[BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-18, 18:05

Recit napisał(a):Nie, chyba nie ja, mnie tam wkurzał flop Kimmicha

Z czerwoną dla Upa to jestem przekonany, że gdyby to dotyczyło rywali to też byłyby głosy, że słuszna, bo szedł sam na sam. Taki relatywizm kibicowski.


Mas rację, zwracam honor z sprawdzilem i chodziło o matiego.

Ale tu nie chodzi i to że nie powinien dać czerwonej bo jak odgwizdał to już musiał. Po prostu w tej sytuacji:
a) nie było faulu
b) nawet jakby sedzia się uparł to na początku tej akcji faulowany był Muller i VAR powinien wrócić do tej sytuacji. No bo jeżeli położoną rękę na barku przeciwnika uznać za faul to chyba tym bardziej można za takowy uznać szarpanie i ściąganie zawodnika rękoma do ziemi?
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-18, 18:07

Matifcb napisał(a):Dla zakompleksionych kibiców na pewno.


Ja uważam, że dla każdego normalnego kibica, ty np już wiele razy uwydatniles swoje masochistyczne zapędy, to że ty lubisz być obrażany nie znaczy że każdy musi lubieć ;)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Recit » 2023-02-18, 18:12

Wszyscy oglądamy piłkę od lat i wiemy, że sędziowie gwiżdżą takie rzeczy, łatwo je obronić - kontakt z ręką Upa był, a typ miał przed sobą już tylko bramkarza i co zrobisz? Też mnie to wkurza, ale gdyby taka sytuacja była na korzyść Bayernu to bym nie uważał tego za pomyłkę więc staram się zachować chodny dystans i jakiś obiektywizm. Dla mnie ten mecz przegrany został przez Juliana, który coraz bardziej mnie irytuje, a nie przez sędziego.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5341
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 12h 42m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez alien666 » 2023-02-18, 18:21

Recit napisał(a):Wszyscy oglądamy piłkę od lat i wiemy, że sędziowie gwiżdżą takie rzeczy, łatwo je obronić - kontakt z ręką Upa był, a typ miał przed sobą już tylko bramkarza i co zrobisz? Też mnie to wkurza, ale gdyby taka sytuacja była na korzyść Bayernu to bym nie uważał tego za pomyłkę więc staram się zachować chodny dystans i jakiś obiektywizm. Dla mnie ten mecz przegrany został przez Juliana, który coraz bardziej mnie irytuje, a nie przez sędziego.

Daleki jestem od zwalniania Juliana w tym momencie, w sumie jeszcze nic nie przegrał, a może wygrać wszystko. Martwi mnie, że nie widać progresu, a tacy zawodnicy jak Gnabry, Sane wyraźnie grają poniżej oczekiwań. Chyba trochę brak silnej ręki?
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4905
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 5h 10m 49s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-18, 18:25

No tak, wiadomo że się obroni, ale kolejny raz niekonsekwencja i wybieranie sobie kiedy kontakt jest faulem, a kiedy nie, doprowadza nas do straty punktów:

1a) w meczu Lispka sędzia uznaje że kontakt napastnika na Kimmichu jest niewystarczający i w takim meczu należy pozwolić na więcej w konsekwencji czego tracimy bramkę na 1:1. Ponadto w tym samym meczu anuluje nam bramkę po faulu w ataku de Ligta, również za ręce na plecach obrońcy.
1b) w dzisiejszym meczu ręką na plecach napastnika to wystarczający kontakt zeby w 8 minucie wyrzucić z boiska obrońcę Bayernu m chwilę wcześniej szarpanie za koszulkę i ściąganie w dół Mullera to niewystarczający kontakt dla sędziego.
2. W meczu z BVB atak belinghama podniesiona nogą na głowę Daviesa po którym musi jechać do szpitala to niewystarczające zagranie ma drugą żółtą kartkę, sędzia tłumaczył się że tak wczesna kartka zabiłaby mecz.

Dziwnym trafem w tym sezonie sędziowie podejmują multum niekorzystnych dla nas decyzji, nawet takich które wykluczają się wzajemnie w tym samym meczu. No bo skoro 20 sekund wcześniej można kogoś szarpać za koszulkę i sciągać w dół to dlaczego chwilę później nie można już położyć ręki na plecach obrońcy. To jest skandal i tyle. Zobacz sobie wczoraj w meczu barcelony jaki faul Kounde w podobnych okolicznościach puścił arbiter, później zobacz jeszcze raz powtórki z "faulu" Upa.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez alien666 » 2023-02-18, 18:27

Taka piłka, nic nie poradzisz.
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4905
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 5h 10m 49s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Arti » 2023-02-18, 18:33

Bayern fun napisał(a):No tak, wiadomo że się obroni, ale kolejny raz niekonsekwencja i wybieranie sobie kiedy kontakt jest faulem, a kiedy nie, doprowadza nas do straty punktów:

1a) w meczu Lispka sędzia uznaje że kontakt napastnika na Kimmichu jest niewystarczający i w takim meczu należy pozwolić na więcej w konsekwencji czego tracimy bramkę na 1:1. Ponadto w tym samym meczu anuluje nam bramkę po faulu w ataku de Ligta, również za ręce na plecach obrońcy.
1b) w dzisiejszym meczu ręką na plecach napastnika to wystarczający kontakt zeby w 8 minucie wyrzucić z boiska obrońcę Bayernu m chwilę wcześniej szarpanie za koszulkę i ściąganie w dół Mullera to niewystarczający kontakt dla sędziego.
2. W meczu z BVB atak belinghama podniesiona nogą na głowę Daviesa po którym musi jechać do szpitala to niewystarczające zagranie ma drugą żółtą kartkę, sędzia tłumaczył się że tak wczesna kartka zabiłaby mecz.

Dziwnym trafem w tym sezonie sędziowie podejmują multum niekorzystnych dla nas decyzji, nawet takich które wykluczają się wzajemnie w tym samym meczu. No bo skoro 20 sekund wcześniej można kogoś szarpać za koszulkę i sciągać w dół to dlaczego chwilę później nie można już położyć ręki na plecach obrońcy. To jest skandal i tyle. Zobacz sobie wczoraj w meczu barcelony jaki faul Kounde w podobnych okolicznościach puścił arbiter, później zobacz jeszcze raz powtórki z "faulu" Upa.


AMEN.
Arti
Bawarczyk
 
Posty: 819
Wiek: 34
Dołączył(a): 2012-05-09, 15:20
Lokalizacja: Nowy Sącz/Rzeszów
Online: 18d 14h 50m 25s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Recit » 2023-02-18, 18:51

alien666 napisał(a):Taka piłka, nic nie poradzisz.

O właśnie. To jest taki sport. Możecie wypisywać kolejne sytuacje niekonsekwencji i się pieklić, ale to niczego nie zmieni. Kontrowersje to część tego sportu.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5341
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 12h 42m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2023-02-18, 18:55

Od lat to samo jest tak w kółko Macieju. Jak nam się udaje to raczej po łokciach i cisza a jak czerwo kontrowersyjne to nagle 4 strony w ligowym temacie co i tak nic nie zmieni.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5361
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 4h 43m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-18, 19:03

>narzekaj że forum umiera i nikt nic nie pisze
>"taka jest piłka, po co się pieklic"

Panowie, ja po raz kolejny przypomnę że jesteśmy na forum i służy ono wymianie opinii, jeśli uważam, że kolejny raz zostaliśmy niesprawiedliwie potraktowani przez sędziego to mam nie pisać bo taka jest piłka? To ja powiem: "takie jest forum"!
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Recit » 2023-02-18, 19:28

Ej, ale dlaczego masz nie pisać? Napisałem, żeby się nie pieklić, a nie żeby nie pisać :D Zresztą gdybyśmy myśleli dokładnie tak samo to dopiero nie byłoby sensu gadać.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5341
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 12h 42m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2023-02-18, 20:31

wina Roberta!:)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5361
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 4h 43m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-18, 20:59

A gdzie ja się piekle? Napisałem tylko, że kolejny raz przez błędne/niekonsekwentne decyzje arbitrów tracimy punkty, jak się okazuje bardzo ważne.

Wyzej wymieniłem przykłady błędnych decyzji arbitrów, które kosztowały nas punkty, nie wiadomo jak skończyły by się te spotkania gdyby nie te decyzje, ale myślę że spokojnie można przyjąć, że dwa spotkania z nich zdołalibyśmy wygrać (gra z BVB w przewadze od 40', 2:0 do przerwy w Lipsku) a jeden np zremisować. W takim układzie daje nam to 5 oczek więcej + odejmujemy jedno oczko żółtkom. Tabela wygląda inaczej prawda? Więcej spokoju i szansa na oddech przed ciężkimi meczami w BL. A tak "emocje" :D
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2023-02-19, 07:28

Ale.eozumiesz że nie tylko baya jest nieraz ukarany a każda drużyna
Raz się zdarzy to Juve raz sędzia kontrowersyjnie gwizdanie przeciwko MU a raz przecież Widzewowi. Każdy to pisze wyżej że to piłka i to się zdarza i nie ma sensu się podniecsc bo to standard w piłce. O to chodzi innym. To tak jakbyś przyszedł i pisał że murawa jest zielona. Nie uważam żebyśmy byli pokrzywdzeni bo raz na naszą korzyść coś jest kontrowersyjnie gwizdanie a raz przeciwko. I tyle. A ty zaczynasz dyskusje przy okazji kontrowersji przeciwko nam i robisz z tego teorie spiskowe. Liczysz jakieś wirtualne tabele a bierzesz tylko pod uwagę błędy na naszą niekorzyść. Weź bądź obiektywny inne drużyny też mogłyby zdobyć punkty jakby to czy tamto. Ja wiem że ty oczywiście nigdzie nie widzisz błędów sędziowskich tylko na naszą niekorzysc ale na szczęście tak nie jest.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5361
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 4h 43m 40s

Re: [BL] Borussia M’Gladbach vs FC Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-02-19, 09:08

No to pokaż mi te błędy sędziów na naszą korzyść, które pozwoliły nam zdobyć punkty. A nie, zapomniałem, ty potrafisz tylko szczekać bez podania argumentów. Z mojej strony przeczytałeś czarno na białym kiedy nas oszukano i ile punktów nas to kosztowało. Może wysilisz się i przygotujesz podobne zestawienie, no chyba że po prostu pieprzysz ogólne frazesy jak zwykle?

Oczywiście że biorę pod uwagę tylko Bayernu bo jestem kibicem tylko Bayernu. Co mnie obchodzi Lipsk czy union i jak sędziowie do nich podchodzą? Borussia chyba w tym sezonie jest dobrze traktowana bo nie słyszałem żeby płakali w mediach a oni są z reguły do tego pierwsi.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 38m 50s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości