Kto powinien zawitać w Bayernie?

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Jaki napastnik powinien dołączyć do nas zimą w roli zmiennika dla Lewego?

Ankieta wygasła 2018-01-05, 18:37

Wagner
3
20%
Giroud
2
13%
Ibisević
2
13%
Dolberg
1
7%
Kramarić
0
Brak głosów
Uth
0
Brak głosów
Modeste
1
7%
Ktoś młody z II drużyny Bayernu
6
40%
Żaden nowy napastnik nie jest potrzebny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Klinsmann » 2018-09-06, 04:51

Znowu się nakręcasz :P

Kimmich, James, Sule - wszyscy o nich pamiętamy.
Mi brakuje kreatywnego i skutecznego napastnika, no i dobrego skrzydłowego.
Brak skrzydłowego w tym roku rozumiem i nie mam pretensji. Nikt nie mógł przewidzieć, że Comana połamią - oby to była jego ostatnia kontuzja w życiu.

Nie podoba mi się sprowadzanie średniaków typu Rode, Rudy, Sanches, Bernat, Lewy, Wagner, Thiago i wielu innych.
Później gramy ćwierćfinał i zawsze dwóch takich artystów biega po boisku - jeden sprdl. dwie setki, drugi prldnie samobója - no i wieź się człowieku nie wkurzaj.
Taki Bernat nie miał prawa zagrać ani jednego meczu w fazie pucharowej LM. Lewy z resztą też - ale niech wam będzie - klasa światowa musi grać.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez scholli7 » 2018-09-06, 07:53

Ale średniacy też muszą być w zespole bo nie obsadzisz każdej pozycji zawodnikami klasy światowej. Zresztą nie w każdym oknie transferowym jest okazja wyciągnąć akurat jakiegoś zawodnika, na którego pozycję jest w danym momencie zapotrzebowanie i to trzeba też zrozumieć.
Od kilku lat wałkuje się temat zastąpienia skrzydłowych, rzucając na nich wiadro pomyj, że za starzy, że się nie nadają już itp itd., że łamliwi. A jak się okazuje nie jest do końca tak, że Bayern nie próbuje robić coś w tym kierunku. Bo sprowadził przecież zawodników na ich miejsce a przedw wszystkim coś próbował w tym kierunku robić sprowadzając np Costę, Comana, czy Gnarbiego, czy teraz Daviesa. Ktoś powie co to za nazwiska trzeba nam nazwisk. Bo taki Davies to wielka niewiadoma, w sumie taki Gnarby teź, ale znowu też nie można z góry zakładać, że któryś z tych dwóch zawodników nie okaże się takim strzałem w 10 jak chociażby Kimmich.
Trzeba uzmysłowić sobie jeszcze pewne rzeczy po pierwsze primo nie wiem czy będzie można też kiedykolwiek zastąpić jakimiś zawodnikami, którzy będą mogli efektywnie zastąpić choćby w 60%. duet RR
Bo zarówno Ribery i Robben są to zawodnicy jedyni w swoim rodzaju i takie perły trafiają się bardzo rzadko. Po drugie fajnie byłoby zastąpić choć jednego z Nich a jak się okazuje my cały czas ciągle mówimy o dwóch, nie o skrzydłowym a o skrzydłowych.
Do tego dochodzi teź fajt, że przychodzą nowi zawodnicy duźo młodsi ale jak się okazuje tak samo podatni na kontuzje jak RR.
Ktoś powie dobrze, ale jeśli nie wyda się konkretnej sumy pieniędzy to nie ma co liczyć na konkretnego skrzydłowego.
A jak się okazuje przykład takiego Alexisa idealnie wskazuje,na to że nie jest to reguła. I ja osobiście podzielam opinie Recita, że np zachwyty nad takim Martialem są mocno wygórowane.
Nie da rady też kupić kaźdego dobrze zapowiadającego się zawodnika w każdym oknie transferowym. Ktoś przywoływać może takich zawodników jak De Bruyne, Sane, Draxler czy dawniej Reus, że ich nie sprowadzono do Bayernu.Ale znowu też nigdzie nie jest powiedziane, że Ci zawodnicy sprawdziliby się w Bayernie?I z marszu staliby się zawodnikami takimi jak Ribery czy Robben A nie podzieliliby np losów takiego Gotze który miał być niemieckim Messim czy nawet dawniej Deislera, który miał być wielkim piłkarzem. A jak było wszyscy bylismy świadkami. Takiej gwarancji również nie ma prawda
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2018-09-06, 08:33

masz kolego problem ze samym soba, powazny. Ja sobie nie zycze takich tekstow publicznie w internecie pod moim adresem. Skoncz z tym i ochlon bo naprawde zalatwimy to inaczej. Bedac bardziej ogarniemym niz ty skoncze tylko na tym, znowu pojdziesz do kogos ze z malej literki napisze nazwe klubu i mnie zbanujesz, nie odpisze tobie bo nie przeczytalem do konca twoich wymiocin, nie mam hobby z rana wstac i czytac elaboratow i obrazania mnie. Wyzywanie ludzi w internecie moze ciebie jara, nawet brew mi sie nie rusza poprostu szufladkuje cie i tyle. Ale oficjalnie ci tu pisze. Rob tak dalej a zejdziemy na inna stope tych twoich wyzwisk. A pozniej dziwienie sie czemu na forum ludzi nie ma jak "wladza" kompleksy na uzytkownikach wyladowuje. Ja rozumiem ze to jest troche pracy zeby forum ogarniac i jest to przewaznie darmowa praca wiec chwala ludziom ale sa granice, nie mamy 10 lat i mowie ci kolejny raz, chcesz to dyskutuj na temat ale zbastuj wyzwiska osobiste i przekroczysz granice i bedzie nieciekawie.

PS. co z tym nickiem twoim i brakiem szacunku do legendy klubu ? kiedy ty za to dostaniesz bana ? :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2018-09-06, 08:57

probowalem. Nieskutecznie. Ja poprostu nie odpisuje na te zaczepki i nie wdaje sie z nim w konwersacje, pewnie jak tylko wejdzie tutaj pousuwa moje posty a zostawi obrazajace moja osobe. Wali mnie to. Jestem na forum nie po to zeby sie klocic a jesli jego to jara to droga wolna. Przekroczy granice to i kara go siegnie. To jest internet kiedys kazdy sie bezkarnie czul i robil co chcial. Przyszly ciezsze czasy i ludzie moga byc karani za to co tu sie pisze. Cierpliwosc jest cnota :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Recit » 2018-09-06, 09:47

Powiedziałbym, że robicie przedszkole ale to byłoby obraźliwe względem dzieciaków. Różnimy się, ale szanujmy się! Nie wiem o co chodzi z emocjami między Wami ale są co najmniej niezdrowe. Tu już nie chodzi o wspólną pasję do Bayernu, ale zobaczcie jak błahe są różnice między Wami. Serio to jest warte takich emocji?
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 9h 35m 28s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2018-09-06, 10:15

moim zdaniem nie ale moje zdanie tu sie nie liczy. Czy ja do niego pisze jakies epitety ? chlopak sie nakrecil napisal pol bibli o jakis Mateuszkach itp nie wiem co dalej jeszcze bazgrolil bo nie czytalem.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez mancipium » 2018-09-06, 12:25

dyskusja w internecie... napiszesz, ze oczekujesz wiecej to zjada Ciebie, że dobra polityka przecież jest. Napiszesz, ze co do zasady zarzad dziala dobrze, ale brakuje takiej kropki nad i to zjadą cie, że fatalna polityka przecież.

troche wiecej rozumu uzywać
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez clay » 2018-09-06, 13:44

Mnie ciekawi, co zarząd mógł lepiej zrobić w sytuacji skrzydłowych? Bo jest masa pretensji do panów Rummenige, Hoeness ale mało nazwisk.

Martial? Nie rozśmieszajcie mnie. Gość nie pokazuje obecnie nic, poza tym Manchester chciał za niego ile 50 mln? Śmiem twierdzić, że nie posadziłby na ławce nawet Mullera w roli skrzydłowego.
Malcom? Był długo obserwowany. Wydawało się, że jest coś na rzeczy. Ciekawiło mnie, czemu nie pykło. Po tym co zrobił przy transferze do Romy nie mam już pytań.
Sane? 50+ mln wtedy to było większe ryzyko niż kupienie Renato. Do tego gość mimo wielkiego talentu nie gra w reprezentacji Niemiec, a ostatnio nawet Guardiola posadził go na ławce, bo ponoć na treningach daje dupy. Do tego te wypowiedzi piłkarzy jak Kroos o nim. Wstrzymałbym się przed nazwaniem go naszym błędem transferowym.
Dembele? Barca dała za niego 105 mln + bonusy po jednym sezonie w Borussi, gdy tylko zrobił sobie jaką kolwiek markę. Nie wiem, czy realnie byłby wart połowę tego. Do tego pokazał mega siano we łbie przy tej sytuacji. Mam nadzieję, że tacy piłkarze będą się trzymać z dala od Bayernu.
Pojawiały się nawet przecież nazwiska takie jak Carrasco i pewnie byli tu zwolennicy kupienia go za 100 mln.

Ja osobiście nie widzę zawodników na tu i teraz. Trzeba by móc wyciągnąć Hazarda z Chelsea albo Asensio z Realu. Nirealne operacje. Nic dziwnego, że zarząd szuka okazji i liczy na to, że zawodnicy wystrzelą. Coman, Costa, Gnabry teraz ten młody Davies. Bayern zrobił na nich mimo wszystko dobry interes, bo kosztowali małe jak na ten poziom i te czasu pieniadze, a talentu sporo. Z Costą nie wyszło, ale może z resztą wyjdzie.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2018-09-06, 18:32

https://www.fangol.pl/view/255827/top-2 ... ich-klubow

dzis apropo transferow takie zestawienie.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2018-09-06, 19:41

nie chciaLEm tego "mowic na glos" ale wlasnie tez to jest cos co powinno sie zmienic jak najszybciej. Dziwne to bo trwa to naprawde z 2 dekady a przeciez rozni ludzie za to byli odpowiedzialni. Fakt ze mozna bylo wyciagnac moim zdaniem duzo wiecej ale i Bayern nie przeplaca wiec chociaz toi dobre. Jak mnie wkurzalo jak zawsze na telegazecie przeczytalem ze Real kogos podkupil a to Manchester czy Chelsea. Rzucone na stol 20-30 mln dekade temu i Bayern znikal w negocjacjach :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 10m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2018-09-07, 10:02

Mając w kadrze (zdrowych) Comana, Gnabry'go, Ribery'go, Robbena i Daviesa od stycznia to ja się nie dziwie, że nie sadzili się na skrzydłowego nowego, bo tu za ciasno. No nie okłamujmy się - nikt nie zakładał że w pierwszym meczu Coman wypadnie na 3 miesięcy. Gdybyśmy pożegnali jednego z panów R to wtedy można było by próbować kogoś ściągnąć, ale tak jak napisał clay na rynku sucho, a jak gdzieś pokaże się trochę wody to można nieźle wdepnąć. Może też nasz Alfonso z Kanady wypali - kto wie. A może Niko i sztab spróbują kogoś z drugiej drużyny wyciągnąć? Ten nasz 18-letni Koreańczyk Jeong, Shabani w U19 też kilku chłopaków czeka na swoją szanse. Pora najwyższa na jakiegoś wychowanka w składzie - ostatni to przecież Alaba. Mniej 10 razy bardziej cieszy swój chłopak z akademii niż jakiś za gruby, który potem dostanie oferte z Hiszpanii i przebiera nogami.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez baymann9 » 2018-09-07, 10:45

Może warto by było zmienić taktykę i nie opierać tak gry na skrzydłach. Drugiego duetu jak Robbery raczej już mieć nie będziemy.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2434
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 17h 6m 27s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2018-09-24, 16:31

Sport Mediaset donosi, że Bayern interesuje się transferem Lukasa Klostermanna z RB Lipsk i miałoby do niego dojść już w zimę.

Nominalny prawy obrońca, ale może grać z powodzeniem na lewej stronie jak i na środku. Szybko by się zaadoptował - dłuższe kontuzje go raczej nie omijają :P
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2018-10-11, 21:27

Panowie wyślijmy Lewego do jakiegoś Kataru albo coś i kupmy Piątka, proszę, proszę... :D
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Piter1985 » 2018-10-22, 20:47

myślałem ostatnio coś więcej o sezonie 2019/2020, nie da się ukryć, że będzie to sezon poważnych zmian może nawet rewolucyjnych biorąc pod uwagę mizerię ostatnich okienek jeśli idzie o kluczowe dla nas pozycje. chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie kolejnego przedłużania kontraktów z Franckiem i Arjenem więc już chociażby to spowoduje, że powinno się sporo dziać w kontekście transferów do klubu. może ktoś też chętny pobawić się i przedstawić jak widziałby kadrę już na kolejny sezon :-) wiadomo, że miesięcy jeszcze sporo a tym samym sporo się może wydarzyć... ktoś totalnie zgubi formę, ktoś się objawi, zmieni się trener - zmieni się system gry itd... ale to w końcu tylko zabawa a te szare jesienne wieczory coś sprzyjają rozmyślaniom a więc...

bramkarze - Neuer, Fruchtl
obrona - Hummels, Sule, Alaba, Kimmich, Mai
pomoc - Martinez, Alcantara, Tolisso, Goretzka, Gnabry, Davies, Jeong, Evina, Meier
atak - Lewandowski, Zirkzee

jakie zmiany: wrzucamy kilku młodych i naprawdę chciałbym, żeby dostali jakieś swoje szanse, zagrali jakieś minuty, mieli okazję się pokazać a nie tylko gadanie o tej akademii o tych milionach na ten projekt i o cudownych warunkach... a pożytku z tego nie będzie żadnego.

sprzedajemy:
- Ulreicha - ogólnie przy zdrowym Manu i tak nikt nic (prawie nic) nie pogra więc równie dobrze ręcznik może na ławce rezerwowych leżeć ;-) zarabiamy na tym kilka baniek na czysto a w to miejsce bierzemy bramkarza jakiegoś doświadczonego z friko lub jakąś skromną bańkę i tyle... czyste wyrachowanie z mojej strony - zarobić (może 5 mln) po prostu trochę euro :-) przyznaje, że nie chciało mi się szukać tutaj konkretnej kandydatury
- RRR - koniec kontraktów i cześć...
- Boateng - myślę, ze 30 baniek do wyciągnięcia a niestety pomimo uwielbienia dla tych długich zagrań i wyjść z piłką coraz częściej zalicza wtopy przez duże W i zachowuje się jak dziecko we mgle
- Sanches - 20 baniek będzie dobre... ewentualnie wypożyczenie ale do BL (jeśli stać nas będzie na odpuszczenie tych baniek) / trochę się wahałem między nim a Thiago ale ostatecznie więcej stabilizacji widzę u Hiszpana, Renato mimo, że coś jakby dojrzał to jeszcze mnie nie przekonał cały czas
- Muller - skończył się jak dla mnie i nie wierzę już kompletnie w tego gościa, jemu samemu dla osobistej kariery chyba tylko zmiana otoczenia może pomóc (bo zmiany trenerów w obecnym środowisku nic a nie nie pomagają ;-) ), póki jeszcze można coś na dobrej opinii pojechać to myślę, że 45 mln ktoś z Anglii by sypnął
- Coman - człowiek szklanka i z tego powodu też już absolutnie w niego nie wierzę (zdanie jestem skłonny zmienić tylko jeśli po powrocie po obecnej kontuzji do końca sezonu zagra zdrowo i będzie miał genialne mecze i wykręci mocne statystyki) - liczę na 30 mln
Wagner - żadna to konkurencja dla Lewego, żadna mobilizacja... a i do gry kombinacyjnej się on zbytnio nie nada - 7 mln i OK

no to ''zarobiłem'' około 140 mln więc teraz je wydam ;-)
Toby Alderweireld - około 25-30 mln - opcja na środek i na prawą stronę więc i do gry 3 środkowych i do rotacji na dwójkę i Kimmich mógłby sobie zagrać na ''6'' jeśli on na prawej... twardy, skuteczny, doświadczony i niebezpieczny przy stałych fragmentach - moim zdaniem świetna relacja ceny do jakości :-)
Philipp Max - realna alternatywa na lewą stronę, ktoś kto zmusi Alabę do wysiłku ale też i da mu opcję zagrania w drugiej linii, do tego Niemiec , zawodnik z BL a biorąc pod uwagę to i poziom klubu jaki teraz reprezentuje to myślę, że 20 baniek... no max :-) 25
James - wykupić obowiązkowo - cena ustalona - 42 mln
Maximilian Eggestein - coś mam przeczucie, że ten chłopak naprawdę zawojuje BL mooooocno i zaraz trafi do kadry, mnie osobiście przekonuje bardziej niż te nasze wszystkie transfery ostatnich lat (Rode, Rudy, Goretzka) razem wzięte - 40-45 mln
Alassane Plea - może trochę szybko, może trochę na wyrost ale chłopak potrafi zagrać i szukałem kogoś uniwersalnego na 2-3 pozycje, kto zagra w różnych systemach i będzie potrafił wnieść do gry swoje - 50 mln
Anthony Martial - mocne nazwisko - a takie też są potrzebne - jak gra ostatnio w MU to pokazuje, że potrafi, dodatkowo też uważam, że koleś mogący zagrać na różnych pozycjach, w różnych systemach więc dający różne możliwości... za darmo a jakość jednak jest więc postarałbym się taką okazję wykorzystać

bilans mi wyszedł, że trzeba dołożyć około 40 mln na te transfery... więc bardzo pozytywnie moim zdaniem biorąc pod uwagę, że znaaaaacznie odmładzamy skład i wzmacniamy :-)
pierwszy prawdziwie jesienny wieczór za mną ;-)
Piter1985
Bawarczyk
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2015-05-09, 20:30
Online: 5h 9m 40s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron