Kto powinien zawitać w Bayernie?

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Jaki napastnik powinien dołączyć do nas zimą w roli zmiennika dla Lewego?

Ankieta wygasła 2018-01-05, 18:37

Wagner
3
20%
Giroud
2
13%
Ibisević
2
13%
Dolberg
1
7%
Kramarić
0
Brak głosów
Uth
0
Brak głosów
Modeste
1
7%
Ktoś młody z II drużyny Bayernu
6
40%
Żaden nowy napastnik nie jest potrzebny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez kjon » 2019-07-08, 18:01

Arti napisał(a):"kibice Bayernu mają się nie martwić, drużyna będzie silna i w pełni zdolna do kolejnego mistrzostwa z rzędu".

O tym, że będzie zdolna do walki o zwycięstwo w Lidze Mistrzów już nic nie powiedział :D


chcąc nie chcąc to mnie najbardziej martwi :/ kogo tak szczerze obchodzi Bundesliga.. :|
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Recit » 2019-07-08, 20:14

kjon napisał(a):
chcąc nie chcąc to mnie najbardziej martwi :/ kogo tak szczerze obchodzi Bundesliga.. :|

Mnie obchodzi. Zawsze chodzi w pierwszej kolejności o Bundesligę. CL to jest innej skali wyczyn i do tego, co odwalił Real, nikt nie potrafił zdobywać uszatego pucharu seriami (mówię o czasach CL, nie Pucharu Europy).
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez kjon » 2019-07-08, 21:31

No tak.. może garstkę. Mimo wszystko wątpię by większość graczy Bayernu była zainteresowana BL :lol:
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2019-07-08, 21:55

Sky: Bayern chce ściągnąć Nubela za darmo w 2020 roku. Plan na niego wygląda tak, że w sezonie 20/21 rozegrałby kilka spotkań jako rezerwowy, by w sezonie 21/22 zostać podstawowym bramkarzem Bayernu.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez lewy203 » 2019-07-08, 22:25

Widzę ze ostro się napalili na tego Nubela. Póki co to jest jedna wielka niewiadoma. Za Neuera trzeba będzie mieć gotowego bramkarza z najwyższej półki, a nie chłopaka z talentem.
Ruben Neves jest dostępny za około 45 mln euro. Widziałem kilka jego meczy z mocniejszymi drużynami i robił chłopak duże wrażenie. Nie jest to typowy przecinak na DM, ale nadrabia dynamika. Poza tym ma świetne długie podanie i strzał z dystansu. Może warto podesłać filmik naszemu genialnemu Hasanowi.
lewy203
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 818
Wiek: 34
Dołączył(a): 2009-12-04, 17:56
Online: 3d 7h 36m 33s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2019-07-09, 07:22

kjon napisał(a):No tak.. może garstkę. Mimo wszystko wątpię by większość graczy Bayernu była zainteresowana BL :lol:


Kwestia ambicji i mentalności. Dla jednego priorytet to zdobywanie seriami mistrzostwa kraju w przeciętnej lidze. Dla innych priorytet to Puchar Europy, co kilka lat, czyli królowanie w całej Europie. Jeden woli być grubą rybą w lokalnym stawie, inny chce pływać w oceanie.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-09, 08:03

https://www.transfermarkt.de/henrichs-l ... ews/340216

L’Équipe potwierdza nasze zainteresowanie Henrichsem. Sam pilkarz chce do Bayernu, teraz Bayern i Monaco musza sie dogadac co do odstepnego. My oferujemy 25 mln, Monaco żąda 35. Pewnie obie strony spotkają się gdzieś w okolicach 28-29. Masakra, że w dzisiejszych czasach trzeba płacić prawie 30 baniek za rezerwowego :roll: No ale cena podyktowana jest tym, ze Henrichs jest jeszcze bardzo mlody. Jestem ciekaw czy z Cancelo to byla sciema i Pavard razem z Henrichsem beda sie zmieniac na prawej obronie. Coraz bardziej wyglada na to, ze Kimmicha zobaczymy w przyszlym sezonie zobaczymy na defensywnym pomocniku...

Ps. Neymar dostal pozwolenie na odejscie jesli wpadnie odpowiednia oferta. Domino o ktorych mowil Kalle zaczynaja padac. Na chwile teraz typuje, ze dolacza do nas jeszcze Henrichs, Dembele i moze ktos z trojki Under/Everton/Bergwijn, chociaz to moze byc uzaleznione od tego, czy Odoi przedluzy kontrakt czy obieca, ze przyjdzie za rok za darmo. Jesli nie przedluzy kontraktu, to raczej tylko Dembele i Henrichs. Sklad na przyszly sezon wiec wyglada tak:

-----------------------------Lewy---------------------------------

---Dembele-------------------------------------------Gnabry----

--------------------Thiago----------------Tolisso-----------------

-------------------------------Kimmich-----------------------------

---Alaba----------Hernandez--------Suele--------Henrichs---

--------------------------------Neuer---------------------------------------

Lawka: Boateng, Martinez, Pavard, Mueller, Ulriech, Coman, Goretzka

Zle by nie bylo. Przy dobrej dyspozycji wiekszosic pilkarzy mamy szanse powalczyc w LM. Kazdy, ktory uwaza, ze taki sklad jest objetosciowo zbyt maly niech zauwazy, ze w tym zestawieniu Arp, Davies i Sanches nie lapia sie nawet na lawe...
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2019-07-09, 08:53

Heinrichs w Leverkusen był bardzo obiecujący, pamiętam gdy nakręcaliśmy się tutaj na niego kiedy Lahm kończył karierę. Ale w Monaco zaliczył spory zjazd, zresztą jak cała drużyna... Jak dla mnie plota, zarząd walczy raczej o piłkarzy ofensywnych a nie o kolejną przebudowę obrony.
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-09, 09:38

bartek959 napisał(a):Heinrichs w Leverkusen był bardzo obiecujący, pamiętam gdy nakręcaliśmy się tutaj na niego kiedy Lahm kończył karierę. Ale w Monaco zaliczył spory zjazd, zresztą jak cała drużyna... Jak dla mnie plota, zarząd walczy raczej o piłkarzy ofensywnych a nie o kolejną przebudowę obrony.


Jedno nie wylucza drugiego :wink: Wciąż bowiem zostaje kwestia, że brakuje nam defensywnego pomocnika. Po tym jak Rodri nam odmówił mam wrażenie, że kupienie prawego obrońcy, po to by przesunąć Kimmicha na 6 ma u nas prioritet nie mniejszy niż nowy skrzydłowy.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 10:24

Moim zdaniem trochę szkoda wystawiać Kimmicha na środku, na boku kręci bardzo dobre statystyki, dużo nam daje w ofensywie. Jak dla mnie nie warto.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Kubik » 2019-07-09, 11:12

Sam Joshua kiedyś chyba wspominał, że jego celem jest gra na środku - coś mi się tak kojarzy
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 11:33

Alaba też tak mówił, ale co z tego? Jego statystyki na boku mówią wszystko a dobro drużyny powinno być na pierwszym miejscu.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez beria » 2019-07-09, 11:38

kjon napisał(a):No tak.. może garstkę. Mimo wszystko wątpię by większość graczy Bayernu była zainteresowana BL :lol:


Jeśli niemieccy kibice FCB to garstka... Bundesliga jest najważniejsza dla całej Allianz Areny, tydzień w tydzień. Z polskiej perspektywy chyba ciężko to niektórym zrozumieć.

Bzdur o rybach w stawie szkoda nawet komentować, Bayern jest aktualnie trzeci w rankingu UEFA, od 10 lat nie wychodzi pewnie poza top 5.
beria
Bawarczyk
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2018-10-31, 20:18
Online: 8h 59m 33s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Recit » 2019-07-09, 12:02

trocky napisał(a):
kjon napisał(a):No tak.. może garstkę. Mimo wszystko wątpię by większość graczy Bayernu była zainteresowana BL :lol:


Kwestia ambicji i mentalności. Dla jednego priorytet to zdobywanie seriami mistrzostwa kraju w przeciętnej lidze. Dla innych priorytet to Puchar Europy, co kilka lat, czyli królowanie w całej Europie. Jeden woli być grubą rybą w lokalnym stawie, inny chce pływać w oceanie.

Nie ma jednego bez drugiego. Nie można sobie powiedzieć, że idziemy po CL i odpuszczamy ligę. To nie działa. Popatrz jak Liverpool walczył o krajowy prymat. Real też nigdy nie odpuszczał, po prostu przegrywał na dystansie w regularnych zmaganiach. A Juventus, który ma dłuższą serię od Bayernu? Zawsze dominacja krajowa jest i będzie podstawowa (chyba, że powstanie "super-liga" i przewróci wszystko do góry nogami). To naturalny etap walki o najwyższe cele. Jak zaczną odpuszczać ligę, to za jakiś czas nie będzie ani BL ani CL.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 32m 25s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2019-07-09, 12:56

Recit napisał(a):
trocky napisał(a):
kjon napisał(a):No tak.. może garstkę. Mimo wszystko wątpię by większość graczy Bayernu była zainteresowana BL :lol:


Kwestia ambicji i mentalności. Dla jednego priorytet to zdobywanie seriami mistrzostwa kraju w przeciętnej lidze. Dla innych priorytet to Puchar Europy, co kilka lat, czyli królowanie w całej Europie. Jeden woli być grubą rybą w lokalnym stawie, inny chce pływać w oceanie.

Nie ma jednego bez drugiego. Nie można sobie powiedzieć, że idziemy po CL i odpuszczamy ligę. To nie działa. Popatrz jak Liverpool walczył o krajowy prymat. Real też nigdy nie odpuszczał, po prostu przegrywał na dystansie w regularnych zmaganiach. A Juventus, który ma dłuższą serię od Bayernu? Zawsze dominacja krajowa jest i będzie podstawowa (chyba, że powstanie "super-liga" i przewróci wszystko do góry nogami). To naturalny etap walki o najwyższe cele. Jak zaczną odpuszczać ligę, to za jakiś czas nie będzie ani BL ani CL.


Bardzo dobry przykład użyłeś. Real wygrywał seriami LM nie będąc mistrzem Hiszpanii. Podobnie teraz Liverpool. Ja uważam, że jest całkowicie odwrotnie, do tego co mówisz. Wystarczy zająć 4. miejsce w Bayernlidze, żeby walczyć w Europie, bo to miejsce daje przepustkę do LM. Liga Mistrzów to większe pieniądze z praw tv od ligi, większe zyski finansowe ogółem, większy splendor/prestiż, a tym samym wabik na sponsorów/piłkarzy z topu. W tym momencie Bayernliga wpadła w zaklęte koło. Czym częściej Bayern ją wygrywa, tym liga wizerunkowo marnieje. Staje się wykoślawiona i kaleka na wzór szkockiej np. Bayern ma 29 mistrzostw, a druga BVB ma 5 mistrzostw.

Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że przez najbliższe 23 lata może Bayern nie wygrywać ligi, a i tak będzie najlepszym niemieckim klubem. To jest jedno pokolenie kibiców, powiedzmy naszych dzieci. Za to odpowiedzialni są ludzie w Niemczech. Bayern, bo wycina konkurencję równo z trawą, inne kluby bo boją się inwestować, zasada 50+1 itp. Żeby była jasność nie narzucam swojego osądu komukolwiek ale emocje związane z ligą wyłączyło mi totalnie w ostatnich kilku sezonach. Nawet nie przedłużałem umowy na Eleven, bo uznałem, że liga niemiecka jest za słaba na taki abonament.

Ożywienie pojawia się tylko na tych 13 spotkaniach w Lidze Mistrzów i walce z najlepszymi. Jak chcę oglądać futbol niższych lotów to odpalam polską 1. ligę (powaga oglądam). Chodzi mi wyłącznie o przestawienie priorytetów: ok odpuszczamy majstra słabiutkiej jak szczaw ligi, wystarczy nam top4 i będzie git, raz na 2-3 sezony wygrajmy ligę ale wszystkie siły rzucamy na Puchar Europy: sportowe, finansowe, marketingowe, infrastrukturalne. Dlaczego? Bo w Bayernlidze wycisnęliśmy już max, więcej się nie da. Jaka jest różnica między 29 mistrzostwami, a 60 mistrzostwami, jak drugi klub ma 5 mistrzostw?
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości