[CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez olibayern » 2019-03-14, 01:07

Prawda jest bolesna, ale nie posiadamy w tym momencie żadnego zawodnika, który w takim meczu sam zrobi coś z niczego. Jak wspomniał kolega Scholli, kiedyś był Ribery i Robben, ale te czasy już za nami. Teraz potrzebujemy porządnych zmian kadrowych, powiedziałbym nawet małej rewolucji, bo skończymy jak Milan :evil:
Ich Liebe Bayern Munchen!
olibayern
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2011-09-05, 21:07
Lokalizacja: Chełm
Online: 7h 21m 30s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez grejfrut » 2019-03-14, 07:11

A ja pierwszy raz od 2015 roku jestem po prostu zadowolony, dlaczego? Bo odpadliśmy będąc gorsi i nie mam żadnego niedosytu. W meczach z Materacami i Realem moim zdaniem byliśmy górą, graliśmy lepszy futbol, ale decydowały detale, lub indywidualne błędy i pozostawał ogromny niedosyt. Tym razem jest inaczej. Liverpool nas zdominował, był zespołem o klasę lepszym, więc nie ma tematu. W drugiej połowie myślałem, że zobaczę atakujący Bayern, grający fajną piłkę, a tu zonk... L'pool nas zamknął na własnej połowie i grał jak z ogórkami :lol:

Ribery był dramatyczny, kocham tego faceta za dokonania, ale pozostawienie go to był mega błąd. Kadry nie mamy złej, ale zabrakło Tomko i Kimmicha, a poza tym brak pomysłu Kovaca. On na AA chciał zagrać jak w Anglii, grunt to defensywa i zero pomysłu w przodzie. No cóż, wygrał zdecydowanie lepszy. Teraz tylko trzeba liczyć na odpowiednią reakcją zarządu.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 46m 6s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez kjon » 2019-03-14, 08:23

Teraz tylko, oby BVB się spieło i wrócili na 1 pozycję w lidzę, bo boję się, ze kolejna nic nieznacząca Bundesliga zawodoli zarząd, a w LM jakoś to będzie. Jak dostaniemy Beskitasy czy inne ogórki to jakieś się przepchniemy, chyba że znowu jakiś dobry klub nas zweryfikuje w 1/8
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez Luke » 2019-03-14, 09:18

Wiecie co jest najsmieszniejsze? Ze Hummels i Lewy przyszli do Bayernu, zeby wygrac LM, a wyglada na to, ze ich najwiekszym osiagnieciem kariery bedzie uczestnictwo w finale z BVB :lol: Hummels jest przynajmniej mistrzem świata, ale Lewy, ktorego wielu w Polsce porownuje z Ronaldo czy Messim :lol:

Najgorsze jest to, ze przez zenujaco slabe BVB najprawdopodbniej i tak wygramy mistrzostwo i w zwiazku z tym zarzad nie ma argumentow do zwolnienia trenera. Kovac dla mnie jest szkoleniowcem srednim, ktory przede wszystkim nie potrafi utrzymac odpowiedniej atmosfery i nastawienia w druzynie. Transfery na przyszly sezon sa juz jasne. Pavard, Herandez, Werner, Havertz i ktos z trojki Pepe/Brandt/Odoi podniosa nam jakosc nieziemsko bez dwoch zdan, ale bez kogos, kto wszczepi im odpowiednia mentalnosc i zintegruje ich w zespol, to i tak bedzie Schluss gora w cwiercfinale. Obecnie kazdy z czworki Wenger, Conte, Mourihno czy Blanc bylby lepszy niz Kovac...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez grejfrut » 2019-03-14, 09:27

Tylko, że Uli się uparł na tego Kovaca i koniec, a przecież od początku widać, że ta historia nie może skończyć się happy endem. Nie ma chemii na linii trener - zawodnicy i tyle. Może to bolesny początek pięknej przygody, ale to chyba tylko marzenia.

Lewy może też być zły na siebie odnośnie tej LM, bo partaczył w poprzednich latach setki na wagę awansu do finału. Teraz to i tak nie mógł nic zrobić, bo cały przód Bayernu był po prostu tragiczny.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 46m 6s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez pablo » 2019-03-14, 09:43

Kovac to przecietny trener i zarazil nas ta przecietnoscia. Kadra jest srednia, to fakt ale ogarniety trener moglby z niej jeszcze sporo wycisnac. My jednak mamy przecietnego trenera, ktorego zadowala przecietna gra i fartowne wygrane, stawia tez czesto na przecietnych zawodnikow (Goretzka, Sule, Sanches) bo ci idealnie wpasowuja sie w jego "koncepcje" nijakosci. Brak ambicji, brak taktyki i chaos to znak rozpoznawczy Kovaca. Nie mozna wszystkiego zrzucac na slaba kadre, Liverpool nie gral wcale jakiejsc kosmicznej pilki, stac nas bylo nawet z ta kadra na wyrownany dwumecz ale do tego potrzebna byla jakas taktyka. Nasz przecietny trener wymyslil sobie gre skupiona na obronie a w ofensywie ogolne zalozenie: a moze cos wpadnie. Efekt to 1 celny strzal we wczorajszym meczu :shock: i jedna strzelona bramka w dwumeczu, samobuj :shock:

Dla mnie kluczowe w dalszym rozwoju Bayernu jest to kto bedzie trenerem, bedzie mialo to tez wplyw na proces decyzyjny, tzn. czy trener dostanie zawodnikow jakich potrzebuje, czy zarzad wybierze ich sam i narzuci trenerowi. Jezeli zostanie Kovac i dostanie nawet kilku lepszych graczy to nie widze przyszlosci tego projektu. Bo po pierwsze jego ignorancja taktyczna stawia nas na przegranej pozycji w kluczowych meczach po drugie brak wplywu na transfery znowu moze oznaczac przecietnosc, bo te "gwiazdy" Bundesligi, ktore pewnie chcialby wcisnac zarzad Kovacowi na tle Europy sa po prostu przecietne.
Ostatnio edytowano 2019-03-14, 10:36 przez pablo, łącznie edytowano 1 raz
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez grejfrut » 2019-03-14, 10:43

Już w 2013 roku pisałem, że aby Bayern był na topie przez lata, to trzeba już rozpocząć wdrażanie ulepszania zespołu, bo mamy renomę, jesteśmy najlepsi na świecie itd. Pep odszedł z Bayernu ze względu na to, że nie dostawał piłkarzy jakich chciał. Nie jestem zwolennikiem jego taktyki, ale jak widać po City, gdy dostanie wolną rękę to ma to sens. Przypominam Wam tylko, że Pep chciał już do Monachium ściągnąć Mane czy Sterlinga, ale dla Uliego to były nieodpowiednie transfery. Tak samo Sane powiedział, że grałby w Bayernie, gdyby był tutaj Pep. Może i projekt z Pepem miałby sens? Ale jak nie dostał wolnej ręki, to wyglądało to jak wyglądało... No cóż. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dla mnie fakt jest jeden. Albo teraz wyciągają kasę, zmieniają trenera i Bayern utrzymuje się w topie, albo powoli będziemy kierować się ku przeciętności, która trwała w latach 2002 - 2009. Mam nadzieję, że obierzemy ten lepszy kierunek i zarząd dalej da nam tyle radości co w kończącej się dekadzie.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 46m 6s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez acwlodek » 2019-03-14, 11:18

scholli7 napisał(a):@acwłodek Winny niewinny cała drużyna zagrała kiepsko łącznie z Lewym. Sorry bardzo ale ja nie widzę tego geniuszu u Lewego, który porównywany jest non stop do Messiego i Ronaldo przez Nasze, z kolei polskie media.I paradoksalnie jak wychwalany jest w Polsce, tak krytykowany znowu w Niemczech.
Ta porażka nie jest winą Lewego, a całej drużyny. Ale umówmy się ani razu od kiedy Ten chłopak gra w Bayernie nie pokazał tego geniuszu jaki pokazał chociażby wczoraj Ronaldo(dając Juve awans) , czy kiedyś Ribery, czy też Robben, którzy przepychali nas do kolejnych rund w LM i decydowali o awansie. Lewy nie dał Nam tego choćby w takich meczach jak ten z Liverpoolem, czy wcześniejszych meczach z Realem, Barcą. Tego mi brakuje u Niego i takie są fakty.W zeszłym sezonie swoją niemoc pokazał już w meczach z Sevillą.Zgasł i tyle, umiejętnie został wykluczony
Gość jest dobry ale te achy i ochy pana Borka, czy Hajty czy nawet Szpakowskiego wcale nie przekładają się na Jego ważne bramki na wagę awansu do kolejnej rundy. Nie winię Go tak ja to odbieram. Cieszę się, że gra w Bayernie mój rodak o czym kiedyś mógłbym pomarzyć patrząc choćby na Wojciechowskiego
o transferach Masz całkowita rację tylko z kim ma gra napastnik, Juventus miał dwóch wspaniałych skrzydłowych i oni pracowali na Ronaldo a w Bayernie Ribery /bardzo wolny/ Comman duzo szumu i nic z tego. Graliśmy padaczke bez pomysłu wolno i bez agresji. Cała drużyna słaba a to co zrobił Neuer to jak bramkarz z IV ligi. Mam nadzieję że coś sie zmieni ale to trzeba wydać sporo kasy. Liverpool wydał 500 baniek my 10 i to jest również ta róznica. Zaden dobry trener nie przyjdzie do Bayernu bo dwaj Panowie duszą kasę i decyduj o transferach. Smutna prawda :567: :567: :567: :567:



Ale tak momentami to oglądając mecz Bayernu w polskiej tv to mam znowu wrażenie i zawiewa mi czymś takim, że Bayern to tylko Lewy :573: To mnie bardzo irytuje i denerwuje
Jedyny i największy pozytyw tego to fakt, że obejrzysz każdy mecz Bayernu ;) jaki tylko chcesz. Tak jak chyba największym pozytywem meczu Bayernu z Liverpoolem było chyba to, że zajrzało tu podczas Tego wczorajszego już meczu dużo forumowiczów od bardzo dawna :-P
acwlodek
Bawarczyk
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2017-09-29, 13:09
Online: 4d 14h 15m 26s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez Luke » 2019-03-14, 11:29

rad napisał(a):Pavardy havertze i wernery to i tak półka niżej niż planowane i wykonanie transfery topu.


Havertz i Pavard to nie transfery z topu? :shock: Kolega chyba nie widzial jak gra Havertz majac raptem 19 lat. Przeciez za 3-4 lata to bedzie poziom Kroosa jak nie lepszy... Pavard z kolei najlepszy prawy obronca Mistrzostw Swiata. No jak to nie sa transfery z topu, to ja juz nie wiem kogo bys chcial, Mbappe za 500 milionow? :lol:

grejfrut napisał(a):Nie jestem zwolennikiem jego taktyki, ale jak widać po City, gdy dostanie wolną rękę to ma to sens.


A Guardiola to co niby wygral z City gdzie niby ma wolna reke? :P Przeciez w meczach LM, kiedy przyszlo im grac z troche mocniejszym przeciwnikiem niz FC Watford tez dostawali baty :P Guardiola dla mnie to wydmuszka, ktory nie wygral powaznego trofeum od czasu kiedy mial to szczescie byc trenerem najlepszej Barcelony wszechczasow. Z takim skladem jak on wtedy, to ja moglbym siedziec na lawce trenerskiej i wygrywalbym wszystko co sie da :lol: Nam potrzeba na chwile teraz typowego dziadka, trenera starej szkoly takiego jak Heynkess. Nie chcemy kumpla dla pilkarzy, tylko mentora, do ktorego panowie beda mieli respekt. Na ten moment tylko Wenger mi pasuje do tego profilu...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

`

Postprzez mancipium » 2019-03-14, 12:15

i tak bardzo mnie bawi jak spojrze na to jak wygladała nasza reakcja na przegrywanie i koniecznosc strzelenia 3 bramek...
kto wszedl? Sanchez i Goretzka. Nawet nikt lepszy nie mógł wejść bo nie mamy napastnika rezerwowego. To akurat nie jest wylacznie wina KOvaca...
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez trocky » 2019-03-14, 12:18

Qrwa połowa marca, a Bayern zakończył sezon. To trochę jak polska liga, która w sierpniu kończy europejskie puchary. Kiedy ostatni raz odpadliśmy w 1/8 finału? Za Magatha?

Pisałem przed sezonem, że Kovać to przeciętny trener. Dobiegający pięćdziesiątki trener, który nic nie osiągnął. Super gościu na ogórkową bundesligę, czy puchar Niemiec, gdzie obijamy Wolfsburg, czy Schalke i tyle. Zarząd myślał, że to będzie nasz bawarski Guardiola, czy Zidane. To nie jest trener na Ligę Mistrzów. Nie ma żadnego pomysłu na grę. van Gaal wyciągnąłby 3-4 juniorów do pierwszej jedenastki: wstawiłby Daviesa, tego koreańczyka i jeszcze innego juniora i wprowadził rock and roll. Guardiola tiki-taką i posiadaniem piłki 80% zabiłby LFC. Heynckes by ich zabiegał.

10 miesięcy temu Heynckes tym samym składem (!!!!!) napierdzielał Real w półfinale i otarł się o finał. Kovać odpada w 1/8. Zero pomysłu. Trener powinien mieć pomysł, znak rozpoznawczy. Z Kovacem cofnęliśmy się do epoki Klinsmanna. Nawet transfery za 200 mln nie pomogą przy słabym trenerze. Sezon zakończony. Jaranie się 1458 z rzędu mistrzostwem Niemiec, którego wartość z roku na rok leci na łeb na szyję, to nie dla mnie. Tyko Europa weryfikuje naszą siłę.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez bartek959 » 2019-03-14, 12:55

Akurat z pomocników Sanches dał całkiem niezłą zmianę i kilka razy pokazał się z przodu, ładnie też objechał Fabinho. Thiago i Martinez po swojemu - poprawnie, a James i Goretzka kompletnie niewidoczni (ten pierwszy w 60 minucie praktycznie nie miał już siły na sprint :lol: :roll: )
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez izi91 » 2019-03-14, 13:18

trocky napisał(a):Qrwa połowa marca, a Bayern zakończył sezon. To trochę jak polska liga, która w sierpniu kończy europejskie puchary. Kiedy ostatni raz odpadliśmy w 1/8 finału? Za Magatha?


Chyba za Van Gaala, kuriozalna porażka z Interem, gdzie cały dwumecz byliśmy dużo lepsi, 2011 rok.

Co do samego meczu, dzisiaj na spokojnie już podtrzymuje to co pisałem wczoraj. Dla mnie Bayern grał fatalnie, nie chodzi nawet o wynik, bo były gorsze porażki, ale chodzi o totalny brak pomysłu, jakiejkolwiek koncepcji w ataku, do tego fatalnie pod względem mentalnym wyglądali Bawarczycy. Nie licząc krótkiego zrywu po golu, Bayern nawet przez chwilę nie wyglądał na zespół, który czuje się mocny i gra tu o awans. Dla mnie po sezonie trzeba się pożegnać z Kovacem, oby BVB zdobyło to mistrzostwo i dało pretekst zarządowi, bo moim zdaniem z Chorwatem nic poważnego w LM nie ugramy. Gość nie ma charyzmy, nie ma taktyki. Solidny trener, ale nic więcej. Skład jest najsłabszy od lat, ale też bez przesady, na każdej pozycji dalej są wybitni piłkarze i u siebie z takim LFC nie mieli prawa grać aż takiego piachu. Fatalnie to wyglądało, ogólnie źle to widzę dla Bayernu, obawiam się że Bayern jakoś doczłapie do tego mistrzostwa, Kovac zostanie i nawet wzmocnienia latem nie wiele zmienią. Czas, żeby zarząd w końcu pokazał charakter i podjął trudne, ale konieczne decyzje, bo bez tego popadniemy w przeciętność jak w latach 2002-2009.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez olibayern » 2019-03-14, 13:36

Każdy z nas, wspierających Bayern od wielu lat, ma świadomość że brak mistrzostwa, wpłynąłby zdecydowanie lepiej na przyszły sezon. We wczorajszym meczu nie widziałem tak zapowiadanego zaangażowania i walki jakby to był finał. Potrzeba diametralnych zmian w letnim oknie transferowym. Niestety, ale myślę że Kovac tak czy inaczej zostanie - na chwilę obecną nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań, bo styl gry zespołu jest najgorszy od wielu lat i nie można temu zaprzeczyć. Teraz to już tylko musimy czekać na informacje kto nowy zawita do klubu. Bez topowych wzmocnień, czekają nas lata posuchy.
Ich Liebe Bayern Munchen!
olibayern
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2011-09-05, 21:07
Lokalizacja: Chełm
Online: 7h 21m 30s

Re: [CL] Bayern Monachium - Liverpool FC

Postprzez grejfrut » 2019-03-14, 13:47

Nic tylko zmiany. Nowi piłkarze i trener. Czas pomyśleć też nad zmianą bramkarze, bo Neuer w tym roku jest tragiczny. Kolejny babol, przecież ta bramka Mane to był jakiś żart. Onana z Ajaxu robi na mnie wrażenie.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 46m 6s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron