Alphonso Davies

Tutaj wyrazisz swoją opinię na temat zawodników grających w Bayernie

Re: Alphonso Davies

Postprzez Luke » 2020-04-15, 12:32

grejfrut napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=TxuW1DNRqy0

Warto obejrzeć. Niesamowicie mu kibicuję, świetny człowiek. Ma niesamowitą głowę, aby w tak młodym wieku osiągnąć tak wiele i być po prostu normalnym nastolatkiem. Dla porównania Renato Sanches, który w jego wieku też wiele osiągał robił sobie zdjęcia z tysiącami euro w ręku, dalszy los jego kariery jest już nam znany.


Widziałem. Bardzo fajny reportażyk :) Wciąż mam przed oczami mecz Daviesa z Chelsea i myślę sobie, jakbyśmy tak zaklepali do końca Sane i ten wróciłby do pełni swojej formy. Co nasza lewa flanka robiła by z Realami i innymi Barcelonami jakby śmigali tam Davies + Sane w pełni możliwości :twisted:
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Bayern fun » 2020-04-15, 17:09

Wiadomo, Davies sztos i mega sympatyczny gość, ale zwrócił ktoś uwagę jak w tym obozie dla uchodźców gadają po angielsku? A teraz polecam się przejść po polskim osiedlu i spróbować z kimś porozmawiać po angielsku, nie zapominając jaki my mamy dostęp do edukacji a jaki oni ;)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: Alphonso Davies

Postprzez pietrekFCB » 2020-04-15, 18:41

Bayern fun napisał(a):Wiadomo, Davies sztos i mega sympatyczny gość, ale zwrócił ktoś uwagę jak w tym obozie dla uchodźców gadają po angielsku? A teraz polecam się przejść po polskim osiedlu i spróbować z kimś porozmawiać po angielsku, nie zapominając jaki my mamy dostęp do edukacji a jaki oni ;)


a nie wziąłeś pod uwagę że w Ghanie gdzie przyszedł na świat i w Liberii skąd pochodzi jego rodzina, językiem urzędowym jest angielski? :wink:
pietrekFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 726
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-08, 12:04
Online: 21d 21h 38m 39s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Bayern fun » 2020-04-15, 19:53

pietrekFCB napisał(a):a nie wziąłeś pod uwagę że w Ghanie gdzie przyszedł na świat i w Liberii skąd pochodzi jego rodzina, językiem urzędowym jest angielski? :wink:


nie, kompletnie o tym nie wiedziałem :o
cóż, specem od państw afrykańskich i ich historii nie jestem, ale zawsze fajnie się czegoś dowiedzieć :)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: Alphonso Davies

Postprzez grejfrut » 2020-04-16, 05:58

Phonsie jest naprawdę imponujący, skromność, pracowitość i chłodna głowa. To wszystko w tak młodym wieku w połączeniu z byciem już piłkarzem klasy międzynarodowej, a lada chwila klasy światowej. Szok i wiele uszanowanie. To jest zdecydowanie ten jeden na milion. Może wtopiliśmy wcześniej kasę na takie talenty jak Breno czy Sanches, ale Phonsie zwróci utraconą gotówkę z ogromną nawiązką. Szacunek za aż tak mocną głową, bo ludziom od kasy potrafi odbijać i to naprawdę niewielkiej. Pamiętam gościa w firmie co dostał podwyżkę do 5k netto i dodatkowo sporo jeździł w delegacje po Polsce i Europie, już mu odwaliło, potem został zwolniony. A to tylko 1/10 paznokcia Daviesa :lol:
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4615
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 14h 48m 9s

Re: Alphonso Davies

Postprzez dmagio » 2020-04-16, 13:33

Bayern fun napisał(a):Wiadomo, Davies sztos i mega sympatyczny gość, ale zwrócił ktoś uwagę jak w tym obozie dla uchodźców gadają po angielsku? A teraz polecam się przejść po polskim osiedlu i spróbować z kimś porozmawiać po angielsku, nie zapominając jaki my mamy dostęp do edukacji a jaki oni ;)

Jak widać nauczanie geografii również jest na niskim poziomie co angielski na polskim osiedlu.
Botswana, Gambia, Ghana, Kamerun, Kenia, Lesotho, Liberia, Malawi, Mauritius, Namibia, Nigeria, RPA, Rwanda, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Somaliland, Suazi, Sudan, Sudan Południowy, Tanzania, Uganda, Zambia, Zimbabwe kraje afrykańskie, w których spokojnie można rozmawiać w języku angielskim i prawdopodobnie mieszkańcy tych krajów będą lepiej to robić niż taki osobnik z osiedla.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 40m 5s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Bayern fun » 2020-04-16, 15:16

dmagio napisał(a):Jak widać nauczanie geografii również jest na niskim poziomie co angielski na polskim osiedlu.


Przyznałem się, że w tej materii mam niewielką wiedze, przykro mi że musisz dowartościowywać się takimi przytykami.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3665
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 13h 34m 18s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Matifcb » 2020-04-16, 21:30

dmagio napisał(a):Jak widać nauczanie geografii również jest na niskim poziomie co angielski na polskim osiedlu.
Botswana, Gambia, Ghana, Kamerun, Kenia, Lesotho, Liberia, Malawi, Mauritius, Namibia, Nigeria, RPA, Rwanda, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Somaliland, Suazi, Sudan, Sudan Południowy, Tanzania, Uganda, Zambia, Zimbabwe kraje afrykańskie,


rozumiem ze tobie sie tez te kraje z glowy alfabetycznie wypisaly:D
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 45s

Re: Alphonso Davies

Postprzez filip97 » 2020-04-18, 07:43

Też jestem dobry z geografii przeglądając neta https://www.wosd.pl/angielski-urzedowy-w-afryce/.
filip97
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 951
Dołączył(a): 2014-02-15, 15:39
Online: 125d 14h 49m 18s

Re: Alphonso Davies

Postprzez dmagio » 2020-04-18, 16:16

filip97 napisał(a):Też jestem dobry z geografii przeglądając neta https://www.wosd.pl/angielski-urzedowy-w-afryce/.

Za to ja głupieję jak czytam takie popisówy.
Z niczym się nie kryję,że informacje były z internetu, bo nawet nie mam pojęcia o istnieniu Somaliland.Poprostu wykorzystałem internet i tyle.
W moim poście chodziło tylko o to by pokazać użytkownikowi jak wiele krajów ma za język urzedowy angielski,a wiedza o niektórych jest tak samo natualna jak znajomość języka angielskiego.I chodziło mi głównie o przytyk do polskich osiedli.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 40m 5s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Mars » 2020-04-19, 07:53

dmagio napisał(a):
filip97 napisał(a):Też jestem dobry z geografii przeglądając neta https://www.wosd.pl/angielski-urzedowy-w-afryce/.

Za to ja głupieję jak czytam takie popisówy.
Z niczym się nie kryję,że informacje były z internetu, bo nawet nie mam pojęcia o istnieniu Somaliland.Poprostu wykorzystałem internet i tyle.
W moim poście chodziło tylko o to by pokazać użytkownikowi jak wiele krajów ma za język urzedowy angielski,a wiedza o niektórych jest tak samo natualna jak znajomość języka angielskiego.I chodziło mi głównie o przytyk do polskich osiedli.


A co, w domkach na odludziu lepsza sytuacja czy co? No albo jesteś też z polskiego osiedla, Bo nie geografia jest Twoja mocną stroną a google
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Alphonso Davies

Postprzez dmagio » 2020-04-19, 17:54

Mars napisał(a):
dmagio napisał(a):
filip97 napisał(a):Też jestem dobry z geografii przeglądając neta https://www.wosd.pl/angielski-urzedowy-w-afryce/.

Za to ja głupieję jak czytam takie popisówy.
Z niczym się nie kryję,że informacje były z internetu, bo nawet nie mam pojęcia o istnieniu Somaliland.Poprostu wykorzystałem internet i tyle.
W moim poście chodziło tylko o to by pokazać użytkownikowi jak wiele krajów ma za język urzedowy angielski,a wiedza o niektórych jest tak samo natualna jak znajomość języka angielskiego.I chodziło mi głównie o przytyk do polskich osiedli.


A co, w domkach na odludziu lepsza sytuacja czy co? No albo jesteś też z polskiego osiedla, Bo nie geografia jest Twoja mocną stroną a google


Przeczytaj może od początku o co chodzi, a dopiero wtedy się spinaj.
I skąd stwierdzanie,że coś jest moją mocną stroną.
Szkoda, że źródła nie napisałem to może obyłoby się bez tych głupich spin.
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 40m 5s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Mars » 2020-04-19, 19:17

Nie spinam się a nie rozumiem czepiania się kogoś, że nie ma wiedzy jakie języki są urzędowymi albo drugimi gdzieś daleko w Afryce. A co do j. Angielskiego w Polsce to poziom nauczania jest daleko za zachodem i z tym trzeba się zgodzić, choć powoli się to zmienia. Wiadomo kogo stać by posłać dzieci prywatnie, tam jest inna sytuacja, ale mówię tu o szkołach publicznych. Pozdro i bez spiny
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Alphonso Davies

Postprzez mancipium » 2020-04-19, 20:24

w rankingach nie wypadamy gorzej od mitycznego zachowu w znajomości jezyka nagielskiego.
https://perspektywy.pl/portal/index.php ... Itemid=119
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Alphonso Davies

Postprzez Luke » 2020-04-20, 16:55

https://www.transfermarkt.de/fc-bayern- ... pQx5FFhsBE

Davies do 2025 :D Chłopak dostał nagrodę za świetne występy i mam nadzieję, że solidna podwyżka, którą pewnie dostał nie uderzy mu do głowy. Najważniejsze, że mamy z głowy wszystkie Reale i Barcelony na jakiś czas, bo jak pogra tak jeszcze trochę, to będzie miał wjazd na lewą stronę każdego klubu świata.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Skład

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości