[CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2019-02-20, 02:05

Szybkie wnioski po dzisiejszy meczu z mojej strony. Kto jest na tym forum dłuższy czas spodziewa się ze nie będą one pesymistyczne.

Zacznę od przypomnienia nastrojów i prognostyk większości kibiców czy to jednych czy to drugich przed tym meczem. Kibice Bayernu obawiali się kaszany w naszej defensywie, w konsekwencji czego tracenia bramek, podobnie jak kibice Liverpoolu upatrywali szansy w miernej ostatnimi czasy obronie Gwiazdy Południa. Mimo iż fani The Reds wypowiadali się zachowawczo, byli pewni zdobycia kilku bramek z chaotycznie grającym w defensywie Bayernem, który w Bundeslidze traci niesamowite ilości bramek, jak na standard do którego nas przyzwyczaili. Wbrew wcześniejszym prognostykom defensywa Bayernu zagrała co najmniej 3 razy lepiej niż ofensywa, mimo iż w poprzednich meczach widać było odwrotną zależność. W tym właśnie upatruję pierwszy znaczny sukces Kovaca za jego kadencji w FCB. Mając świadomość tego, jak prawdopodobnie zagra drużyna Kloppa, największą uwagę skierował na bronienie. Pamiętając dwumecz z Atletico, trzeba przyznać, ze taka taktyka w Lidze Mistrzów ma spore szansę na powodzenie. Tak stało się też dziś. Ofensywne trio Liverpoolu miało wjeżdżać w nasza obronę bez problemów, i o ile Liverpool przedzierał się przez nasze zasieki na 30/40 metrze, tak w polu karnym defensorzy Bayernu zachowali zimną krew przez pełne 90 minut. W pewnych momentach Bayern miał trochę szczęścia i Liverpool mógł zdobyć bramkę, ale wspomniane szczęście jest nieodłącznym towarzyszem zwycięzców. Czyż Real wygrywając 3 tytuły LM nie miał szczęścia? Albo Atletico w pamiętnym dwumeczu kiedy biliśmy głową w mur a bramkarz Materacy wyczyniał cuda?
Uważam, ze plan na ten mecz został wykonany, ponadto z odrobiną wiary twierdzę, iż równie konsekwentnie jak dziś, plan na rewanż zostanie wykonany.
Spodziewam się Bayernu dużo bardziej ofensywnego, wbrew wynikowi dzisiejszego meczu, który zmusza Bawarczyków do roztropności w defensywie. Kovac wyraźnie zaskoczył dziś Kloppa jak i kibiców obu drużyn i myślę, ze w rewanżu uczyni to ponownie 8)

Chciał bym również pozdrowić "kibiców" Bayernu, którzy przed meczem pisali ze dostaniemy ciężki oklep :wink:
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez alien666 » 2019-02-20, 06:51

Klinsmann, totalnie odjeżdżasz. No chłopie, wyzywać naszych graczy od ku###? Tylko dlatego, że nie spełnia twoich oczekiwań? Zastanawiasz się czasem nad tym co piszesz?
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4872
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 41d 22h 8m 5s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez bartek959 » 2019-02-20, 07:49

Cóż, jesteśmy jednocześnie w dobrej i złej sytuacji przed rewanżem. Dobrej, bo wywieźliśmy remis z Anfield i nie musimy niczego na wejściu odrabiać. Złej, bo Rafinha zagra przeciwko Mane, a każdy gol dla LFC oznacza strzelenie przez nas dwóch.

Duży plus dla Niko za ogarnięcie defensywy (oczywiście w kilku sytuacjach mieliśmy sporo szczęścia, ale ogólnie spisaliśmy się dobrze - zwłaszcza Hummels) i zaniechanie gry na wymianę ciosów. Zmiany dosyć zachowawcze, ale tak naprawdę nie mieliśmy wczoraj ławki. Mam nadzieję, że na AA ławka będzie szersza - z Robbery i może nawet Tolisso.

BTW na Anfield normalnie taka genialna atmosfera i najlepsi kibice świata, że po YNWA na wejściu było słychać tylko naszych przez prawie cały mecz :mrgreen:
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez baymann9 » 2019-02-20, 08:11

Matifcb napisał(a):dokladnie. Tylko nie zgadza mi sie to :D
alien666 napisał(a):zarząd ma kasę, ale nie chce jej wydać.
https://www.meczyki.pl/sportbuzz/wydatk ... atu/155247


:D:D

Komentarz pod tymi "infomracjami":
Tak w ramach przypomnienia, trzy najdroższe transfery w ostatnich trzech latach:
Bayern 41,5+35+35=111,5 mln € (Tolisso+Hummels+Sanches)
Liverpool 84,6+75+45=204,6 mln € (van Dijk+Alisson+Fabinho)
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2431
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 13h 6m 19s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2019-02-20, 08:20

Taki Bayern chciałem oglądać. Plus dla Kovaca za taktykę, a zarzucało mu się, że nic nie potrafi. Bayern grał bardzo zdyscyplinowanie, mądrze i cierpliwie - tego nie było np. za Pepa, który grał wesoły futbol do przodu i samo prosiliśmy się o dramę w defensywie. Tutaj czekaliśmy na błędy rywali, których mam wrażenie nieco wytrąciliśmy z równowagi naszą postawą. Na początku meczu widziałem jak gospodarze oddają nam piłkę i czekają na kontry - czyli standardowy Klopp vs Bayern. Ale goście byli spokojni, co było widać nieco rozłożyło założenia taktyczne gospodarzy. Jak dla mnie Kovać wygrał taktycznie ten mecz z Kloppem.

Teraz mamy rewanż u siebie i po prostu musimy wygrać. Nie ma żadnej kalkulacji, trzeba wygrać i koniec. Wiadomo, że remis 1-1 czy 2-2 to nieco lepsze wyniki, bowiem dają komfort w przypadku utraty bramki u siebie, ale nie ma co kalkulować. Nie musimy gonić, musimy po prostu wygrać - nie ważne ile, strzelić tą jedną bramkę więcej. Sądzę, że rewanż to też będą szachy, aż się nie mogę doczekać, chyba sobie pojadę do Monachium, może jakiś bilet się uda od konika ;)
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2019-02-20, 08:22

Nie no ja wkleiłem linka dla zwały. Przecież wiemy że to sciema;-)

Kolega wyżej dobrze podsumowuje mecz. Zagraliśmy na 0 z tyłu przy odrobinie szczęścia oczywiście. Szkoda tylko że zvprzodu nic nie uklute.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez trocky » 2019-02-20, 08:27

Ma ktoś statystyki z ilością kontaktów z piłką pojedynczych zawodników? Mam wrażenie, że w tym meczu Neuer pobił swój rekord i miał najwięcej kontaktów z piłką spośród wszystkich spotkań rozegranych w swojej karierze. Sam zacząłem nawet liczyć ale w okolicach 20 się pogubiłem.

Szczerze to strasznie to wyglądało jak momentami wyprowadzaliśmy akcje z własnego... pola bramkowego. 4-5 metrów od własnej bramki. Siedzieli na nas przez większość meczu. Było parę razy ryzyko, że przejmą piłkę.

Pamiętajmy, że w rewanżu musimy od początku gonić wynik, bo 0-0 nie daje nam awansu. Jeden gol Liverpoolu, a my musimy strzelić aż dwa. A będziemy bez Tolisso, Muellera, Kimmicha i pewnie jeszcze ktoś w ostatniej chwili wypadnie.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez Recit » 2019-02-20, 08:43

Po tym co niektórzy pisali obawiałem się 4-0 do przerwy, ale jak widać było to zwykłe buraczane malkontenctwo. LFC jest w sile, a Bayern u progu przebudowy, tymczasem przy odrobinie farta więcej jeszcze można było to wygrać. Nie wiem czy będzie awans, ale póki co z pewnością wstydu nie ma.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez dmagio » 2019-02-20, 09:56

Podobała mi się asekuracja w obronie przez wszystkich zawodników.
James zagrał słabo,ale kilka ważnych powrotów zanotował. Lewandowski to samo. To napastnik,ale przy takim spotkaniu jak wczoraj myślę,że taktyka trochę blokowała Lewego i Jamesa. Gnabry kilka razy próbował uderzyć z dystansu.Szkoda sytuacji gdzie Bayern wychodził z kontrą ale arbiter uznał ze Lewy faulowal Fabinho (walka 2 zawodników ).Wtedy na prawej otwierała się autostrada dla Gnabryego.
I niestety muszę się przyczepić do naszych piłkarzy ofensywnych ale są zbyt wolni a w kilku sytuacjach wygrany pojedynek mógłby przyniesc korzyść w postaci bramki.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2481
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 13h 32m 36s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2019-02-20, 12:07

Dobra jechałby ktoś do Monachium na rewanż z Liverpoolem? Czy kto się orientuje czy przed Polski Fanklub można ogarnąć bilety, bo jak nie to konik. Via go go ma ceny wręcz kosmiczne. Z prowizjami prawie 3000 zł za bilet :D najtańszy. Myślę, że do 250 euro wyrwie się bilet od konika pod stadionem.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez mancipium » 2019-02-20, 12:21

pozytywnie zaskoczony wynikiem jestrem, brawo Bayern.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2019-02-20, 12:59

Mnie zawsze zastanawiać będzie dlatego tak dużo w sieci czyta się o tym, że 0-0 to zły wynik, że lepiej przegrać, ale mieć bramkę/i na wyjeździe. :lol: Że jak? :shock: Czyli jakbyśmy z Atleti nie przegrali 1-0, tylko zremisowali 0-0, a potem wygrali 2-1 u siebie, tak jak zresztą było, to byłoby dla nas gorzej? :D 0-0 to nie jest wynik z którego należy się cieszyć, to jest po prostu neutralne rozwiązanie. Do rewanżu trzeba podejść w mega skupieniu, grunt że nie musimy odrabiać strat, ale nie można też wyjść nie wiadomo jak ofensywnie, bo jedna bramka rywali to dla nas dwie do strzelenia, a w przypadku objęcia przez gości prowadzenia może dojść do niezłej murarki.

Myślę, że rewanż będzie podobny - obie drużyny zaczną spokojnie, za nami będzie 70 000 gardeł, ale z czasem mam wrażenie, że atut własnego boiska ma coraz mniejsze znaczenie w futbolu.

Wynik nie jest zły, ani nie jest jakiś ekstremalnie dobry. Jednak jedno jest ważne. Niczego nie musimy gonić, musimy po prostu wygrać, grając u siebie. To już jest przewaga.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez kjon » 2019-02-20, 13:39

ciężko powiedzieć, że 0:0 jest neutralne :P w obecnym systemie.
Nie mam pojęcia czy przewaga boiska w 2019 tyle daje by bramkowy remis faworyzował Liverpool. Chociaż ten bardzo słabo grał na wyjazdach.
Niestety przypadkowa bramka, którą można stracić w 15minutach meczu może nieźle ustawić cały mecz, my musimy rzucić wszystko by strzelić bramki, Liverpool będzie o wiele silniejszy w obronie niż był we wczorajszym meczu, dodatkowo mogą się nastawić na 100% kontry.

Wydaje mi się, że to może być plan Kloppa na ten mecz, rzucić się szybko na Bayern i coś wkulać, a potem spokojnie grać z kontry.
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez shadow7 » 2019-02-20, 13:49

kjon napisał(a):Wydaje mi się, że to może być plan Kloppa na ten mecz, rzucić się szybko na Bayern i coś wkulać, a potem spokojnie grać z kontry.


równie dobrze to może być taktyka Kovacia jeśli my strzelimy bramkę :wink:

mecz może być bardzo podobny, dużo zależy czy Klopp znów każe swoim podchodzić tak wysoko, a jeśli tak to wtedy mam nadzieję, że Kovać poinstruuje naszych jak na to odpowiedzieć (brakło mi wczoraj podchodzenia do rozegrania Thiago czy nawet Jamesa).
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: [CL] Liverpool FC - Bayern Monachium

Postprzez seba » 2019-02-20, 14:08

jedyny plus tego meczu że nie straciliśmy bramki bo żadnych pozytywów nie widzę środek pola kompletna porażka jeżeli chodzi o ofensywę (Thiago i James) skrzydła chaotyczne brak piłek do Roberta klepanie wokół pola karnego karygodne gracz meczu MARTINEZ od niego powinno się zaczynać ustalanie składu.
MIA SAN MIA
seba
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 355
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-04-27, 08:33
Online: 2d 14h 19m 55s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron