[LM] Manchester City - Bayern Monachium

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

[LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez alien666 » 2023-04-11, 14:50

Już dzisiaj o godz. 21 na Etihad Stadium w Manchesterze zagramy pierwszy mecz 1/4 finału LM.
Po naszych ostatnich, lekko mówiąc, słabszych meczach, remis biorę w ciemno. Po cichu jednak wierzę, że nasze świetne wyniki w LM będą dalej kontynuowane.
U nas na pewno nie zagrają Manu, Hernadez oraz nasza podstawowa i jedyna poważna 9 Choupo-Moting. City zagra na pewno z Haalandem, który doszedł już do siebie po kontuzji i nawet zdążył strzelić dwie bramki w ostatnim ligowym spotkaniu.
Obstawiam 2-1 dla nas.
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 3h 27m 49s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 15:11

Co to będzie za meczycho :) już się nie mogę doczekać. Dwie najmocniejsze kadry w LM 8) Ciekawy jestem co wymyślą trenerzy i spodziewam się każdego scenariusza.

Nie zdziwi mnie gdy Pep zaatakuje od razu na pełnej i wbije nam dwie szybkie bramki, coś jak Real w 2012. Nie zdziwi mnie gdy będą to piłkarskie szachy jak w Paryżu. W sumie chyba żadna taktyka mnie nie zdziwi.

Ostatnio w BL nie wyglądaliśmy super, w Pokalu też. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Freiburg grał wyjątkowo defensywnie i ciężko nam było rozwinąć skrzydła. W meczu z City na pewno będzie wiele miejsca do szalonych ataków. Z Borussią, która gra otwartą piłkę wyglądaliśmy bardzo dobrze. Zdecydowanie mecz sezonu!
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-04-11, 15:16

To już dziś, mały finał LM, starcie dwóch najlepszych drużyn tej edycji.
Dobrze że mam dziś sporo pracy bo bym nie umiał wysiedzieć :D

Bukmacherzy stawiaj nas dziś w pozycji underdoga i to sporego, kursy klarują się mniej więcej w ten sposób

1,68 City
4.20 remis
4.95 Bayern

Niedawno jeszcze było ok 1,9/2 na City, im bliżej meczu tym kursy na nas rosną, a na obywateli spadają. Ma to pewnie źródło w typach graczy, idzie masówka na City z uwagi na nasze dwa ostatnie mecze w BL, które jak pisałem w komentarzu pomeczowym nie będą miały znaczenia w przypadku dzisiejszego meczu. Nie mniej nie pamiętam takiej sytuacji, kiedy kursy na nas byłyby tak wysokie. Największy kurs na nas jaki widziałem to był około 2.8/2
9 na nasze zwycięstwo na Park des Princess, podobny był także przed wyjazdowym starciem z Barceloną. To wszystko jasno wskazuje kogo większość widzi jako faworyta tego meczu. Oczywiście, City są faworytem z racji gry u siebie, ale czy az tak dużym żeby wystawiać kurs niemal 5.00 na Bayern, który wygrał wszystkie mecze w tym sezonie LM?
Jasne City ma niesamowitego Halaanda, który miażdży wszelkie rekordy i jak da się mu trochę miejsca to bezlitośnie to wykorzysta. Nie jest to jednak cyborg nie do zdarcia, wielokrotnie w tym sezonie widziałem mecze, w których obrona rywali sprawiała, że Erling po prostu nie istniał.
Poza tym czy nie graliśmy już w tym sezonie z "niemożliwymi do ulokowania" graczami ? Efekt naszej gry obronnej w dwumeczu z PSG każdy zna.

Liczę na popis w obronie wzorowany na poprzednich meczach o stawkę w tej edycji LM, de Ligt robi ostatnio fenomenalne wrażenie, jest w ogromnym gazie i wg mnie jest w stanie zatrzymać Norwega. Do tego potrzebuje oczywiście wsparcia kolegów, dlatego liczę że z grą defensywną ogarnie się w końcu Davies. Widać że chłop ma od pewnego czasu problemy z ustabilizowaniem jakości swoich występów.

Kluczowym będzie też zatrzymanie de Bruyne i uważam to za ważniejsze od całkowitego wyłączenia Halaanda. Jeśli nie pozwolimy Rudemu na kreowanie gry i nie zostawimy miejsca na zagranie penetrujących podań Erling nie będzie miał z czego korzystać podczas meczu.

Atak wygląda u nas jak wygląda, obawiałem się że przystąpimy do tego meczu bez Choupo i niestety się sprawdziło. Optymizmem może napawać fakt, że w sobotnim meczu z Freiburgiem stworzyliśmy naprawdę dużo sytuacji bramkowych. Mam nadzieję, że drugi mecz z rzędu z tak fatalną skutecznością już się nie przydarzy.

Wynik? Nie odważę się typować, bardzo liczę na zwycięstwo ale remis biorę w ciemno.

Auf gehts Ihr Roten!
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 15:24

Wynik może być każdy, zdecydują detale. Nasza obrona jest w gazie i wyłączyła Mekambe bez większych problemów, tego który na Mundialu szalał, rządził i dzielił. Więc potencjał jest.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez dmagio » 2023-04-11, 15:56

Spokojny awans Bayernu.To będzie piękny wieczór.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 40m 7s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2023-04-11, 16:37

Ważne żeby pokazać pazur i atakować choć jak zwykle szpital na 9 w ważnym momencie:⁠-⁠) jest jeszcze rewanż u nas. Sezon się zaczyna!!
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 51s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 18:55

Cancelo, Mueller i Mane na ławce.

Defensywa optymalna, a czy ofensywa? Gnabry zagra na 9, czyli szału nie będzie. Ciekawe czy brak Tomka nie odbije się czkawką, ten to potrafi zrobić coś z niczego, znaleźć partnera. Zobaczymy, Pack Mas!
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez Matifcb » 2023-04-11, 19:09

Fuck walec w LM a ten bez Tomka. Uważałem za atut Cancelo a tu ława
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 51s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 19:14

Z drugiej strony Tomek za Gnabrym to najgorsze rozwiązanie. Chłopy sobie przeszkadzają na murawie, więc kategorycznie nie mogą grać jeden za drugim.

Co do Cancelo to się nie dziwię. Gość słabo broni, a to będzie bardzo ważny mecz pod tym względem. Pavard jest w bardzo wysokiej formie i nie widzę zbyt wielu piłkarzy na świecie którzy by go teraz wygryźli ze składu. Mam nadzieję, że parafuje nowy kontrakt.

Nie sądzę abyśmy kupili Cancelo. Nie mówię o kwarcie z klauzuli, ale nawet o negocjacjach. Gość nie spełnia na razie pokładanych w nim nadziei i sam zapewne nie chciałby pełnić roli luksusowego rezerwowego, a Baja zapewne nie chciałby za to płacić ciężkich milionów.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez baymann9 » 2023-04-11, 19:15

Już nie pamiętam, kiedy Gnabry błyszczał w jakimś ważnym meczu. Półfinał w 2020? Oby dziś był znowu ten dzień!
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 18h 54m 36s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 19:20

Tak, od 2020 nie był w formie. Potem zjazd i równia pochyła. Nie sądzę, aby zagrał dziś coś wielkiego. Choć w meczu z PSG pokazał, że przyjęcie, strzał i instynkt ma dobry. Mimo wszystko nie jest to piłkarz na 9. Jest nieco ofiarą swojej łatki uniwersalności. Bo jednak najlepiej grał, gdy schodził ze skrzydła do środka na pozycję fałszywego napastnika. Miał więcej miejsca, a on gra dobrze, gdy akcja toczy się szybko. Na 9 traci wszystkie atuty i doskonale widać jego słabości, jak chociażby gra ciałem, zastawianie się itd.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez Bayern fun » 2023-04-11, 19:23

W studio Polsatu spuszczają się nad halaandem, rozpływają się nad współpracą z Grealishem w sobotnim meczu z Southampton (ostatnią drużyną BPL) . Jeden nawet powiedział, niby żartobliwie, że z taką paką w ofensywie bramki zaczną liczyć po czwartej :lol:

Liczę na to, że wyłączymy ich atuty ofensywne i utrzemy nosa cwaniakom. Musimy też strzelić bramkę, bez tego będzie ciężko.

Gnabry w ostatnich meczach same słupki, w meczach Niemcow z Belgami, w sobotę we Freiburgu, dziś szczęście się do niego uśmiechnie i trafi do siatki :wink:
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 19:27

Defensywę mamy kosmiczną, środek pola w postaci Lena i Kimmicha to także top światowy, zatem mamy kim wyłączać rywali. Dobrze to było widać w meczu z PSG, bowiem Mbappe ciężko było źć na monachijskiej murawie. Grealish jest akurat dość łatwy do wyłączenia, co pokazują topowe kluby w BPL. Haalanda też można wyłączyć, ale tutaj już mamy do czynienia z geniuszem. On może nic nie grać, ale wsadzi bramkę stadiony świata z pozycji ala Ibra Kadabra. Gość jest na takim poziomie, że czasem po porostu trzeba bić mu brawo, bo nic innego nie pozostaje.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez alien666 » 2023-04-11, 19:29

Wszystko fajnie tylko ten... Gnabry! :evil:
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 3h 27m 49s

Re: [LM] Manchester City - Bayern Monachium

Postprzez grejfrut » 2023-04-11, 19:30

alien666 napisał(a):Wszystko fajnie tylko ten... Gnabry! :evil:


Si, ale nie ma kim grać :| Zarząd z Julianem wymyślili sobie jakieś jajca zamiast dziewiątki. Ale widać, że wyciągają wnioski, bo mówi się o wielkich nazwiskach. Czupo jest jaki jest, ale czasem zgra jedną piłkę i już jest akcja bramkowa.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 15h 25m 5s

Następna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości