[CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez acwlodek » 2019-02-20, 14:22

Nie pisze na forum za często i nie wypowiadam również czesto chociaz piłka interesuję sie od 45 lat i sam troche grałem. Najczęsciej ekspertami sa ci co siedza przed TV i sa najlepszymi trenerami.
80% na forum już biadoliło ze bedzie 3:0 ze nas zleją itp. Okazało sie ze było inaczej ze zagraliśmy dobrze i mieliśmy szczęście. Niestety" tak krawiec kraje jak mu materiału zostaje" mamy takich zawodników jakich mamy i wdydaliśmy na wzmocniwnia 10 ml euro Liverpool 480 ml . Skrzydła nasze to niestety jeszcze młodzięncy lubią grać pod siebie co nie prowadzi do zagrożeń dla przeciwnika maja chyba coś z Roobena . Najlepiej rozgrywa sie nam w srodku lub do tyłu.
Gralismy w dawnym stylu Anglików laga do przodu może Lewy odbierze ale obok niego nikogo. Po meczu zawsze jest jedno nie wygrywamy winny Lewy dla statystyki https://twitter.com/mzachodny/status/10 ... 5759058944 zobaczcie sobie co robił, przeciez on był "defensywnym napastnikiem" jak mu nie podadza to jak ma strzelać. Miejmy troche pokory i przestańmy sie pastwić nad naszymi zawodnikami. Jezeli nie ma chemi między zawodnikami trenerem to mecze wygladaja jak wygladaja raz dobrze drugi raz do d...e . Za Henkesa chwyceni za pyski chodzili jak zegarki. Mam nadzieje że po 0:0 z Liverpoolem zobaczyli jak grają zespołowo przeciwnicy liczy sie drużyna a nie moje ego
acwlodek
Bawarczyk
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2017-09-29, 13:09
Online: 4d 14h 15m 26s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2019-02-20, 14:23

A jakich plusów oczekiwałeś w ofensywie? Graliśmy na trudnym terenie z rywalem, który ma piekielnie szybkich graczy ofensywnych. Kilka okazji mieliśmy, nie wpadło - trudno. Dla mnie ten mecz to majstersztyk Kovaca. Poczytajcie sobie wypowiedzi Kloppa, który sam mówi wprost, że Bayern go zaskoczył i nie widział ich trak grających w tym sezonie. Kovac dobrze rozpracował ofensywe Liverpoolu. Daję sobie rękę uciąć, że jakby za sterami Bayernu był Pep Guardiola to by wjechały 2/3 bramki dla gospodarzy.

Może i z tego Kovaca będą ludzie? Dziwny jest ten sezon, ciężko cokolwiek powiedzieć. Decyzje Kovaca - raczej więcej na minus, ale w sumie też nie dostał żadnych grajków pod swoją taktykę. Pożyjemy, zobaczymy. Mi się jednak ten Bayern po prostu podobał, bo był konsekwentny taktycznie. Brakuje nam takich skrzydłowych jak Robbery z najlepszych lat i wtedy naprawdę możemy dużo. Z takim Liverpoolem na Anfield to masz niewiele okazji, dlatego zabójcze kontry to byłoby to. Coman i Gnabry na razie nie przekonują aż tak.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez shadow7 » 2019-02-20, 14:27

grejfrut napisał(a):Może i z tego Kovaca będą ludzie? Dziwny jest ten sezon, ciężko cokolwiek powiedzieć. Decyzje Kovaca - raczej więcej na minus, ale w sumie też nie dostał żadnych grajków pod swoją taktykę. Pożyjemy, zobaczymy. Mi się jednak ten Bayern po prostu podobał, bo był konsekwentny taktycznie. Brakuje nam takich skrzydłowych jak Robbery z najlepszych lat i wtedy naprawdę możemy dużo. Z takim Liverpoolem na Anfield to masz niewiele okazji, dlatego zabójcze kontry to byłoby to. Coman i Gnabry na razie nie przekonują aż tak.


Szczerze powiedziawszy Kovać zaskoczył nie tylko Kloppa, ale też np. mnie. Myślałem, że Juergen go zje na śniadanie i zaskoczy taktyką, a tu Chorwat pokazał się z dobrej strony. Dziwne, że przez całą kadencję robił absurdalne zmiany (lub nie robił ich wcale), robił dziwne wybory w składzie itd., a na najważniejszy mecz ustawił naprawdę dobrą taktykę.

Oby w rewanżu też dobrze ustawił zespół, a to + powrót niektórych kontuzjowanych zawodników (Goretzka, może Tolisso?) może dać nam awans.
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez pablo » 2019-02-20, 15:07

W naszej obecnej sytuacji te 0-0 trzeba traktowac jako sukces. Martinez w skladzie czyli powrot do normalnosci ustabilizowal troche nasz srodek pola, bylismy cofnieci i latwiej gralo sie obronie. Nie ma zadnej druzyny odnoszacej sukcesy , ktora nie ma w skladzie jakiegos kozaka na pozycji defensywnego pomocnika. My przez wiekszosc sezonu gramy bez takiego zawodnika i jeszcze jakies dziwne zestwienie rol gdzie Goretzka gra ofensywnie a Thiago zostaje z tylu :shock: To nie moze dzialac i nie dziala.

Dzisiaj gra obronna na plus a gra ofensywna na minus. To jednak chyba max co moglismy wyciagnac. Dlaczego Bayern nie stac na ofensywna gre z tak silnym przeciwnikiem to juz inna kwestia. Braki personalne, slaby trener, slaba forma poszczegolnych graczy. Dzisiaj max to co mozemy ugrac w LM to szczelna obrona i liczenie na blysk z przodu, musimy liczyc na proste rozwiazania. Slabe w tym wszystkim jest to, ze Kovac pewnie nie wyciagnie wnioskow z tego meczu i znowu zobaczymy Goretzke z Thiago w srodku, nieporadna gre w ofensywie z Mullerem w skladzie i znowu beda straty i latwe kontry = stracone bramki praktycznie z kazdym przeciwnikiem.

Mamy dobry punkt wyjsciowy ale nie oszukujmy sie, w normalnych warunkach czyli normalnej dyspozycji Bayernu 0-0 na wyjezdzie to nie jest korzystny wynik.
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2019-02-20, 15:21

Lubię takich narzekaczy. Pół piłkarskiego świata w szoku, że Kovać zjadł taktycznie Kloppa, a to ten przywykł do zjadania Super Baja, ale wchodzisz na forum Bayernu i już wiesz, że Kovać za 21 dni da dupy :lol: :lol: :lol:

Poza tym to co kolega napisał to w dużej mierze prawda. Nie stać nas na ofensywną wymianę ciosów, bo nie ma kim grać, dlatego skuteczna defensywa to podstawa. Mi tam styl jest bez różnicy, na koniec liczą się trofea.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez dmagio » 2019-02-20, 15:27

Coman, jak dla mnie najgorszy zawodnik w szeregach Bayernu.Lubię tego piłkarza,ale śmiem twierdzić,że problemy z kostką i kontuzje,które już przeszedł trochę Go blokują.
Mam nadzieję,że do rewanżu pozbędzie się tego strachu(co jest oczywiście normalne) bo będzie nam bardzo potrzebny
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2481
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 13h 32m 36s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Kubik » 2019-02-20, 15:32

Chelsea pod Di Mateo też nie grała ofensywnie a nas objebała ;>

Może Niko tego Martineza będzie częściej wykorzystywał.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez acwlodek » 2019-02-20, 15:58

Kubik napisał(a):Chelsea pod Di Mateo też nie grała ofensywnie a nas objebała ;>

Może Niko tego Martineza będzie częściej wykorzystywał.

Ok masz chyba racje bo za Henkesa to własnie Martinez czyscił wszystko i jego przesunięcie z obrony do pomocy uspokoiło obrone
acwlodek
Bawarczyk
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2017-09-29, 13:09
Online: 4d 14h 15m 26s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez ironlemon » 2019-02-20, 16:00

Kovac mnie również pozytywnie zaskoczył, ale myslę, że wczorajsza gra to nie tylko efekt dobrego ustawienia, ale i tego, że po raz pierwszy w tym sezonie widzieliśmy naszych piłkarzy na odpowiednim poziomie motywacji i skupienia. Hummels jak chce, to może? Może. Obrona ogarnie krótką wymianę piłek pod presją bez większych baboli? Ogarnie.

Bayern od lat ma ten sam problem - gracze nie grają na 100% i robią durne błędy, bo ciężko się skupić na ogórkowych rozgrywkach, jakimi jest Bundesliga. Co roku nawet przy (cenzura) sezonie w BL, rozgrywki pucharowe LM to zawsze 150% Bayernu, jaki widzimy w rozgrywkach w Niemczech. I tak, zdaję sobie sprawę, że w tym roku skupienie w BL powinno być teoretycznie większe, bo liga nie wygrywa się sama. Nie zgadzam się - dla mnie Bayern co roku jest tak pewny swojego potencjału w Bundeslidze, że grunt zaczyna nam się palić pod nogami dopiero, kiedy jest naprawdę za późno. Jestem przekonany, że na tym etapie sezonu w głowach naszych piłkarzy i zarządu dalej jesteśmy murowanym faworytem do tytułu.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez przodowy » 2019-02-20, 16:13

Moim zdaniem rewanż będzie dużo trudniejszym zadaniem, grając u siebie będziemy częściej atakować niż miało to miejsce w Liverpoolu, a jak wiadomo Klopp to mistrz wyprowadzania szybkich ataków z kontry. Druga sprawa to że zagramy bez Kimmcha, raz że osłabi to funkcjonowanie prawej flanki w obronie, a dwa że młody Niemiec jest najlepszym asystentem i będzie brakować jego końcowych podań. Myślę że te kwestie mogą być kluczowe w kontekście rewanżu.
Ino BAYERN !!!
przodowy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Wiek: 38
Dołączył(a): 2007-03-04, 12:50
Lokalizacja: Myslowice
Online: 1d 10h 39m 4s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez kjon » 2019-02-20, 19:57

No i zagra Van Dijk :/, który pewnie scali całą obronę i będzie liderem więc teoretycznie łatwiej byłoby nam strzelić w Anglii
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Cejmi » 2019-02-20, 20:01

Nie przeceniajmy Van Dijka. To dobry stoper, na warunki angielskie być może fenomenalny. W futbolu kontynentalnym już tak kolorowo by nie było. Zwrotność ma na poziomie Boa czy Sule, 1 na 1 z szybkim skrzydłowym lub napastnikiem i wygląda jak przeciętniak. Jeśli ich porządnie przyciśniemy to bez znaczenia kto będzie u nich w defensywie.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1734
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 44m 2s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez kjon » 2019-02-20, 20:09

Obrazek

:lol: :lol:
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez izi91 » 2019-02-20, 21:05

Moim zdaniem atut własnego stadionu jednak tutaj ma bardzo duże znaczenie. Generalnie przyjęło się, że w obecnej piłce na najwyższym poziomie własna publiczność ma coraz mniejsze znaczenie, przykład ostatnie dwumecze Bayern-Real, ale w tym przypadku jest wg mnie inaczej. Anfield w LM jest magiczne i niesamowicie nakręca LFC, chociażby już samym YNWA na początku. Oni na prawdę grają u siebie dużo lepiej, a przeciwnicy nawet najbardziej doświadczeni nie wiedzą co się dzieje. W rewanżu nie będą mieli swojego 12 zawodnika, a ten sezon w LM pokazuje że Liverpool na wyjazdach gra bardzo przeciętnie. Wynik 0-0 nie jest dobry, ale Bayern powinien dać radę. Swoją drogą gdyby to był Bayern Juppa to Bawarczycy byliby w tym momencie dla mnie zdecydowanym faworytem, z Kovacem możemy wturlać 1-0, jak również zaliczyć 0-4 w plecy, cholera wie, ten Bayern na pewno nie ma tyle jakości co w poprzednich latach.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Kubik » 2019-02-21, 11:39

rad napisał(a):Na minus - i to wielki - Coman, jaki to jest jeździec bez głowy to ni emam pytań.


W każdym wątku ciśniesz na Comana jak Klinsi na Lewego.

Awans do 1/4 to chyba zbyt wysoka stawka, by wjechać z ustawieniem 3-5-2, w którym nie wyszliśmy chyba nigdy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron