Kto powinien zawitać w Bayernie?

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Jaki napastnik powinien dołączyć do nas zimą w roli zmiennika dla Lewego?

Ankieta wygasła 2018-01-05, 18:37

Wagner
3
20%
Giroud
2
13%
Ibisević
2
13%
Dolberg
1
7%
Kramarić
0
Brak głosów
Uth
0
Brak głosów
Modeste
1
7%
Ktoś młody z II drużyny Bayernu
6
40%
Żaden nowy napastnik nie jest potrzebny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez grejfrut » 2019-07-15, 12:04

Kubik napisał(a):Odoi ma zerwanego achillesa a nie wiązadła chyba


Tak, masz racje. Co i tak oznacza min. 9 miesięcy pauzy od czasu kontuzji. Ja jestem jak najbardziej za tym gościem, ale za darmo. Wolałbym teraz zapłacić za Wernera, ale nie 60 baniek, to chora cena za gościa, który ma rok do końca kontraktu, jakby się zgodzili na 25 melonów byłoby idealnie.

Szkoda, że nie sięgnęliśmy po Jovicia, świetny sezon w BL i LE. Moim zdaniem to będzie kozak na lata, zdecydowanie lepsza opcja od Mario M., gość ma 21 lat - miałby 2 sezony na naukę od Lewego i powolne zastępowanie.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2019-07-15, 13:02

SportBIld pisze, że jesteśmy blisko porozumienia z Ziyechem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2019-07-15, 13:34

Miałem to właśnie napisać - 30 mln za Ziyecha. Hasan miał już spotkać się z agentem i wszystko ugadać.

Piszą też, że Bayern jest już sfrustrowany szopką związaną z Sane, Dembele i Hudson-Odoi.

Falk dementuje info Daily Mail o tym, że Sane definitywnie zostaje w City oraz info o porozumieniu z Heinrichsem.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-15, 13:54

bartek959 napisał(a):Miałem to właśnie napisać - 30 mln za Ziyecha. Hasan miał już spotkać się z agentem i wszystko ugadać.

Piszą też, że Bayern jest już sfrustrowany szopką związaną z Sane, Dembele i Hudson-Odoi.

Falk dementuje info Daily Mail o tym, że Sane definitywnie zostaje w City oraz info o porozumieniu z Heinrichsem.


Jak mamy ruszac na podboj LM z Ziyechem to kapa :roll: Juz wolalbym dobic ilosc skladu Carrasco i probowac z Comanem i Gnabrym...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez mancipium » 2019-07-15, 13:59

Achillesy to powazniejsza kontuzja niz wiezadla krzyzowe wedlug mojej wiedzy. Kupienie kogoś z zerwanym achillesem to jest puszka pandory.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-15, 15:47

Dla mnie zagadką jest cena Ziyecha... Niby kolejny dobry sezon, niby dobre mecze w LM, niby piłkarze są drożsi niż wakacje nad polskim morzem, a tu koleś za 30-40 mln i jedyna głośna oferta to odrzucona przez niego Sevilla. Biorąc pod uwagę, że nikt większy go nie chce a nasz skauting od lat szoruje po dnie, zastanawiam się jaką koleś ma wadę, że nikt znaczący nie wyciąga po niego łap?

Z tego co widzę to w klubie są świeżo po lekturze "Futbonomii" a wątek brania piłkarzy po przejściach podkreślili zakreślaczem. Odoi 50? Ręce opadają.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-15, 17:13

Wookie napisał(a):D, zastanawiam się jaką koleś ma wadę, że nikt znaczący nie wyciąga po niego łap?


Jedną prostą: Całe życie wkręcał w ziemię kelnerów w lidze holenderskiej. Tam piłka jest tak słaba, że piłkarz musiałby chyba strzelić 35 goli jak Suarez, zeby była nadzieja, że coś z niego będzie w wielkim klubie, a nawet to nie daje gwarancji (patrz Huntelaar). Jak juz mamy kogoś brać z Ajaxu to weźmy Neresa. Młodszy, więc może jeszcze czegos sie nauczy, rozwinie...

Jeśli nie Sane i Dembele to możemy kupic Roce za 40 mln i jeszcze zostanie nam 70-80 mln. W tej granicy mozemy kupic kazdego skrzydlowego ponizej pułapu Sane i Dembele: Oyarzabal, Bailey, Neres, Lozano, Guedes, Bergwijn, Everton, Pepe, Carrasco, Tauvin, Under... wszyscy ponizej 25 i przynajmniej z potencjałem. Kupowanie 26-letniego Marokańczyka dla mnie zupełnie bez sensu.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez grejfrut » 2019-07-15, 19:21

Już bym nie przesadzał. Salah jak przechodził do Liverpoolu był średniakiem, który po prostu solidnie grał, nikt się nie spodziewał, że będzie takim kotem. Ziyech zagrał świetnie zawody w LM i jest do wyjęcia za 30 baniek, zatem naprawdę zacna kwota. Oczywiście nie można rezygnować z Sane, ale ja bym wziął gościa, bowiem jest on bardzo uniwersalny i mocno doświadczony.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4602
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 6h 28m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-15, 19:56

grejfrut napisał(a):Już bym nie przesadzał. Salah jak przechodził do Liverpoolu był średniakiem, który po prostu solidnie grał, nikt się nie spodziewał, że będzie takim kotem. Ziyech zagrał świetnie zawody w LM i jest do wyjęcia za 30 baniek, zatem naprawdę zacna kwota. Oczywiście nie można rezygnować z Sane, ale ja bym wziął gościa, bowiem jest on bardzo uniwersalny i mocno doświadczony.


Ja bym tego nie porównywał. Salah przechodząc do Liverpoolu był młodszy i mial za sobą dwa bardzo dobre sezony w Romie, klubie bądź co bądź nie z byle jakiej półki grającym w jednej z najlepszych lig świata. A liga holenderska? Wymieńcie mi piłkarzy, którzy się sprawdzili w dużych klubach z ligi holenderskiej przez ostatnie 15 lat? Suarez, Ibra, Snejder i to chyba tyle... powiedzmy sobie szczerze, każdy srednio dobrze wyszkolony technicznie pilkarz w lidze holderskiej bedzie wykrecal kilkanaście bramek i asyst na sezon skoro wygrywanie z zespołami typu NAC Breda po 8-0 jest tam na porządku dziennym. Taki Hirving Lozano od dwóch sezonów też ma kilkanaście bramek i asyst w PSV a jest trzy lata młodszy. Dlaczego mamy brać Ziyecha za 35 a nie Lozano za 50? Dla mnie to jakby to jakby kupować używany samochód zamiast nowego z salony tylko dlatego, że kosztuje 20% mniej... na ławę Ziyech spoko, ale jak to będzie nasz jedyny transfer na skrzydło, to będzie to sygnał, że nie liczymy się już w Europie...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez pablo » 2019-07-15, 22:46

Piszecie, ze rynek jest trudny, ze nie ma do wyciagniecia klasowych graczy i sumy transferow sa za wysokie wiec ciezko nam konkurowac. Nie zgadzam sie z tym. Uwazam, ze sytuacja na rynku jest podobna, tzn. taka do ktorej przywyklismy. Wzrosly kwoty transferow ale takze znaczaco wzrosly budzety czolowych klubow, takze Bayernu. Proporcje sa podobne. Kto moze nas przebic ? Real, Barca, Man City, moze PSG, Liverpool - chodzi o warunki finansowe i sportowe. Ilu oni moga kupic graczy ? Reszta chetnie przejdzie do Bayernu.

Oczywiscie, ze Sane bylby najlepsza opcja bo to pewniak, jakosc potrzebna Bayernowi na juz. Na rynku jest jednak sporo innych skrzydlowych, ktorzy swietnie graja w swoich dosc mocnych ligach i jest duza szansa na to, ze wejda na jeszcze wyzszy poziom. Problem jest tylko w ocenie ich potencjalu i wybraniu najlepszych. Bayern popelnil najwiekszy blad nie robiac transferu skrzydlowego rok temu, teraz albo Sane albo ponosimy jakies ryzyko, ale mozna je zminimalizowac kupujac 2 skrzydlowych np. Pepe i Thauvin. Sadze, ze bedzie tak jak mowil Kalle: albo Sane albo czekamy az poleci domino transferowe i bedziemy mogli pozyskac skrzydlowych za troche mniejsze pieniadze. Sane 100mln albo 2 skrzydlowych tez pewnie razem za okolo 100mln.

Mysle, ze ze skrzydlowym/skrzydlowymi damy rade. Martwi mnie jednak to, ze przez zaniedbania z ostatnich lat i teraz liczne odejscia z klubu czolowych graczy ciezko bedzie uzyskac odpowiednio liczna kadre na wysokim poziomie. W poprzednich latach juz mielismy braki na poszczegolnych pozycjach i teraz bedzie pewnie podobnie (podobnie jak zrobimy kilka dobrych transferow). Czyli jak wypadnie nam jakis kluczowy gracz to ciezko go bedzie zastapic a z taka kadra nie ma co liczyc na sukces w LM. Wydaje sie wiec, ze ten sezon bedzie musial byc przejsciowy. Dokonczymy kompletowanie/wzmacnianie kadry w przyszlym roku, nie ma szans zebrac silnej, kompletnej kadry w tym roku, zarzad dobrze o tym wie i dlatego wymyslaja te historie , ze niby waska kadra jest ok. Dostaniemy tez definitywna odpowiedz na pytanie czy Kovac wyciaga wnioski i czy bedzie wstanie dac cos Bayernowi jako trener (w co bardzo watpie).
pablo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 2005-04-08, 21:09
Online: 2d 26m 38s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-16, 04:28

Luke napisał(a):Jedną prostą: Całe życie wkręcał w ziemię kelnerów w lidze holenderskiej.
Też tak myślę, jednak na poziomie LM zaprezentował się godnie, w kluczowych wiosennych meczach pokazał, że potrafi grać w piłkę. Eredivisie jest bardzo niewymierna, jako całość odstaje nie tylko od 5 czołowych lig. Tak jak napisałeś jest kilka drużyn na których można nabijać statystyki, jest dużo miejsca na boisku, najniższy spośród topu współczynnik intensywności według InStata, można poszaleć z piłką. Fakt jacy zawodnicy robią tam za kozaków nie najlepiej o niej świadczy, nawet koleś z 3 ligi hiszpańskiej robi z gwiazdę(19 goli). Sam poziom ligi nie może być jedynym powodem braku zainteresowania wielkich klubów, mi w głowie zapala się lampka ostrzegawcza, gdy widzę kto po niego się zgłasza. Do tego wypychanie Ziyecha - wręcz siłą - ostatnie teksty o Arsenalu, tylko to potęgują. Ajax nie musi sprzedawać, 30-40 to nie są wielkie pieniądze, mimo to bardzo zależy im, aby go opchnąć. To powinno dać do myślenia. Wolałbym Thauvina a nawet Oyarzabala, który byłby ciekawą odmianą przy Comanie i Gnabrym. Świetny do rozegrania, potrafi grać w piłkę, ma gola, jest szybki, może nie ma takiego 1 na 1 jak inni zawodnicy z topu, ale myślę że przy naszym stylu(tak wiem) byłby wartością dodana. Choć i Ziyech na BL powinien wystarczyć, tylko czy my tym powinniśmy się kierować?
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Mars » 2019-07-16, 06:20

Sky Deutschland informuje że Bayern jest gotowy na transfer Sane ale sam zawodnik nie poinformował władz City że chce opuścić klub i ma udać się z drużyną na zgrupowanie. Porażka Bayernu jeśli nie dojdzie do transferu. Takie przypadki zdarzały się bardzo rzadko że klub godzi się na transfer A zawodnik nie chce przyjść do Monachium, i to Niemiec.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-16, 06:31

Gdyby to był Bayern np. sprzed 2 lat z Riberym, Robbenem, Jamesem, Vidalem, Hummelsem, jeszcze jako tako ciągnącymi, byłoby mu łatwiej, ja mu się nie dziwię. Dziś przychodząc do Bayernu będzie na świeczniku, jego transfer wszystkiego i tak nie załatwia, kadra nawet z nim nie powala na kolana a oczekiwania będą ogromne. Widać co dzieje się z Lewym, nie strzeli gola w dwóch meczach - Niemcy już o kryzysie, wykorzysta jedną setkę zamiast trzech - Lewy zawodzi. Nie wygramy z Liverpoolem, Realem, Barcą, - Lewandowski nie ciągnie. Lewy wspomni o konieczności wzmocnień - Lewy nie szanuje Bayernu, nigdy nie będzie legendą... itd. Gdyby przyszedł Sane z nim byłoby podobnie. Święty spokój i czysta głowa, czasem schowanie się za kolegami jest ważne, dla komfortu, aby nie zwariować. Widać to nawet po Messim.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Mars » 2019-07-16, 07:01

Z Lewym to akurat przecież prawda. Sam się na takiego kreował, stawiał się na równi z C.Ronaldo i Messim A rzeczywistość jest inna.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2019-07-16, 07:29

Jak Sane nam odmówi to będzie spory policzek wizerunkowy dla Bayernu. Kto nam ostatni odmówił jak się na niego napaliliśmy (z informacji jawnych)? van Nistelrooy chyba jak odchodził z United, van der Vaart jak Ajax go sprzedawał, czy Bosingwa z Chelsea?
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron