Corentin Tolisso

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Wookie » 2017-06-15, 11:21

Mars napisał(a):
Wookie napisał(a):Gdyby kolejne 4 były takie jak pierwszy, nazwałbym go udanym transferem


To by ku**a złotą piłkę dostał

No ale nie dostał i 4 sezon pełni funkcję zmiennika. Przypomnę, że był rekordowym transferem Bayernu, od takich wzmocnień oczekuje się czegoś więcej niż grzanie ławki dla Hummelsa/Boatenga czy kozetki u medyka.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Mars » 2017-06-15, 12:20

Jak Boateng wypadł i wskoczył do składu Martinez, to potem Boaten musiał grzać ławę jak już był zdrowy ;)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez SoSeductive » 2017-06-15, 12:30

Wookie napisał(a):
Mars napisał(a):
Wookie napisał(a):Gdyby kolejne 4 były takie jak pierwszy, nazwałbym go udanym transferem


To by ku**a złotą piłkę dostał

No ale nie dostał i 4 sezon pełni funkcję zmiennika. Przypomnę, że był rekordowym transferem Bayernu, od takich wzmocnień oczekuje się czegoś więcej niż grzanie ławki dla Hummelsa/Boatenga czy kozetki u medyka.


nie obchodzi mnie, że to rekord ;) bo te 40MLN przy takiej firmie jak Bayern to tak naprawdę grosze.
Martinez spokojnie połową sezonu to spłacił.
Danke Carlo. :567:
SoSeductive
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 899
Wiek: 30
Dołączył(a): 2010-04-28, 19:41
Online: 11d 17h 42m 8s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez clay » 2017-06-15, 12:39

Martinez był jednym z kluczowych piłkarzy przy wygranej LM a ktoś mówi, że to nie był udany transfer :D

Martinez to jest gość. W obronie także gra na wysokim poziomie. Boa musi się martwić, bo Martinez naprawdę grał dobrze i z Hummelsem stworzył świetny duet. Popełniał błędy, ale który defensor ich nie popełnia? Martinez ma charakter. Pamiętacie przegrany mecz z Borussią? Martinez popełnił błąd, który kosztował nas gola i widać było, że zrobi wszystko, by na boisku się zrehabilitować. Zaraz potem sam strzelił gola i między innymi dzięki jego dobrej grze kończyliśmy pierwszą połowę z 2-1, mając Borussię na deskach. Gdyby Lewandowski i Robben pokazali taki charakter bo swoich zepsutych setkach jak Martinez, kończylibyśmy ten sezon z dwoma trofeami.

Tolisso przy dzisiejszym rynku to dobry transfer. Ograny w dobrej lidze i europejskiej piłce reprezentant Francji. Jest też w w takim wieku, że tylko patrzeć jak wchodzi na co raz to wyższy poziom. Dobre uzupełnienie naszego środka pomocy. Ale tak jak wszyscy czekam na armaty do ofensywy. Jeżeli gdzieś mamy braki, to właśnie tam.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Kubik » 2017-06-15, 16:09

Wookie napisał(a):
grejfrut napisał(a): Jednak jak wiemy Bayern słynie z rozsądku przy transferach, więc 40 mln ojro by raczej tak nie wydał z rękawa. Zobaczymy co pokaże, oby wypalił.


Z czego? Tak się składa, że Bayern to akurat ma problem z transferami za dużą kasę. Martinez nie wypalił, był najdroższym piłkarzem a nie dał nam tyle ile powinniśmy oczekiwać od najdroższego zawodnika. Sanches jak na razie niewypał. Oby Tolisso nie podzielił ich losu.


Dobrze, że Ty odpaliłeś, szkoda tylko, że na 3, a nie na 4 gary.

Przypominam, że w tym kapitalnym sezonie Martineza rozwaliliśmy system zgarniając tryplet i krojąc m.in. wielką Barcelone 7-0 w dwumeczu, a Javi był wtedy obok Bastiana wiodącą postacią naszego środka.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez scholli7 » 2017-06-15, 21:56

Wookie napisał(a):Martinez miał w Bayernie jeden udany sezon, pierwszy, tyle. Później był zmiennikiem, kontuzja, itd.

To ja chce więcej takich zawodników, którzy mają tylko jeden tak udany sezon i tyle. :mrgreen:
Bredzisz Panie gość w pierwszym sezonie ugrał z Nami LM, a ze Schweinim miażdzył system i to jest dla Ciebie tyle??? Czy aby trochę nie przesadzasz? Druga sprawa złapał później jak sam przyznałeś bardzo poważną kontuzje podobnie jak Badstuber, co nie zmienia faktu, że po pierwsze to przyczyniło się właśnie do Jego mniej udanych późniejszych sezonów, ale nie zmienia to też faktu, że spłacił się już po jednym sezonie gry u Nas czyż nie? :wink:
A takiego Sanchesa w to nie mieszaj, bo tak na dobrą sprawę nie można porównywać wszystkich zawodników czy też transferów do siebie.Może Bayern się na Nim zawiódł, a może chciał poprostu na Nim zarobić tego nie wiesz, a być też może działał przyszłościowo pokładając w Nim swoje nadzieje. Zobaczymy jak się to z Nim dalej potoczy.

A jeszcze coś powinieneś sobie uświadomić co znaczy dla takiego zawodnika tak poważna, czasem cały czas odnawiająca się kontuzja(mam na myśli Martineza) . I ile dany zawodnik potrzebuje czasu do powrotu do swojej formy zobacz np na takiego Boatenga, jak w ostatnim czasie trapią Go kontuzje, to ma podobną sytuacje jak Javier. Iluż takich zawodników traci na takich kontuzjach? Robben, Ribery mam wymieniać dalej zobacz nawet co grali Costa, czy też Coman do momentu swoich kontuzji, a co grali później. I w Ich przypadku też można powiedzieć, że zagrali tylko jeden udany sezon dla Nas. Ale przy tym złożyła się też zmiana trenera. A czy były to dobre transfery według mnie tak :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Klinsmann » 2017-06-15, 22:56

Król środka pola - Martinez, kosztował 40baniek a zagrał jak 150 :wink: Dziękuje, dobranoc 8)
Nie jego wina, że miał ciężką kontuzję, nie jego też wina, że sabotażysta Guardiola nie dawał mu pograć na swojej pozycji.
Rzuć lewego do pomocy to zobaczysz, że stanie się pionkiem i świat o nim zapomni.

Wg. mnie nasz ukochany Hiszpan jest najlepszym środkowym defensywnym pomocnikiem na świecie. Zn. się był :roll: Bo teraz to ni to stoper ni to pomocnik.
Mam nadzieję, że się szybko pozbiera i na stoperze już nigdy nie zagra.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez pedros » 2017-06-16, 01:23

Klinsmann napisał(a):Król środka pola - Martinez, kosztował 40baniek a zagrał jak 150 :wink: Dziękuje, dobranoc 8)
Nie jego wina, że miał ciężką kontuzję, nie jego też wina, że sabotażysta Guardiola nie dawał mu pograć na swojej pozycji.
Rzuć lewego do pomocy to zobaczysz, że stanie się pionkiem i świat o nim zapomni.

Wg. mnie nasz ukochany Hiszpan jest najlepszym środkowym defensywnym pomocnikiem na świecie. Zn. się był :roll: Bo teraz to ni to stoper ni to pomocnik.
Mam nadzieję, że się szybko pozbiera i na stoperze już nigdy nie zagra.

a ten znowu. co ma lewandowski do pozycji defensywnego pomocnika i roli martineza (cenzura) mać

da sie to wyleczyć?
pedros
Bawarczyk
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2017-03-27, 09:21
Online: 8d 16h 7m 22s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Klinsmann » 2017-06-16, 09:23

Ale Ty głupi jesteś :lol: Wszyscy zrozumieli tylko Ty jeden nie potrafisz.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez mancipium » 2017-06-16, 10:02

podzielam stanowisko, że ciężko mówić o Martinezie jako super transferze. Zaliczył jeden genialny sezonn. Za czasów Pepa i teraz Ancelottiego jego gra jaako stopera nie jest moim zdaniem zadowalająca a jego wystawianie na tej pozycji świadczy o słabości naszej kadry. Ten facet ani trochę się nie nadaje na stopera, bo po prostu popełnia błędy. Zbyt często gra na dużym ryzyku i tym się cechują środkowi pomocnicy, którzy mogą tak grać, natomiast stoper musi mieć wiecznie chłodną głowę i bardziej blokować rywala niż walczyć o przechwycenie piłki, co jest wbrew naturze Martineza. Nie jest to jego wina, że 2 sezony nie grał, a potem był ustawiany na stoperze, no ale za to można go ocenić w kontekście transferu. Fajnie, że ten jeden sezon pograł i na pewno ww tej chwili bezsensownym byłoby ozbywanie się go w jakikolwiek sposób.

Mam natomiast żal do Ancelottiego, że zamiast grać nim na DM przy Vidalu i Thiago grał Alonso. Bardzo bym chciał, aby w tym sezonie było inaczej ale kupiliśmy tego Tolisso i może się skończyć na tym, że Martinez nadal bedzie uważany błędnie za stopera. Prawda jest taka, że wizje co do piłkarzy to ma LVG a nie Pep. Pep każdą zmianę pozycji zawodnika okrasił spadkiem jego formy i potencjału dawanego drużynie (w tym dotyczy to Martineza). LvG wręcz odwrotnie, co on zrobił ze Schweinim, Alabą (on nie był lewym obrońcą wcześniej), Muellerem jako podwieszonym napastnikiem zamiast grającym na szpicy. Każda jego decyzja była poprawna w zakresie ustawiania piłkarza we właściwym miejscu na boisku. Natomiast za bardzo wierzył, że zawodnicy o określonej charakterysyce zawsze dadzą radę ;).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez shreek » 2017-06-16, 12:16

Fajnie jakby się pojawił jakiś dłuższy artykuł na stronce o Tolisso ale też o pozostałych nowych nabytkach FCB aby przybliżyć nam ich charakter i osiągnięcia. Ja osobiście o Tolisso dowiedziałem się dopiero z tego transferu.
shreek
Bawarczyk
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2015-09-24, 20:49
Online: 9h 41m 1s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez pedros » 2017-06-16, 13:01

Klinsmann napisał(a):Ale Ty głupi jesteś :lol: Wszyscy zrozumieli tylko Ty jeden nie potrafisz.

Rozumiem, ale w kadrze jest jakieś ponad 20 piłkarzy. Dosyć charakterystyczne, że tobie jednak ten konkretny piłkarz z automatu posłużył jako przykład. Twardo zakorzeniony jest ten lewandowski w twojej czaszce. Gdzie tylko mozesz próbujesz wstawić go w swoich wpisach jak zawsze próbując przedstawić w jakims negatywnym kontekscie. Nawet jeśli jest to trudne.
tyle bo sie robi offtop
pedros
Bawarczyk
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2017-03-27, 09:21
Online: 8d 16h 7m 22s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Cejmi » 2017-06-16, 13:11

Na ten moment mogłoby to tak wyglądać: Vidal (Martinez), Tolisso (Sanches), Thiago (Muller). Każda pozycja pokryta i nie wygląda to źle. Gdyby młodzież odpaliła byłoby nawet więcej niż dobrze.
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1736
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 56m 58s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez Klinsmann » 2017-06-16, 22:09

pedros napisał(a):Rozumiem
To dobrze :wink: A jaka to różnica, czy jako przykład posłużył Robben czy Lewandowski? Opanuj się chłopie bo bijesz pianę bez powodu.
Lewy był dobrym przykładem, bo jako pomocnik byłby mega cienki - czytaj zmiana pozycji. O to mi chodziło, żeby podkreślić znaczenie grania na nie swojej pozycji.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Corentin Tolisso

Postprzez ironlemon » 2017-06-17, 20:31

Nie mogę znaleźć źródła potwierdzającego, że to na pewno on, ale trafiłem na coś takiego na fejsie:

Obrazek

Mały Corentin w słusznej koszulce :D
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości