[BL] Schalke - Bayern 1:2

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez Bayern fun » 2010-04-04, 08:40

Ta kolejka jest dla nas przeboska :)
MU przegrało u siebie, My wygraliśmy na wyjeździe czym zyskaliśmy fotel lidera i pewny udział w LM (nie wierzę ,że Leverkusen zdoła odrobić do nas straty ).
Teraz tylko czekać na środowy mecz i liczyć na awans a mamy na to duże szanse :)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez Cejmi » 2010-04-04, 13:54

Bardzo ważne zwycięstwo, ale mimo to sprawa tytułu wciąż otwarta a za tydzień kolejny ciężki wyjazd do Leverkusen. Dopiero po tym meczu i korzystnym wyniku będziemy się mogli cieszyć z pewnego udziału w LM jak i dalszej walki o majstra. Ten mecz dał nam wiele pewności siebie która jest potrzebna przed starciem z ManU na wyjeździe. Ten mecz będzie dużo trudniejszy niż ten z Schalke i wynik meczu z Chelsea jest bez znaczenia. Tam będziemy pod ciągłym naporem rywala i nie będziemy mieli do czynienie z taka nieporadnością jaką prezentowali Niebiescy. Inna sprawa że to nasza niezwykle zdyscyplinowana gra, co mnie zaskoczyło powiem szczerze okazała się kluczem do sukcesu. Z ManU musimy zagrać podobnie. Organizacja musi być na najwyższym poziomie i chłopaki muszą sie wzajemnie asekurować. Cieszmy się z wygranej z S04, ale mam nadzieję najlepsze dopiero przed nami. :)
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez kefol » 2010-04-05, 16:33

Kilka moich spostrzeżeń z sobotniego meczu. Pierwsze co przyszło mi na myśl, że szukamy bocznego obrońcę, a po obejrzeniu meczu zadałem sobie pytanie co by było gdyby przekwalifikować naszego napastniko-pomocnika Thomasa Mullera? Zagrał naprawdę kapitalnie w obronie i destrukcji a i z grą do przodu nie miałby problemu. Wiem, że to dosyć odważna teza ale w mojej opinii mógłby on się stać jednym z lepszych bocznych obrońców na świecie. Druga sprawa to Shweinsteiger, czy tylko ja miałem takie wrażenie, że zagrał katastrofalnie? Co piłka to strata a jak w końcówce miał chwilę piłkę przetrzymać to reszta już wiedziała, że może wracać do obrony :) Trzecia sprawa to napastnik... Brakuje nam napastnika błyskotliwego, szybkiego z dobry dryblingiem i nazwiskiem. Dobrymi partnerami dla Gomeza mogliby być Benzema, (który mołgby być kartą przetargową za Riberiego), czy też moja druga opcja, która wcale nie jest taka niemożliwa Di Natale. W końcówce pozwolę sobie przedstawić skład jaki bym oczekiwał na przyszły sezon.
Neuer - Lahm, Badstuber, Alex, Muller(!), Robben, Kroos Van Bommel, Ribery(?)- Gomez, Di Natale
to taka mega ofensywna opcja na "kelnerow" :)
kefol
Bawarczyk
 
Posty: 75
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-05, 16:17
Lokalizacja: Puck
Online: 1h 56m 5s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez Pietras » 2010-04-05, 16:44

kefol napisał(a):Druga sprawa to Shweinsteiger, czy tylko ja miałem takie wrażenie, że zagrał katastrofalnie? Co piłka to strata a jak w końcówce miał chwilę piłkę przetrzymać to reszta już wiedziała, że może wracać do obrony :)


Ja co prawda meczu nie widziałem, ale ze statystyk:

90% podań Bastiana Schweinsteigera było celnych.

Faktycznie co piłka to strata :lol:
Obrazek
Pietras
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1172
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-09, 15:05
Lokalizacja: Częstochowa
Online: 10d 11h 8m 54s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez kefol » 2010-04-05, 16:53

Zgadza się ale też najrzadziej dotykał piłkę i chyba większość podań było do tyłu. A pozycję ma taką, że powinien dotykać piłkę najczęściej w drużynie a nie chować się po kątach. Mam nadzieję, że Chelsea jest cały czas nim zainteresowana. Wymiana za któregoś z ich zawodników mile widziana :)
kefol
Bawarczyk
 
Posty: 75
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-05, 16:17
Lokalizacja: Puck
Online: 1h 56m 5s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez rajbeery » 2010-04-05, 17:14

Schweinsteiger nie zagrał najlepszego spotkania. Przegrywał już wygrane pojedynki. Gra często lekkmyślnie , naprawdę też mnie denerwowały głupie straty. Zamist podania to trzymał piłkę, aż mu ktoś ją odebrał. Tak było też w meczu pucharowym DFB. Na manchester chciałbym widzieć pranjica. Ostatnio gra bardzo dobrze.A Van Gaal powtarza że grają najlepsi, więc niech z manchestrem zagra Pranjic.
KEEP CALM AND KOAN GUARDIOLA
rajbeery
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 259
Wiek: 30
Dołączył(a): 2009-12-22, 22:18
Lokalizacja: Bytom
Online: 1h 30m 56s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez mancipium » 2010-04-05, 17:30

Co jak co, ale nigdy nie zgodzę się z tezą że u LvG grają najlepsi. Grają Ci, których z jakichś powodów preferuje.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez shadow7 » 2010-04-05, 17:45

Winkel napisał(a):Co jak co, ale nigdy nie zgodzę się z tezą że u LvG grają najlepsi. Grają Ci, których z jakichś powodów preferuje.


Dokładnie, świetnym przykładem jest Muller, który ostatnio nic nie pokazywał, ale grał (oprócz sobotniego meczu z Schalke ofkoz). Ewentualnie (jak dla mnie) niezrozumiałe ściąganie Olicia, który strzela bramke i ogólnie jest w dobrej formie.
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez hermano » 2010-04-05, 17:52

Mr FCB napisał(a):Dokładnie, świetnym przykładem jest Muller, który ostatnio nic nie pokazywał, ale grał (oprócz sobotniego meczu z Schalke ofkoz). Ewentualnie (jak dla mnie) niezrozumiałe ściąganie Olicia, który strzela bramke i ogólnie jest w dobrej formie.


Mysle ze LvG sciagnal Olicia zeby troche go oszczedzic na mecz z ManU ! bo wedlug mnie zagra Olic i Gomez na ataku przynajmniej tak bym chcial ;)
Obrazek
hermano
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1586
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-12-21, 22:23
Lokalizacja: Katowice
Online: 17h 59m 49s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez Max » 2010-04-05, 19:03

kefol napisał(a): Shweinsteiger, czy tylko ja miałem takie wrażenie, że zagrał katastrofalnie? Co piłka to strata
kefol napisał(a):Zgadza się ale też najrzadziej dotykał piłkę

68 - Taką ilość razy miał kontakt z piłką Bastian Schweinsteiger. Co czyni go najaktwyniejszym graczem FCB w meczu.



90 - 90% podań Bastiana Schwiensteigara było celnych.
Chyba jednak inny mecz oglądałeś. Bastian, jak zwykle w tym sezonie, w ofensywie nie błyszczał a w defensywie grał solidnie.

Swoją drogą 68 to dość mało, zdarzało się, że 200 przekraczał. Efekt gry w dziesiątkę i ciągłego naporu Smerfów.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez kefol » 2010-04-05, 19:08

Zwracam honor. Źle przetłumaczyłem sobie :) Co nie zmienia faktu, że blokuje on nam miejsce w środku pomocy na rzecz klasowego rozgrywającego.
kefol
Bawarczyk
 
Posty: 75
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-05, 16:17
Lokalizacja: Puck
Online: 1h 56m 5s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez mancipium » 2010-04-05, 19:14

kefol napisał(a):Zwracam honor. Źle przetłumaczyłem sobie :) Co nie zmienia faktu, że blokuje on nam miejsce w środku pomocy na rzecz klasowego rozgrywającego.


łetam zagramy w nowym sezonie 4-3-3.
Na środek bedą się nadawali Gomez, Klose, Olić, Mueller.
Na boki ataku: Olić, Mueller, Ribery, Robben, Pranjic, Altintop
Na środek pomocy off - kroos, mueller ewentualnie ALABA?
Def pomoc - Schweini, MvB, Tymo, Pranjic.

Obrona zostanie bez zmian jeśli chodzi o ustawienie, a mam nadzieję że zmianami patrząc na roszady personalne. Nie wymagam wiele - jeden klasowy stoper lub boczny obrońca.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez Chis » 2010-04-05, 19:20

Na początku sezonu była mowa o ciągłym wycofywaniu piłki do obrony bo taka była prawda nie potrafiliśmy wyjść z własnej obrony, teraz kurde problem z środkiem Schweini w ostatnich meczach nie błyszczał jest dobry nieraz pokazał jakim on jest piłkarzem ale zdarza się że piłkarz jest bez formy i to widać po nim, gra za wolno zero pomysłu na grę i straty na własnej połowie co nie powinno się mu zdarzać, LvG powinien wprowadzić Pranijca na środek od pierwszych minut ponieważ on na to zasłużył świetne rozprowadza piły raz z lewej raz z prawej a nawet z kontry ta piłka górna do Mullera co wycofał piętką i strzał Olica, Dawaj Pranijca !!!
Mia San Mia!!! FC Bayern Stern Des Suddens!!
Chis
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 484
Wiek: 29
Dołączył(a): 2008-10-22, 13:48
Online: 4h 17m 55s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez rajbeery » 2010-04-05, 19:48

Zgadzam się z Chrisem! Pranjic na mecz z Manchesterem
KEEP CALM AND KOAN GUARDIOLA
rajbeery
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 259
Wiek: 30
Dołączył(a): 2009-12-22, 22:18
Lokalizacja: Bytom
Online: 1h 30m 56s

Re: [BL] Schalke - Bayern 1:2

Postprzez mancipium » 2010-04-05, 20:12

Mnie jeszcze dziwi czemu Tymo nie próbujemy. Szkoda mi zawodnika -miał szanse grać podczas kontuzji MvB, ale cholerka grywał na prawej pomocy. Nie wiedzieć czemu wtedy nie mogliśmy grać dwoma DMami, a teraz możemy :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości