Polityka transferowa Bayernu

W tym dziale porozmawiasz na temat transferów dokonywanych w Bayernie

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez pedros » 2017-04-23, 10:27

Dziadek Mróz napisał(a):I mam nadzieję,ze to się nie zmieni.Sporo drużyn dysponuje wielką kasą - w oparciu o nią nie staniemy się najlepsi.(oczywiście chodzi mi o sumy wydawane na piłkarzy,bo pensje muszą być wysokie,wiadomo)

Bayern nigdy nie pozostanie najsprytniejszym klubem świata w transferach. Czasami trzeba sie wykosztować. Real przegrał z Borussią, Real kupił Bale i wygrał LM rok później. Barca przegrała LM, kupiła Suareza i wygrała z marszu. Bayern rozpaczliwie kupił Martineza na defensywnego pomocnika i wygrał LM. To był strzał w dyche. Z nim i Bastim na boisku Dante w obronie wyglądał jak milion dolarów. Bayern nie dopuszczał rywali pod swoją bramke. Transferem niespełnionym jest tutaj KDB.
pedros
Bawarczyk
 
Posty: 113
Dołączył(a): 2017-03-27, 09:21
Online: 8d 16h 7m 22s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Wookie » 2017-04-23, 11:06

Najgorsze jest to, że szkolenie i skauting szorują po dnie.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Dave » 2017-04-23, 11:08

Myślałem, że miał 2 lata do końca kontraktu. W takim razie zwracam honor :)
Dave
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1147
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-23, 23:01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 59d 14h 36m 52s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-23, 14:56

Wookie napisał(a):Wiecie jaki jest problem? Filozofia.
Nie będziemy licytowali się z szaleńcami!
Bayern ma być Niemiecki!

No i zaczynają się schody. Jeśli spojrzycie na rep. Niemiec, nie znajdziecie piłkarzy, którzy byliby w stanie realnie wzmocnić Bayern. Pomnę już fakt, że Niemcy mają wielki problem na kilku pozycjach. OP. OL. PP. NP. Mizeria. A weź tu znajdź kogoś kto wniósłby odrobinę jakości do mistrza Niemiec. Nie ma. To znaczy są, ale nie do wyjęcia.
Kroos – Real
Reus – Borussia
Sane – City
Ozil - Arsenal
Khedira – Juve
Can – Liverpool
Ktoś jeszcze?
Weigl? Nie do wyjęcia. Bellarabi? No nie.
Goretzka, Brandt, Meyer, Arnold, Philipp, Hector, są to raczej zawodnicy na BL a nie na walkę o LM. Dahoud idzie do Borussii.
Gundogan wyniszczony przez kontuzje.
Timo Werner? Jest słabszy od Lewego, jeśli nie zaczniemy grać 2 napastników szkoda go brać na rezerwę.
Nie ma Niemców, którzy byliby w stanie przejść do Bayernu będąc jednocześnie wzmocnieniem na miarę półfinału LM.
Może Gnabry? Tu bym zaryzykował i dał mu szansę.
Może Henrichs pod nieobecność Lahma? Ale to wciąż melodia przyszłości. Podobnie jak Kai Havertz, któremu kończy się latem umowa z Bayerem i być może go ściągniemy. Tylko, że to wciąż młokos, dla którego najlepszym wyborem byłoby pozostanie w Leverkusen.
Nie ma Niemców na miarę finału LM. Może wy kogoś widzicie, bo ja nie.
Jest jeszcze jeden problem. Najlepsi Niemcy mają grać w Bayernie! Tylko, że najlepsi Niemcy są pożądanym towarem za granicą, a my z zagranica nie zamierzamy się licytować… Wielu już wyjechało i dalej będą wyjeżdżać.
ps za oddanie Kroosa powinno być krzesło elektryczne.


Wookie akurat żadnego z wymienionych przez Ciebie zawodników jakoś specjalnie nie widziałbym w Bayernie.
Kroos – Real, grał już u Nas, a później już nie chciał dlatego niech tam najlepiej zostanie, a w pewnym momencie podzieli losy Ozila. Wcale nie należy się żadne krzesło za Jego odejście, bo z tego co mnie się wydaje i o ile dobrze pamiętam to sam chciał odejść żądając podwyżki i cały czas bełkotał o odejściu do Realu i jednym słowem połakomił się na kase. Znowu wcale też się nie dziwę skoro taki Goetze wtedy u Nas tyle zarabiał.... No ale ja tam jakoś specjalnie za Nim nie płaczę.
Reus – Borussia za bardzo jednak według mnie łamliwy zawodnik , chociaż znowu opuszcza wszystkie ważne turnieje jeśli chodzi o DFB to mógłby być + hahaha.
Sane – City, nie dokońca jestem pewien czy jest to zawodnik na Bayern
Ozil - Arsenal nie mam pytań w ostatnim czasie jego gra to jest jedna wielka porażka, jest cieniem samego siebie.No ale ktoś może powiedzieć, że może by się u Nas odbudował - pytam czy w związku z tym warto podjąć takie ryzyko. Według mnie nie
Khedira – Juve, to też nie jest już ten zawodnik co kiedyś. Bayern niestety przespał Jego sprowadzenie do siebie kiedyś, podobnie jak było z Vidalem, ale Jego specjalnie Leverkusen pogoniło poza Bundeslige
Can – Liverpool, grał już u Nas myślę, że mielibyśmy z Niego pożytek po odejściu Lahma, ale Kloopo Go nie puści.
Timo Werner owszem słabszy od Lewego ale to młody zawodnik, a według mnie przyszłość Reprezentacji, a to już widać. Piszesz, że Bayern ma być Niemiecki, no my byśmy tego chcieli by tak było, tylko znowu po co na siłę? Czasy się trochę zmieniły. Mnie osobiście nie przeszkadza to, że grają w naszych barwach zawodnicy innych narodowości. Bo patrząc np na Frąka, czy też Robbena czy iIch zastąpisz na dzień dzisiejszy jakimś zawodnikiem niemieckim nie sądzę. Śmiem nawet twierdzić, że Ich w ogóle ciężko będzie kim kolwiek w ógóle zastąpić. Ja np nie stawiałbym tylko i wyłącznie na niemieckich zawodnikach na siłę, bo w Historii Klubu przewijało się wiele kocurów, którzy doskonale sprawdzali się w Bayernie pomimo tego, że nie byli Niemcami pamiętacie Lizzarazu, Sagnola, Hasana np? Owszem fajnie byłoby, żeby to byli Niemcy ale nic na siłę!
I tak nie jest też najgorzej z tym, że kilku Reprezentantów w szeregach Klubu jednak mamy na dzień dzisiejszy i w przyszłym sezonie też tak będzie.
Ja kiedyś np zastanawiałem się nad kupnem Hakana Çalhanoğlu do Bayernu. Szkoda, że wyszła ta afera z Jego zawieszeniem, bo podoba mi się Jego gra.

Wookie napisał(a):Najgorsze jest to, że szkolenie i skauting szorują po dnie.


Moim zdaniem aż tak źle to chyba nie jest. Nigdy nie będzie tak, że co roku czy nawet co dwa do składu wskakiwać będzie Ci któryś z zawodników rezerw Bayernu. Bez przesady.Poczekajmy trochę! Moim zdaniem to przyniesie efekty w niedalekiej przyszłości, bo wystarczy tylko uświadomić sobie fakt, że dlatego właśnie Zarząd kładzie na ten element w tym czasie duży nacisk budując nowe centrum treningowe nieprawdaż?
Myślisz, że to jest w jakim celu robione.
Wydaje mi się, że daliśmy przysłowiowej dupy puszczając wcześniej De Bruyne do Citi, nie sprowadzając Go do Nas. Zastanawiający jest nawet fakt Draxlera, który idealnie wkomponował się w PSG
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Wookie » 2017-04-23, 15:52

Chyba się nie zrozumieliśmy.
To nie ja mówię, że Bayern ma być bardziej niemiecki, tylko władze klubu...
Ja tylko wskazałem, że nawet spośród Niemców nie ma kogo dobrać do składu. Wymienieni prze zemnie zawodnicy to gwiazdy rep. Niemiec które i tak są nie do wyciągnięcia, a z młodych jest może 2-3 którzy i tak dziś niewiele wniosą. Gdyż mamy lepszych, patrz Werner. Dodatkowo dziś najlepsi w pogoni za kasą odchodzą z Bundesligi.
Ja nie mam nic przeciwko obcokrajowcom w BL, tyko wskazałem, że taka polityka klubu może być zgubna.

A co do szkolenia. Wystarczy popatrzeć na młodą Ligę Mistrzów. Jest mizeria, w porównaniu do innych gigantów wręcz za duża. No i stąd inwestycje w bazę.

Ciekawym i dość istotnym ruchem może być ściągnie Jochena Sauera z Salzburga, który w tym sezonie młodej LM kosi konkurencję. Już są w finale.
Wookie
Bawarczyk
 
Posty: 339
Dołączył(a): 2017-04-22, 21:35
Online: 3d 6h 55m 42s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-23, 18:43

Wookie masz Wernera dziś kolejna bramka,w meczu z Schalke to będzie Kocur :wink:

Życie to zweryfikuje czy tak będzie jak chce Zarząd, a właśnie przez to jak mówisz wskazując na to, że na dziś dzień nie za bardzo jest w Kim wybierać jeśli chodzi o obstawienie niektórych pozycji w Bayernie niemieckimi zawodnikami. Najlepsze jest to, że teraz się zaczną a w zasadzie już się zaczęło to co tygryski lubią najbardziej :P czyli doniesienia mediów i te spekulacje Kim to jesteśmy zainteresowani,a z Kim wreszcie prowadzimy rozmowy i tak do końca sierpnia!
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Mars » 2017-04-23, 18:48

scholli7 napisał(a):Wookie masz Wernera dziś kolejna bramka,w meczu z Schalke to będzie Kocur :wink:


O tak, brać go. Już to mówiłem w zeszłym roku :)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-23, 18:52

Werner i Gomez któregoś z Nich chciałbym zobaczyć w Bayernie, ewentualnie Sancheza z Arsenalu!
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Mars » 2017-04-24, 09:07

rad napisał(a):Tak bierzmy Wernera, Gomeza i Reusa i płaczmy że w marcu wygrana liga a w kwietniu na 8 spotkań 5 przegranych


To co sprzedać Lewego, Neuera i Robbena? Będzie ciekawiej do końca :) Musimy się wzmocnić, co pokazał ten sezon. Nie możemy zostać z 1 napastnikiem znowu.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 09:20

rad napisał(a):Tak bierzmy Wernera, Gomeza i Reusa i płaczmy że w marcu wygrana liga a w kwietniu na 8 spotkań 5 przegranych


Ciekaw jestem Kto wobec tego Ci przyjdzie z przeświadczeniem, że będzie nr2 przez większość sezonu, bo będzie w cieniu Roberta.Bo jak dla mnie to albo jakiś gość, który rozpoczyna swoją przygodę z piłką nożną. Który będzie chciał uczyć się fachu od tych najlepszych i z Nimi trenować,a w którym Bayern może pokładać swoją nadzieję. Albo gość, który raczej jest na ostatniej prostej przed zakończeniem swojej przygody z piłką i który pogra jeszcze ze 2 -3 sezony. Jak było w przypadku Pizarro. I dla mnie takim zawodnikiem jest Gomez! i Werner właśnie.
O Reusie nic nie pisałem!.
A dla ścisłości w tym sezonie w kwietniu przegraliśmy 3 spotkania -jedno z Hoffenheim i 2 z Realem. Przy czym wygraliśmy 2 w tym z Dortmundem i Augsburgiem ( gdzie idę o zakład, że zapewne po tych 2 meczach miałeś nie co inne zdanie na temat gry Bayernu niż teraz) i póki co 2 zremisowaliśmy z Leverkusen i Mainz :wink:

A jaki masz problem w tym, że mistrzostwo jest wygrane w marcu i o co znowu te pretensje i do Kogo nie bardzo rozumiem?
Znaczy się co powinniśmy rywalizować do końca kwietnia o mistrzostwo tak? Bo to coś zmieni i może warto byłoby się podłożyć tak w lutym albo w marcu i przegrać te 5 spotkań o których pisałeś :573:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Mars » 2017-04-24, 11:19

Tylko, że jak my ich nie wyciągniemy to i tak zrobi to kto inny zza granicy
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 11:28

rad napisał(a):Nie do końca zrozumiałeś mój post.

Ja wielokrotnie mówiłem że wyciąganie z BL najlepszych odbija się to na nas. Wyciągajmy najlepszych ale spoza ligi, a już nie od zespołów z miejsc 2,3!


A myślisz, że skoro My Ich nie wyciągniemy to nie zrobi tego jakiś Klub spoza Bundesligi i Nas w ten sposób nie ubiegnie. To też nie do końca dobry tok rozumowania według mnie. Wiem co próbujesz teraz powiedzieć, że My osłabiając Dortmund wpływamy na to, że nie mamy godnej konkurencji w Bundeslidze. Nie zgadzam się z tym tak do końca. Owszem rynek transferowy nie opiera się tylko i wyłącznie na ligowym podwórku, na Bundeslidze i tylko na Niemcach. Ale popatrz na to w ten sposób na przykładzie nawet takich zawodników
jak kiedyś Ozil, Khedira, Schurle czy teraz Sane,De Bruyne, czy nawet Draxler. Jeśli my ich nie kupimy zrobią to np takie Klubu z Hiszpanii czy też z Angli. A jeśli to zrobią to też osłabiają naszych potencjalnych rywali, więc jaka jest w tym różnica? A jak to się mówi jak nie widać różnicy to po co przepłacać.
Nikt nie mówi też, że powinniśmy opierać się tylko i wyłącznie na BL, czy też na Reprezentantach Niemiec, bo to błędne koło, ale znowu takie gadanie, że sami sobie jesteśmy winni bo osłaniamy Bundeslige podkupując innych zawodników też jest chore. Bo jeszcze raz podkreślam jeśli nie zrobimy tego my, to zrobią to inne Kluby, które jak widzieliśmy np w zeszłym oknie transferowym w zeszłym roku po pierwsze zaglądają właśnie na rynek BL i ba nie szczędzą pieniędzy na to. Bo widać jakie kwoty oferują w Angli np prawda?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 11:30

Mars napisał(a):Tylko, że jak my ich nie wyciągniemy to i tak zrobi to kto inny zza granicy


O właśnie Mars ubiegłeś mnie hahaha podobnie jak właśnie te inne Kluby, bo właśnie o tym pisałem i identycznie to miałem na myśli
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez Klinsmann » 2017-04-24, 11:36

Mars napisał(a):Tylko, że jak my ich nie wyciągniemy to i tak zrobi to kto inny zza granicy
I jest to tak pewne jak to, że realowi jeszcze nie raz sędzia pomoże :lol:
Hummels i Lewy sami chcieli do nas przyjść, mieliśmy przed nimi zamknąć drzwi? Gotze też się sam pchał do nas.

Problemem słabej Ligi nie jest to, że Bayern wyciąga zawodników, bo to zaledwie ułamek - jeden/dwóch zawodników w sezonie z całej BL, a odchodzi ich znacznie więcej. Problemem jest to, że nikt nie potrafi zrobić silnej drużyny i zawodnicy sami uciekają.
Na BVB już nie liczę, mam nadzieję, że chociaż Lipsk pójdzie do przodu i na dłużej utrzyma się w czołówce.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Polityka transferowa Bayernu

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 11:51

Bo taka prawda sory bardzo ale czy to my np kupiliśmy jeśli chodzi o chociażby często przytaczany Dortmund takiego Sahina,Kagawe, Mkhitaryana,czy Gundogana?
Owszem sięgnęliśmy po Gotze i teraz po swojego wychowanka, a Lewy przecież sam przyszedł. Mało tego już chodzą słuchy, że Aubameyanga będzie Real chciał ściągnąć, a sam zainteresowany kiedyś wręcz o tym mówił, że gra dla Realu to jego marzenie od dziecka.
Także sory bardzo rad ale nie zgadzam się z takimi argumentami jakie przedstawiłeś wyżej. Najlepiej może w ogóle się nie wzmacniajmy, wtedy BL będzie wyrównana i na bank wtedy lepiej będziemy wypadać w pucharach
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Transfery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron