[BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Tutaj wypowiesz się na temat meczów Bayernu

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-01, 09:10

Lmollu napisał(a):
haj napisał(a):tak niektorzy narzekali tutaj na Ballacka za ten mecz.

Ale wystarczy oglasdnac skrot z tego spotkania zeby zobaczyc ze Michael bral praktycznie udzial w kazdej groznej sytuacji Bayernu. W obronie tez nie bylo najgorzej wiec czego wy oczekujecie od niego? Strzelania bramek, astystowania, gry w defensywie i moze jeszcze bronienia rzutow karnych? 8)


Oczywiscie byl widoczny. Ale moglo byc tych akcji dwa razy wiecej, gdyby nie stawal z pilka i wymuszal fauli w sytuacjach, gdy pokazuja sie partnerzy i mozna przeprowadzic konstruktywna akcje. Wymuszanie fauli to takze element futbolu, element istotny, ale nie lubie przesady


Ja jakos nie widzialem zbyt wiele sytuacji zeby przytrzymywal pilke bo inni wychodza na pozycje. Takiego czegos nie bylo, bo nasi grali.... na stojaco :roll: rzadko kto sie pokaywal na dogodnej syutacji a przerzuty na "a nóż sie uda" nie maja w ogole sensu.

Dlatego tez bylem bardzo zdziwony gdy pisano ze Ballack gral slabo, albo co najwyzej przecietnie :roll:

Był chyba "Ojcem" sukcesu nad Hertha Berlin ale niektorzy nadal wymagaja od niego cudow... to jest tylko czlowiek i nie moze wszystrkie za kazdym rtazem wykonywac genialnie.

Jak na razie to ma on 3 mecze, 2 bramki i 1 asyste. Także wszystko przemawia za nim, a nota z Kickera (nie chce mi sie sprawdzac) takze z pewnoscia wynosi ponizej 3. Zaliczył dwa swietne podania - do Makaaya w pierwszej polowie i do Scholla gdy ten umiescil pilke w siatce. dodatkowo strzelil gola a i w obronie był aktywny. Takze pisanie ze gral przecietnie osmiesza autora tych slow - przynajmniej w moim mniemaniu.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Lmollu » 2005-09-01, 11:10

Ale oczywiœcie, że Ballack to wielki piłkarz, ma duży wkład w nasz dobry start w Bundeslidze. Ja jednak cały czas będę upierał się, że może grać jeszcze lepiej- niepotrzebnie szuka fauli, przez co tylko zatrzymuje akcje. A okreslenie "przecietnie" nie jest adekwatne do "przecietnie" kiedy mowie o np. Jeremiesie. Ballack zagral dziesiatki lepszych spotkan niz to z Hertha, wiec to bylo w jego wykonaniu przecietne.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Scholli » 2005-09-01, 13:03

A okreslenie "przecietnie" nie jest adekwatne do "przecietnie" kiedy mowie o np. Jeremiesie. Ballack zagral dziesiatki lepszych spotkan niz to z Hertha, wiec to bylo w jego wykonaniu przecietne.
no ja też to wkółko powtarzam, ale widać, że niektórzy sš w nim do tego stopnia "zakochani", że 2-3 porzšdne podania + fuksiarska bramka wystarczš do okreœlenia go mianem "ojca sukcesu"... no cóż poczšć? jak to powiadajš - miłoœć jest œlepa ;-)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-01, 13:48

a moze co niektorym przeciwnikom Ballacka jako rozgrywajcego prawda w oczy kole? No ale coz poczac? :roll:

Jak sie pisze to sie dodaje ze "jak na niego" albo cos w tym stylu. Ale Wy wzieliscie pod ocene jednakowa cala kadre Bayernu i postawiliscie w tym meczu na rowni gre Ballacka i Karimiego. A w tym spotkaniu to byla ziemia (Karimi) i niebo (Ballack).

Jezu - "fuksiarska bramka" :lol: <- sorry ale nie moglem sie powstrzymac :shock: co to jest za wytlumaczenie? Gol jest golem i nie powinno sie akurat tego postrzegac na niekorzysc pilakrza :roll: no ale coz poczac? Jak ktos jest od pcozatku do niego negatywnie ustawiony...

To ze pilakrz jest klasowym graczem nie oznacza ze ma miec kazde podanie celne - tak trudno to pojac? :shock:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Lmollu » 2005-09-01, 16:37

haj napisał(a):Ale Wy wzieliscie pod ocene jednakowa cala kadre Bayernu i postawiliscie w tym meczu na rowni gre Ballacka i Karimiego. A w tym spotkaniu to byla ziemia (Karimi) i niebo (Ballack).


Moze powiesz, ze znow jestem nieobiektywny, ale Kicker ocenil Karimiego na "3,5" i Ballacka na "2,5". Gdyby nie bramka i asysta to pewnie Ballack dostałby też "3,5" albo "4". Nie ma co gdybac, ale nie zgodze sie, ze Ballack byl zdecydowanie lepszy od Karimiego. Moim zdaniem zagrali na podobnym poziomie (nie biorac pod uwagi gola i asysty Ballacka, co na pewno trzeba docenic).
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-01, 20:28

No ale strzelil gola, wiec czemu mamy go oceniac odejmujac mu te zaslugi? Czy oceniajac Roy Makaaya za sezon tez nie zuawazasz jhego bramek? :roll:

Sprawa jest prosta jak dla mnie: wymgajmy od niego wiecej (to naturalne od pilakrza takiej klasy) ale oceniajmy go jak kazdego innego zaowdnika :roll: bo czemu maja byc rowni i rowniejsi? Kicker ocenia to co zaprezentwoali na boisku i nie patrzy na nazwiska... Wy tez powinniscie sie tymi samymi kryterami kierowac - nie nazwiskiem a tym co zrobil dla druzyny w danym meczu.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Scholli » 2005-09-01, 22:14

a moze co niektorym przeciwnikom Ballacka jako rozgrywajcego prawda w oczy kole?
ale to do mnie? proszę o podanie chociażby jednego postu który mógłby œwiadczyć iż jestem jego przeciwnikiem!!!! czy ty nie umiesz czytać?! cišgle piszę, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, wjštkowym, może najlepszm jakiego mamy itd. więc kompletnie nie mam pojęcia o czym ty do mnie mówisz...
wymgajmy od niego wiecej (to naturalne od pilakrza takiej klasy) ale oceniajmy go jak kazdego innego zaowdnika bo czemu maja byc rowni i rowniejsi?
chyba każdy może oceniać wg. własnych kryteriów, bo większoœć ocen na forum chyba ma z zamierzenia mieć charakter subiektywny więc trudno tu narzucać jakieœ reguły... a jeżeli oceniam grę Ballacka to oceniam go jak Ballacka a nie jak gracza 4 ligi, zawód wykonywany: stolarz... jeœli uważasz, że wszyscy sš równi (komunista siakiœ?) to dlaczego wszyscy nie majš takiego samego wynagrodzenia? dlaczego Ballack ma dostać tak bajeczny kontrakt? i skoro to jest wyjštkowy zawodnik to dlaczego oceniać go jak przeciętniaka? to tak jakby jakiegoœ dzieciaka wybitnie uzdolnionego w matmie chwalić za to, że dostaje w zwykłej klasie oceny dobre i bardzo dobre i nic ponad to więcej nie robi - widzisz analogię?
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-01, 22:37

ale to do mnie? proszę o podanie chociażby jednego postu który mógłby œwiadczyć iż jestem jego przeciwnikiem!!!! czy ty nie umiesz czytać?! cišgle piszę, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, wjštkowym, może najlepszm jakiego mamy itd. więc kompletnie nie mam pojęcia o czym ty do mnie mówisz...


To byla zwykla riposta na Twoje bezpodstawne insynuacje jakobym specjalnie darzyl wielka sympaita Ballacka. Czy tak trudno bylo sie zorientowac?

A o moje czytanie sie nie martw bo chyba jest z nim lepiej niz u Ciebie :wink: 8)

Uwazam ze wszyscy sa rowni (nie wiem co ma tu kominzm do tego :shock: ) jesli chodzi o ocenianie ich przydatnosci/postawy w danym meczu. Sa pewnego rodzjau ulgi dla "zoltodziobow" ale ja staram sie takim samym kryterium ocenic w danym spktmaniu gre Ballacka czy Makaaya jak Karimiego czy Guerrero. Dla mnie nie ma roznicy kto jakie ma naziwsko - jezeli dobrze zagra to to napisze nie patrzac to ma wpisane w rubryce imie i naziwsko.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Scholli » 2005-09-01, 22:47

Uwazam ze wszyscy sa rowni (nie wiem co ma tu kominzm do tego)
ano to, że wg tej myœli filozoficznej wszyscy sš równi... :D
jesli chodzi o ocenianie ich przydatnosci/postawy w danym meczu. Sa pewnego rodzjau ulgi dla "zoltodziobow" ale ja staram sie takim samym kryterium ocenic w danym spktmaniu gre Ballacka czy Makaaya jak Karimiego czy Guerrero. Dla mnie nie ma roznicy kto jakie ma naziwsko - jezeli dobrze zagra to to napisze nie patrzac to ma wpisane w rubryce imie i naziwsko.
no i fajnie, ale widać ja i kliku innych ocenia wdług innych kryteriów, więc jeœli już wytłumaczyliœmy iż chodziło nam o grę Ballacka w stosunku do jego możliwoœci, zakończmy ten besensowny spór i na przyszłoœć skończmy takie rzeczy w momencie ustalenia rozbierznoœci w sposobie oceny, hm? :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-02, 00:27

ano to, że wg tej myœli filozoficznej wszyscy sš równi...


Moze Ty wszystko sprowadzasz, kazda dziedzine zycia do polityki i co noz Ci sie kojarzy z kominuzmem - moze jak zaczynasz nazywac bezpodstawnie kogos komunista to upewnij sie ze sam nim nie jestes 8)

no i fajnie, ale widać ja i kliku innych ocenia wdług innych kryteriów, więc jeœli już wytłumaczyliœmy iż chodziło nam o grę Ballacka w stosunku do jego możliwoœci, zakończmy ten besensowny spór i na przyszłoœć skończmy takie rzeczy w momencie ustalenia rozbierznoœci w sposobie oceny, hm?


Ok, tylko wytlumacz mi jedno - czyli dla Ciebie i Lmolla (bo innych tutaj nie zauwazylem, a jak byli to za to bardzo przepraszam) dla kazdego zawodnika jest ustalona inna skala oceniania? Tak? 8) Jesli odpowiedz brzmi "Tak" to odrazu prosze o wytlumaczenie, dlaczego osobe robiaca praktycznie to samo, dzialajaca dla jednej druzyny, majaca jednoakwy cel osadzamy inaczej niz innych? :P
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Scholli » 2005-09-02, 02:33

Moze Ty wszystko sprowadzasz, kazda dziedzine zycia do polityki i co noz Ci sie kojarzy z kominuzmem - moze jak zaczynasz nazywac bezpodstawnie kogos komunista to upewnij sie ze sam nim nie jestes
hehe... zauważ że ja nie mówiłem o polityce tylko o myœli filozoficznej - jeœli Ty widzisz w komuniŸmie tylko politykę to może jak zaczynasz posšdzać kogoœ bezpodstawnie o jakieœ ograniczenia to upewnij się, że sam taki nie jesteœ? 8)

Ok, tylko wytlumacz mi jedno - czyli dla Ciebie i Lmolla (bo innych tutaj nie zauwazylem, a jak byli to za to bardzo przepraszam) dla kazdego zawodnika jest ustalona inna skala oceniania? Tak? Jesli odpowiedz brzmi "Tak" to odrazu prosze o wytlumaczenie, dlaczego osobe robiaca praktycznie to samo, dzialajaca dla jednej druzyny, majaca jednoakwy cel osadzamy inaczej niz innych?
nie dla każdego z osobna, ale np. od Makaay'a oczekuję więcej bramek strzelonych niż od Pizarro (jeœli Makaay strzeli w tym sezonie 17 bramek - skrytykuję go, jeœli Piza tyle strzeli, to go pochwalę)... dlaczego osobę robišcš praktycznie to samo mam oceniać wg. innej skali? to doœć głupie pytanie... czyli co? mamy oceniać tak samo prace Picasso i ulicznego portreciarza Zdzisia? :? przecież oboje malujš, nie? no to skoro Picasso naszkicuje poprawnie czyjšœ facjatę należy mu się taka sama pochwała jak naszemu Zdzisiowi? dla mnie to poprostu głupie - drużyna piłkarska składa się z poszczególnych piłkarzy i dopiero ich suma daje nam drużynę - jeœli oceniam drużynę patrzę na całš drużynę i oceniam jej występ (i znów inaczej ocenię ew. (broń boże, żeby to się sprawdziło ;-) ) porażkę Bayernu z Juventusem 1:0 a inaczej takš samš porażkę w wykonaniu Mainz)... jeœli natomiast przechodzę do oceny piłkarzy to oceniam ich jako w pewnym sensie autonomiczne jednostki (z uwzględnieniem oczywiœcie jaki mieli wkład w osišgi drużyny) - jednakże w ocenie biorę pod uwagę jak dany zawodnik/drużyna wkorzystuje swoje umiejętnoœci i potencjał a nie co zrobił (vide przykład z geniuszem matematycznym) naprawdę nie dostrzegasz tego aspektu??
sam mówisz:
Sprawa jest prosta jak dla mnie: wymgajmy od niego wiecej (to naturalne od pilakrza takiej klasy)
a potem
ja staram sie takim samym kryterium ocenic w danym spktmaniu gre Ballacka czy Makaaya jak Karimiego czy Guerrero.
czyli mówisz, że od Ballacka mamy wymagać więcej, że jest piłkarzem wyższej kalsy i wogóle, a potem mówisz, że oceniać go tak samo jak Karimiego... no to jest w końcu jest piłkarzem wyższej kalsy czy nie jest? bo jeœli jest to ja chcę tš klasę u niego widzieć, jeœli jej nie widzę uważam, to za powód do słabszej oceny... pfiu... zmęczyłem się troszku, ale mam nadzieję, że doœć wyczerpujšco udzieliłem Ci odpowiedzi?
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez killy » 2005-09-02, 05:49

Ostatnimi czasy widaialem 5 meczy z udzialem Ballacka

1.Mecz z Legia-jeden ze slabszych zawodnokow Bayernu
2.Bor.M-niczym szczegolnym sie nie wyroznial, nie mial udzialu przy zadnej z bramek
3.Holandia-Niemcy-byl jedna z jasniejszych postaci w meczu, do tego dochodzi ladnna brama
4.Mecz z Leverkusen-w tym meczu zagral w miare przyzwoicie, mysle ze w pierwszej 5 najlepszycch zawodkikow powinnien sie znalezc
5.Hertha-troszke szczesliwa bramka+ladna asysta, zagral na przyzwoitym poziomie

Na 5 meczy w sumiie w strzelil 3 bramy i mial asyste, jak na pomocnika to bardzo dobrze, jego slaba dyspozycje w pierwszych 2 meczach mozna usprawiedliwic zmeczeniem po PK,


ps.osobiscie uwazam ze za 4-letni kontrakt wart 36baniek euro, jeszcze nie zasluguje, ale widac ze forma zwyszkuje i mysle ze Balla udowodni w LM ze jest wart tak ogromnych pieniedzy
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-02, 08:34

Jakbys przeczytal uwaznie moj wpis, to zrozumialbys ze ja Ci o nic nie posadzam, co Ty zrobiles w kilku postach wczesniej - dajac bardzo czytelna sugestie o komuniscie. Poza tym nie rozpiysylwame ise na ten temat bo to watek nie o tym, ale jak widac wszedzie szukasz komunizmu, wiec cos w tym musi byc, prawda? :wink: 8)

Bo dla mnie to jest rzecz prosta - wymagac mozemy wiecej, ale jego gre oceniac powinnismy tak samo jak kazdego innego pilkarza w zepslu (i tym samym kieruje sie praktycznie Kicerk - no moze tam o 0.5 zwazajac na klase zawodnika). Bo w takim razie nie ma sensu wystawiania ocen zaqwodnikom, bo tak naprawde - z tego co piszesz - kazdy pilakrz powinien miec swoja indywidualna skale i wedlug niej musi byc oceniany. Jak dla mnie takie cos jest nieporozumienm - podobnie jak porownywanie Picassa ze Zdzisem 8)

Nie wiem czy wiesz, ale malarstwo to dziedzina indywidualna, a pilka nozna to gra zespolowa :P

Czemu znow bierzesz caly sezon pod uwage? Gdy ja wciaz pisze o jednym spotkaniu :roll: najpierw schodizles na pieniadze (choc nie mialo to zadnego zwiazku z moimi postami) teraz provbujesz porownywac zawodnikow co by zrobli po sezonie. To nie o to w tym przeciez chodzi...

Jesli jest grupa ludzi, ktora dazy do sukcesu - to ich prace powinno sie oceniac obiektywnie, nie patrzac na naziwska a na to co zrobili, aby wyznaczony cel osiagnac.

To ja moge taki przyklad ze szkoly podac - jestescie w jednej klasie matematycznej (choc to tez dzidziena indywidualna, ale czasem moze byc praca zbiorowa :D). Jestes swietnym uczniem z Matmy (nie wiem jak jest, ale tutaj posluguje sie przykladem:) ). Babka rozdaje sprawdziany i Ty za to co napisales dostajesz niestety "tylko" 3, a slabszy kolega za to samo "4". Pytajac sie nauczycielki o powod, slyszysz odpowiedz: "Od Ciebie wymaga sie wiecej". Byloby to sprawiedliwe?
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez Scholli » 2005-09-02, 10:31

Jakbys przeczytal uwaznie moj wpis, to zrozumialbys ze ja Ci o nic nie posadzam, co Ty zrobiles w kilku postach wczesniej - dajac bardzo czytelna sugestie o komuniscie. Poza tym nie rozpiysylwame ise na ten temat bo to watek nie o tym, ale jak widac wszedzie szukasz komunizmu, wiec cos w tym musi byc, prawda?
posšdzasz mnie o to, że wszędzie szukam komunizmu i sporowadzam do polityki... wybacz, ale Twoje teorie na temat równoœci i postulaty zniesienia podziału klasowego sš żywcem wyjęte z filozofii Marksa więc trudno mi było nie nawišzać do tegoż nurtu FILOZOFII (nie polityki, bo Ty cišgle myœlisz, że mówišc o Tobie komunista Cię obrażam czy też jednoznaczne jest to z porównaniem ze Stalinem - otóż nie, większoœć reżimów komunistycznych dalece odbiegała od myœli Marksa i przez to pewnie tak wielce przejmujesz się, niepotrzebnie, tš kwestiš)
Nie wiem czy wiesz, ale malarstwo to dziedzina indywidualna, a pilka nozna to gra zespolowa
gra zespołowa w której liczš się umiejętnoœci indywidualne poszczególnych graczy... dlaczego w firmie sš podziały na poszczególne szczeble zarzšdzania? przecież firma to też zespół, nie? każda drużyna piłkarska ma jakieœ gwiazdy, które wyróżniajš się od reszty, sš bardzo ważne dla drużyny, zarabiajš odpowiednio więcej itd. więc dlaczego tych piłkarzy, którzy sš pod każdym względem inni od większoœci majš być mierzeni tš samš miarš?
To ja moge taki przyklad ze szkoly podac - jestescie w jednej klasie matematycznej (choc to tez dzidziena indywidualna, ale czasem moze byc praca zbiorowa ). Jestes swietnym uczniem z Matmy (nie wiem jak jest, ale tutaj posluguje sie przykladem:) ). Babka rozdaje sprawdziany i Ty za to co napisales dostajesz niestety "tylko" 3, a slabszy kolega za to samo "4". Pytajac sie nauczycielki o powod, slyszysz odpowiedz: "Od Ciebie wymaga sie wiecej". Byloby to sprawiedliwe?
to nie jest adekwatny przykład do naszej dyskusji - ja nie neguję jego osišgnięć w meczu, wkładu w zwycięstwo, nie wtstawiam mu oceny, tylko oceniam jak wykorzystał swój potencjał... w podanym przez Ciebie przykładzie wyglšdało by to w ten sposób, że oboje dostajš takie same oceny, za taki sam wynik na sprawdzianie - powiedzmy 3, ale nauczycielka geniusza zgani za takie coœ, a słabeusza pochwali... oceny piłkarzy masz np. w Kickerze (ale masz skalę 1-klasa œwiatowa, 6-tragicznie więc Ballack dostał w skali szkolnej 4+ jeœli za takš ocenę nasz ulubiony geniusz metematyczny dostałby pochwałę było by to nieporozumienie...) i ja się z nimi (w przypadku np. Ballacka czy Karimiego) zgadzam - ale oceniajšc indywidualne umiejętnoœci Ballacka w tym meczu nie pokazał tego poziomu gry jakiego od niego byœmy chyba wszyscy wymagali, więc zasłużył w tym meczu bardziej na reprymendę niż na pochwałę ot o co w tym wszystkim biega... ja nie wystawiam piłkarzom ocen w jakiejkolwiek skali tylko oceniam a żeby zrobić to sprawiedliwie biorę pod uwagę jakim potencjałem dysponuje dany zawodnik... przecież jakby kierować się Twoim pomysłem to np. Mercedesa S klasy trzeba by było porównywać tš samš skalš co np. Fiata Punto widziałeœ kiedyœ test porównawczy samochodów różnych klas? po co jest podział na ligi? przecież dla Ciebie wszyscy powinni być mierzeni tš samš miarkš, więc powinni grać w jednej lidze i być oceniani tak samo...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: [BL] FC Bayern - Hertha Berlin 3:0

Postprzez haj » 2005-09-02, 13:02

Ja zadnej teorii wszechogolnej rownosci jaka Ty probujesz tutaj przedstawic nie wcialem w zycie 8) Po prostu w kwestii meczu kazdy powinien byc - moim zdaniem - oceniany jako pilkarz, a nie jako naziwsko, ktore nosi na koszulce.

To trzeba jasno zaznaczyc - zagral w miare dobrze ALE MOŻE ZAGRAĆ JESZCZE LEPIEJ - wowczas sprawa jest dla mnie jasna i dyskusji nie ma.

A nie piszecie w jednej skali ze dobrze zaprezentowal sie np Karimi, a slabiej Ballack, a w ogole nie macie zadnych podstaw aby tak twierdzic - bo spotkanie wygral nam nie kto inny jak Michael.

Nie adekwatne - przynajmniej dla mnie - to sa co nowe Twoje sytuacje. Bo w firmie jest prezes, wice i asystneci itd a w druzynie jedynym wyznacznikiem jest opaska kapitana.

Najwidoczniej mamy calkiem inny poglad na ta sprawe i chyba dalsza polemika nie ma sensu 8)

Mimo wszystko fajnie bylo sobie pogadac :]

Pozdrawiam
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grejfrut i 27 gości