchodzi z nas powietrze. Gramy coraz słabiej, już tydz. z BVB było średnio, z Fiorą również no i z Norymbergą to już w ogóle. Najsłabszy mecz w tej rundzie z bardzo bardzo przecietną drużyną. Graliśmy mega wolno i przewidywalnie. Najgorsze jest to że praktycznie nie mamy żadnego ofensywnego pomocnika który z ławki mógłby jakoś ożywić grę. :/ Jak grają LvG upycha Robbery i Mullera w pierwszym składzie to jedyne pole manewru jeśli chodzi o zmiany dt. napastników. To świadczy o naszych brakach kadrowych i o tym ze jeszcze nie możemy jak równy z równym rywalizować z najlepszymi. No i jeszcze ta gra w obronie...........:/


Mamy Alabę.

@Wyżej:
Dziwi mnie takie gadanie LvG. No, ale cóż to dziwny facet.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez trocky » 2010-02-21, 13:55

no bez przesady z pomocników na ławce są Altintop, Pranjić, Tymoszczuk, przecież nie możemy sobie kupić rezerwowego za xx mln euro jakiegoś Messiego, Ronaldo czy van Persie, wg mnie akurat nasi piłkarze/pomocnicy na ławce są optymalni jak dla takiego klubu jak Bayern, po sezonie dojdzie jeszcze Alaba i ławka będzie już całkiem mocna, ja nie wiem kogo wy chcecie na ławkę rezerwowych? gwiazdę za 40 mln, która na 10 minut zastąpi w każdym spotkaniu Robbena albo Ribery'ego? do tego absolutnie nadają się nasi obecni rezerwowi/pomocnicy
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez Scholli » 2010-02-21, 15:27

mecz nie był zły i to mimo braku Ribery'ego i potem Robbena, potrafiliśmy kontrolować grę i stworzyć sobie okazje, zabrakło trochę szczęścia i tyle... jak po 13 zwycięstwach z rzędu przytrafia się jeden remis nie ma co rozpaczać, kiedyś musiało się to stać... :)
Micho - [']
a przy bramce chyba każdy piłkarz Bayernu jaki brał w niej udział popełnił błąd włącznie z tak pewnymi zazwyczaj Buttem i Lahmem... coż, bywa
najlepszym z naszych młodych zawodników na boisku był zdecydowanie Breno... Contento w obronie średnio, w ofensywie lepiej niż Badstuber, chociaż widać, że ogólnie trochę mu brak pewności siebie, ciekawe jak dalej się potoczą jego losy
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez Cejmi » 2010-02-21, 16:39

Trocky pisząc o zmiennikach mam na myśli kogoś kto wejdzie i będzie potrafił coś do gry wnieść. Pranjic to porażka i sam fakt że przegrywa z Contento mówi mi wszystko o jego klasie. Tymo raczej naszej gry nie rozrusza,a Hamit już myślami jest przy jakimś nowym klubie pewnie gdzieś w Turcji. Alaba to młody chłopak który jeszcze długo będzie się uczył dorosłego futbolu, choć talent ma. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność i nie bujajmy w obłokach że każdy z naszych amatorów będzie drugim Lahmem badz przynajmniej Bastianem. Nie możemy opierać ławki rezerwowych o piłkarzy przeciętnych(Pranjic,Hamit) i do nich dorzucać młodziutkich bez ogrania piłkarzy z rezerw. Fajnie że Muller i "Badi" dają radę póki co ale nam potrzeba szerszej i bardziej doświadczonej kadry. Bo Alaba jak wejdzie w np. 65 minucie przy 1:0 dla Fiory (odpukać) to może co najwyżej nie popełnić głupich błędów ale meczu nam nie odmieni, choć chciałbym sie mylić.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez trocky » 2010-02-21, 17:03

Cejmi napisał(a):Trocky pisząc o zmiennikach mam na myśli kogoś kto wejdzie i będzie potrafił coś do gry wnieść. Pranjic to porażka i sam fakt że przegrywa z Contento mówi mi wszystko o jego klasie. Tymo raczej naszej gry nie rozrusza,a Hamit już myślami jest przy jakimś nowym klubie pewnie gdzieś w Turcji. Alaba to młody chłopak który jeszcze długo będzie się uczył dorosłego futbolu, choć talent ma. Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność i nie bujajmy w obłokach że każdy z naszych amatorów będzie drugim Lahmem badz przynajmniej Bastianem. Nie możemy opierać ławki rezerwowych o piłkarzy przeciętnych(Pranjic,Hamit) i do nich dorzucać młodziutkich bez ogrania piłkarzy z rezerw. Fajnie że Muller i "Badi" dają radę póki co ale nam potrzeba szerszej i bardziej doświadczonej kadry. Bo Alaba jak wejdzie w np. 65 minucie przy 1:0 dla Fiory (odpukać) to może co najwyżej nie popełnić głupich błędów ale meczu nam nie odmieni, choć chciałbym sie mylić.


Altintop, Pranjić czy Alaba nie mogą wg Ciebie być rezerwowymi dla Robbena i Ribery'ego, to ja się pytam jakich dwóch skrzydłowych proponujesz na ławkę do Bayernu jako zastępstwo dla Robbery? mamy ściągnąć dwóch świetnych skrzydłowych za grube miliony i posadzić ich na ławce? rozumiem o co Ci chodzi ale uważam, że jesteś w błędzie, Altintop, Pranjić czy Alaba to piłkarze, którzy nie marudzą na ławce rezerwowych, a jak sobie wejdą na 5-10 minut w każdym meczu za Francka czy Arjena to będą szczęśliwi, poza tym nie wydaje mi się, żeby byli za słabi na rezerwowych skoro A) Altintop przez półtora roku był podstawowym prawoskrzydłowym Bayernu i B) Pranjicia kupowano też z myślą o pierwszej 11, na pierwszy skład bankowo są za słabi ale rezerwowi z nich świetni, gorąco wierzę zresztą, że zarząd przedłuży na dniach kontrakt z Altintopem o kolejne 2-3 lata bo inaczej latem będziemy musieli wyłożyć jakieś 7-8 mln euro na kolejnego skrzydłowego/rezerwowego, a to jest głupotą skoro mamy kogoś takiego jak Hamit, umiejętności na rezerwowego Bayernu posiada, w prasie nie płacze, że okupuje ławkę, jak trener każe mu grać to gra -> git, a a tak puścimy Turka i w lipcu zamiast wzmacniać obronę to wydamy kilka milionów na kupno klona Pranjicia, który z miejsca dostanie ławę i mozliwość gry w przypadku kontuzji Robbena lub Ribery'ego :/
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez pablo » 2010-02-21, 17:10

Zgadzam sie z Cejmim, ze zdecydowanie potrzebujemy szerszej kadry. Kilku zawodnikow siedzacych na lawce powinno miec potencjal zeby w razie wejscia na boisko troche rozruszac druzyne. Wydaje sie jednak , ze Alaba moze byc wlasnie takim zawodnikiem. W przyszlym sezonie mam nadzieje kupimy lewego i srodkowego obronce co bedzie skutkowalo posadzeniem Van Buytena na lawce - moglby wchodzic w koncowkach jako taki Joker :) , do tego Contento jest bardzo dynamiczny i napewno po wejsciu z lawki cos tam probowalby grac, na lawce wyladuje tez pewnie Muller albo Olic czyli kolejny zawodnik, ktory potrafi cos wniesc do gry, jest jeszcze Klose (jezeli zostanie), ktory jest dobrym zmiennikiem. Jezeli w przyszlym sezonie wzmocnimy obrone i nie odejdzie nikt z waznych graczy to nasza lawka rezerwowa moze wreszcie niezle sie prezentowac. Do tego rowniez ma mnadzieje, ze zostanie Hamit bo to solidny wyrobnik :) Co do Praijnica jest mi on zupelnie obojetny gdyz bardzo nisko oceniam jego umiejetnosci, ale jak juz wydalismy tyle kasy na niego i niema niewiadomo jakich ambicji to niech sobie siedzi na lawie, moze sie przyda :)
Ostatnio edytowano 2010-02-21, 17:18 przez pablo, łącznie edytowano 1 raz
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez haj » 2010-02-21, 17:14

Pablo, ale poza zgodą z ogólną teorią Cejmiego nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie zadane przez Trocky'ego. Jacy Twoim zdaniem będą odpowiedni zmiennicy dla naszych gwiazd, którzy po 2-3 meczach na ławce nie będą marudzić o odejściu? Chętnie poznam takie kandydatury.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez pablo » 2010-02-21, 17:24

haj ale ja wlasnie pisze, ze w przypadku jak wzmocnimy obrone to na lawke mamy Van Buytena - moim zdaniem idealny zmiennik, do tego Contento, rowniez moze byc dobrym zmiennikiem, gdy zostanie Ribery po przyjsciu Kroosa - Muller moglby usiasc na lawce, potrafi strzelac bramki, moze grac na skrzydle, bardzo dobry zmiennik, dochodzi jeszcze Alaba - wydaje sie, ze to kreatywny gracz i moze byc niezlym zmiennikiem, zostaje ewentualnie: doswiadczony Van Bommel (jezeli w przyszlym roku Bastian zagra jako DM), Hamit i Klose. Moja opinia jest wiec taka, ze wzmacniajac pierwszy sklad wzmacniamy tez lawke rezerwowych. Jezeli wzmocnimy obrone i zatrzymamy Riberyego to bedziemy miec szersza kadre i znacznie lepsza lawke i nie byloby potrzeby juz nikogo kupowac. Bylaby to niezla mieszanka mlodosci z doswiadczeniem i dalaby trenerowi mozliwosc zmian praktycznie w kazdych okolicznosciach
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez Olszesky » 2010-02-21, 17:37

moim zdaniem na lawke przydaloby sie ze dwoch takich olicow. pilkarzy z bundesligi, kupionych za niewielka kase, ktorzy ambicja i wola walki moga zrobic cos fajnego na boisku. ciezko mi teraz podac konkretna kandydature, ale wiecie o co mi chodzi.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez Szybki » 2010-02-21, 18:36

Wiemy wiemy. Ja w obecnej chwili takich Oliciów nie widzę :(
Niskie morale,to słaba motywacja,wysokie morale to silna motywacja i wielka szansa na wygraną !! !!
Szybki
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2220
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-01, 00:35
Lokalizacja: Katowice
Online: 5d 23h 59m 24s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez dominik_fcb » 2010-02-21, 19:26

Werder Bremen 2 - 2 Bayer Leverkusen
Wolfsburg2 - 1Schalke


Standard - rywale grają pod nas 8)
Obrazek
dominik_fcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 354
Wiek: 71
Dołączył(a): 2006-07-29, 14:03
Online: 0s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez marcin_fcbm » 2010-02-21, 19:29

dominik_fcb napisał(a):Standard - rywale grają pod nas 8)

No i o to chodzi! ;]

Ale za tydzień będzie ciężko, baaardzo ciężko. My u siebie z HSV a Bayer z Koln.
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: [BL] 1. FC Nürnberg - FC Bayern 1:1

Postprzez jun_or » 2010-02-21, 19:29

Jaki fuks :D
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości