Kto powinien zawitać w Bayernie?

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Jaki napastnik powinien dołączyć do nas zimą w roli zmiennika dla Lewego?

Ankieta wygasła 2018-01-05, 18:37

Wagner
3
20%
Giroud
2
13%
Ibisević
2
13%
Dolberg
1
7%
Kramarić
0
Brak głosów
Uth
0
Brak głosów
Modeste
1
7%
Ktoś młody z II drużyny Bayernu
6
40%
Żaden nowy napastnik nie jest potrzebny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 15

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 13:18

trocky napisał(a):Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że przez najbliższe 23 lata może Bayern nie wygrywać ligi, a i tak będzie najlepszym niemieckim klubem.
:roll:

Serio? Wystarczą trzy, cztery, lata z mistrzostwem BVB z rzędu i nikt nie będzie miał oporów przed mówieniem, że BVB jest najlepszym klubem w Niemczech. Spójrz na Francję, chyba zgodzimy się, że PSG jest najlepszym francuskim klubem a nie Saint-Etienne, które ma najwięcej mistrzostw? PSG do niedawna nie istniało, wystarczyło trochę kasy, kilka mistrzostw, i nikt już nie pamięta o Olimpiqu Lyon czy Marsylli, czy wspomnianym Saint-Etienne. Tobie raczej chodziło o najbardziej utytułowany a nie najlepszy... No chyba, że uważasz Manchester United za najlepszy klub w Anglii a Rangersów w Szkocji...

Nawet nie przedłużałem umowy na Eleven, bo uznałem, że liga niemiecka jest za słaba na taki abonament.

Nawet meczów nie oglądasz...

Jeśli Bayern nie będzie w stanie wygrywać BL to i w LM nie da sobie rady, a liga niezależnie od tego co piszecie i tak będzie dla Bayernu, Juve, Barcy/Realu, czy Anglików najważniejsza.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez clay » 2019-07-09, 13:35

Ale to co? Nie oglądacie bundesligi, bo was nie interesuje? Oglądacie Bayern 6 meczy na jesieni i x na wiosnę, bo tylko liga mistrzów ma znaczenie?

Gadanie, że większości kibiców Bayernu nie interesuje BL jest upośledzone deliktanie mówiąc. Jak kibica mogą nie interesować rozgrywki, które stanowią jakieś ~70% wszystkich gier, w których ten klub bierze udział? Co to za kibic?
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 13:40

clay napisał(a):Ale to co? Nie oglądacie bundesligi, bo was nie interesuje? Oglądacie Bayern 6 meczy na jesieni i x na wiosnę, bo tylko liga mistrzów ma znaczenie?


Rozumiem towarzyszu, że koleś w nicku ma "Trocky", ale to jednak przesada pisać do niego "oglądacie". :lol:
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2019-07-09, 13:43

Napisałem, że nie przedłużyłem umowy na pakiet Eleven, a nie, że nie oglądam wcale ligi. Ligę oglądam dla fanu jak mam czas na lapku raz na jakiś czas.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Recit » 2019-07-09, 13:46

trocky napisał(a):Bardzo dobry przykład użyłeś. Real wygrywał seriami LM nie będąc mistrzem Hiszpanii. Podobnie teraz Liverpool. Ja uważam, że jest całkowicie odwrotnie, do tego co mówisz. Wystarczy zająć 4. miejsce w Bayernlidze, żeby walczyć w Europie, bo to miejsce daje przepustkę do LM. Liga Mistrzów to większe pieniądze z praw tv od ligi, większe zyski finansowe ogółem, większy splendor/prestiż, a tym samym wabik na sponsorów/piłkarzy z topu. W tym momencie Bayernliga wpadła w zaklęte koło. Czym częściej Bayern ją wygrywa, tym liga wizerunkowo marnieje. Staje się wykoślawiona i kaleka na wzór szkockiej np. Bayern ma 29 mistrzostw, a druga BVB ma 5 mistrzostw.

Nie mówiłem, że Real wygrywał ligę, tylko, że walczył. I proszę: trzy lata temu był 2 punkty za Barcą, dwa lata temu 1 (!) punkt. Pełno sportowców twierdzi, że to, co naprawdę robi różnicę to psychika. Jak Bayern wyjdzie z założeniem "walczymy o CL, walić ligę" to przegra wszystko. Takie ekipy to pośmiewisko, a nie poważna sportowa drużyna.

O tym, że sytuacja 1 lider + nikt jest niekorzystna dla Bundesligi to wiadomo. Ale to nie jest wina Bayernu, tylko scheisse-konkurencji jak BVB, Schalke, Neverkusen. Nie polepszysz sytuacji tym, że Bayern oleje i będzie niżej w lidze.

trocky napisał(a):Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że przez najbliższe 23 lata może Bayern nie wygrywać ligi, a i tak będzie najlepszym niemieckim klubem. To jest jedno pokolenie kibiców, powiedzmy naszych dzieci. Za to odpowiedzialni są ludzie w Niemczech. Bayern, bo wycina konkurencję równo z trawą, inne kluby bo boją się inwestować, zasada 50+1 itp. Żeby była jasność nie narzucam swojego osądu komukolwiek ale emocje związane z ligą wyłączyło mi totalnie w ostatnich kilku sezonach. Nawet nie przedłużałem umowy na Eleven, bo uznałem, że liga niemiecka jest za słaba na taki abonament.

Rozkapryszony :P Jakoś kibice Juve wciąż wspierają swoich, a mają dłuższą serię niż Bayern. Ekipy z Mediolanu póki co są w czterech literach, więc sytuacja jest jak w Niemczech, a może gorzej.

trocky napisał(a):Ożywienie pojawia się tylko na tych 13 spotkaniach w Lidze Mistrzów i walce z najlepszymi. Jak chcę oglądać futbol niższych lotów to odpalam polską 1. ligę (powaga oglądam). Chodzi mi wyłącznie o przestawienie priorytetów: ok odpuszczamy majstra słabiutkiej jak szczaw ligi, wystarczy nam top4 i będzie git, raz na 2-3 sezony wygrajmy ligę ale wszystkie siły rzucamy na Puchar Europy: sportowe, finansowe, marketingowe, infrastrukturalne. Dlaczego? Bo w Bayernlidze wycisnęliśmy już max, więcej się nie da. Jaka jest różnica między 29 mistrzostwami, a 60 mistrzostwami, jak drugi klub ma 5 mistrzostw?

W sporcie historia to jedno, a dzień dzisiejszy i jutrzejszy to co innego.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez bartek959 » 2019-07-09, 13:53

Kovac na konferencji:
- trzeba być cierpliwym na rynku transferowym, straciliśmy dwóch bardzo ważnych graczy i musimy ich zastąpić
- chciałby przynajmniej 19-20 zawodników z pola w składzie, w tym kilka młodych talentów (np Arp, Davies, Mai - ale nie może zapewnić, że będą grali regularnie)
- potwierdził zainteresowanie dwoma najgorętszymi nazwiskami - chciałby mieć bardzo Sane w zespole, zapytany później o Dembele też wypowiadał się z aprobatą. Wg Falka klub jest w stanie finansowo ogarnąć "tylko" jednego z nich

Podoba mi się, że postawił dość jasno sprawę. Mówił o wielu rozwiązaniach w obronie - np o możliwościach gry Kimmichem na DP, Pavardem na PO, Lucasem na LO, Martinezem jako awaryjnym ŚO. Wspomniał też o tym, że już od samego początku zeszłego sezonu nasi zawodnicy doznawali poważnych kontuzji (Tolisso, Robben, Coman), inne zespoły się z nami nie patyczkowały i trzeba być przygotowanym na najgorsze scenariusze (aluzja do wąskiej kadry).
bartek959
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4092
Wiek: 28
Dołączył(a): 2010-05-25, 11:09
Online: 57d 4h 11m 14s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez clay » 2019-07-09, 13:57

Tylko, że nad wygraniem ligi miasz większy wpływ niż nad wygraniem LM. Liga to 34 mecze. Możesz mieć kryzys jak Bayern na jesieni i mimo wszystko na koniec wygrać rozgrywki. W LM raz powinie Ci się noga i odpadasz. I co wtedy? 4 miejsce i 1/4 LM bo Rafinha raz popełnił błąd albo sędzia nie podyktował karnego?

Real nie przegrywał ligi dlatego, że ją odpuszczał na rzecz LM. To tak nie działa.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez trocky » 2019-07-09, 14:05

Recit napisał(a):
trocky napisał(a):Bardzo dobry przykład użyłeś. Real wygrywał seriami LM nie będąc mistrzem Hiszpanii. Podobnie teraz Liverpool. Ja uważam, że jest całkowicie odwrotnie, do tego co mówisz. Wystarczy zająć 4. miejsce w Bayernlidze, żeby walczyć w Europie, bo to miejsce daje przepustkę do LM. Liga Mistrzów to większe pieniądze z praw tv od ligi, większe zyski finansowe ogółem, większy splendor/prestiż, a tym samym wabik na sponsorów/piłkarzy z topu. W tym momencie Bayernliga wpadła w zaklęte koło. Czym częściej Bayern ją wygrywa, tym liga wizerunkowo marnieje. Staje się wykoślawiona i kaleka na wzór szkockiej np. Bayern ma 29 mistrzostw, a druga BVB ma 5 mistrzostw.

Nie mówiłem, że Real wygrywał ligę, tylko, że walczył. I proszę: trzy lata temu był 2 punkty za Barcą, dwa lata temu 1 (!) punkt. Pełno sportowców twierdzi, że to, co naprawdę robi różnicę to psychika. Jak Bayern wyjdzie z założeniem "walczymy o CL, walić ligę" to przegra wszystko. Takie ekipy to pośmiewisko, a nie poważna sportowa drużyna.

O tym, że sytuacja 1 lider + nikt jest niekorzystna dla Bundesligi to wiadomo. Ale to nie jest wina Bayernu, tylko scheisse-konkurencji jak BVB, Schalke, Neverkusen. Nie polepszysz sytuacji tym, że Bayern oleje i będzie niżej w lidze.

trocky napisał(a):Doszło do tak kuriozalnej sytuacji, że przez najbliższe 23 lata może Bayern nie wygrywać ligi, a i tak będzie najlepszym niemieckim klubem. To jest jedno pokolenie kibiców, powiedzmy naszych dzieci. Za to odpowiedzialni są ludzie w Niemczech. Bayern, bo wycina konkurencję równo z trawą, inne kluby bo boją się inwestować, zasada 50+1 itp. Żeby była jasność nie narzucam swojego osądu komukolwiek ale emocje związane z ligą wyłączyło mi totalnie w ostatnich kilku sezonach. Nawet nie przedłużałem umowy na Eleven, bo uznałem, że liga niemiecka jest za słaba na taki abonament.

Rozkapryszony :P Jakoś kibice Juve wciąż wspierają swoich, a mają dłuższą serię niż Bayern. Ekipy z Mediolanu póki co są w czterech literach, więc sytuacja jest jak w Niemczech, a może gorzej.

trocky napisał(a):Ożywienie pojawia się tylko na tych 13 spotkaniach w Lidze Mistrzów i walce z najlepszymi. Jak chcę oglądać futbol niższych lotów to odpalam polską 1. ligę (powaga oglądam). Chodzi mi wyłącznie o przestawienie priorytetów: ok odpuszczamy majstra słabiutkiej jak szczaw ligi, wystarczy nam top4 i będzie git, raz na 2-3 sezony wygrajmy ligę ale wszystkie siły rzucamy na Puchar Europy: sportowe, finansowe, marketingowe, infrastrukturalne. Dlaczego? Bo w Bayernlidze wycisnęliśmy już max, więcej się nie da. Jaka jest różnica między 29 mistrzostwami, a 60 mistrzostwami, jak drugi klub ma 5 mistrzostw?

W sporcie historia to jedno, a dzień dzisiejszy i jutrzejszy to co innego.


Recit ja Cię rozumiem. Też tak lata temu rozumowałem. Biorę nawet, to co piszesz pod uwagę. Ale nie dam Ci się raczej przekonać :P Piłkarska Europa się zmieniła po drodze straszliwie. Przyszli szejkowie niemal wszędzie. W Anglii z top4 zrobiło się top6. Bogacze zaczęli przejmować nawet włoskie kluby, co było nie do pomyślenia 10 lat temu. Real i Barca rosną bez przerwy jak na drożdżach i zamiast upaść przerastają resztę. Przyszły nowe firmy jak City, czy PSG. Tymczasem liga niemiecka wygląda troszku jak skansen. Oglądanie jednego scenariusza od nastu lat, w którym Bayern wygrywa nie jest porywające, bo człowiek nie ma już 17 lat :P

Można potencjał i siłę Bayernu oceniać jak gramy np. z Barceloną, Realem, ManCity, Liverpoolem, czy Juve. Dodatkowo można spokojnie obok tego mieć na oku ligę. Powiedzmy trzymać rękę na pulsie.
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 16:27

bartek959 napisał(a):- chciałby przynajmniej 19-20 zawodników z pola w składzie, w tym kilka młodych talentów (np Arp, Davies, Mai - ale nie może zapewnić, że będą grali regularnie)

Wychodzi mi, że z Maiem już dziś mamy takich 18...

trocky napisał(a):
Recit napisał(a):
trocky napisał(a):Recit ja Cię rozumiem. Też tak lata temu rozumowałem. Biorę nawet, to co piszesz pod uwagę. Ale nie dam Ci się raczej przekonać :P Piłkarska Europa się zmieniła po drodze straszliwie. Przyszli szejkowie niemal wszędzie. W Anglii z top4 zrobiło się top6. Bogacze zaczęli przejmować nawet włoskie kluby, co było nie do pomyślenia 10 lat temu. Real i Barca rosną bez przerwy jak na drożdżach i zamiast upaść przerastają resztę. Przyszły nowe firmy jak City, czy PSG. Tymczasem liga niemiecka wygląda troszku jak skansen. Oglądanie jednego scenariusza od nastu lat, w którym Bayern wygrywa nie jest porywające, bo człowiek nie ma już 17 lat :P

Można potencjał i siłę Bayernu oceniać jak gramy np. z Barceloną, Realem, ManCity, Liverpoolem, czy Juve. Dodatkowo można spokojnie obok tego mieć na oku ligę. Powiedzmy trzymać rękę na pulsie.


Spośród wymienionych przez ciebie klubów, tylko Manchester City został zbudowany ze arabskie pieniądze. Barca i Real to marki od lat + lekka pomoc banków. Liverpool to po prostu pomysł, dobry trener i przemyślane transfery, a Juve to taki Bayern, tylko że my wybraliśmy ścieżkę oszczędności a oni postanowili zaryzykować. Najpierw Higuain wyciągnięty z Napoli a ostatnio Ronaldo, który wprowadził ich na top(nawet bez ligi mistrzów) i dziś nie mają problemu z doborem zawodników, de Ligt, Rabiot, dziś Juve jest trendy. Bayern poprzez swoją oszczędność stracił, nie tylko na jakości ale i marce. Tu masz fajnie opisaną historię i plany Juve, strategia zupełnie odwrotna do naszej. http://futblogger.com/marka-juventus/

W Niemczech problemem jest to, że kluby za bardzo nie wiedzą czego chcą. Niby szkolą młodych, ale jednak nie, niby stawiają na Niemców, ale jednak w BL gra bardzo dużo obcokrajowców, a jak pojawia się chętny to przy pierwszej okazji następuje sprzedaż. BVB idealnie pokazała, że jak ma się widzę, jakąś wizję, można się odbić i wskoczyć na fajny poziom bez arabskich funduszy. Dlaczego tylko oni a nie jeszcze Hamburg, Kolonia, Berlin, Stuttgart, czy takie Schalke, Bayer, Wolfsburg? To kwestia ludzi i braku pomysłu na drużynę, szkolimy, promujemy, czy walczymy o LM, a jeśli tak to jak? Ludzie są największym problemem w Bundeslidze. Połowa klubów, takie Hamburgii, Stuttgarty, Schalke, czy Wolfsburgi to piłkarska patologia, jak nie prowadzić klubu.

Nawet Bayern popełnia błędy a największych z nich jest przywiązanie do zawodników(poza szkoleniem i skautingiem), trzymanie do końca kontraktów lub oddawanie piłkarzy za grosze. Tu powstaje największa różnica pomiędzy nami a czołówką na rynku transferowym. Bayern ma kiepski bilans transferowy w ostatnich latach. Wydajemy dużo więcej niż zarabiamy na sprzedaży co przekłada się na możliwości transferowe, czasem brakuje po prostu pieniędzy i pojawia się płacz bo Real lub Liverpool to dużo wydaje... Owszem, ale oni również dużo zarabiają na sprzedaży. Na dodatek my przeprowadzamy w porównaniu do nich kiepskie transfery, skauting leży

Przykład, już kilkukrotnie to wklejałem. Real od sezonu 2010/2011 do 2017/2018 zarobił na sprzedaży zawodników o 240 mln więcej niż my! Co w prosty sposób przekłada się na późniejsze możliwości w pozyskiwaniu zawodników.

Od sezonu 2010/2011 Bayern wydał na transfery 513,8 mln pozyskaliśmy 214,55 mln wychodzi -299,25 mln
Od sezonu 2010/2011 Real wydał na transfery 650,8 mln pozyskał 453,35 wychodzi -197,45

Podobnie Liverpool, ostatnio fajne jest mówienie, że Klopp to wydal 500 mln na transfery, żadna sztuka... Tylko jak się przyjrzysz, zauważysz podobną zależność co przy Realu.

Od sezonu 2016/2017 do dziś Liverpool Kloppa wydał na transfery 438 mln sprzedali za 345, czyli w plecy jak na razie są tylko 95 mln. To prawie tyle ile my w tym okienku...

W tym samym czasie Bayern wydał 314 i sprzedał za 202... 112 mln na minusie, więcej niż Liverpool a to nie koniec bo my tego lata wydamy pewnie jeszcze ponad 100 przy zerowym dochodzie ze sprzedaży. Juve w tym samym czasie wydało na transfery, aż 650 mln! tylko, że za 530 sprzedali.

Tu tworzy się różnica, inni wydają, ale i sprzedają. My trzymamy do końca łudząc się, że coś z tego będzie. Owszem teraz jesteśmy w takiej sytuacji, iż nie ma za bardzo kogo sprzedać, kadra jest wąska i nie bardzo jest na kim generować przychody, przespaliśmy najlepszy okres. Ale w przyszłości musi to się zmienić, jeśli chcemy liczyć się w europie. Prosta zależność, większy przychód za grubszy hajs możesz balować. A nam po prostu szkoda sprzedawać bo a nuż Thiago odpali i stanie się prawdziwym liderem. Coman nauczy się dośrodkowywać, podawać, i strzelać. Tolisso coś tam powalczy, a Boatenga od 2 lat trzymamy(w 2017 chciał odejść) łudząc się, że wróci do formy - nie wrócił i nikt już go nie chce. Musimy pozbyć się sentymentu do zawodników, tyle.
Ostatnio edytowano 2019-07-09, 19:28 przez Wookie, łącznie edytowano 1 raz
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Luke » 2019-07-09, 17:19

https://www.90min.com/posts/6407593-exc ... king-price

Macie i napalajcie sie :P Ja wciaz mysle, ze Dembele jest realniejszym celem :P
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Recit » 2019-07-09, 17:47

Wookie napisał(a):Tu tworzy się różnica, inni wydają, ale i sprzedają. My trzymamy do końca łudząc się, że coś z tego będzie.

Też mnie to dziwi, czasami irytuje. To jest stara praktyka. Przypomnijcie sobie jak nawiał Ballack. Tylko jedno "ale" - kwota zarobku po sprzedaży musi być uszczuplona o podatek, a wtedy już aż tak fajnie nie jest.

Pobawię się jednak trochę w tłumaczenie tej beznadziejnej sprawy. Może Bayern, inaczej niż inne kluby, które fajne hasła mają tylko na szalikach, naprawdę wierzy w Mia San Mia? Może nie chcą bawić się w swoisty "handel ludźmi", kiedy widzą serce do Bayernu? Względy ludzkie ponad finansowymi?

Tak jak Wookie napisał. Wszyscy teraz koncentrują się na bilansie. Dochodzi do tego, że takie legendy jak Raul czy Del Piero są wręcz żegnane bocznym wyjściem. Cały ten romantyzm piłki nożnej znika. A Bayern chce inaczej.

Inna sprawa, że zawodnicy zdają się tego nie doceniać, więc pewnie czeka nas zmiana podejścia Władz Bayernu. Póki co szanuję jednak to, w jaki sposób w Bayernie traktują ludzi.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez baymann9 » 2019-07-09, 18:14

Podoba mi się pomysł gry Kimmichem na szóstce.Za Guardioli w pomocy prezentował się świetnie.Moim zdaniem jeszcze lepiej niż teraz na PO.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2431
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 13h 6m 19s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez lewy203 » 2019-07-09, 19:06

Gra Kimmichem na "6" tylko i wyłącznie ma sens jeśli kupimy kogoś z górnej półki na prawą obronę. Pojawiający się w plotach Henrichs jest wielka niewiadoma. W Leverkusen grał bardzo obiecująco, ale w Monaco jak i cała drużyna nie zachwycał. W Monaco tylko w 12 meczach zagrał na PO, a poza tym wykorzystywany był jako zapchajdziura. Na ten moment nie widzę lepszych prawych obrońców od Kimmicha, którzy chcieli by grać dla Bayernu.
lewy203
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 816
Wiek: 34
Dołączył(a): 2009-12-04, 17:56
Online: 3d 7h 14m 44s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez clay » 2019-07-09, 19:18

Zawsze byłby to ruch w celu urozmaicenia składu i posiadania więcej opcji. Kimmich jest na tyle dobry, że będzie z niego klasowa 6 i klasowy prawy obrońca. Po prostu obecnie chyba łatwiej o sensowniejszego prawego obrońcę niż o sensowniejszego zawodnika na pozycję 6. Zresztą w składzie jest Thiago. Jest Javi. Mamy kim grać na pozycji 6. Taki transfer nie oznacza od razu, że Kimmich zostanie przyspawany do pozycji 6.
clay
Bawarczyk
 
Posty: 1610
Dołączył(a): 2008-09-29, 12:23
Online: 2d 21h 10m 43s

Re: Kto powinien zawitać w Bayernie?

Postprzez Wookie » 2019-07-09, 19:51

Recit napisał(a):Też mnie to dziwi, czasami irytuje. To jest stara praktyka. Przypomnijcie sobie jak nawiał Ballack. Tylko jedno "ale" - kwota zarobku po sprzedaży musi być uszczuplona o podatek, a wtedy już aż tak fajnie nie jest.

Pobawię się jednak trochę w tłumaczenie tej beznadziejnej sprawy. Może Bayern, inaczej niż inne kluby, które fajne hasła mają tylko na szalikach, naprawdę wierzy w Mia San Mia? Może nie chcą bawić się w swoisty "handel ludźmi", kiedy widzą serce do Bayernu? Względy ludzkie ponad finansowymi?

Tak jak Wookie napisał. Wszyscy teraz koncentrują się na bilansie. Dochodzi do tego, że takie legendy jak Raul czy Del Piero są wręcz żegnane bocznym wyjściem. Cały ten romantyzm piłki nożnej znika. A Bayern chce inaczej.

Inna sprawa, że zawodnicy zdają się tego nie doceniać, więc pewnie czeka nas zmiana podejścia Władz Bayernu. Póki co szanuję jednak to, w jaki sposób w Bayernie traktują ludzi.


Kiedyś też tak myślałem, najpierw byłem przekonany, że Kroos zostanie u nas na długie lata... Okazał się zwykłą fujarką. Później Schweinsteiger i to do United? Mia San Mia a Hummels - wychowanek - potraktowali go jak uczniaka, co to za praktyka ustalania składu przez sezonem, nie widząc jak prezentują się zawodnicy? Wiem, że jesień miał kiepską, ale zakładanie z góry że będzie słabszy niż koleś, który miał zmarnowany sezon przez kontuzję? Jeszcze te wypowiedzi, że to Sule jest najlepszy a nie Hummels, itd. To chyba nie jest "Mia San Mia". Zresztą, gdyby ludzie byli najważniejsi to chyba pozwolono by odejść Lewandowskiemu? Mam odwrotne wrażenie, to my do własnej niemocy dorabiamy teorie, wzniosłe hasła. Spójrz na Sane. Gdyby kierować się "Mia San Mia" koleś już dawno powinien zostać skreślony bo wszystko wskazuje na to, że nie ogarnia co to znaczy grać dla Bayernu i to my powinniśmy dać sobie z nim spokój bo nie jest tego godzien... Jednak walczymy. Nawet Neuer - głosem agenta - wyraził wątpliwości co do swojej dalszej kariery w klubie.

Aha no i potraktowanie Breitnera. Mia San Mia.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron