Kto powinien zawitać w Bayernie?

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Jaki napastnik powinien dołączyć do nas zimą w roli zmiennika dla Lewego?

Ankieta wygasła 2018-01-05, 18:37

Wagner
3
20%
Giroud
2
13%
Ibisević
2
13%
Dolberg
1
7%
Kramarić
0
Brak głosów
Uth
0
Brak głosów
Modeste
1
7%
Ktoś młody z II drużyny Bayernu
6
40%
Żaden nowy napastnik nie jest potrzebny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2020-01-21, 10:42

A mi sie wydaje że ten Odriozola to dobra opcja. W zeszłym sezonie 22 spotkania w Realu, bramka i 9 asyst. W tym gra dużo mniej, bo Carvajal zdrowy i cięzko go wygryźć ze składu. Chłopak ma 24 lata, Real go zgarnął bo fajnie sie w Sociedad pokazywał. W lecie do Realu wróci Hakimi, wiec Odriozola będzie miał jeszcze ciężej o granie, skoro Zidane sie tak zachwyca Hakimim. Pachnie mi to wypożyczeniem i z opcją wykupu.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2020-01-21, 13:04

AS, La Sexta, Marca, Sky, Di Marzio, Falk są zgodni - Odriozola w Bayernie. Hiszpan nie uczestniczył już dziś w treningu Realu. Również podejrzewam, że Real robi grunt pod powrót Hakimiego i w kontrakcie będzie opcja wykupu Odriozoli.

Poczytałem trochę o nim - prawy obrońca z ciągiem na bramkę (27 spotkań w Realu, gol i 10 asyst), ale w defensywie już średnio... Najważniejsze jednak jest to, że prawdopodobnie nasz monachijski Jay-Z zasiądzie dłużej na ławce, gdyż Flick ponoć chce Pavarda na stoperze.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2020-01-21, 13:13

Jay-Zeta to bym wytransferował do Arsenalu rzutem na teśme. Wole patrzeć jak babole robi młody Mai i na nich sie uczy, niż stary kocur Jerome.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Matifcb » 2020-01-21, 13:50

dokładnie cholera po co nam ciagle jakies odgrzewane kotlety albo inne wypozyczenia. Akademia za kupe kasy stoi niech daja grac mlodziakom. Kiedy maja sie ogrywac..
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5364
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 5h 5m 56s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2020-01-21, 13:50

Kubik napisał(a):A mi sie wydaje że ten Odriozola to dobra opcja. W zeszłym sezonie 22 spotkania w Realu, bramka i 9 asyst.


Trzeba wiekszy obrazek przedstawic: Z tych 9 asyst 4 we wczesnej fazie pucharu Hiszpanii z kelnerami. Nawet w zeszlym sezonie w wiekszosci albo byl kontuzjowany albo nie lapal sie do skladu. To tylko wypozyczenie wiec nic nie tracimy jak z Persicem ale po tym jak przewijaly sie nazwiska typu Cancelo czy Semedo to jednak żal. Wygląda na to, że Odriozola ma być typowym zabezpieczeniem jakby się ktoś jeszcze połamał, bo kiedy wszyscy będą zdrowi z opcjami w obronie nie jest tak źle: LO (Lucas, Davies, Alaba), ŚO1 (Lucas, Alaba, Martinez), ŚO2 (Pavard, Boateng, Mai), PO (Pavard, Kimmich). Ok, w sumie jako typową prewencję przed kontują warto mieć kogoś dodatkowego w składzie z wypożyczenia, nawet jeśli miałby nie zagrać ani jednego meczu.

bartek959 napisał(a): gdyż Flick ponoć chce Pavarda na stoperze.


Interesting. Tylko troche to nie pasuje. Po tym co jesienią pokazał Davies nie wyborażam sobie, że siądze na ławie, tak samo nie wyborażam sobie że na ławie siądzie nasze 80 mln czy Alaba. Podstawa obrony na ten moment to dla mnie: Davies-Lucas-Alaba-Pavard/Kimmich. W żadnej konstelacji Pavard nie pasuje na stopera. Jesli para stoperow miala by byc francuska to z kolei na lawie siadze ktos z dwojki Davies/Alaba...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Sic » 2020-01-21, 14:43

Biorąc pod uwagę sytuację z Comanem i Gnabrym myślę, że Davies miałby dużo okazji do grania na skrzydle.

Obrona Davies/Lucas/Alaba składałaby się z 3 lewonożnych zawodników, co nie do końca odpowiada Flickowi.
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez mancipium » 2020-01-21, 14:52

Alaba na środek pomocy :)
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2020-01-21, 14:55

Nie wczytywałem się na TMie z kim te asysty, ale może być jak piszesz ;-)

Może przy deficycie skrzydłowych Davis przejdzie wyżej, a Alaba na LO? Falk pisze, że Odriozola wypożyczony do końca sezonu. Tak po prawdzie to jakie mieliśmy opcje?
- Cancelo - Juventus pozbyl się go bez żalu, a w City przyspawany do ławki. W dodatku City nie chciało sie zgodzić na wypożyczenie
- Dodo - 21 letni Brazylijczyk z Doniecka - Shakhtar chciał go opchnać za 30 mln. To kot w worku podobnie jak Odriozola.
- Meunier - to było jakieś rozwiązanie sensowne, ale też transfer definitywny tylko chyba
- Semedo - to plotki tylko
- Klostermann- nie do wyjęcia z Lipska w zimie
- Benjamin Henrichs - ja w zasadzie liczyłem na niego najbardziej, ale ponoć zostaje w Monaco, a w BL preferuje Naggelsmana i Lipsk.

Trzeba przyznać rację Hasanowi - w zimie ciężko o dobry transfer, bo nikt nie sprzeda podstawowego grajka w połowie sezonu. Co tracimy na tym Alvaro? Ano nic. Nie odpali - wróci do Madrytu. Odpali? Pewnie będzie do wzięcia skoro Zidane chce Hakimiego w Madrycie. Jest u nas Thiago i Martinez to powinni ogarnąć szybko aklimatyzację Hiszpana. Młody też pewnie będzie chciał grać, bo Euro.

Ja tam jestem zadowolony. Flick powiedział że chce obrońce i dostanie. Pewnie kandydatury były z nim konsultowane, bo mówił że chce kogoś o profilu Lahma. Niko Kovać też domagał się transferów, ale sie niedoczekał.
Ciekawe czy skończy się na nim czy jeszcze zaatakują jakiegoś skrzydłowego - bo o nim też Flick wspominał. Chociaż czasu mało no i cisza w tym temacie.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez grejfrut » 2020-01-21, 16:14

Zimą nikogo sensownego nie dostaniemy, a sytuacja kadrowa pod względem ilościowym jest tragiczna. Lepszy rydz niż nic tak naprawdę, ale potrzeba jeszcze kogoś do środka pola, może Olmo? Ogólnie nasza polityka transferowa to porażka, latem miała być rewolucja, a przyszedł gość za wielką kasę z ciężką kontuzją, odpad z Barcelony i Interu, no i po okienku. Najlepszy transfer 2019 roku to Davies z Kanady :lol:

Nasza sytuacja przypomina mi trochę tę z zakończenia kariery przez Fergusona, oczywiście role są inne, ale jakoś tak. Uli odchodzi w wielkim stylu, piękne pożegnanie, tytuły w poprzednich latach, ale zostawia zespół na oparach. Tak samo zrobił SAF, no ale on był trenerem - sytuacje jednak dość podobne do siebie. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski, chociaż wiadomo, że zmiany pokoleniowe są bardzo trudne, widać to po klubach. Tak naprawdę my, Barca i Real trzymamy się najlepiej.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4630
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 23h 34m 53s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2020-01-21, 18:03

grejfrut napisał(a):może Olmo?


Olmo ponoc o krok od Lipska i jaram sie bardziej niz jak my bysmy go kupili :P BvB :arrow: Haaland, RB :arrow: Olmo. Walka o tytul bedzie mega zacieta :D Nasi beda musieli spiac du py jak 300 Spartan zeby zdobyc Meistra i to bardzo dobrze :D

Odriozola ponoc bez opcji wykupu. Czyli typowa opcja awaryjna w razie kontuzji obecnego skladu. Sam chlopak pewnie tez mysli sobie, ze co mu szkodzi, moze sie pokaze w paru meczach. Carvajala nie wygryzie tak czy inaczej, a z Pavardem przynajmniej powalczy jak Kimmich rzeczywiscie na 6 zaplanowany.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez seba » 2020-01-21, 18:22

niedługo zawodników będziemy w leasing brać pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę każdy kolejny odrzut który ląduje u nas na wypożyczeniu ........
MIA SAN MIA
seba
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 355
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-04-27, 08:33
Online: 2d 14h 19m 55s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2020-01-21, 18:30

Okoliczności niemal identyczne jak kiedyś przy wypożyczeniu Oddo. Też prawy obrońca, też odrzut, też wypożyczenie i też za 5 dwunasta :) Po roku powrót do Milanu.

edit:
My generalnie chyba nie mamy szczęścia do wypożyczeń: Oddo, Tasci, Reina, James, Perisić, Coutinho. Żadne nie zachwyciło na poważnie. Teraz ten Hiszpan.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Sic » 2020-01-21, 18:45

Ale się spinacie :). Bierzemy gościa na pół roku, żeby w razie jakiegoś pożaru nie musieć kombinować, tyle. Jak nowy (lub też stary) trener w przyszłym sezonie będzie faktycznie chciał grać Kimmichem na 6 to będzie miał szerszy wybór prawych obrońców na rynku (o ile będziemy mieć jeszcze w ogóle $$$ na kupno kogoś). O Hasanie można mówić wiele, ale fakt, że zimą mega transferu się nie zrobi jest niezaprzeczalny.
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez grejfrut » 2020-01-21, 19:35

Nikt się nie spina, transfer jako tako może być, ale to jest konsekwencja kiepskiej polityki transferowej od czasów Niko Kovaca, oczywiście winę ponosi zarząd, nie Chorwat. Nie trzeba być mistrzem inteligencji, aby wiedzieć, że zimowe transfery są trudne, bowiem kto odda w środku sezonu kluczowego gracza? No właśnie, nikt. Trzeba było brać się do roboty kiedy był na to czas. Nasza ofensywa kuleje od dawna, a sprowadzamy takie gwiazdy jak niechciany Cou i Perisic. Na razie to Baja ma niezły zjazd, mieliśmy okazję kupić naprawdę fajnych graczy, ale zarząd blokowało transfery. Np. Pep chciał Mane, ale ten się nie nadawał, de Bruyne za drogi, Sane też. Minęło kilka sezonów i okazuje się, że tamtą kasę to sobie możemy już kupić, ale odpady. No nic na to nie poradzimy, mam nadzieję, że od tych wakacji rozpocznie się odbudowa Bayernu, bowiem dramatu jeszcze nie ma, ale kolejne dwa lata i będziemy powoli kierować się w stronę United. Nie jest źle, ale powoli last call wybija.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4630
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 23h 34m 53s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Bayern fun » 2020-01-21, 19:49

no i klasycznie ból dupska, nie ma transferów źle, sa transfery źle bo to odrzut bleh bleh bleh. Pozdrawiam tych którzy spodziewali się transferu gracza pokroju TAA na ławę ;)
Mamy uzupełnić kadrę i to robimy, tyle w temacie.
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3690
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 17h 49m 32s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości