Philippe Coutinho

Niezapomniane mecze, ważne postacie, największe sukcesy - wszysko tutaj

Re: Philippe Coutinho

Postprzez norbi » 2019-08-19, 09:38

zapewne tylko na r ok, a na sezon 2020/2021 dyszka powędruje do Sane ? ;)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Cejmi » 2019-08-19, 17:02

Jeśli Brazylijczyk odpali, to kto wie czy nie zostanie z nami na dłużej. Sane to prędzej dostanie 7 o ile w ogóle po kontuzji będzie na poziomie predysponującym go do gry w FCB. Fajnie, że trochę magii pojawi się na AA :D
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1735
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 49m 29s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez baymann9 » 2019-08-19, 20:17

Dziwi mnie podejście wielu kibiców, że Coutinho to transfer na rok. Myślę, że ja on odpali i stanie sie liderem naszej ofensywy, zarząd znajdzie 120 baniek. Niezależnie od innych planów transferowych.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2432
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 15h 51m 1s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez bartek959 » 2019-08-19, 20:57

Problem w tym, że Coutinho jest super jako 10 - na skrzydle idzie mu gorzej. Bayern na pozycję ofensywnego pomocnika szykuje Havertza w 2020 roku. Będzie kosztował podobne pieniądze, jest 7 lat młodszy no i Niemiec :P Nie wiem czy wykup Coutinho w przypadku transferu Havertza ma jakikolwiek sens i czy w ogóle jest możliwy - podejrzewam, że w składzie Bayernu znajdzie się albo jeden albo drugi. Mimo wszystko potrzebujemy gwiazdę na skrzydło.

No chyba że oddamy go z powrotem do Barcy i zarząd wynegocjuje kwotę transferu niższą niż klauzula... do tego wszystkiego jeszcze długa droga. Cieszmy się z obecnej sytuacji :D

Na konferencji mówił, że w Barcelonie nie wszystko się potoczyło po jego myśli, ale to już historia. Teraz ma nadzieję, że zostanie tu na długo. Kalle dodał, że nie wyklucza długoterminowej współpracy pomimo wysokiej kwoty wykupu.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez clay » 2019-08-19, 21:01

Za mocno patrzycie na tę kwotę. 120 mln to po prostu zabezpieczenie od Barcelony, że gdyby nagle Coutinho zaczął grać jakiś mega kosmos, odzyskają za niego pieniądze. Wtedy będą mieli silną pozycje i jak Bayern będzie chciał go zatrzymać, będą musieli wybulić ten hajs, bo zaraz zgłosi się kilka innych klubów z City na czele. Barcelonie zupełnie się nie opłaca, by Coutinho do nich wracał. Jak Coutinho zagra przyzwoity sezon i zarówno Bayern jak i Coutinho będą chcieli kontynuować współpracę, myślę, że spokojnie da się negocjować z Barcą nieco niższą cenę

Co do Havertza. Nie wiem, czy śledzicie Leverkusen ostatnio, ale Havertz nie gra tam takiej typowej dziesiątki. Leverkusen od końcówki zeszłego sezonu gra takim 3-4-3 i Havertz tam jest raczej prawym napastnikiem.
Ostatnio edytowano 2019-08-19, 21:15 przez clay, łącznie edytowano 1 raz
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Wookie » 2019-08-19, 21:14

Też tak myślę, te 120 mln to nie jest wiążąca kwota, gdy przyjdzie co do czego pewnie da się zbić cenę. Koleś za rok będzie miał 28 lat, nikt nie da za niego 120 a Barca pewnie będzie chciała odzyskać cokolwiek. Chętnych może być niewielu, Hiszpanie odpadają, Włosi również, z Anglików może ManU, Chelsea - wątpliwe, reszta nie potrzebuje. Może PSG. Jak widać konkurencji wielkiej mieć nie będziemy, zbicie do 80 jest możliwe. Jeśli będziemy mieć środki a on będzie wartością dodaną to u nas zostanie, ale Sane i Havertz powinni być priorytetami.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez scholli7 » 2019-08-19, 21:18

baymann9 napisał(a):Dziwi mnie podejście wielu kibiców, że Coutinho to transfer na rok. Myślę, że ja on odpali i stanie sie liderem naszej ofensywy, zarząd znajdzie 120 baniek. Niezależnie od innych planów transferowych.


Otóż to chłopak jeszcze nie zagrał ani min w Bayernie, ale co niektórzy już wiedzą, że przyszedł na rok i że później kupimy Havertza albo Sane. Śmeszy mnie to. Proponowałbym skupić się na tym co jest teraz i nie wybiegać tak bardzo do przodu, bo życie pisze różne scenariusze i wszystko zweryfikuje.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z transferu Coutinho do Bayernu. Sam Klopp kiedy usłyszał o tym transferze stwierdził, że ma to sens
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Matifcb » 2019-08-19, 21:20

jak to sie ma do sytuacji z Jamesem. To samo super oferta mamy mozliwosc kupna i kolo na lawce zgnil. Ciesze sie z brazyliany u nas bo wreszcie to ktos z topu ale nie jaram bo za rok duzo sie moze zdazyc.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5353
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 1h 27m 57s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez alien666 » 2019-08-19, 22:37

Matifcb napisał(a):jak to sie ma do sytuacji z Jamesem. To samo super oferta mamy mozliwosc kupna i kolo na lawce zgnil. Ciesze sie z brazyliany u nas bo wreszcie to ktos z topu ale nie jaram bo za rok duzo sie moze zdazyc.

To cieszysz się, ale nie jarasz powiadasz?
To co Cię kolego jara?
Inna sprawa, ten Twój język polski? A może ty Niemiec? A zapomniałem, Ty tylko z telefonu piszesz i nie ma znaczenia, że z błędami i bez stylu.
Wszyscy z szacunkiem wypowiadamy się o madryckiej (cenzura).
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4882
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 41d 23h 41m 14s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Gabo Gabi » 2019-08-19, 23:01

Z tą pozycją Coutinho to jest wiele sprzecznych opinii - dużo osób twierdzi, że to typowa 10, z kolei inną uważają, że i na skrzydle Cou daje radę - najlepsze statystyki chyba wykręcał właśnie na tej pozycji, prawda?

Epizod Cou w Barcie ogólnie był nieudany, bez względu na jakiej pozycji chyba grał. Philippe to piłkarz w stylu Messiego - kreator gry, świetna technika, więc pewnie obecność Leo trochę go przygaszała. W Bayernie w ofensywie nie ma takich piłkarzy - Perisić, Gnabry, Coman, Davies to typowi skrzydłowi, a Thiago gra głębiej. Wydaje mi się, że może odpalić nieźle u nas.
Ktoś z fb napisał(a):drużyna nie pomogła Ci w ostatnim meczu zdobyć korony króla strzelców przykre myślę, że pomyślisz o innym klubie, bo ten sezon pokazał jaki jest egoizm niektórych kolegów....jeśli chcesz zdobywać trofea to zmień otoczenie.
Gabo Gabi
Bawarczyk
 
Posty: 2637
Dołączył(a): 2015-03-25, 20:37
Lokalizacja: Bolesławiec
Online: 22d 49m 14s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez trocky » 2019-08-20, 07:34

Grajek z topu. Świetny technicznie. Strzela, asystuje. Czego chcieć więcej. Nie mogę się doczekać jak zacznie grać. Bardzo chciałbym, aby pomoc była budowana wokół takiej "10". Coutinho i Alcantara mogliby zbudować duet ala Xavi-Iniesta. A za nimi Martinez jako "6".

Ale ja nie mam wątpliwości. Jakiś kataklizm sprawi, że go kupimy za rok za 120 mln. Nie że jesteśmy skąpi, czy wybrzydzamy, tylko nas nie będzie najzwyczajniej w świecie stać na niego. Havertz, Sane, Coutinho. 3 grajków i około 250 mln euro.

Nie po to się umawiamy z Barcą na klauzulę odstępnego, żeby za 12 miesięcy ją renegocjować. To jest ryzyko dla obu klubów. Hazard. Zresztą nie słyszałem jeszcze o takim przypadku, żeby renegocjować taką klauzulę. Pamiętajmy, że to najwyższy transfer Barcelony w historii klubu i będą chcieli odzyskać jak najwięcej z wydanych 145 mln. Na razie dostali tylko 8,5 mln. Jak na ironię mam podobne przeczucia, co do Perisicia. Tutaj jednak problemem będzie jego wiek. Kupił Bayern kiedyś 31-letniego piłkarza-skrzydłowego za 20 mln euro? Chyba nie.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Wookie » 2019-08-20, 08:02

scholli7 napisał(a):Proponowałbym skupić się na tym co jest teraz i nie wybiegać tak bardzo do przodu, bo życie pisze różne scenariusze i wszystko zweryfikuje.


W życiu też tak postępujesz? Nie masz marzeń, nie planujesz, nie myślisz o rozwoju, inwestycjach? Liczy się tylko dziś, pełna micha, pójście do roboty, i wyspanie się?
Zastanawianie się nad przyszłością i tworzenie własnych scenariuszy nt. rozwoju wydarzeń w Bayernie, nie przeszkadza w równoczesnym myśleniu o najbliższym meczu, o tym kto zagra, kto będzie zdrowy, czy damy radę wygrać, a może jesteśmy tak beznadziejni, że i Schalke nas pyknie?
Chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę, że są to tylko nasze przypuszczenia, oparte w mniejszym lub większy stopniu o jakieś realia, doświadczenia, dotychczasowe kroki klubu, ale w dalszym ciągu są to tylko nasze rozważania i nikt nie traktuje tego jako pewnika. Każdy zdaje sobie również sprawę z tego, że przez rok wszystko może się wydarzyć, najlepszym tego przykładem jest saga z Sane. Ot po prostu forum, które chyba właśnie do tego służy? A najbliższy rok zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko ze względu na Coutinho, Havertza, i Sane. Do tego kontrakty wygasają Lewandowskiemu, Neuerowi, Alabie, Thiago, Mullerowi, Martinezowi, Boatengowi, Sanchesowi, albo je przedłużymy w najbliższym roku, albo za półtora będą do wzięcia za darmo a Neuer i Alaba dali dość jasny sygnał, że są w stanie wyobrazić sobie grę poza Bayernem. Lewy również chce transferów i może poczekać na rozwój wydarzeń, nawet dla Thiago może być to ostatnia okazja na zmianę otoczenia i poszukanie sobie miejsca w innym klubie z czołówki. Gdyby tego było mało za chwilę dojdzie do zmian na fotelach prezesowskich. Nowi liderzy, nowe wizje, co może wywrócić obecną sytuację do góry nogami, a na dodatek przyszły sezon rozpoczniemy pewnie z nowym trenerem.
Serio, nie jara cię to, nie zaciekawia, nie myślisz o tym jak to się potoczy, jakie decyzje zostaną podjęte?
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Wookie » 2019-08-20, 09:06

trocky napisał(a):Ale ja nie mam wątpliwości. Jakiś kataklizm sprawi, że go kupimy za rok za 120 mln. Nie że jesteśmy skąpi, czy wybrzydzamy, tylko nas nie będzie najzwyczajniej w świecie stać na niego. Havertz, Sane, Coutinho. 3 grajków i około 250 mln euro.

Też tak myślę. Priorytetami będzie pewnie Sane i Havertz, a z Coutinho będzie to raczej z +/- 300 mln, również wydaje mi się, że jeśli zostanie wykupiony to tylko w przypadku wywalenia się transferu jednego z Niemców. No chyba że nagle znajdzie się kilku zawodników do odstrzału na których będzie można zarobić ze 150 mln, aby chociaż w części pokryć koszty. Może Sanches, Tolisso, Coman, ale wielkie kasy z tego nie będzie, innych nie widzę, może Goretzka, który przy Havertzie i Coutinho straciłby miejsce, albo Gnabry w przypadku obsadzenia Sane i Coutinho na obu skrzydłach.

trocky napisał(a):Nie po to się umawiamy z Barcą na klauzulę odstępnego, żeby za 12 miesięcy ją renegocjować. To jest ryzyko dla obu klubów. Hazard. Zresztą nie słyszałem jeszcze o takim przypadku, żeby renegocjować taką klauzulę. Pamiętajmy, że to najwyższy transfer Barcelony w historii klubu i będą chcieli odzyskać jak najwięcej z wydanych 145 mln. Na razie dostali tylko 8,5 mln. Jak na ironię mam podobne przeczucia, co do Perisicia. Tutaj jednak problemem będzie jego wiek. Kupił Bayern kiedyś 31-letniego piłkarza-skrzydłowego za 20 mln euro? Chyba nie.

xD Serio?
Klauzula odstępnego przy wypożyczeniu nie różni się niczym od klauzuli odstępnego zapisanej w normalnym kontrakcie zawodnika. Jest tylko jedna różnica, dotyczy ona tylko jednego klubu. Ale zasada jest taka sama, jeśli pojawi się klub gotowy do wpłacenia jej wysokości, klub zawodnika nie ma nic do gadania. W naszym przypadku, jeśli Bayern wpłaci 120 mln Barcelona nie ma już nic do gadania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby trafił do nas za niższą kwotę, tylko Barcelona musi tego chcieć, przy wpłaceniu 120 nie ma już nic do powiedzenia. Identycznie jest z Perisicem. Wpłacamy 20 i jest już nas, koniec i kropka, ale Inter może tak go nie chcieć, że mogą się zgodzić na mniejsze pieniądze. Wszystko zależy od woli klubów. Tak też PSG wyciągnęło Neymara, przyszli, wpłacili 222 mln zapisanych w kontrakcie i Barcelona mogła już tylko sobie postękać. Natomiast negocjowanie niższych kwot odstępnego niż te zapisane w umowach jest normalną praktyką, po prostu klub zawodnika musi chcieć go sprzedać. Tak Ronaldo odszedł do Juve, miał w kontrakcie chyba miliard odstępnego poszedł za sto baniek, bo kluby się dogadały. A Barcelonie może na tym zależeć, gdyż koleś za rok będzie miał już 28 lat, ogromny kontrakt do pokrycia - 23 mln -, pozycje obsadzone, a chętnych za wielu może nie być. Z Hiszpanii nikt go nie weźmie, Juve w tym roku się wykosztowało, w Anglii City, Liverpool, Arsenal, Spurs, skrzydła obsadzone, ManU w zasadzie też, ale kto wie, Chelsea się sypie - Roman nie wyrabia. Może PSG. Pozostaje Bayern. Więc siłą rzeczy mogą zgodzić się na niższą kwotę transferową, tylko po to, aby sprzedać zawodnika i odzyskać cokolwiek, albo tak jak teraz, aby zwolnić miejsce w budżecie płacowym. Taka klauzula to nie jest żaden przymus. Tak też np. trafił do nas Thiago, który w umowie miał zapisane 18 mln, jednak dogadaliśmy się z Barceloną i zapłaciliśmy nieco więcej tylko po to, aby zapłacić niższy podatek. W Hiszpanii do 2017 było tak, że transfer poprzez aktywację klauzuli obłożony był 48% podatkiem, a zwykły bez klauzuli 21% . Dogadaliśmy się z nimi i zamiast zapłacić 18mln+48% czyli 26.5 mln bo kwota z klauzuli w całości musi być wpłacona na konto klubu a podatek to dodatkowa opłata, zapłaciliśmy 20mln+5mln bonusów. Barce zarobiła nieco więcej a my nieco mniej wydaliśmy. Także spokojnie, my lubimy się targować o każdy grosz, Barcelonie może zależeć na sprzedaży, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby Coutinho trafił do nas za mniejsze pieniądze
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Luke » 2019-08-20, 12:26

Phil na konferencji powiedział, że jego głównym zadaniem jest wypracowywanie okazji dla kolegów, a na pierwszym treningu dziś najlepiej rozumiał się z Lewym. Czyli pasuje :D Coś czuje, że to może być nasz nowy dream team :D
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Philippe Coutinho

Postprzez Matifcb » 2019-08-20, 14:15

o super wiadomosc :) Lewy musi wymyslec juz nowa spiewke bo podania jak beda docierac a dalej bedzie sety psuc...
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5353
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 1h 27m 57s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości