Wasza "11" Bayernu

Tutaj wyrazisz swoją opinię na temat zawodników grających w Bayernie

Re: Proponowana przez was "11" Bayernu

Postprzez seb455 » 2016-08-10, 10:56

rad napisał(a):Otóż to.

Neuer-alaba, boa, hummels, lahm - ribery martinez vidal robben - lewy muller.
Nawet nasz idealny niekontuzjowany wyjściowy skład ma wielką dziurę w środku w postaci braku rozgrywającego.


Bo taki rozpisałeś. Neuer-alaba, boa, hummels, lahm - ribery thiago vidal robben - lewy muller. Tadam, teraz masz skład z rozgrywającym. Równie dobrze jeśli Thiago wypadnie to Sanches może być rozgrywającym bo na Euro tak grywał a jak nie to Ribery który już był testowany na środku a na bokach Robben i Costa lub Coman-Costa. Głębie składu mamy bardzo dużą nie wiem co wy gadacie. To samo niby na stoperze nie mamy zmienników? Może tam grać Boateng,Hummels,Martinez,Badstuber,Alonso, Alaba czy Kimmich. Od groma możliwości
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Re: Proponowana przez was "11" Bayernu

Postprzez Klinsmann » 2016-08-10, 11:11

seb455 napisał(a):Od groma możliwości
Tu chyba chodzi o LM :P Nie chciałbym widzieć Kimmicha czy Alonso na stoperze :? A tym bardziej Badstubera.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Proponowana przez was "11" Bayernu

Postprzez seb455 » 2016-08-10, 11:20

Zauważcie że za czasów Juppa na stoperze mógł grać vna Buyten albo worek soli a i tak gralismy dobrze bo broniła cała drużyna i myśle że Carlo do tego będzie zmierzał, nie to co za Pepa że 2 zawodników jest zostawionych na pastwe losu i w obronie jest wolna amerykanka.
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Re: Proponowana przez was "11" Bayernu

Postprzez seb455 » 2016-08-10, 12:07

Thiago narazie w sparingach i na treningach wygląda fantastycznie, może paradoksalnie lepiej mu będzie szło u Carlo niż u swojego ukochanego Pepa... Wczoraj na treningu wkręcał Hummelsa jak dziecko.
seb455
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3203
Dołączył(a): 2011-08-08, 20:55
Online: 2d 6h 54m 27s

Postprzez pablo89 » 2017-05-23, 17:25

Zakładając zachowawczą opcję, zatem wykupienie tylko Sancheza z Arsenalu najmocniejszy skład na kolejny sezon przedstawiałby się tak:

Obrazek

BRAMKA: Neuer niezastąpiony. Numerem 2 pozostanie Ulreich, jako trzeci bramkarz będzie wprowadzany do dorosłej piłki Früchtl.

OBRONA: Podstawowa, niepodważalna czwórka (no może trójka bez Kimmicha) jak na powyższym obrazku. Zmiennicy są niezwykle solidni na środek w postawi Süle i Martineza. Na prawej jak na razie cisza i wydaje się, że Kimmich dostanie szansę w rundzie jesiennej. Ja nie mam do niego zaufania na prawej obronie w najważniejszych meczach. Jeśli nikogo nie kupimy to Rafinha zostaje w klubie

POMOC: Pierwszym wyborem do środka powinni być Thiago (CM) i Vidal (DM). Jako ofensywny pomocnik (albo bardziej cofnięty napastnik) Müller. W bardziej zachowawczym ustawieniu Thomas wypada. Na DM Martinez, a na "10" melduje się Thiago. Zakładając, że Kimmich pogra na obronie to zmiennikami do środka będą Rudy i Sanches. Goretzka wydaję się dobrą opcją, ale w 2018 roku. Rywalizacja na pozycji nr "10" odmieniłaby się gdyby przyszedł James Rodriguez (wtedy Thiago cofnięty, a Müller niestety na ławkę)

SKRZYDŁA: Przyjście Sancheza byłoby olbrzymim wzmocnieniem dla nas. Odciążyłby Francka na lewej flance. Francuz mógłby być super zmiennikiem. Na prawej stronie w kolejnym sezonie Robben może być podstawowym graczem (zmiennikiem Coman). Opcją zawsze też jest wszechstronny bądź co bądź Müller

ATAK: Niezastąpiony Lewandowski. Niezwykle cenną opcją byłby Sanchez. W niektórych meczach grałby na środku ataku odciążając Lewego
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-05-23, 17:51

Według mnie za wczeście jeszcze na takie zestawienia bo dopiero co skończyliśmy sezon i praktycznie dopiero teraz się zacznie ruch transferowy na rynku,a jak dobrze wiemy okienko transferowe mamy do końca sierpnia otwarte. Dlatego nie ma co póki co gdybać bo może się naprawdę wiele wydarzyć w tym czasie do zamknięcia okienka jeśli chodzi o nasz skład.Zarówno możemy pozyskać te tak zwane granaty jak je Uli ujął jak też z kilkoma zawodnikami się pożegnać.
Tak na dobrą sprawę nikt nie wie co tam w głowach mają Nasi włodarze i wszyscy liczymy na to, że bardzo mile Nas zaskoczą
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Postprzez pablo89 » 2017-05-25, 22:21

Zrobiłem takie małe przewidywanie. Jasne, że dużo może się zmienić przez najbliższe trzy miesiące.

scholli7 napisał(a):Zarówno możemy pozyskać te tak zwane granaty jak je Uli ujął jak też z kilkoma zawodnikami się pożegnać.
Tak na dobrą sprawę nikt nie wie co tam w głowach mają Nasi włodarze i wszyscy liczymy na to, że bardzo mile Nas zaskoczą


W grupie możliwej do odejścia są: Costa, Bernat, Sanches, Rafinha i chyba tyle.

Mam nadzieję na chociaż dwa mocne transfery. Sanchez (który załatwiłby lewe skrzydło i atak) oraz jakiś prawy obrońcą (coś nie wierzę w Kimmicha na tej pozycji)
pablo89
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 3870
Wiek: 35
Dołączył(a): 2012-08-14, 16:03
Lokalizacja: Kielce
Online: 18d 17h 34m 44s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez norbi » 2017-05-25, 22:51

Kimmich dostanie swoją szansę na PO, kolejne wypowiedzi działaczy klubu utwierdzają nas w przekonaniu że nowy PO nie przyjdzie (chyba że Rafinha by odszedł to jakiś zmiennik by się przydał). Mi do końca też się nie widzi Kimmich na PO, dla mnie to ŚP, a przestawianie piłkarza z pozycji na pozycję może mieć różne skutki, zwłaszcza w meczu z wymagającym przeciwnikiem (w BL jego błędy mogą być maskowane nieporadnością przeciwników, ale jak przyjdzie mecz w LM z Barca czy Realem to może być nieciekawie)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez Taft » 2017-05-26, 08:54

A ja po ubiegłorocznym Euro, jestem wręcz przekonany że Kimmich to nasza najlepsza możliwa opcja na PO. Obawiam się tylko tego, czy Joshua należy do gatunku piłkarzy którzy potrafią sobie poradzić z ogromnym ciężarem presji na barkach. Nie oszukujmy się ; presja i oczekiwania wobec następcy Lahma będą olbrzymie, i szczerze powątpiewam czy kwestia wieku Kimmicha spowoduje że to ciśnienie wytworzone przez media i kibiców zmaleje. Jeżeli udźwignie ten ciężar, to mamy grajka na lata ;)

Ten temat służy do prezentowania swoich wizji składu, więc i ja podzielę się swoją prognozą.

Bramka- Tutaj niestety jesteśmy zmuszeni do roszad. Legendę Starka musimy zastąpić kimś, kto od święta będzie w stanie założyć rękawice. Ulrich w końcu zostaje czy odchodzi? Bo jeżeli opuszcza naszą ekipę, to zakup nowego bramkarza jest koniecznością. O kim warto pomyśleć? O kimś kto gdy już dostanie szansę gry to pokaże odpowiedni poziom. Adler pasuje jak ulał.

Obrona: Pozycja dwójki Hummels- Alaba jest niepodważalna. Kimmich został już desygnowany do gry w pierwszym składzie. Pozostaje kwestia kto obok Hummelsa. Kandydatów jest trzech ( Boa, Martinez, Suele) Znając życie to i tak przez 4/5 sezonu choć jedemu z nich będą doskwierać kontuzję więc i tak te prognozy wezmą w łeb, ale w sytuacji gdy wszyscy będą zdrowi to miejsce będzie należało do Boatenga. Suele niech się uczy, a Martinez niech walczy o miejsce w pomocy. Bernat, Rafinha - benchwarmerzy ;D

Środek Pomocy : Niestety/stety doszło do tego że próżno widać w tej formacji Niemców. Środek należy do dwójki Vidal Thiago. Przy bardziej defensywnym usposobieniu do walki wchodzi "DM" Martinez.


Skrzydła: Jeżeli sprawdzą się doniesienia mediów, to od przyszłego sezonu dostaniemy do dyspozycji Alexisa Sancheza. Absolutny priorytet. Jeżeli wszystko to okaże się prawdą, to nasz nowy nabytek z miejsca wskakuje do pierwszej "11" Franck w takiej sytuacji wylądował by na ławce, wraz z Comanem. Nie jestem pewien czy rola zmiennika odpowiadałaby Francuzowi, ale przy obecności Sancheza, tak to pewnie by wyglądało.

CAM : Tutaj w zależności od preferencji Ancelottiego. Realne kandydatury są dwie : Thiago i Muller. Optuję za tą drugą opcją. Niemoc Tomka nie może trwać wiecznie. Zawsze możemy posilić się madryckim desantem w postaci Rodrigueza/Griezmanna.

Atak: Tutaj nie ma o czym pisać. Lewy,Lewy i jeszcze raz Lewy. Serce chciałoby powrotu Gomeza, ale to raczej nie realne. W ostateczności na ataku może zagrać ktoś z dwójki Griezmann/Sanchez

Podsumowując: Po sezonie żegnamy się z Costą, Ulrichiem, Starke, Lahmem oraz Alonso. Z tego co do tej pory usłyszeliśmy zarząd, chce doprowadzić do transferu 2-3 piłkarzy ze światowego top-u którzy z miejsca podniosą poziom sportowy Bayernu. Wydaje mi sie że sprawą przesądzoną jest transfer Sancheza. Z uwagi na wiek, oraz determinację Czilijczyka myślę że uda się ustalić cenę na poziomie ok.50 mil euro. Realistycznie patrząc ciężko nam będzie wyciągnąć zarówno Rodrigueza jak i Griezmanna. Zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugim dużo mówi się o zainteresowaniu ze strony ManUnited, a wątpie, że będziemy wstanie przebić ich ofertę. Verrati to mrzonka.
Taft
Bawarczyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2017-03-07, 21:34
Online: 1d 4h 25m 57s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez norbi » 2017-05-26, 11:21

Taft napisał(a):Realistycznie patrząc ciężko nam będzie wyciągnąć zarówno Rodrigueza jak i Griezmanna. Zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugim dużo mówi się o zainteresowaniu ze strony ManUnited, a wątpie, że będziemy wstanie przebić ich ofertę. Verrati to mrzonka.


dzisiaj czytałem że Bernardo Silva z Monaco ma iść do United, z drugiej strony "kto ma tam nie iść" :lol: Ale w takiej sytuacji ManU by sobie już odpuściło Kolumbijczyka :wink:

edit: to jednak city kupuje tego Silve o.O
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez bo warszawa... » 2017-05-26, 13:22

Taft, przecież Kimmich na Euro grał bardzo słabo na tej prawej obronie, a demolka z Francją to w sporej mierze jego zasługa. On się nie nadaje do gry przy linii, to po prostu widać. Do tego nie ma szybkości, wymaganej na boku boiska, nie ma dryblingu, a warunkami fizycznymi też nic nie nadrabia. Dziwne tylko, że Ancelotti przystał na taki wariant, ale może nie dali mu wyboru.
bo warszawa...
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2012-03-23, 21:21
Online: 11h 45m 44s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez Taft » 2017-05-26, 15:13

bo warszawa... napisał(a):Taft, przecież Kimmich na Euro grał bardzo słabo na tej prawej obronie, a demolka z Francją to w sporej mierze jego zasługa


Grał tak beznadziejnie, że w nagrodę znalazł się w "11" turnieju :P A przypomnę że mówimy o 21-latku, który po raz pierwszy w karierze grał w tak prestiżowym turnieju jak Euro.
Taft
Bawarczyk
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2017-03-07, 21:34
Online: 1d 4h 25m 57s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez bo warszawa... » 2017-05-27, 21:32

Renato tez został, mimo ze polowe turnieju przesiedzial na lawce, zagrał jeden dobry mecz przeciwko nam, a w finale byl wprost okropny. 11 turnieju to zaden wyznacznik. Kimmich gral slabo, a zostal wybrany byc moze dla tego, ze byl na tej pozycji pewną nowością + żaden prawy obrońca się nie wyróżniał.

Mimo ze Hajty nie lubię, to słusznie go jechał cały turniej. Zresztą w ogóle Hajto często ma rację w takich sytuacjach. Nigdy nie zapomnę, jak bezlitośnie cisnął Geromela - przestał, jak się wreszcie Kolonia z hukiem zawaliła do drugiej ligi, w duzej mierze dzięki Brazylijczykowi.

Argument o 21-latku na pierwszej poważnej imprezie brzmi trochę zabawnie, zważywszy na to, że w sezonie poprzedzajacym grał w niemniej ważnych meczach dla Bayernu, gdzie presja wcale mniejsza nie jest. I to na duzo bardziej odpowiedzialnej pozycji. Kimmich to po prostu zawodnik srodka boiska.
bo warszawa...
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 122
Dołączył(a): 2012-03-23, 21:21
Online: 11h 45m 44s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez Klinsmann » 2017-05-28, 00:03

Pełna zgoda z Warszawą :wink: Szczególnie w kwestii Renato.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Wasza "11" Bayernu

Postprzez haj » 2017-07-04, 10:51

Zakładając, że do większych bomb już nie dojdzie i że poza Costą nikt raczej nie odejdzie, w grę wchodzą jak dla mnie dwa ustawienia w zależności od klasy przeciwnika.

Na lepszych rywali:
Obrazek
Mocno ofensywni w tym przypadku Kimmich i Alaba, którzy byliby zabezpieczani przede wszystkim przez Martineza.

Na gorszych:
Obrazek
Nic nowego - stary schemat jak za dawnych lat. Plusem tego brak Xabiego Alonso, a na ławce miejmy nadzieję zdrowi Coman, Muller czy Costa. Oczywiście jakby Brazylijczyk został to razem z Francuzem musieliby na zmianę grać często z Robberym, zaś przy brkau wypożyczenia Gnabry'ego jak najczęściej go pchać w miejsce Lewego.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Skład

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości