[CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez grejfrut » 2010-04-22, 07:53

Też odczuwam niedosyt, szkoda akcji Mullera, 2-0 to jednak byłby znacznie lepzy wynik, ale dobra - jest lepiej niż z MU czy Fiorą, choć wtedy się czułem jakbyśmy mieli lepszą sytuację, to chyba przez te dwie bramki. W rewanżu będzie 2-1 dla Lyonu :lol:

Robben jest genialny, co tu dużo mówić. Ja się teraz pytam gdzie są krytycy Pranjicia? Od początku mówiłem, że taki rezerwowy to skarb, wchodzi i gra nieźle - czego chcieć więcej?
Tymo też nieźle, ale raz zrobił nieprzemyślany wślizg i podał na skrzydło pod naszą bramką do piłkarza Lyonu, dobrze, że bez konsekwencji.

A co do Francka to widać, że ta afera siedzi mu w głowie, sądzę, że już go w tym sezonie w LM nie zobaczymy i jak tam będzie to ja zaakceptuje tą decyzję, mógł połamać Lisandro, zakończyć jego kariere. Tak samo jak miał Eduardo, może wrócił - ale dla mnie tamten moment to konied jego kariery, bo na ten poziom już nie wrócił i gra przeciętnie.

[ Dodano: 2010-04-22, 08:57 ]
No i jeszcze jak dla mnie drugi raz na AA sędzia przychlny gością, tak samo jak z ManU - jak dla mnie powinien jeszcze pokazać dwie/trzy żółte kartki zawodnikom Lyonu, no ale cóż. Toulalan był genialny w defensywie, to geniusz - chce go u nas (;

W tym meczu widać było różnicę między Gomezem a Dżeko, który powinien do nas trafić. Edin to klasa - sam potrafi wypracować sobie akcje, pod niego nie trzeba grać, a Gomez, no cóz - też klasowy gracz, ale jak grasz pod niego, nie ma klasy indywidualnej. Niemniej jednak widziałem w jego wykonaniu mecze gdzie walczył, wczora nie walczył... na Audi Cup mi się bardzo podobał, czy nie może być tak zawsze?
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4633
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 12d 2h 30m 31s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez scholli7 » 2010-04-22, 08:06

Bez dwóch zdań mecz był bardzo dobry i ciekawy.Aczykolwiek podobnie jak większość z Was odczuwam pewien niedosyt.Chodzi o to że powinnismy ich rozjechać dużo więcej bo prawda jest taka że Lyon nic konkretnego nie pokazał poza jednym strzałem który mógł zaskoczyć Butta.Tak jak napisali poprzednicy brakowało nam skuteczności,jednakże moim zdaniem i tak wyszliśmy z sytuacji podbramkowej (pewnego rodzaju presji) - jaką była niewątpliwie czerwona kartka dla Riberego - obronną ręką, ba strzelilismy nawet bramkę(Niezawodny Robben zaś pokazał światu swój fenomen i swoją klasę Perez po raz kolejny zaklął i pluje sobie w brodę :lol: ).Co więcej nie straciliśmy żadnej bramki na własnym boisku a to też dużo znaczy w przebiegu całego dwu-meczu.Trzeba teraz tylko tak to wszystko poukładać i skoncentrować się nad skutecznością ponieważ sytuacji bramkowych naprawdę nam nie brakowało,by szybko w Lyonie objąć prowadzenie strzelając bramkę na wyjeździe.Nie ma co dużo mówić że takie sytuacje jakie mieli kolejno Ribery,Olic czy Muller trzeba wykorzystywać !!! Wiem nie powinniśmy wymagać zbyt wiele ale naprawdę Lyon nic nie grał i mogliśmy to dużo bardziej spożytkować strzelając co najmniej 2 bramki :|
Najbardziej nie mogę przeboleć tej akcji Lahma gdzie w bardzo prosty dziecinny sposób wręcz objechał obrońców i dograł do Mullera który na nasze nieszczęście niestety zamotał się przy tej akcji.Szkoda że zabrakło wykończenia tej akcji ,jemu samemu napewno będzie się to jeszcze długo śniło.Bądźmy dobrej myśli wydaje mi się że zagramy po raz 3 z włoską drużyną w Finale w tej edycji Champions League a jak będzie to się okaże pozdro for all !!! :lol:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Serek_ » 2010-04-22, 08:15

Obrazek
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez grejfrut » 2010-04-22, 08:24

Lyon nie gra meczu na weekendzie co nie oznacza, żę będą w lepszej dyspozycji, już nie raz zdarzało się, że przez to zespół wypadał z trybu meczowego - teraz też na to licze. Nie rozumiem zachwytu nad Lisandro - jakby był lepszy od Rooneya, jest dopiero czwartym strzelcem ligi, no ale cóż. Za 5 dni wielki rewanż, już nie mogę się doczekać (;
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4633
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 12d 2h 30m 31s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Liz4 » 2010-04-22, 08:39

Najbardziej czułem się zniesmaczony jak w przerwie jeden z ekspertów "Studia Polsat"powiedział, że Bayern nic poza rzutem rożnym nie miał. Oczywiście potem dodał, że Lyonu okazja z rożnego była groźniejsza.
Obrazek
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Myszak » 2010-04-22, 08:48

Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez kefol » 2010-04-22, 08:54

Z jednej strony się cieszę z tego co pokazała obrona we wczorajszym meczu a z drugiej trochę martwię, że Uli powie, że nie potrzebujemy wzmocnień.. Demichelis przypomniał sobie chyba lata swojej świetności i jak przepracuje dobrze okres przygotowawczy to może być filarem tej obrony, żeby tylko nie popełniał już tych głupich błędów. Ja to na przyszły sezon widzę tak że na prawej mamy Lahm/Gorlitz a na lewej dał bym walczyć Badstuberowi/Contento. Na środek obrony ściągnałbym jakiegoś klasowego obrońcę, ale naprawdę klasowego, a najlepiej Włocha lub Vidica. Mexes jakoś mnie nie przekonuje. I tak na środku zostałby Demichelis/Breno/ Nowy/Van Buyten. Van Buytena najchętniej bym się pozbył ale z racji podpisania kontraktu to raczej niemożliwe. Na środku jak byłaby padaka zawsze może wrócić Badstuber. Co do pomocy to potrzebujemy klasowego rozgrywającego - tu wierzę, że Kroos spełni oczekiwania.
kefol
Bawarczyk
 
Posty: 75
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-04-05, 16:17
Lokalizacja: Puck
Online: 1h 56m 5s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez roy8 » 2010-04-22, 09:18

a wiec od poczatku;P
oprawa wspaniala, genialna cudowna :D :D
mecz ciekawy dosc szybki i dramatyczny
ribery na czerwona NIE ZASŁUZYŁ!!!
na zolta owszem, to bym faul przy walce o pilke i nie byl dokonany z premedytacja
no ale coz nie ma co sie dziwic sedzia jest wlochem i pewnie woli zeby inter mial latwiejszego rywala :/
tulalan faulowal specjalnie bo jak nie siegnal wslizgeim to sie podczolgal zeby przynajmniej w noge trafic i on dostal zasluzenie kartke
skromne 1-0 niby jest git ale sprawa jest caly czas otwarta i moze sie zdarzyc wszystko. Wierze jednak ze za tydzien to my baedziemy swietowac awans do finalu:D
a co do bramki to moze nie az tak pienka jak z MUłami ale tez niczego sobie :D
Obrazek
roy8
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 497
Wiek: 32
Dołączył(a): 2008-03-25, 12:12
Lokalizacja: BYTOM
Online: 0s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Luke » 2010-04-22, 09:23

Jak to powiedział wczoraj komentator Sat 1. "Drzwi do finału stoją przed Bayernem otworem, trzeba tylko przez nie przejść" :D Wczoraj chłopaki zagrali wspaniały mecz, Lyon nie isniał, w drugiej połowie bodaj 11-0 strzałów w pewnym momencie :D Szkoda jedynie, że nie udało nam się strzelić kolejnej bramki, bo gdyby było 2-0 to bylibyśmy już jedną nogą w finale, ale i tak mamy bardzo dobrą sytuację wyjściową. Poraz pierwszy w tym sezonie mogę powiedzieć, że mamy naprawdę realną szansę na wygranie Ligi Mistrzów, nawet grając z Barceloną, a wiecie dlaczego ? Bo ta drużyna ma mentalność, ktorej nie miała od 2001 roku, nawet grając w 10, nawet przegrywając 2-0 czy 3-0 dalej walczą i potrafią wyjść z najciężczych opresji, mogę szczerze powiedzieć: Panowie, potrójna korona w tym sezonie jest jaknajbardziej możliwa :D
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Recit » 2010-04-22, 10:01

Porównania do zespołu z 2001 roku jak najbardziej słuszne :) Chociaż trzeba pamiętać, że tamta drużyna narodziła się ponosząc bardzo nie-Bawarską porażkę w ostatnich sekundach w 1999, a tu jest właściwie nowy team powracający na szczyt, który niczego takiego nie doświadczył. Mam nadzieję na wygranie CL, jak chyba wszyscy. To jest realne, ale trzeba grać tak jak wczoraj!
Bayern LvG to drużyna ze ścisłej Europejskiej czołówki. W końcu wrócił charakter, czyli to, co zawsze decydowało o sile Bayernu :)

Luke napisał(a):Lyon nie isniał, w drugiej połowie bodaj 11-0 strzałów w pewnym momencie :D

Tylko szkoda, że skończyło się na 1-0, co jest oczywiście dobrym wynikiem, ale pozostawia rywalizację nierozstrzygniętą, a była szansa już wręcz zapewnić sobie finał :(
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 12m 30s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Olszesky » 2010-04-22, 10:23

no to fakt, 2:0 i byloby raczej po zawodach.


lyon u siebie jest naprawde silna ekipa, bordeaux i real nie pokazaly sie tam z dobrej strony. jednak rok temu pojechalismy tam i do przerwy prowadzilismy 3:0 wiec... :D

wczoraj emocje byly, ale nie az takie. za tydzien bedzie masakra.


demichelis zagral elegancko. wydaje mi sie, ze para demichelis-badstuber bylaby lepszym rozwiazaniem niz buyten. na poczatku sezonu daniela ratowaly bramki, ale ostatnio juz nie strzela. mysle, ze przydalaby sie laweczka.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez trocky » 2010-04-22, 10:36

o tym czy zwiększyć Ribery'emu karę zawieszenia, komisja dyscyplinarna UEFA zdecyduje po rewanżowym spotkaniu Olympique - Bayern, mam nadzieję, że Rummenigge już uruchomił prawników FCB,
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez Krimson » 2010-04-22, 10:37

Myślę, że van Buyten zasiądzie na ławie, dopiero po popełnieniu jakiegoś fatalnego błędu. Wątpie aby za tydzień w składzie na jego miejscu znalazł się Badstuber.

edit: Ok Szimi. Licze na Ciebie. :)
Ostatnio edytowano 2010-04-22, 11:57 przez Krimson, łącznie edytowano 1 raz
"Historię piszą obseratorzy
Propagandę - Zwycięzcy"

Olszesky ty mi napewno postawisz browara, co? :)
Krimson
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Wiek: 35
Dołączył(a): 2010-04-03, 08:28
Online: 6d 21h 23m 26s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez szimi » 2010-04-22, 11:42

Ta kartka to chyba nie była czerwień. Franek powinien dostać góra żółtą. Szkoda, że nie strzeliliśmy więcej bramek-sytuacje były. W rewanżu musimy jedną ukłuć i mądrze się bronić. A co do browara to się zastanowię Krimson;-)
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: [CL] FC Bayern - Olympique Lyonnais 1:0

Postprzez bolo » 2010-04-22, 12:07

Moim zdaniem Franek dostał zasłużenie czerwoną. Tak samo Toululan. Ten Rosetti czy Rosatti mógł pokazać więcej żółtych kartek dla Lyonu, a pokazał piłkarzom Bayernu. W końcu on pochodzi z Włoch, a Bayern wyeliminował już 2 zespoły włoskie ;p
Obrazek
bolo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1312
Wiek: 29
Dołączył(a): 2009-04-11, 14:28
Lokalizacja: PietrowiceW/Racibórz
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości