Polityka transferowa Bayernu

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Max » 2006-07-22, 16:55

Firo napisał(a):
Max napisał(a):Wciąz nie podałeś żadnego klubu, który prowadzi lepszą politykę transferową od Bayernu, taki to by wiecznie narzekał.



Lyon , HSV , Werder

Wcale nie wydaje wiekszej kasy od Bayernu a zespoly maja tak samo dobre lub lepsze.

Pisałem już w temacie obok: "Przez ostatnie 3 lata (2003-2006) zarząd Lyonu na transfery wydał 125 mln euro, to ja nie wiem już jak wyglądają wg Ciebie zawrotne transfery... HSV świetną politykę? Owszem sprawdził się taki vdV, ale o kasie wyrzuconej w błoto na de Jonga to już nikt nie pamięta... Kompany- zobaczymy co pokaże, tani nie był." A Werder? Ich "lepsza" polityka transferowa pozwoliła tylko na wygranie Bundesligi gdy Bayern miał słabszy sezon, później już bez przerwy oglądali plecy Bayernu.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez asA » 2006-07-22, 17:36

o tym ile kasy ma Bayern a ile Werder świadczy fakt,że najdroższym graczem Weredu jest Diego,który kosztował 6 mln euro,a Bayern już tego okienka wydał 20mln na transfery,
Werder ma mocną paką,może słabszą od Bayernu,ale i tak mocną,jeszcze może kupią Mertersackera,
kupowanie przez Bayern najlepszych graczy Bundesligi i od czasu do czasu wielkie gwiazdy europejskie,jakby tak w rzeczywistosci była to tak,a tu gwiazdy wszystkie bundesligi do bayernu nie trafiają jak np.Klose,a z Europy tez gwiazd nie ma,
pozatym ja wymaam,że Bayern będzie wydawać na każdym letnim okienku jakoś poważną kasę,a nie powiedzmy 6mln jak rok temu za ismaela i oddał jeszcze fringsa-ale transfer zawalisty,lepszy pilkarz za slabszego i jeszcze 6mln w plecy,
nie mówmy 40-50mln,ale powiedzmy jak tego będzie mocno potrzebował to nawet może i 50mln,ale tak normalnie to co roku transfery rzędu 20-25mln i byłaby co roku mocna paka
asA
Bawarczyk
 
Posty: 296
Dołączył(a): 2006-04-30, 10:35
Online: 0s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Firo » 2006-07-22, 18:19

Max napisał(a):
Firo napisał(a):
Max napisał(a):Wciąz nie podałeś żadnego klubu, który prowadzi lepszą politykę transferową od Bayernu, taki to by wiecznie narzekał.



Lyon , HSV , Werder

Wcale nie wydaje wiekszej kasy od Bayernu a zespoly maja tak samo dobre lub lepsze.

Pisałem już w temacie obok: "Przez ostatnie 3 lata (2003-2006) zarząd Lyonu na transfery wydał 125 mln euro, to ja nie wiem już jak wyglądają wg Ciebie zawrotne transfery... HSV świetną politykę? Owszem sprawdził się taki vdV, ale o kasie wyrzuconej w błoto na de Jonga to już nikt nie pamięta... Kompany- zobaczymy co pokaże, tani nie był." A Werder? Ich "lepsza" polityka transferowa pozwoliła tylko na wygranie Bundesligi gdy Bayern miał słabszy sezon, później już bez przerwy oglądali plecy Bayernu.


Kadra HSV czy Werderu jest moim zdaniem przynajmniej tak mocna jak obecnie Bayernu.
Sa dla Bayernu rownym przeciwnikiem co pokazal ubiegly sezon tylko wez pod uwage ze te dwa zespoly sie wzmocnily a Bayern znaczaco oslabil bo co z tego ze mamy nowego obronce i napastnika skoro nie ma kto do nich dograc pilki. Mowisz ze Werder ogladal plecy Bayernu ale zobacz jak oni grali strzelajac tyle bramek i stwarzajac sobie tyle okazji musieli opsac z sil i miec slabsze momenty ktorych ( jakby nie bylo slabo grajacy ale wygrywajacy ) Bayern tez mial sporo kto wie czy nie wiecej. Nie chodzi o to kto jest ile wart ale jak HSV zabiega o zawodnika i wydaje sie ze transfer nie ma szans a tu nagle zjawia sie VDV czy Kompany o ktorych walczylo pol europy. Mowisz o kasie wyrzuconej na De Jonga , a co zrobil Bayern kupujac Hashemiana ?
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez haj » 2006-07-22, 18:30

O Van der Vaarta walczyło połowe Europy? Która połowa? Chyba ta za naszą wschodnią granicą, bo Holendrem po dwóch fatalnyvh sezonach w Ajaxie nie interesował się praktyczni nikt. HSV zaryzykował i na tym dobrze wyszedł, super, tylko jest to klub, który może sobie pozwolić na eksperymenty, bo nie ciąży na nim presja sukcesu. Ten fakt sprawia, że Bayern musi ściągać zawodników sprawdzonych, którzy od zaraz będą wzmocnieniem dla zespołu, a nie liczyć na to, że może piłkarz obudzi się po dwóch latach prawie że śpiączki.

Super kupili Kompanyego, ale kim Ty jesteś, że z góry twierdzisz iż będzie ich mocnym punktem? Przecież tego nikt nie wie, a jestem pewny, że nie widziałeś więcej razy tego zawodnika w akcji niż ja, czyli LM itp. Poza tym jak się rozwinie to Bayern go ściągnie - w czym tu jakiś problem?

HSV , Werder

Wcale nie wydaje wiekszej kasy od Bayernu a zespoly maja tak samo dobre lub lepsze.


Gdyby mieli - jak twierdzisz - równie mocne, albo i lepsze drużyny, to Bayern w dwóch ostatnich sezonach nie zapewniał by sobie tytułu mistrzowskiego na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. Nie wiem czego Ty oczekujesz - żeby w 22. rundzie rozgrywek świętować triumf w lidze? W ostatnich latach nie znalazł się taki mocny, któy mógłby zagrozić Bayernowi na więcej niż 1 sezon i na razie tak naprawdę nie widzę ekipy, która mogła by do takiego miana pretendować.

Werder ogladal plecy Bayernu ale zobacz jak oni grali strzelajac tyle bramek i stwarzajac sobie tyle okazji musieli opsac z sil i miec slabsze momenty


Czyli nie są tak mocni, jak ich próbowałeś tu nam przedstawić. Bo jeśli tak było w tabeli byliby wyżej niż Bayern, a nie drugi raz rzędu wąhają jego dymek.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Max » 2006-07-22, 18:38

Firo napisał(a):Mowisz ze Werder ogladal plecy Bayernu ale zobacz jak oni grali strzelajac tyle bramek i stwarzajac sobie tyle okazji musieli opsac z sil i miec slabsze momenty ktorych ( jakby nie bylo slabo grajacy ale wygrywajacy ) Bayern tez mial sporo kto wie czy nie wiecej.?
Skoro dla Ciebie najważniejsze jest żeby drużyna strzelała bramki, a nie to, żeby wygrywała, to przerzuć się na Werder albo na jakąś drużyne z 3 ligi brazylijskiej, tam to dopiero jest mnóstwo bramek i sytuacji bramkowych.
Co do tego, że Bayern wygrywał gdy miał słabsze momenty- to właśnie cechuje wielką drużynę.

[ Dodano: 2006-07-22, 19:48 ]
Firo napisał(a): Bayern znaczaco oslabil bo co z tego ze mamy nowego obronce i napastnika skoro nie ma kto do nich dograc pilki.
Pogratulować orientacji w liczebności pomocników w Bayernie. Swoją drogą jeszcze kilka miesięcy temu próbowałeś mi wmówić, że Ballack nie zasługuje na pierwszy skład Bayernu (tuz po tym zdobył 6 goli w 6 meczach :mrgreen: ), a teraz niejako żałujesz tego, że odszedł.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez upek » 2006-07-22, 19:14

szczerze powiem ... nie rozumiem tego ... ludzie :!: polityka transferowa Bayernu byla jest i podejrzewam ze bedzie taka sama ... jak zaczynaliscie kibicowac Bayernowi to wiadome bylo od poczatku ze to nie jest klub ktory wydaje na transfery 50 mln euro na sezon :!: fala krytyki posypala sie po meczu z Milanem w Mediolanie gdzie nagle 50% ludzi przejrzalo na oczy i zobaczylo ze w Bayernie nie ma gwiazd ... z tym ze to jest specyfika tego klubu ... nie graja tu Beckhamy, Ronalda czy nie wiem kto jeszcze... to zespol madrze budowany i tak jest nie od dzis
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Firo » 2006-07-22, 19:42

Max czy po MS dla ciebie Ballack dalej jest swietnym graczem ? Bo dla mnie jest juz na poziomie Beckhama. Wystarczyl jego brak w meczu z Portugalia i jak ladnie wygladala gra i jaki wynik. Od mistrza Niemiec oczekuje strzelania bramek i dominacji na boisku w kazdym meczu a nie remisow z Koln ktore przegrywalo mecz za meczem. Jesli chcesz ogladac zwycieztwa mimo slabej gry to sobie wlacz polska lige. Mistrzowie swoich krajow graja ladna i skuteczna pilke ( patrz. Barca ktora wiadomo ze sklad ma drozszy w pizdu ale zobacz jaka oni maja lige ). Nie wiem czy ogladasz mecze Bayernu czy nie ale ale w tym sezonie widzialem ich kilka i w kazdym grali tak nudna pilke ze chcialo sie spac.
Jesli wg ciebie Werder ktoremu do wyeliminowania Juve z ktorym Bayern przegral ostatnie 3 z 4 meczy zabraklo paru min to gratuluje.
I nie mam zamiaru zmieniac zespolu bo ty masz takie zdanie. Troche krytyki panowie.
Niektorym na tym forum wydaje sie ze Bayern jest zespolem idealnym.

Czy ty naprawde myslisz ze Santa Cruz bedzie dobrym rozgrywajacym ?
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez upek » 2006-07-22, 19:49

Firo napisał(a):Max czy po MS dla ciebie Ballack dalej jest swietnym graczem ?

jakby to napisal Haj, nie oceniaj po jednym turnieju, bo kimze bylby wtedy " wielki " w Twoich oczach Ronaldinho ??
Mistrzowie swoich krajow graja ladna i skuteczna pilke ( patrz. Barca ktora wiadomo ze sklad ma drozszy w pizdu ale zobacz jaka oni maja lige ). Nie wiem czy ogladasz mecze Bayernu czy nie ale ale w tym sezonie widzialem ich kilka i w kazdym grali tak nudna pilke ze chcialo sie spac.
Bayern gra taka pilke nie od dzis ... :roll: nie wiem o co Ci chodzi
Niektorym na tym forum wydaje sie ze Bayern jest zespolem idealnym.
nie ma zespolow idealnych :lol:
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez haj » 2006-07-22, 19:58

Firo jak na razie to Ty nie przedstawiłeś żadnych argumentów, które świadczyłyby o tym, że Bayern prowadzi gorszą politykę transferową od HSV czy Werderu. No bo kto Ci przyzna rację w sytuacji, gdzie Bayern dwa razy z rzędu zdboywa w Niemczech dublet? I Ty nadal twierdzisz, że to przeciwnicy mają lepsze zarządy? :D
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Firo » 2006-07-22, 21:00

Upek napisał(a):
Firo napisał(a):Max czy po MS dla ciebie Ballack dalej jest swietnym graczem ?

jakby to napisal Haj, nie oceniaj po jednym turnieju, bo kimze bylby wtedy " wielki " w Twoich oczach Ronaldinho ??
Mistrzowie swoich krajow graja ladna i skuteczna pilke ( patrz. Barca ktora wiadomo ze sklad ma drozszy w pizdu ale zobacz jaka oni maja lige ). Nie wiem czy ogladasz mecze Bayernu czy nie ale ale w tym sezonie widzialem ich kilka i w kazdym grali tak nudna pilke ze chcialo sie spac.
Bayern gra taka pilke nie od dzis ... :roll: nie wiem o co Ci chodzi
Niektorym na tym forum wydaje sie ze Bayern jest zespolem idealnym.
nie ma zespolow idealnych :lol:



1. Ronaldinho najwieksza klapa turnieju ale nie porownuj go do Ballacka !
2. Nie powiedzialbym. W sezonie 2004/2005 gra byla przynajmniej dwa razy lepsza.
3. Nie powiedzialem ze sa ale co niektorym tak sie chyba wydaje.
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez upek » 2006-07-22, 21:03

Firo napisał(a):
Upek napisał(a):
Firo napisał(a):Max czy po MS dla ciebie Ballack dalej jest swietnym graczem ?

jakby to napisal Haj, nie oceniaj po jednym turnieju, bo kimze bylby wtedy " wielki " w Twoich oczach Ronaldinho ??
Mistrzowie swoich krajow graja ladna i skuteczna pilke ( patrz. Barca ktora wiadomo ze sklad ma drozszy w pizdu ale zobacz jaka oni maja lige ). Nie wiem czy ogladasz mecze Bayernu czy nie ale ale w tym sezonie widzialem ich kilka i w kazdym grali tak nudna pilke ze chcialo sie spac.
Bayern gra taka pilke nie od dzis ... :roll: nie wiem o co Ci chodzi
Niektorym na tym forum wydaje sie ze Bayern jest zespolem idealnym.
nie ma zespolow idealnych :lol:



1. Ronaldinho najwieksza klapa turnieju ale nie porownuj go do Ballacka !
2. Nie powiedzialbym. W sezonie 2004/2005 gra byla przynajmniej dwa razy lepsza.
3. Nie powiedzialem ze sa ale co niektorym tak sie chyba wydaje.

1) a czemu nie ?? jesli porownamy caly turniej to Ronni wypadl 4 razy gorzej od Miszy bo spodziewano sie od niego super mega eksta trickow i w ogole bramek z kosmosu a bylo .... wszyscy wiemy ;)
2) sugerujesz ze Feliks Magath "zepsul" Bayern ??
3) mysle ze uzytkownicy tego forum sa na tyle rozwazni ze wiedza ze nie istnieje taka druzyna ;) tzn mam nadzieje ;) :d
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Max » 2006-07-22, 21:06

Firo napisał(a):Czy ty naprawde myslisz ze Santa Cruz bedzie dobrym rozgrywajacym ?
:lol: :lol: Jak już wymyślasz takie głupoty (w sumie nie pierwszy raz) to chociaż nie przypisuj ich mnie. :lol: :lol:

Haj dobrze mówi (polać mu), podaj wreszcie jakiś argument dlaczego niby polityka transferowa Werderu czy HSV jest lepsza od Bayernu.

Poza tym znowu wychodzi Twoja niekonsekwencja. Najpierw piszesz, że Bayern sie osłabił a później potajesz w wątpliwość klase Ballacka czyli najważniejszego gracza, jaki opuścił nasz klub latem... :roll:

PS Tak, nadal uważam, że Ballack to świetny zawodnik.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Firo » 2006-07-22, 21:17

Max napisał(a):
Firo napisał(a):Czy ty naprawde myslisz ze Santa Cruz bedzie dobrym rozgrywajacym ?
:lol: :lol: [b]Jak już wymyślasz takie głupoty (w sumie nie pierwszy raz) to chociaż nie przypisuj ich mnie[b]. :lol: :lol:

Haj dobrze mówi (polać mu), podaj wreszcie jakiś argument dlaczego niby polityka transferowa Werderu czy HSV jest lepsza od Bayernu.

Poza tym znowu wychodzi Twoja niekonsekwencja. Najpierw piszesz, że Bayern sie osłabił a później potajesz w wątpliwość klase Ballacka czyli najważniejszego gracza, jaki opuścił nasz klub latem... :roll:

PS Tak, nadal uważam, że Ballack to świetny zawodnik.


Wnioskowalem to z twojego postu w ktorym pisales o liczebnosci pomocnikow. Dla ciebie liczy sie ilosc a nie jakosc :? Ty uwazasz ze to co mamy nam wystarczy. Ja uwazam ze moze i na Bundeslige ale chcialbym wkoncu zobaczyc dobra gre w LM. Poza tym zespol opuscil tez Ze Roberto to znowu jeden mniej. A nie przyszedl nikt. Nie bede ciagnal dalej tej dyskusji bo dla was nawet jesli Bayern wygralby z 3 ligowcem po karnym w 93 min grajac kaszane to i tak powiecie ze gral zajebiscie. Przyszly sezon pokaze na co stac zespol i kto mial racje nikt tu nikogo nie przekona.

Następny wulgaryzm zostanie ukarany ostrzeżeniem,
olli
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez upek » 2006-07-22, 21:26

Firo napisał(a): Nie bede ciagnal dalej tej dyskusji bo dla was nawet jesli Bayern wygralby z 3 ligowcem po karnym w 93 min grajac kaszane to i tak powiecie ze gral (cenzura). Przyszly sezon pokaze na co stac zespol i kto mial racje nikt tu nikogo nie przekona.

nie chodzi o to zeby sie obrazic i sobie pojsc... tylko kazdy ma swoja koncepcje Bayernu, Twoja wyglada inaczej, moja tez i inni uzytkownicy tez maja swoje koncepcje :P < chyba :d > ja nie chcialbym widziec w Bayernie wielkich gwiazd, nie jest dla mnie najwazniejsze zwyciestwo w CL, dla mnie sam fakt istnienia takiego klubu jest czyms wspanialym ;) pozdrawiam : )
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez haj » 2006-07-22, 21:27

I super, ale oczekuję aż w końcu dasz konkretny argument na popracie swojej tezy, czyli tego ż Bayern prowadzi złą politykę transferową. Bo od tego da dyskusja się zaczęła, a z przykrością muszę stwierdzić, iż mimo że Ty ją poruszyłeś, Twoich argumentów w tej chwili jest jak na lekarstwo, o ile w ogóle można je znaleźć. Nie wiem czy próbujesz uciec od tego, nie jestem w stanie powiedzieć.

Dobry mecz w LM? A dwa pojedynki z Juventusem Turyn, czy też spotkanie w Monachium z AC Milanem? To już się nie liczy? Czy też zwycięstwo z Arsenalem Londyn? Nie to żebym się zadowalał taką postawą Bawarczyków w całym Champions League, ale w przeciwieństwie do Ciebie potrafię dostrzec też pozytywy, a Ty dopóki Bayern nie będzie grał jak Barca zapewne będzie narzekał ciągle na styl gry.

Nikt tu nie mówi o słabej grze z rywalami z takiej półki jaką Ty tutaj przedstawiasz, ale awans do finału LM z grą taką, że mamy 1-2 sytujace, rywale od groma więcej a i tak wygrywamy 1:0 to biorę w ciemno, bo dla mnie jako kibica najważniejsze jest zwycięstwo - komuś się nie podoba to jego problem, mi to lotto co ma do powiedzenia pokolenie joga bonito, dla którego wyznacznikiem furbolu jest ekipa Rijkaarda. Jeżeli taki styl ma poprowadzić na do sukcesów (a było tak w latach 1999-2002) to każdy szkoleniowiec będzie miał ode mnie błogosławieństwo.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości