[CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez cid » 2010-03-10, 11:03

Luke napisał(a):Do tych co krytykują Alabę: Nie wiem czy oglądaliśmy wczoraj ten sam mecz :roll: Obejrzałem powtórkę i muszę powiedzieć, że jak na kogoś kto jeszcze nawet legalnie piwa nie może sobie kupić spisał się bardzo dobrze, nie zawinił przy ani jednej bramce a pokazał, że jest świetny technicznie, szybki i dynamiczny, fakt miał kilka niedokładnych podań, ale wiadomo: Jest jeszcze młody i ma mało doświadczenia, więc trzeba mu to wybaczyć, jednak jak dla mnie to już teraz jest opcją o wiele lepszą niż jakiś tam Contento :roll:
(...)


W Niemczech może bronki walic od 16 lat :]
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 35
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez Luke » 2010-03-10, 11:07

cid napisał(a):W Niemczech może bronki walic od 16 lat :]


Zależy od Landu, w niektórych jest od 16 a w niektórych od 18, nie wiem czy bawaria się nie zalicza czasem do tych drugich :P
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez Ze_Rafaelo » 2010-03-10, 11:26

haj napisał(a):Czyli jak Rooney wchodził do składu Evertonu w spotkaniu z Arsenalem to trener liverpoolczyków też lekceważył rywala? To tyle w tym temacie 8)


Roney to napastnik i nic sie nie stanie jak zrobi błąd i straci piłke (pozatym nie przpominam sobie zeby Everton grał w LM w fazie pucharowej), co innego obrońca. Zero doświadczenia naszczęscie nie znalazł się w trudnych sytuacjach jak np Fabiański w Porto bo byśmy się nie pozbierali.
Popieram Trockiego, Ribery nie może wracać do defensywy, po to gramy sytemem z dwoma defensorami w pomocy aby skrzydłowi nie przemęczali się, ubezpieczają ich Szweini i Van Bommel. Bedą wracali skrzydłowi do defensywy nie będą mieli siły na pojedynki jeden na jeden, czyli to co uwielbiają kibice.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez haj » 2010-03-10, 11:29

Trocky, tutaj trzeba zapłakać nad Tobą, bo nie widzę innej możliwości :cry:

Gdzie ja napisałem, że ma wracać za każdą stratą? Straci piłkę na środku boiska to za nią goni, bo z tego zawsze może wyjść coś złego. Nie wymagam od niego, aby wracał się np. po starcie na skrzydle, gdzie jest czas na ustawienie się, ale gdy futbolówkę gubi w tak newralgicznym miejscu, jakim jest środek jest zasranym obowiązkiem jest powrót do defensywy. A tutaj dochodzi sytuacja, w której jest wynik 2:1 i trzeba podwójnie biegać. Nawet taki król jakim jest Ribery.

teoretycznie 7 ludzi


Jeżeli patrzysz schematem na futbol, a widać, że tak właśnie jest, to masz na papierze 7 ludzi. Ja widziałem na boisku 3. Alaba się do nich nie zalicza, bo był po drugiej stronie boiska niż akcja, Lahm poszedł za Robbenem, a Van Bommel ubezpieczał pozycję Philippa. W obronie zostali Van Buyten, Badstuber i Schweini, który wrócił. Jeżeli uważasz, że wina leży tylko po stronie obrońcy, który popełnił katastrofalny błąd, to mówi to samo za siebie. Zalążek tej akcji powstał dużo wcześniej niż błąd Buytena i gadanie, że nie miało to znaczenia jest dopiero śmieszne.

w samym polu karnym Bayernu Gilardino i Jovetić rozklepali we dwójkę 5 naszych kołków


http://www.soccerclips.net/videos/fiore ... ch-jovetic

Podstawóka się kłania. Ja w polu karnym widzę 3 zawodników. Chyba że wliczasz do tego wracających za akcją Alabę i Bommela, ale to już jazda po bandzie :lol:

Ribery nie może wracać do defensywy, po to gramy sytemem z dwoma defensorami w pomocy


A to dziwne, bo nawet Klose się wracał. A dlaczego? Bo doskonale sobie zdawał sprawę z wyniku, jaki jest. Ribery najwidoczniej miał to tam, gdzie światło nie dochodzi.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez trocky » 2010-03-10, 11:38

http://www.bild.de/BILD/sport/telegramm ... 69596.html

chyba właśnie zarobiliśmy 40 milionów ojro Panowie :D
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez Serek_ » 2010-03-10, 11:47

Te 40 mln to całość jaką na razie mamy z tej edycji LM ;P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez PeKs » 2010-03-10, 12:48

Starczy na pensje dla Francka na przyszły rok
PeKs
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 419
Dołączył(a): 2007-02-23, 22:54
Lokalizacja: Kufstein/München
Online: 3m 39s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez Natalia » 2010-03-10, 13:05

Jezus jaki mecz... całe szczęście że przeszliśmy!

A takie jaja jak w Opolu były to chyba nigdzie :D I teraz niech mi ktoś powie że kobiety to panikary :P Trzęśliście się jakbyście mieli co najmniej ADHD. Sami sobie robicie nerwową atmosferę :P
Parle-moi
Prend soin de mes rêves
Tout ce dont j'ai besoin
Est que tu sois a mes cotés
Natalia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1196
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-03-12, 17:49
Lokalizacja: Opole
Online: 7h 28m 3s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez Scholli » 2010-03-10, 13:32

Ze_Rafaelo napisał(a):Ribery nie może wracać do defensywy
po stracie piłki Robben się wraca, Gomez się wraca, Klose się wraca, Müller się wraca, Ribery w swoim pierwszym sezonie u nas też się wracał - teraz po stracie piłki staje i podziwia widoki :roll:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez zyla_89 » 2010-03-10, 13:38

zyla_89
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-30, 00:58
Lokalizacja: Mikołów
Online: 2h 21m 23s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez pablo » 2010-03-10, 14:46

Co do dyskusji na temat Riberyego i jego zaangazowania w obrone to ogolnie zgadzam sie z trockym. Latwo teraz powiedziec, ze Franck powinien sie wrocic do obrony bo akurat po tej akcji padla bramka ale on ma pewnie jasno okreslone swoje zadania na boisku i ma sie oszczedzac na akcje ofensywne a inni sa po to zeby go asekurowac. Skoro asekuracja zawiodla to poprostu druzyna zle sie zachowala przy tej akcji, byla zle ustawiona. Po co Lahm wychodzil do przodu jak pisze haj i po co Mark go asekurowal jak akcja byla po przeciwnej stronie boiska. Ja tak to widze. Jeszcze odnosnie Alaby. Pisalem, ze wystawienie go w pierwszym skladzie bylo ryzykiem i mielismy naprawde sporo szczescia, ze nie padla zadna bramka po jego bledach, a mial ich sporo. Kilka bardzo niedokladnych podan w momencie kiedy druzyna wyszla do przodu, do ataku pozycyjnego w nastepstwie tego grozne kontry Fiorentiny. Z zadan defensywnych rowniez wywiazywal sie srednio, kilka razy byl bardzo latwo ograny i tylko dobra asekuracja Badstubera przerywala akcje. Ogolnie Badstuber musial za bardzo skupiac sie na asekurowaniu Alaby przez co zaniedbywal krycie. Byl problem z obrona lewej strony bo nie mozna bylo zostawiac Alaby samego ze skrzydlowym, ktos ciagle musial go asekurowac, w ofensywie nie byl wsparciem dla Riberyego ale to pewnie wynikalo z wytycznych trenera. Mysle, ze Alaba moze byc swietnym zawodnikiem, widac , ze ma dryg do gry kombinacyjnej, jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie ale nie powinien byc wystawiany na boku obrony, a szczegolnie nie w tak waznych meczach. Mysle, ze trzeba zapomniec o tym dwumaczu bo Fiorentina zupelnie nam nie lezala, w meczach w, ktorych nie bedziemy faworytem licze na nasza lepsza gre, zagramy na wiekszym luzie i czesciej bedziemy grac z kontry. Teraz trzeba czekac na decyzje Riberyego bo uwazam, ze ta bedzie bardzo istotna dla FCB. Zarowno jezeli chodzi o ten sezon, jak i planowanie kadry na przyszly.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez haj » 2010-03-10, 15:05

Przecież nikt nie każe mu przez 90 minut grać w tyle i w przodzie. Mamy sytuację 1:0, czyli taką która nas eliminuje z gry, więc trzeba biegać jeszcze więcej, a Franck? Podciąga getry. Mamy 2:1, czyli wynik który daje dogrywkę, ale jeden błąd może sprawić, że odpadamy, a Franck? Traci piłkę i nie raczy wrócić. To były tylko dwie sytuacje, w których Ribery MUSI wrócić. MUSI, MUSI, MUSI x n. Aż dziw mnie bierze, że znajdują się osoby, które tego nie rozumieją. Tak jest, asekuracja zawiodła, ale zawiódł też Ribery, który nie może być jeźdźcem bez głowy i mieć w dupie, czy straci piłkę pod polem karnym naszym, czy rywala. To są dwie kolosalne różnice i dostrzega to każdy kibic, choć trochę znający tajniki futbolu. Nie może być tak, że skrzydłowi i napastnicy przez cały mecz mają daleko gdzieś obronę, bo przecież oni muszą się oszczędzać. Wówczas bronilibyśmy się 6 co jest zdecydowanie za małą ilością piłkarzy. Trochę trzeźwego spojrzenia na sytuację, a nie zapatrzenia bezgranicznego we Francuza. To są profesjonaliści, którzy co kilka miesięcy przechodzą testy wydolnościowe i nikomu nic się nie stanie jak w meczu 5-6 razy wróci za swoim rywalem. Ribery zrobił to całe 0 razy. Więc aż dziw bierze zatem, że taki Rooney który znacznie więcej ma meczów może biegać od ataku do obrony i nie ma problemów z kondycją. Amen.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez trocky » 2010-03-10, 15:29

obejrzałem na spokojnie skrót z meczu od żyły i przy trzeciej bramce, przy, której się tak strasznie napinasz Ribery nie stracił piłki na środku boiska, a pod samiutkim polem karnym Violi, czyli robił to co do niego należało, przeprowadzał akcję ofensywną 25 metrów od bramki Fiorentiny, stracił piłkę, pobiegł kawałek za rywalem i dopiero gdy ten podał to Ribery stanął na środku boiska, wymaganie od Francka aby gonił od jednego pola karnego do drugiego bo akurat stracił piłkę, a rywale w dokładnie 4 (ładnie widać na filmiku) wyprowadzają kontrę na 7 Bawarczyków jest śmieszne, jakby były inne proporcje Fiora nadciąga ze zmasowanym atakiem w 7 ludzi, a Bawarczyków jest tylko 4 to wtedy Franck ma zapieprzać ile sił w nogach ale tutaj? dosłownie 4 ludzi Violi poszło na bramkę Butta, a za Franckiem stało dokładnie 7 Bawarczyków, którzy powinni sto razy przeciąć te 3-4 podania Fiorentiny,zresztą van Gaal często podkreślał, że u niego Robben i Ribery mają być odciążeni od zadań defensywnych,
najśmieszniejsze w tej akcji na 3:1 jest to, że Franck stracił piłkę pod polem karnym Violi i potem kawałek pogonił za rywalem i dopiero gdy ten pozbył się piłki to Francuz stanął na środku,
może i Rooney biega jak szalony od bramki do bramki ale jego największą bronią jest siła i wytrzymałość, natomiast największą bronią Francka i Arjena jest szybkość, a z upływem sił tracą szybkość, Rooney może by ich zabiegał na śmierć przez 90 minut ale postaw go na bieżni na 100 metrów z Arjenem i Franckiem to zobaczymy kto będzie szybszy,

aha a drugi gol padł po rozegraniu rzutu wolnego przez Violę na środku boiska, to co Ribery miał stanąć w murze?? poszła mocna piłka do narożnika boiska, nawet Ato Boldon by tego nie dogonił :/
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez haj » 2010-03-10, 15:36

strasznie napinasz Ribery


Jedyny argument psedokrytykantów haja :mrgreen:


aha a drugi gol padł po rozegraniu rzutu wolnego przez Violę na środku boiska, to co Ribery miał stanąć w murze?? poszła mocna piłka do narożnika boiska, nawet Ato Boldon by tego nie dogonił


Po co Ribery podciągał getry, jak mógł zrobić dwa kroki do tyłu i już piłka by nie poszła na skrzydło? Odpowiedź prosta.


że u niego Robben i Ribery mają być odciążeni od zadań defensywnych


Pewnie, że odciążeni, ale nie zwolnieni.

Nie ma sensu ciągnąć tego wątku. Bo mi nikt nie wmówi, że Ribery ma stać tylko na połowie przeciwnika, a ja nikogo nie przekonam do tego, że nawet Franck ma obowiązek czasami wrócić za rywalem, który odbierze mu piłkę. Nie ma co się więcej nad tym rozwodzić.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [CL] ACF Fiorentina - FC Bayern 3:2

Postprzez grejfrut » 2010-03-10, 16:07

Abstrahując bawi mnie zachowanie kibiców Violi. Płaczą nad tym spalonym Mirka, a sami wczoraj bramkę ze spalonego zdobyli, jednak tłumaczą to następująco - sędzia ma prawo się pomylić przy 30 cm, przy 3 metrach nie. Przynajmniej ja nie widziałem nigdy czegoś takiego w przepisach, spalony to spalony, nie ważne czy centymetr czy 30 metrów - to tak jakby była dopuszczalna kradzież w sklepie i ta którą należy karać. Jednak można było się spodziewać takich komentarzy, a no i wygraliśmy przez wiatr.. kolejny genialny tekst, który mnie zniszczył. Oczywiście Fiorentina z wiatrem nie grała...

Teraz łatwo już nie będzie, jestem ciekawy na kogo trafimy dalej, oby nie Chelsea i Barcelona, z chęcią też bym nie chciał ManU - oczywiście te drużyny muszą najpierw potwierdzić swój awans, szczególnie zawodnicy z Londynu, bo ta dwójka nie powinna mieć problemów, chociaż to piłka nożna.

Co do meczu, to defensywa się nie popisała - chcę za rok zobaczyć Breno - Badstuber, do tego na bok Diego. Ciekawie by to wyglądała - podoba mi się ręka Louisa - rok temu nie słyszałem o takich graczach jak Holger, Diego czy Alaba. Jedynie o Mullerze, który jednak miał być za słaby by dla nas grać, a jak się okazało jest w tym sezonie naprawdę ważny - Holender ma rękę, ciekawy jestem jeszcze kogo wyciągnie. Mam wrażenie, że Ekicki chyba takiego talentu nie ma, bo już by coś zagrał, chociaż to się okaże.

Śmiesznie wczoraj wyglądała druga bramka Joveticia, Belg - wielki chłop dał się przepchnąć... błagam

Co do waszej wymiany zdań, czy Franck powinien się wracać - zaraz po straceniu piłki tak, ale jak akcja przejdzie na drugie skrzydło, czy zostanie wykonane podanie to już nie, bo kto później będzie atakował, ale każdy powinien mieć nakazane wracanie się po stracie. Ogólnie Franck za dużo się kiwa, czasem gdyby podał byłoby lepiej. Każdy patrzy na Robbena pod kątem samolubnej gry, ale nasza perełka też często wdaje się w niepotrzebny drybling.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4630
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 12d 1h 23m 16s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości