David Alaba

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: David Alaba

Postprzez Matifcb » 2019-09-15, 14:46

Afery? Spokojnie nie rozumiem tego, nie widzę tego gdzie indziej i poprostu pytam, po to forum jest. Wiem, że tu nie można na forum nic złego powiedziec bo zaraz ban i parę mocherow się zleci i wytyka jakim to jest się życiowym śmieciem bo źle słowo podlo pod adresem klubu. Nie śledzę NBA kompletnie nie wiem o tym co piszesz.

Co rozumiesz pisząc o szacunku do zawodnika czy rehabilitacji?
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Re: David Alaba

Postprzez Matifcb » 2019-09-15, 14:49

mancipium napisał(a):myślę, że to też może być taktyka wobec rywali, którzy mają mniejszą wiedzę na temat tego cego się mogą spodziewać.


Też o tym pomyślałem ale obaliłem ten pomysł bo i tak oficjalnie poinformuja jjak dany zawodnik wraca do trenowania z druzyna itp
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Re: David Alaba

Postprzez Recit » 2019-09-16, 09:45

Lol spokojnie :) Z szacunkiem chodziło mi o to, że zawodnicy mogą grać pewnie już po czasie x, ale w 100% zdrowi są po jeszcze kilku dniach, może paru tygodniach. I to ciężko przewidzieć. W NBA, gdzie zawodnicy mają więcej do powiedzenia i rynek jest raczej rynkiem zawodników niż klubów (bo wszystkie i tak mają takie same pieniądze), ma to większe znaczenie. W przypadku Bayernu czytałem niedawno o kulturze tego klubu (plus słynne Mia San Mia) i od razu skojarzyło mi się ze słowami generalnego menago wspomnianych Brooklyn Nets, który za fundament klubu uważa kulturę (nie hajs, nie treningi, nie barwy, kultura to coś więcej i jej elementem jest m.in. podejście do zdrowia graczy - pasuje mi to do Bayernu).

A krytykować Bayern jak najbardziej można i jak mnie nikt nie ścignie to zaraz to zrobię, mimo smartfona w łapie zamiast klawiatury pod rękoma :P
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 9h 35m 6s

Re: David Alaba

Postprzez Matifcb » 2019-09-16, 09:57

Nie no mowim zdaniem brak informacji o dlugosci absencji nie jest zakorzeniona az w Mia San Mia itp :D ja mowie tu o poprostu informacji krotkiej zrobil to i to moze wyleciec na okolo tyle pi razy drzwi. Nie poruszajmu tu findamentow i filozofi klubu :) zjawisko to i tak widac od miesiecy ostatnich raczej dopieo.

Wypadl zawodnik to wypadl trudno nie pierwszy nie ostatni raz ale co za problem powiedziec ze na szybko wiedza ze to moze byc to i to ze moze to potrwac nawet tyle i tyle, wiecej badan zrobimy wtedy i wtedy i poinformujemy znowu konkretniej jak to przebiega.

Wydaje mi sie ze jak sie sztabowi od Pepa czy tam innych dostalo za gorszy okres to lekarze mowia mniej zeby im pozniej nie zarzucic czegos.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Re: David Alaba

Postprzez Recit » 2019-09-16, 15:21

Za oceanem to też jest nowość i wcale nie jest to popularne. Oni to już w ogóle byli/są znani z podawania dokładnego timetable dla kontuzji, kiedy, co i jak. Sport zawodowy i pełna profeska, wiadomo, ale jednak ludzie traktowani jak maszyny. Utożsamiam to obecne, wciąż mało popularne podejście z traktowaniem człowieka bardziej jak człowieka. Pomimo zawodowego charakteru sportu.
Ale może jest jak mówisz, nie ma żadnego drugiego dna i jest tylko asekuracja, żeby pretensji nie było. Albo może, żeby rywale nie wiedzieli co i jak.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 9h 35m 6s

Re: David Alaba

Postprzez bartek959 » 2019-09-17, 15:53

Kovac na dzisiejszej konferencji: max 3 tygodnie przerwy
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: David Alaba

Postprzez bartek959 » 2020-03-22, 15:55

Alaba zmienia agenta na Zahaviego (reprezentuje też Lewandowskiego). Pozostanie w Bayernie wciąż możliwe, ale w grze o podpis są też Barca i Real - odejście tego lata też jest prawdopodobne.

Ciężko mi będzie wyobrazić sobie Davida w innym klubie. Ostatnie dobre występy na stoperze powinny przekonać zarząd do zatrzymania go na jeszcze dłużej...
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: David Alaba

Postprzez Matifcb » 2020-03-22, 17:42

negocjuje kontrakt na jaki zasluguje i tyle.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Re: David Alaba

Postprzez Mars » 2020-03-22, 20:25

Matifcb napisał(a):negocjuje kontrakt na jaki zasluguje i tyle.


A jeśli nie dostanie tego co chce to łatwiej będzie o negocjacje i dobry kontrakt w innym z topowych klubów
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: David Alaba

Postprzez Matifcb » 2020-03-22, 20:53

nie ma takiej opcji. David duet z Fonsim bedzie robic to jego misja w FCB, ewentualnie podwiesimy go w srodek tam gdzie alrarmuje ze chce grac. Akurat Tolisso out i zrobi sie w srodku luzniej dla Goretzki i Alaby. Bayern zaplaci spokojnie za lojalnosc Alaby.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 8m 55s

Re: David Alaba

Postprzez Luke » 2020-03-26, 18:40

Na ten moment sytuacja z Alaba to kalka Kroosa. Nie dostaniego takiego kontraktu jak chce, to Real wezmie z pocałowaniem ręki i to raczej za sumę niższą niż jest wart... ja bym jednak stanąl na rzęsach i dał mu dobry kontrakt. Niechętnie widziałbym takiego wszechstronnego zawodnika, który wciąż jest jeszcze bardzo młody w koszulce akurat Realu. Szkoda, że uparł się, że nie chce do City. Wymiana Sane-Alaba, to była by najlepsza opcja. Za kasę zaoszczędzoną na Sane można by spokojne Dayota z RB wyciągnąć i jeszcze by zostalo. Do tego David + Dest i byli byśmy ustawieni.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: David Alaba

Postprzez grejfrut » 2020-03-27, 10:10

Fakt jest taki, że w Bayernie też się zrobiła ogromna rywalizacja na jego pozycji. LO było przypisane do niego i każdy myślał, że do końca kariery, tak jak PO do Lahma, ale tutaj nagle wyskoczył murzynek z Kanady i się okazało, że jest talentem jednym na milion, niczym Mbappe. Na szczęście dla Davida, kontuzje innych pozwoliły mu grać w środku, ale w Bayernie ma ogromną konkurencję. Na lewej jest słabszy od Phonsiego, a w środku jest konkurencja w postaci Sule i Hernandeza, choć ci na razie częściej się łamią. Jak przyjdzie Upamecano, to będzie gorąco. Może to też go kusi? Tak czy siak musi zostać, jest bardzo uniwersalnym piłkarzem i ma ledwie 28 lat, czyli najlepszy wiek dla piłkarza.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4611
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 11h 33m 23s

Re: David Alaba

Postprzez mancipium » 2020-03-27, 11:34

ciekawe czy by sie sprawdzil tak jak chcial jako CM, przed Kimmichem.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: David Alaba

Postprzez bartek959 » 2020-03-27, 12:07

Coraz więcej pismaków i dziennikarzy informuje, że pozostanie Alaby nie jest wcale oczywiste i na serio zastanawia się nad odejściem, o ile Bayern nie spełni jego wymagań finansowych.

Jedna z gazet sugerowała, że chęć odejścia Alaby jest poniekąd związana z tym, że mimo obietnic X lat temu nie został przesunięty do linii pomocy. Traktowałbym to z przymrużeniem oka, ale czy Real i Barca byłyby w stanie mu to zapewnić? Wątpię. Isco, Modric, Valverde, Casemiro, Kroos, James/Rakitic, Busquets, Arthur, Vidal, De Jong. Na bokach obrony też solidna konkurencja - Marcelo, Mendy/Alba, Firpo.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: David Alaba

Postprzez scholli7 » 2020-03-27, 16:39

Jedno zasadnicze pytanie który z Klubów zdecyduje się wyłożyć teraz pieniądze za Alabe. Myślę że cała ta sytuacja z koronawirusem zmieni naprawdę rynek transferowy. I Kluby w obliczu problemów finansowych z tym związanym rozsądniej będą podchodzić do tego tematu. I wydaje mi się, że nie oddamy Alaby za jakieś drobne.
Według mnie zarówno Alaba, jak i Muller czy też Neuer( bo już też pojawiają się takie informacje, że może opuścić Bayern) zostaną
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości