[DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez upek » 2011-03-04, 20:22

Recit napisał(a):
upek napisał(a):
Recit napisał(a):
adamokce napisał(a):wole takich kibiców którzy prowadzą doping może czasem mocny ale cóż, lepsze to niż pikniki które coraz częściej są w Monachium

To co wolisz nie jest ważne. Pikniki mają kasę, którą zostawiają w klubowym sklepie. A Twoi kibice mają tylko dresy i dużo agresji.

'Twoi kibice' to Schickeria i cale sudkurve? bo nie wiem czy tak uwazasz czy po prostu myslales ze adamokce mowi o polskich kibicach?

Mówiłem o debilach nazywających się kibicami. Nie wydaje mi się, żeby to było dobre rozróżnienie: "polscy" i "nie-polscy".

widziales kiedys Schickerie na wlasne oczy? widziales tam dresy i duzo agresji? chyba nie.
fajnie ze jeden incydent z zachowaniem trybuny poludniowej sprawil ze masz o nich takie zdanie ...
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez adamokce » 2011-03-04, 20:31

upek napisał(a):fajnie ze jeden incydent z zachowaniem trybuny poludniowej sprawil ze masz o nich takie zdanie ...


wcześniej wszyscy mówili jak to fajnie bo na Schickerie oprawy śpiewy flagowisko itd i tu nagle jeden incydent i wszyscy ale to chamy i trzeba na nich pluć. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i ja pod akcją Schickerie podpisuje sie w 100%, nie chce żeby osoba która całe życie jest związana z Schalke grała w barwach mojej ukochanej drużyny, pozatym mamy Krafta po co się tak napalać na Neuera?
Neuer zawsze bezie niebieski i czy tego chce czy nie zawsze będzie kojarzony z SO4, nic do niego nie mam(jest świetnym bramkarzem) ale lepiej niech zostanie w Schalke i gra sobie dalej
Obrazek
Obrazek
adamokce
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 351
Dołączył(a): 2011-02-12, 13:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Recit » 2011-03-04, 20:43

Jarmo napisał(a):Ja naprawdę coraz bardziej się zastanawiam, czy przypadkiem ktoś nie wstawił Ci obrazka do podpisu. Bo bardzo często to co wypisujesz nie idzie w ogóle w duchu "Against modern football".

Nikt mi nie wstawił, ale po części masz rację. Mnie się nie podoba koszmarna komercjalizacja piłki i to, że dla zdecydowanej większości zawodników teraz liczy się tylko kasa, a nie przywiązanie do barw klubowych. Jakkolwiek głupio to brzmi - nie podoba mi się, że w piłce są aż tak duże pieniądze. Z drugiej strony jestem realistą i wiem, jak kręci się biznes. Skoro istniejemy w takiej, a nie innej rzeczywistości to trzeba umieć w niej sprawnie działać, bo machiny biznesowej nie są w stanie zawrócić żadne kluby ortodoksów, które mogą tylko zaszkodzić klubom.

Aby dopełnić temat, to napiszę (chociaż chyba nie muszę), że totalnie nie utożsamiam się z osobnikami, które są gotowe obić mordę za kibicowanie innej drużynie. Mój kuzyn miał poważny wstrząs mózgu po "spotkaniu" z kibicami jednej z drużyn z trójmiasta i sprawa przetoczyła się oczywiście przez sale sądowe. Miałem przyjemność posłuchać wtedy tych "kibiców" i po protu wiem, że nie nie idzie za nimi żadna inteligencja (ba! większość ma problemy ze złożeniem gramatycznego zdania!), a rzekome "wyższe uczucia" to jedynie tani pretekst, by wyładować pokłady agresji. Co tu szanować, co tu cenić?

Nie utożsamiam tych bandytów z Schickerią, nie wiem skąd Wam się to urodziło. Napisałem, że nie ma co dzielić takich ludzi na "polskich" i "nie-polskich", bo gnoje mogą trafić się wszędzie. W Polsce też nie każdy na stadionie to bandyta, prawda?

adamokce napisał(a):
"Bez względu na wszystko", "zawsze" itd. Takich słów używają tylko dzieci lub zdziecinniali dorośli


Takich słów używają KIBICE bezgranicznie przywiązani do drużyny, widze dalej tego nie rozumiesz

Widzę, że to Ty nie rozumiesz, że nawet jeśli tak mówią, to... kłamią :) Przynajmniej tak twierdzi nauka i ja jej wierzę. Sądzę, że gdybyś się zastanowił czym jest kibicowanie (jakim uczuciem?), jakie przybiera formy ekspresji i nałożył na to etapy psychicznego rozwoju człowieka też byś doszedł do podobnego wniosku.

adamokce napisał(a):takie sa inne metody pokazania przywiązania do klubu??? Picie piwa i dłubanie słonecznika ??

Jeśli zdefiniujesz psychiczne relacje z klubem jako "miłość", to czy miłość można wyrazić tylko darciem mordy? Jeśli zdefiniujesz te relacje jako "tożsamość", to czy informację o swojej tożsamości komunikujesz wyłącznie werbalnie?

Gdyby wszyscy tylko darciem ryja wyrażali swoje uczucia do Bayernu, to pewnie byś o tym Klubie nawet nie usłyszał, bo już by nie istniał. Niektórzy są (całe szczęście) bardziej kreatywni.

upek napisał(a):fajnie ze jeden incydent z zachowaniem trybuny poludniowej sprawil ze masz o nich takie zdanie ...

JA NIE MÓWIĘ O SCHICKERII!!! Totalnie nic do nich nie mam. Chodziło mi o podejście w rodzaju: "hmm jak tu zademonstrować nasz sprzeciw, jak, jak...? Wiem! Obrzućmy ch*a mięchem!". Po prostu mogli się wysilić na coś bardziej zaskakującego, może nawet ironicznego. Ale to tylko jeden incydent, NIC DO NICH NIE MAM, tym bardziej, że robią poza tym DUŻO FAJNEGO i GODNEGO UZNANIA.

Po prostu zaprotestowałem, przeciwko tej irytacji na "pikników", bo oni paradoksalnie mogą również dużo dać Bayernowi, o czym się zapomina.
Ostatnio edytowano 2011-03-04, 20:52 przez Recit, łącznie edytowano 1 raz
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 12m 30s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez adamokce » 2011-03-04, 20:52

Widze że masz jakiś uraz psychiczny do ultrasów. To ciekawi mnie jak ty wyrażasz tą rzekomomą "miłość" , bo dla mnie miłość do klubu podkreślam klubu to tzw darcie mordy, przeżywanie emocji, i całkowite utożsamianie się z druzyna.

[ Dodano: 2011-03-04, 20:54 ]
Recit napisał(a):Widzę, że to Ty nie rozumiesz, że nawet jeśli tak mówią, to... kłamią


skąd takie wnioski

Recit napisał(a): nauka i ja jej wierzę


nie zawsze nauka werfikuje wszytko co się dzieje w życiu człowieka, jeśli jej tak ślep wieżysz to życze Ci powodzenia w dalszym życiu. Nie wszytkie sparwy da sie ,,naukowo'' wyjaśnić
Obrazek
Obrazek
adamokce
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 351
Dołączył(a): 2011-02-12, 13:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Recit » 2011-03-04, 21:19

adamokce napisał(a):Widze że masz jakiś uraz psychiczny do ultrasów. To ciekawi mnie jak ty wyrażasz tą rzekomomą "miłość" , bo dla mnie miłość do klubu podkreślam klubu to tzw darcie mordy, przeżywanie emocji, i całkowite utożsamianie się z druzyna.

Ja po prostu odróżniam taką kategorię jak fanatyzm i rozumiem ją negatywnie. A wywijanie słowami w rodzaju "miłość" to głupota, szczególnie przed 20 rokiem życia gdy to słowo NIC nie znaczy ;) Ostrożnie trzeba je wypowiadać, a nie na każdym kroku "kocham mój klub, kocham mój klub oh yeah".

Podoba mi się to co napisałeś o przeżywaniu emocji. Sądzę, że niejeden, którego nazywasz "piknikiem" przeżywa to nie mniej niż Ty. Tak nawiasem mówiąc, to Uli chyba nigdy specjalnie głośny nie był, a nikt mi nie powie, że On kocha Bayern mniej, niż ludzie z Schickerii.

Jeszcze rzecz o wyrażaniu miłości do klubu. Żeby ktoś tego źle nie zrozumiał, to zaznaczam wyraźnie, że szanuję KIBICÓW, a mam alergię na debili.
Czytałem kiedyś pobieżnie publikację, chyba to była czyjaś rozprawa doktorska ale nie pamiętam, osadzoną w polskich realiach, na temat przywiązania kibiców do ich klubów. Morał był taki, że w 90% jest to wielka bzdura i "faszyzm sportowy". Meritum były wyliczenia ile np. straciły poszczególne kluby ekstraklasy możliwości i pieniędzy np. przez zniechęcenie potencjalnych sponsorów w wyniku działań fanatycznych kibiców. Przeprowadzona symulacja polskiej piłki bez debili prezentowała obraz naszej ligi po 7 latach prawie jak ligi niemieckiej. Pełne stadiony, stabilne finansowo i rosnące w siłę kluby systematycznie liczące się w Europie.

Ja jestem w pełni za wywaleniem bandytyzmu ze stadionów, ale pozostawieniu i wręcz uhonorowaniu prawdziwych kibiców, którzy swoją głupotą nie działają na szkodę klubu.
BTW, kibice? Z tego co słyszałem Zawisza prawie nie został rozwiązany po ich "akcie pełnym miłości do klubu".
Obrazek

Dodaję:
adamokce napisał(a):nie zawsze nauka werfikuje wszytko co się dzieje w życiu człowieka, jeśli jej tak ślep wieżysz to życze Ci powodzenia w dalszym życiu. Nie wszytkie sparwy da sie ,,naukowo'' wyjaśnić
Tak, dość już siedzę w nauce by traktować ją z pewnym dystansem, ale akurat emocjonalny rozwój człowieka z pewnością nie jest jedną z tych rzeczy, które tak trudno wyjaśnić ;)
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5342
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 13h 12m 30s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez adamokce » 2011-03-04, 21:37

Dla jednych milością do klubu jest napier***** się za niego gdy tylko się nadaży okazja a dla drugich przeżywanie emocji w inny sposób

Recit napisał(a):Sądzę, że niejeden, którego nazywasz "piknikiem" przeżywa to nie mniej niż Ty. Tak nawiasem mówiąc, to Uli chyba nigdy specjalnie głośny nie był, a nikt mi nie powie, że On kocha Bayern mniej, niż ludzie z Schickerii.


tu sie z Tobą zgodze ale jak już chodzi o tego Neuera każdy ma prawo manifestować swoje zdanie nasi ultrasi pokazali w dosadny sposób ze sobie nie życza go i tyle :P

jeszcze jeśli chodzi o te bujki na stadionach zapewnia Cię że jeśli np liga niemiecka i liga angielska miałaby takie same przepisy jak polska(chodzi tu o prawo u nas dopiero się zaczyna ta cała indefikacja u nich jeden incydent i wylot na sezon z trybun) na co 3 meczu była by jakaś akcja na stadionie. Nawet teraz się zdarzaja np w Brimgham(sory za pisownie) kibice wbiegli na boisko żeby ze soba ,,porozmawiać'', więc nie narzekajmy tak na naszych ,,kiboli'' bo inni zapewne czująć taką bezkarność (najwyżej jaka sparwa która się skonczy grzywną lub 24h) zrobili by to samo
Obrazek
Obrazek
adamokce
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 351
Dołączył(a): 2011-02-12, 13:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Ze_Rafaelo » 2011-03-05, 11:26

Recit napisał(a):Po prostu zaprotestowałem, przeciwko tej irytacji na "pikników", bo oni paradoksalnie mogą również dużo dać Bayernowi, o czym się zapomina.

No tak bo przecież mają koszyczek piknikowy pełen przysmaków.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez OSZA » 2011-03-05, 22:33

Tak, ale ten piknik siedzi na droższym miejscu na stadionie, kupi w sklepiku gadżet, kupi na miejscu coś do jedzenia, coś do picia.
Stadion to miejsce dla wszystkich- i dla rodzin z dziećmi i dla ludzi, którzy głośno kibicują i machają szalikami. Muszą być tylko odpowiednie proporcje.
Jak już ktoś mądry na forum napisał: mecz piłkarski to spektakl. Jak np. kino. Ktoś idzie naprawdę obejrzeć film/mecz, a ktoś miło spędzić dzień. I co w tym złego?
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez norbi » 2011-03-05, 23:37

wieczorem zorganizowane było 18 minutowe spotkanie Lahma (kapitan) z zarządem, gdzie ponoć miał powiedzieć jak się pracuje z Luisem itp. Jeżeli powiedział tak jak do kamer, że wszystko jest super, to zostanie, opcja nr 2: przed kamerami ściemniał,a zarządowi powie co jest nie tak ! jutro powinniśmy się dowiedzieć ;)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Scholli » 2011-03-06, 10:18

ale decyzje i tak podejmuje zarząd, a nie Lahm, więc trudno tu cokolwiek wnioskować co on im powiedział z samej decyzji jaka nastąpi...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Grabar » 2011-03-06, 10:52

Zaraz na DSFie (Sport 1) będzie Doppelpass. Może dowiemy się czegoś ciekawego.
Grabar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 600
Wiek: 101
Dołączył(a): 2009-12-15, 11:53
Online: 5d 8h 22m 46s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez adamokce » 2011-03-06, 11:55

Zaraz na DSFie (Sport 1) będzie Doppelpass. Może dowiemy się czegoś ciekawego.


i co podali jakieś znaczące info??
Obrazek
Obrazek
adamokce
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 351
Dołączył(a): 2011-02-12, 13:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Grabar » 2011-03-06, 12:00

Jeszcze nie było tego tematu, póki co było o Stuttgarcie (gościem jest Bobic) i Frankfurcie - dyskusja o taktyce Skibbe. Aktualnie konflikt Heynckes-Ballack. Na początku zadali pytanie o trenera FCB, pewnie jak zbiorą opinie to będzie.
Grabar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 600
Wiek: 101
Dołączył(a): 2009-12-15, 11:53
Online: 5d 8h 22m 46s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez adamokce » 2011-03-06, 12:02

aha spoko jak sie coś dowiesz ponformuj tu forumowiczów:))
Obrazek
Obrazek
adamokce
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 351
Dołączył(a): 2011-02-12, 13:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: [DFB Pokal] Bayern-Schalke 04 0:1

Postprzez Grabar » 2011-03-06, 12:21

Z tego co mówią:

Póki co obrywa się Lahmowi, że strasznie obniżył loty i większość podań adresował wszerz albo do tyłu. (8 na 10)

Van Gaal nieprzygotowany na nowoczesną piłkę i uparcie dążący do swoich starych schematów. Jak to Lattek powiedział Bayern potrzebuje pół godziny na posiadanie i rozgrywanie piłki od lewej do prawej, gdzie wystarczy grać do przodu.

Muller, Badstuber i Schweini już nie "dostarczają" jak pod koniec ubiegłego sezonu. Coś się zacięło.

Zwracają uwagę na ubytek van Bommela, który dobrze wpływał na arytmię gry i lepiej pasował do wariantu rozgrywania piłek van Gaala niż Schweinsteiger. Butt, który pozytywnie wpływał na atmosferę w drużynie został ściągnięty na ławkę rezerwowych i to też dobrze się nie odbiło. Poza tym niekonsekwencję, że nagle zastąpił Butta Kraftem, a za chwilę marzy o Neuerze.

Spekulują, że Neuer może mieć umowę przedwstępną.
Grabar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 600
Wiek: 101
Dołączył(a): 2009-12-15, 11:53
Online: 5d 8h 22m 46s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości