[BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-20, 22:29

Kimmich słabiutko, ale nie rozumiem czemu sędzia nie odgwizdał faulu na nim przy bramce, takie coś to zawsze faul w ataku, chłop go ciągnął rękoma.

Nie wykazaliśmy żadnej inicjatywy żeby ten wynik odrobić, szkoda.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Arti » 2023-01-20, 22:35

Bayern fun napisał(a):Kimmich słabiutko, ale nie rozumiem czemu sędzia nie odgwizdał faulu na nim przy bramce, takie coś to zawsze faul w ataku, chłop go ciągnął rękoma.

Nie wykazaliśmy żadnej inicjatywy żeby ten wynik odrobić, szkoda.


Temat zachowania Kimmicha w podobnych sytuacjach był już komentowany w Niemczech w poprzedniej rundzie. Chłop gra nonszalancko i kładzie się przy każdym dotknięciu, a sędzia pewnie miał to na uwadze. Podejrzewam, że jakby tam był jakiś inny zawodnik Bayernu, to zostałby odgwizdany faul.
Arti
Bawarczyk
 
Posty: 817
Wiek: 34
Dołączył(a): 2012-05-09, 15:20
Lokalizacja: Nowy Sącz/Rzeszów
Online: 18d 14h 11m 19s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Matifcb » 2023-01-20, 22:40

Nawet nie słyszałem o tym a też tak uważam, wykorzystuje to i często się kładzie. Bardzo dobrze to jest piłka. Upa moim zdaniem czerwo.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Recit » 2023-01-20, 22:45

Kimmich z gościa, którego uwielbiałem staje się typem, który mnie irytuje :lol: Nieustępliwość i walka - to były cechy tego chłopaka, a nie nieustanne zaliczanie gleby i liczenie na gwizdki.

Mecz do zapomnienia, widać, że ekipa bez rytmu. Pewnie celują z przygotowaniami na PSG.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 46m 46s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-20, 22:46

Przecież wszyscy gracze w obronie częściej się kładą właśnie dlatego że obrońcy są bardziej chronieni pod swoją bramka i najmniejsze naruszenia są odgwizdywane jako faul w ataku. To jest normalne i każdy tak robi, a ściąganie rękoma do dołu gracza który ma bliżej do piłki to zawsze faul.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Arti » 2023-01-20, 22:48

Jak widać, nie w przypadku Kimmicha :D
Arti
Bawarczyk
 
Posty: 817
Wiek: 34
Dołączył(a): 2012-05-09, 15:20
Lokalizacja: Nowy Sącz/Rzeszów
Online: 18d 14h 11m 19s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-20, 22:56

Ale to znaczy co, fauli na Kimmichu sędziowie nie będą gwizdać bo ktoś napisał że się podkłada? To na takim Neymarze dożywotnio powinni nie odgwizdywacć fauli :lol:

Faul był i tyle, napastnik pracował rękoma w konsekwencji czego zawodnik, który miał bliżej do piłki stracił równowagę. To jest zawsze faul i koniec kropka.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Recit » 2023-01-21, 00:24

Nikt tego nie neguje, że tam był faul. Ogólnie jednak JK na moje zaczyna przeginać i tylko o to chodzi.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 46m 46s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Matifcb » 2023-01-21, 00:41

ale mozna pracowac rekami, nieraz sie przepychaja zawodnicy i sie tego nie gwizdze. Moim zdaniem nie bylo faulu i kolejny raz Joshua chcial wymusic na sedzim zagwizdanie. Ten sie obroni z decyzji, zreszta bylo sprawdzane na varze i olali taki kontakt
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Arti » 2023-01-21, 06:01

Kimmich powiedział po meczu, że...nie było na nim faulu :573:
Arti
Bawarczyk
 
Posty: 817
Wiek: 34
Dołączył(a): 2012-05-09, 15:20
Lokalizacja: Nowy Sącz/Rzeszów
Online: 18d 14h 11m 19s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-21, 14:40

Arti napisał(a):Kimmich powiedział po meczu, że...nie było na nim faulu :573:


A sędzia potwierdził że kontakt był ale w "takich meczach" według niego należy dopuścić do małego kontaktu. W innych natomiast należy dopuścić do dużego, czy może w ogóle nie dopuszczać? Żałosne tłumaczenie, od lat wprowadza się przepisy które mają jak najbardziej zmniejszyć pole do interpretacji a ten wyjeżdża z takim tekstem...

– Dla mnie nie było tutaj żadnego przewinienia. W takich wielkich meczach należy dopuścić do małego kontaktu. Taki jest mój punkt widzenia – podsumował Daniel Siebert.


Nie można dawać przyzwolenia na takie (cenzura), potem w meczach Realu też będą takie gadki, że w dużych meczach nie każda ręka w polu karnym poza obrysem ciała to bramka (oczywiście w polu karnym realu), tak samo faul i tak to się kręci. Kontakt na obrońcy w polu karnym to zawsze faul w ataku i tyle, a używanie rąk do wlaki.o piłkę jest zakazane.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Matifcb » 2023-01-21, 15:05

Ma rację. Rękami mogą pracować i nie za każdym razem trzeba od razu gwizdać i grę zatrzymywać. To jest piłka i się nie bulwersuj bo pijawka ci padnie, sam kimmich przyznał więc o czym gadka:⁠-⁠)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-21, 19:09

Tobie już dawno padła sądząc po poziomie frustracji.

Przyznać się mógł przyznac bo spadla na niego fala hejtu, jestem tylko ciekaw za co oficjalnie anulowano nam bramkę w pierwszej połowie bo mam wrażenie że spalonego tam nie było tylko faul w ataku Goretzki, ale głowy nie dam uciąć. Jeśli tak to tam nie można było pracować rękami a w drugą stronę już tak?
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Matifcb » 2023-01-22, 00:44

chodzilo o de ligta i jego faul w ataku. Ciezko ci zrozumiec ze nie ma tylko biale / czarne? kolo moze cie zwalic do parteru rekami i tak samo mozesz biec i rekami wygrywac pozycje. Dla mnie jak najbardziej ok. Ile jest rekoczynow i przepychanek podczas rzutu roznego, chcialbys kazdy kontakt miedzy pilkarzami gwizdac? super by sie oglaalo mecze...
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5358
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 3h 8m 55s

Re: [BL] RB Leipzig - FC Bayern Munchen

Postprzez Bayern fun » 2023-01-22, 20:59

No to jak chodziło o de Ligta i jego faul w ataku to tym bardziej katastrofalna decyzja arbitra, dlaczego nam anulowano bramkę po tym jak holender pracował rękoma przy zawodniku, który nawet nie miał szans dojść do piłki a nie odgwizdał faulu kiedy napastnik RB Lipsk dzięki pracy rękoma wygrał pozycję z Kimmichem, który miał bliżej piłki? O tym wlasnie mówię, takie interpretacje arbitra wypaczają wynik meczu, po to się od lat próbuje ujednolicić przepisy żeby zostawić jak najmniejsze pole do interpretacji. Już mnostwo widziałem takich meczy (najbardziej zapadały w pamięci te realu jak już wspominałem), które takie właśnie "interpretowanie" ustawiło. Gdyby sędzia był konsekwentny to albo obie bramki byłyby uznane albo anulowane.
Z DvD też interpretacja sędziego sprawiła, że mieli szansę się podnieść po tym jak żółty bandyta nie dostał drugiej żółtej po ataku na czaszkę Daviesa (przypomnę że złamał mu kość). Tam wtedy sędzia z tego co pamiętam też coś bełkotał o tym, że druga żółta zabiła by mecz i w ważnych meczach należy pozwalać na więcej. Nie przeszkodziło to mu kilkadziesiąt minut później wyrzucić z boiska Sane (zasłużenie). Dwa mecze z dwoma największymi rywalami w lidze i w każdym niekonsekwentne decyzje na naszą niekorzyść .

Wynik nie jest zły i w późniejszej perspektywie nie będzie miał pewnie dużego znaczenia ale pewnej konsekwencji należy wymagać od arbitrów i o tym głośno mówić, po to żeby w kluczowych meczach nie było takich jaj. Wyobraźcie sobie taką sytuację np w finale Pucharu Niemiec.Nam anulują bramkę bo koleś przy wolnym teatralnie machał rękoma przy delikatnym kontakcie a nam anulują bramkę po tym jak napastnik ściąga rękoma obrońcę do dołu i wygrywa z nim pozycję?
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3670
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 15h 10m 13s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości